[#181] Re: Fajna obudowa ze znaczkiem C= dla chętnych

@Dark_luke, post #180

Cd 32 z Sx 32, o którym sprzedający nieświadomie nawet nie wspomniał poszła za 910 zł.http://allegro.pl/commodore-amiga-cd-32-okazja-i2748225363.html

Zastanawiam się czy działa... napisałem maila sprzedającemu z pytaniem co się stało z padem i zasilaczem, pytaniem jak była przechowywana i skąd ją ma. Nie odpisał... ;)
[#182] Re: Fajna obudowa ze znaczkiem C= dla chętnych

@twardy, post #181

bardzo dobra cena - pogratulować nabywcy :)
[#183] Re: Fajna obudowa ze znaczkiem C= dla chętnych

@highend, post #182

O ile działa... generalnie sx 32 wyprodukowano 5000 sztuk tylko ponoć ...
[#184] Re: Fajna obudowa ze znaczkiem C= dla chętnych

@twardy, post #183

Też do gostka pisałem, bo sx32 to fajny kawałek Amigowego sprzętu, niestety również brak odpowiedzi.
Jak dla mnie 910 zł za niesprawną cd32 + prawdopodobnie tylna zaślepka do sx32, bo nie wiemy czy karta jest w środku, to trochę za dużo...
[#185] Re: Fajna obudowa ze znaczkiem C= dla chętnych

@Robii_k, post #184

Cholera, odpadlem przy 5 stowach... mama nadzieje ze tam jest SX 32 Pro, bo inaczej kupujacy umoczyl.
[#186] Re: Fajna obudowa ze znaczkiem C= dla chętnych

@marianoamigo, post #185

Tez licytowałem i też odpuściłem.
[#187] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #1

Do czego to doszło! 8+ stówek za 1230 ? Trzeba chyba wznowić produkcje!

Ciekawe za ile To pójdzie
[wyróżniony] [#188] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Art, post #187

ja u tego Pana licytowałem 2000 ale cena mnie właśnie przerosła , nie myślałem ze 2000 jest tak wysoko ceniona tym bardziej ze skoczyło z 280 na 500 odrazu
[#189] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@marcin1982, post #188

Goła A2000 to 200 do 300zł, ta o której piszesz ma jeszcze niezły kontroler SCSI i obsadzone 8MB Fastu to kolejne 200zł. A jeszcze jest dysk SCSI i przełącznik kickstartów.
Co do BlizzardaIV to warty jest góra 600zł ale dla użytkownika, tu było jeszcze pudełko, papiery i najlepszy kooprocesor jaki można tam włożyć, dla kolekcjonera wartość takiego zestawu będzie większa niż ta którą podałem.


Pozdrawiam
[#190] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Art, post #187

Zawsze mówiłem że inwestowanie w Amigi to jak inwestycja w dzieła sztuki. Jakby koleś
z Amber Gold inwestował w amigi a nie w złoto, to by nigdy nie zbankrutował
[#191] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Art, post #187

Mnie w tym Blizzardzie zastanawia coś innego. Otóż Stacho gdzieś pisał, że ich stan wskazuje na to, czy karta była mocno używana, im gorzej wyglądają (są bardziej pomarszczone - od temperatury), tym karta dłużej pracowała. Na tym egzemplarzu są bodaj 2 na układach, a w karcie jaką posiadam jest ich 7. Co się stało z pozostałymi pięcioma?
[#192] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@ITU, post #191

Stan czego?
[#193] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Art, post #187

Ta Ami i karta tak się święcą, jak elfia panna w LOTR :)
[#194] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@kjb666, post #193

Bo to jest błogosławiony sprzęt.
A tu peguś /klik/ chyba naszego forumowicza, dawno nie było i powodzenia.
[#195] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Robii_k, post #194

Kolejny handlarz złomem uważa że majątek zarobi na Amigowcach.
http://allegro.pl/amiga-1200-i2762509151.html


Pozdrawiam
[#196] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #195

[#197] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mczaj, post #196

hehehehe, z pudełka "czysto" amigowa :D
[#198] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mczaj, post #196

Cóż, pudełko może mylić! Z tego co pamiętam miałem taką myszkę do Amigi i też chyba była w pudełku z opisem, że jest do peceta. Mogę się mylić, ale coś mi świta, że tak właśnie było.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 21:40:23 przez gorzyga
[#199] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #195

Radek nie przeginaj:

AMIGA 1200
KARTA TURBO APOLLO 1240/50 32MB
FAST ATA
PRZEŁĄCZNIK ROMÓW 1,3/3,1
ORYGINALNA OBUDOWA GIFT TOWER SYSTEM Z ZASILACZEM
DWIE KIESZENIE NA TWARDY DYSK
CD-ROM/DVD
DWIE STACJE DYSKIETEK
MONITOR PHILIPS CM11342/00G
JOYSTICK-1SZT.
ORYGINALNA MYSZ-1SZT.
ORYGINALNA KLAWIATURA
KABLE ZASILAJĄCE-2SZT.
PRZEWÓD MONITOR AMIGA WIZYJNY-1SZT.
ORYGINALNA PODKŁADKA POD MYSZ
PRZEWÓD CHINCHE-1SZT.
DYSKI TWARDE: SEAGATE ST 34312A, CAVIAR 21200, CAVIAR 26400


Karta Apollo 040/50 + 32MB to spokojnie tysiak, ATA to jakieś 200-250, przełącznik ROM-ów z kośćmi to lekko 100PLN, Mobo Amigi 200 (poszła ostatnio za więcej) i tak dalej ... a jeszcze monitor, obudowa Giftu, kilka dysków, napęd DVD, mysz, klawiatura, gazety, dyskietki, plyty CD...?

Ja uważam, że cena jest w porządku za SPRAWNY zestaw tego typu (Sprzedający daje zaproszenie na testy w opisie aukcji). Po co niepotrzebnie atakujesz człowieka?
[#200] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #199

To że ty uważasz że cena jest w porządku nie oznacza że i inni mają taki sam obowiązek.
Tak dla przypomnienia ostatnio Blizzard 040 poszedł wprawdzie za 1200zł ale podobny Apollo 040 tylko za 700zł, co oczywiście nie zabrania ci uważać że jest warty tysiąc złotych.
Przełącznik takich kickstartów jest w tym zestawie zbędny, podobnie jak kieszenie na HD, a obudowa Giftu to najtańsza i najmniej popularna z towerek.
Ale jest stuprocentowy sposób na przekonanie mnie że jednak jestem w błędzie, kup ten zestaw za proponowaną przez sprzedającego cenę.


Pozdrawiam
[#201] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@gorzyga, post #198

Ja podejrzewam że przyjechało to to zza zachodniej granicy nie ruszane, i jest tak, jak stoi na pudełku... wszak db9 OK
[#202] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@Tom Rain, post #201

Bardzo możliwe, że masz racje. Szkoda, że nie ma zdjęć samej myszki, bo coś w mojej biednej głowie się kołacze, że na pudełku było napisane, że do peceta, a na myszce, pod spodem, że do Amigi...
[#203] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #200

Zbędne rzeczy powiadasz - no cóż, facet chce się pozbyć całości i czy to jego wina, że akurat Twoim zdaniem to czy tamto w jego sprzęcie jest zbędne? Ale przecież nic Ci nie zabrania tak uważać, prawda? Ceny, które podałem wcale nie są specjalnie zawyżone i nawet przy tym turbo za 700PLN suma za całość w wysokości 2100PLN nie jest w/g mnie ani bezczelnym przegięciem, ani tym bardziej powodem do publicznego nazywania gościa "handlarzem złomem". Zwłaszcza, że nie ściemnia, że nie wie, nie umie, nie ma czasu itd.

Nie mam zamiaru Cię w żaden sposób przekonywać, ani nawet wdawać się w dalsze dyskusje na ten temat. Chciałem jedynie delikatnie zaproponować trochę więcej wyczucia w tropieniu i linczowaniu wrogów ludu na łamach najpopularniejszego w środowisku forum.
[#204] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #199

Karta Apollo 040/50 + 32MB to spokojnie tysiak,

No bez przesady... za tysiaka to chyba 060/50 MHz (no pewnie ze stówkę trzeba by dołożyć). Cena zestawu z BPPC oraz BVPPC oscylowała nie tak dawno temu w granicach 2400 złotych.

FastATA w zależności od wersji to raczej 100 - 150 zł.

A najlepiej, gdyby to było wystawione od złotówki, to rynek sam zweryfikowałbym wartość tego sprzętu.
[#205] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@ITU, post #204

Ja naprawdę nie chcę się wdawać w dywagacje na temat poprawności cen. Obserwuję Allegro i Amibay i nie mówcie mi, że gadam od rzeczy! Sam kupiłem w wolnej licytacji Fast Atę Mk2 za dwieście kilka złotych na Allegro. Rynek więc zweryfikował, a cena nie wyniosła wcale 100-150zł. Ostatnio poszedł Blizard 1230 za prawie tysiąc złotych, który pod względem mocy nie ma startu do Apollo z tego kompa powyżej. A poza tym, chodziło mi przede wszystkim o to, żeby się nie czepiać się sprzedających w obraźliwy sposób, nie każdy jest cwaniakiem. Tyle ode mnie. Jak ktoś bardzo chce to zapraszam na priv.

Jeszcze jedno. W całości zgadzam się z tym, że najlepiej jest wystawiać od złotówki i wtedy wyjdzie z tego "prawdziwa" cena tego zestawu.

I jeszcze pytanko, ITU: za ile wystawiłbyś Fast Atę na Amibayu? Jak za 100-150zł to ja bardzo chętnie ją kupię...



Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 23:19:00 przez mccnex
[#206] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@gorzyga, post #202

Bardzo często widuję takie cuda u miejscowych handlarzyn helmutowskim złomem ( "Panie, euro drogie!" ) ;) więc mniemam, że właśnie o to tu chodzi...
Zresztą tylko skończony analfabeta nie doczyta z pudełka "o co chodzi"...
Ale to jest moje zdanie...

Udawało się kupować u nich dyski SCSI 2-4,5GB za jakieś 10-15zł, i ta tyle ja pchałem tutaj bo mi były zbędne... ogólnie jak się patrzy na sposób przechowywania sprzętu to MADAFAKA...

ale joy'e dla młodego mam za 3-5zł :P

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 23:17:58 przez Tom Rain
[#207] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #205

Nie chcesz się wdawać ale się wdajesz, dziwne to trochę.
To że Blizzard IV poszedł za osiemset nie oznacza że Apollo jest więcej warte, ostatnie ceny kart z 040 już podawałem. A sprzedawce nazwałem handlarzem złomu z uwagi na jego pozostałe aukcje, zobacz co sprzedaje i napisz czy nie uważasz tego za złom.
Nie porównuj też cen z allegro do cen z Amibaya, oferty z cenami Ebaya i Amibaya na Allegro nabywcę znajdują okazyjnie.


Pozdrawiam
[#208] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #207

No tak. Facet sprzedaje parę gratów z chaty. Z ogólną liczbą punktów na Allegro = 25 to wstrętny handlarz, wręcz hurtownik żerujący na Amigowcach. Samo Zło. Niestety nie siedzę w starych radiach i wzmacniaczach, żeby dokładniej się na ten temat wypowiedzieć, ale gdybym miał coś takiego na chacie i chciał do tego jakieś części to może akurat byłbym zainteresowany? Generalizując, to wszystko można zaliczyć do złomu, nawet nowego Mercedesa. Tak samo jest z ludźmi...

Blizzard poszedł za 898PLN, więc bardziej za dziewięć stów niż osiem jak sugerujesz. Chcesz przez to powiedzieć, że 030-tka jest więcej warta od Apollo z 040/50MHz?

Wybacz, ale nie zrozumiałem dlaczego mam nie porównywać cen między Ebayem, Amibayem i Allegro? Chodzi Ci o to, że tam jest drożej?

PS. Tak, ja trochę dziwny jestem, bo mimo wszystko nie mogę się zgodzić z atakiem na tego gościa z Twojej strony i wrzucaniem go do jednego wora razem z innymi naprawdę rażącymi przypadkami cwaniactwa na Allegro.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 00:15:55 przez mccnex
[#209] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@mccnex, post #208

To nie był atak, to było stwierdzenie. Atak to widzę z twojej strony, uważasz że skoro Blizzard IV sprzedał się za prawie 900zł to Apollo 040 jest warte więcej, pisałem już za ile faktycznie poszło Apollo. Ja rozumiem ze sam masz karty Apollo i uważasz je za ósmy cud świata ale jak widać po cenach inni użytkownicy czy posiadacze Amig twojego poglądu specjalnie nie podzielają.
W dalszym ciągu proponuje kup skoro cena jest taka dobra.

Co do porównań cen między Allegro, Amibayem i Ebayem. Tam ludzie mają ciut inne możliwości i to skutkuje odrobinę innymi cenami. A skoro wiemy istniejącej o różnicy w cenach to chyba nie ma powodu do porównań, no chyba że bardzo chcesz w ten sposób wykazać swoje racje. Chcesz ?


Pozdrawiam
[#210] Re: Ceny na Allegro, część 3.

@RadoslawF, post #209

Prolog.

- Nazwanie faceta chcącym zarobić na Amigowcach "handlarzem złomem" nie jest atakiem na jego osobę? W kontekście tego tematu, na tym forum? Masz prawo tak uważać, nie takie rzeczy się tutaj działy, szczęście, że nikomu nic się nie stało.

- Nie uważam Apollo za 8 czy 9 cud świata w stosunku do innych dopalaczy, posiadam karty zarówno Apollo jak i Blizzarda. A więc jednak nie rozumiesz. Ale i do tego masz prawo.

- Nie jestem zainteresowany kupnem kolejnej Amigi. Możesz twierdzić inaczej. Też masz prawo.

--

Treść.

Ale zdecydowanie nie masz prawa do publicznego obrażania innych na forum jak popadnie bez żadnego uzasadnienia (bo to co napisałeś do tej pory nie ma konsystencji nawet zbliżonej do uzasadnienia). Temu się tak uparcie sprzeciwiam. Nie chodzi mi o moje racje, bo nie żyję po to żeby "zaistnieć" na forum. Źle się nawet zaczynam czuć z powodu tego, że to już któryś dodatkowy i niepotrzebny post napisany po to, żeby zasygnalizować Ci niewłaściwą ocenę sytuacji i pochopny wyskok na inną osobę, którego nie chcesz dostrzec. Doskonale pamiętam czasy szalejącego tutaj bez żadnego umiaru Blendera, kiedy to nota bene chętnie uaktywniałeś się tym w temacie (po stronie tępicieli handlarzyn). Szmacenie innych w Internecie i bez powodu może i jest swego rodzaju atrakcją ale przede wszystkim jest rzeczą niegodziwą. Innymi słowy: trzymajmy poziom. Tyle w temacie. Jak chcesz dalej o tym gadać to napisz do mnie e-mail tylko nie zmuszaj mnie, proszę do dalszego odpisywania na publicznym forum, OK?

---

Epilog...

"Niewiemczysprawne" strychowe znajduchy z centymetrową warstwą kurzu, przywiezione spod niemieckich domów brudasy nawet nie wytarte szmatą rarytasy i inne ściemy - takie tutaj dawaj, nie pisnę słowem, bo sam uważam, że wciskanie ludziom prawdziwego g**** należy piętnować.

Amiga od tego gościa wygląda porządnie, lista sprzętu jest sensowna, książki, programy, gazety ba ... nawet zaprasza potencjalnego kupca do siebie do chaty, żeby sobie sprawdził zanim kupi...!!! Handlarz złomem??? Fail...!!!

The End.


PS. Nie jestem kumplem tego Sprzedającego, zbieżność ksywek oraz pojawiających się w tym wątku komputerów jest czysto przypadkowa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem