[#1] Legalne strony vs legalne gry
przeniesione
[#2] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?
NIKT nie będzie tu kolego podawał stron skąd można ściągnąć nielegalne oprogramowanie. Post do wykasowania.
[#3] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Stoopi, post #2

Ale on pyta o legalne źródła.
[#4] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@recedent, post #3

No nie...pyta o legalne strony do pobierania amigowych gier.
[#5] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Stoopi, post #4

No i...? Nawet na PPA można legalnie pobrać niektóre amigowe gry. Mamy od tego specjalny dział, zwie się "Rodzynki".
[#6] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@recedent, post #5

Strona legalna, ale pobieranie gier już nie
[#7] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@recedent, post #5

Ppa.pl to legalna strona skąd można pobrać legalne oprogramowanie udostępnione przez autorów. Mniemam iż każda strona gdzie są zamieszczone amigowe gry jest legalna, natomiast gry już nie. Jeszcze raz; kolega pyta o legalne strony skąd można pobrać gry.
[#8] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Stoopi, post #7

Chodzi o programy, które są legalnie udostępnione.

Na PPA są Rodzynki. PPA pytało się każdego autora o możliwość zamieszczenia gier w rodzynkach.

Nielegalne to według mnie takie strony, które się autora gier o to nie pytały.

Należy zawsze pytać u autora i czytać README. Jest tam napisana licencja (Public Domain, Freeware itd.) oraz preferowany sposób dystrybucji.

Przykładem legalnego źródła gier jest Aminet. Można tam znaleźć również gry i programy wydawane przez moją firmę software.

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 18:19:13 przez Hexmage960
[#9] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Stoopi, post #4

Co w tym śmiesznego jest dla ciebie Stoopi? Ja już dwie legalne strony podałem. A ty nic nie podałeś tylko sie głupio śmiejesz.

Stwierdzam fakt
[#10] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Stoopi, post #7

Legalnie to mozna pobierac z mojego dysku twardego, jedynie ja osobiscie pobieram oplaty za uzytkowanie dysku twardego 500zl za godzine uzytkowania
Zapraszam do wspolpracy pomysł
[#11] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Hexmage960, post #8

gry i programy wydawane przez moją firmę software

[#12] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@olafmi, post #9

nie, nie śmieję się. Emoji ktore określa uśmiech inaczej wygląda. Notomiast jeśli chodzi o Twoja prośbę... Nomenklatura czy inaczej mówiąc nazewnictwo i określenia w naszym malutkim świecie są bardzo ważne. Odpowiadając na Twoją prośbę; Lemonamiga to legalna strona ktora udostepnia linki do gier na Amigę, WHDLoad.de to legalna strona ktora udostępnia gry na Amigę, planetemulation to legalna strona udostepniająca gry na Amige, TOSEC Emulation Center to legalna strona udostepniająca gry na Amige. I tak można bardzo długo.
[#13] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@niebuszewo, post #11

Tutaj - mój skromny dorobek wrzucony na Aminet (oprócz Cave.zip, desaddamv10b.lha, Robbo-src.zip i SoloFlight.zip, których to autorem nie jestem, a ADL to ja tylko wrzucałem):

http://aminet.net/search?readme=szacki

Wszystkie archiwa są aktualnie własnością mojej firmy. Wszystkie udostępnione. Czasami są współautorzy, wymienieni w Readme.
Można korzystać do woli.

Z różnych powodów Magazyn nie dołączył jeszcze do tej listy.

Są gry w wersji Alpha, ale też projekty które można uznać za ukończone (nawet jak nie mają wszystkich zakładanych funkcji), jak: BME, BuildEMC, DiamPlay, Diver, GameX, AstroBlox, BenDisk4, IconAction, SpaceStation, BDaeshXPack.

Wiesz, ja pracowałem i starałem się na przestrzeni lat i nie jest tak, że owoców mojej pracy nigdy nie było. Miałem problemy, które przezwyciężyłem albo przezwyciężam. Wielokrotnie o tym mówiłem, ale wydaje mi się że ludzie nie rozumieją.

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 19:10:44 przez Hexmage960
[#14] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Stoopi, post #12

A co jeśli legalna strona udostępnia linki do nielegalnych gier? Nie czyni jej to trochę mniej legalną?
[#15] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@recedent, post #14

Nie można legalnie robić czegoś nielegalnego. To współudział w łamaniu prawa.
[#16] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Stoopi, post #12

Lemonamiga to legalna strona zgadzam się z tym. Ale planetemulation juz nie (strefa: Gameboy, Gameboy Color, Sega Mega Drive, Play Station itd.).
[#17] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Bociek78, post #15

Zatem całą misterną konstrukcję erystyczną Stoopiego właśnie trafił szlag ¯\_(ツ)_/¯
[#18] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Bociek78, post #15

Wyszukiwarki internetowe też pod to podchodzą.
Ciekawe.
[#19] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@olafmi, post #16

Jak to nie? Jest legalna jak najbardziej, to pliki na niej do ściągnięcia są nielegalne. Strona jako taka jest legalna, nie są wobec niej toczone postępowania sądowe by doprowadzić do usunięcia jej z internetu.
[#20] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Bociek78, post #15

W komisie samochodowym też możesz nabyć nielegalny samochód.
A komis jest legalny.
[#21] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@WojtekX, post #20

Trochę odbiegamy od tematu.
[#22] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@WojtekX, post #20

Nielegalny samochód to jaki kradziony? Wlascicel komisu idzie siedzieć za paserstwo.
[#23] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@WojtekX, post #20

owszem "komisy" sa legalne ale 90% "komisantow", to seryjni klamcy i oszusci.

Kiepski przyklad "legalnosci"
[#24] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Hexmage960, post #13

są aktualnie własnością mojej firmy


Wpisuję "Robert Szacki" i strona nic nie znajduje. Może dane są nieaktualne?

https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/search.aspx
[#25] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@niebuszewo, post #24

Gdzie kolega szuka mojej działalności?

Firma nie jest zarejestrowana ze względu na aktualny przychód.
[#26] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Hexmage960, post #25

Znaczy firma nielegalna.
[#27] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@niebuszewo, post #26

Legalna. Poczytaj sobie o zakładaniu firm. Do pewnego stopnia przychodu firmy nie trzeba rejestrować.

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zakladanie-firmy/chce-zalozyc-firme-jednoosobowa-samozatrudnienie/co-powinienes-wiedziec-zanim-zarejestrujesz-firme-w-urzedzie/kiedy-nie-musze-rejestrowac-dzialalnosci

Cytat:

  • przychody z twojej działalności nie przekraczają w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia.

W 2020 r. minimalne wynagrodzenie wynosi 2600 zł, a zatem 50 proc. to 1300 zł.

Moja firma ma przychody mniejsze niż 1300 zł miesięcznie.
1
[#28] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Hexmage960, post #27

Przepisy o działalności nierejestrowej obowiązują od 2018 roku.
[#29] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@niebuszewo, post #28

Moja działalność w kwestii formalnej nabiera kształtu dopiero od niedawna. Wcześniej nie brałem za moją pracę żadnych pieniędzy (nadal moje przychody z mojej działalności są bardzo niewielkie, ale mam nadzieję, że to się w najbliższej przyszłości zmieni).

Brałem tylko około 1000 zł. jednorazowo za Bounty na edytor ikon oraz 50 zł. jednorazowo za współpracę z wydawcą Amigazynu.

Czy za pieniądze otrzymane z Bounty obowiązuje podatek, tego nie wiem. Może ktoś z forumowiczów to wie?

Wszak Bounty w świecie Amigi nie raz się zdarzały. Kolega Jacek Piszczek bierze dużo większe kwoty za zlecenia typu Bounty.

Nie rozliczałem pieniędzy z Bounty, ale to wydarzyło się raz na 10 lat.

P.S. Przepraszam za offtop.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 19:03:11 przez Hexmage960
[#30] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Hexmage960, post #29

Drugim wymogiem działalności nierejestrowanej jest nieprowadzenie działalności gospodarczej jako zarejestrowany podmiot przez poprzednich 5 lat. Czyli nie można sobie zmieniać działalności z zarejestrowanej na nierejestrowaną co miesiąc w zależności od wysokości przychodów.

oraz 50 zł. jednorazowo za współpracę z wydawcą


Stroną umowy o dzieło (przykład - napisanie artykułu) może być również osoba fizyczna - autor nie musi być więc przedsiębiorcą.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 03:25:49 przez niebuszewo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem