[#31] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Hexmage960, post #29

Przy działalności nierejestrowej powinineś:
- prowadzić ewidencję sprzedaży
- rozliczać przychód ze sprzedaży w PIT
- wystawiać paragony a na życzenie faktury

Bounty to forma darowizny, choć może być traktowana również jako forma zapłaty za wykonane zlecenie. A więc podlega opodatkowaniu niezależnie od typu prowadzonej działalności.
[#32] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@mailman, post #31

Przy działalności nierejestrowej powinineś:
- prowadzić ewidencję sprzedaży
- rozliczać przychód ze sprzedaży w PIT
- wystawiać paragony a na życzenie faktury

Tak, zapoznałem się z tymi obowiązkami. Jak tylko coś sprzedam na pewno się zastosuję.

Bounty to forma darowizny, choć może być traktowana również jako forma zapłaty za wykonane zlecenie. A więc podlega opodatkowaniu niezależnie od typu prowadzonej działalności.

W porządku, tak jak jak napisałem wykonałem zlecenie Bounty dokładnie raz i nie planuję wykonywać takich zleceń w przyszłości - tylko udostępniać własne produkty.

Jeśli tylko przychody będą odpowiednio duże, zgodnie z prawem - moją działalność zarejestruję.

Drugim wymogiem działalności nierejestrowanej jest nieprowadzenie działalności gospodarczej jako zarejestrowany podmiot przez poprzednich 5 lat. Czyli nie można sobie zmieniać działalności z zarejestrowanej na nierejestrowaną co miesiąc w zależności od wysokości przychodów.

To moja pierwsza działalność gospodarcza.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 07:12:09 przez Hexmage960
[#33] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Hexmage960, post #32

W porządku, tak jak jak napisałem wykonałem zlecenie Bounty dokładnie raz i nie planuję wykonywać takich zleceń w przyszłości - tylko udostępniać własne produkty


A wynikiem Bounty nie był Twój własny produkt?
[#34] Re: Gdzie można LEGALNIE pobierać Gry do Amigi?

@Hexmage960, post #13

Tutaj - mój skromny dorobek wrzucony na Aminet (oprócz Cave.zip, desaddamv10b.lha, Robbo-src.zip i SoloFlight.zip, których to autorem nie jestem, a ADL to ja tylko wrzucałem):


skoro nie jesteś autorem, to może tak wypadałoby się skontaktować z kimś, kto odpowiada za muminet, i go uświadomić, bo info mówiące "Author: Robert 'Korin' Szacki", podając jednocześnie link do strony owego Korina, w tej sytuacji średnio pokrywa z prawdą. Dopóki nie przeszukałem pod kątem tego "Cave'a" PPA, myślałem, że "Korin" to kolejny Minniat n+1, o którym nic nie wiemy.
btw - dopiero dowiedziałem się o tym turricanowym klonie. Z ciekawości ściągnąłem i przetestowałem pod winuae - działa, przy czym na ekranie krzaczory, co jednakowoż zaznaczone jest w readme: trzeba uruchamiać na OCS/ECS. Strzelania chyba nie ma, jest za to wspinanie! OK Ciekaw jestem, jak wompierz na to zareaguje.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 19:00:34 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem