[#61] Re: Paszporty szczepionkowe

@Cezarykl, post #60

3. do szpitala cię nie przyjmą jak nie jesteś w ciężkim stanie, bo się nie kwalifikujesz


Bo jest za dużo "zainteresowanych" - nie wszystkich zmieścisz w szpitalu, więc tych co przechodzą lekko lokuje się w domu. No i to nie jest tak że jak zakwalifikowałeś się jako "lekki stan" to Cię nie wezmą do szpitala jak będzie gorzej. I też nie jest tak że jesteś zostawiony sam sobie - dzwonią, monitorują, pytają jak sytuacja i jak jest gorzej to przenoszą do szpitala.

4. zapomniałeś o wyborze takim, jak w PL już miało to miejsce, czyli po 2 dniach od szczepionki był zgon.


Zgon z jakiej przyczyny? Jakieś większe info, źródło tej wiedzy? Pytam serio, bo mnie to ominęło.

każdy ma wybór, gust i swoje zdanie, zgodnie z powiedzeniem, że gdzie 2 polaków tam 3 opinie.


Byleby ten gust nie doprowadził do tego, że zarazisz się i co gorsza będziesz zarażał innych.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 09:53:56 przez teh_KaiN
[#62] Re: Paszporty szczepionkowe

@Cezarykl, post #60

dużo ludzi w PL ma już swoje leki z poza granic zaściankowej PL (w tym i ja)


Chcesz powiedzieć, że lekarstwo kupiłeś nie w aptece, tylko w "internetach"? Gratuluję zaradności. Ciekawe co jest w pudełku
[wyróżniony] [#63] Re: Paszporty szczepionkowe

@recedent, post #62

no widzisz ... jak nie znasz wszystkich faktów to zmyślasz głupoty aż głowa boli ...

.. mam to z recepty od zaprzyjaźnionego lekarza z Mińska.
[#64] Re: Paszporty szczepionkowe

@Cezarykl, post #63

To jeśli lek kupiłeś na receptę (białoruską co prawda) to musiałeś go kupić w aptece, w naszym zaściankowym kraju. Czyli Twoja wypowiedź:

dużo ludzi w PL ma już swoje leki z poza granic zaściankowej PL (w tym i ja)


z postu #60 mija się z prawdą podwójnie. Po pierwsze "spoza" pisze się razem, a po drugie - lek wcale nie jest "spoza".
[#65] Re: Paszporty szczepionkowe

@recedent, post #64

no właśnie nie ... wydana i wykupiona recepta była na Białorusi
[#66] Re: Paszporty szczepionkowe

@Cezarykl, post #65

Ojoj...

I po co tak kombinować, skoro w kraju jest normalnie dostępny Viregyt K z importu równoległego?



(zdjęcie zrobione przed chwilą)

Swoją drogą - ile kosztowała taka "białoruska akcja"?
[#67] Re: Paszporty szczepionkowe

@recedent, post #66

teraz może już jest dostępny, ale ja to mam już od 3 mies, (gdzie był zakaz handlu tym lekiem)

tak na wszelki wypadek gdyby ktoś z najbliższych potrzebował ... ale nic nikomu się nie dzieje, tfu tfu

cała akcja za 1 opakowanie wyszła z przesyłką 30zł.
[#68] Re: Paszporty szczepionkowe

@Cezarykl, post #67

Nie ma "zakazu". Sprawa wygląda tak:

Lek Viregyt K (zarejestrowany u nas w kraju i znajdujący się na liście leków refundowanych) jest stosowany od lat przez niektórych pacjentów. Wskazania refundacyjne ma 2: choroba Parkinsona i zakażenie wirusem grypy typu A. W praktyce tylko pacjenci z chorobą Parkinsona go kupują. Kiedy wybuchł na niego hype (tak jak swego czasu na Arechin/Plaquenil), żeby zabezpieczyć wspomnianych pacjentów przed ludźmi kupującymi lek "na wszelki wypadek" została wprowadzona reglamentacja. Polega ona na tym, że w aptece można sprzedać ten lek na receptę tylko jeśli jest przepisany na zniżkę. Inaczej po prostu "nie przejdzie" z niego tzw. DRR (dokument realizacji recepty), czyli nie da się takiej sprzedaży poprawnie zakończyć.

Reglamentacja z natury rzeczy jest czasowa (np. na wspomniane wcześniej leki Arechin i Plaquenil została już jakiś czas temu zniesiona). Obowiązuje jednak tylko na lek Viregyt K znajdujący się na listach leków refundowanych (kod EAN: 5909990320912). Inne preparaty Amantadyny (np. Amantix, albo Viregyt K z importu równoległego) nie są nią objęte i można je kupić na "normalną" nierefundowaną receptę od dowolnego lekarza.
[#69] Re: Paszporty szczepionkowe

@Cezarykl, post #67

https://youtu.be/L1I1kEYErxU?t=20


nic nowego
[#70] Re: Paszporty szczepionkowe

@Cezarykl, post #69

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-04-09/amantadyna-lekiem-na-covid-19-raport-dzis-o-godz-21/

link
[#71] Re: Paszporty szczepionkowe

@Cezarykl, post #70

Panie, ino szczepionka pomoże. Przecież tak gadajo w tvp tvn i podobnych szczujniach.
Szczepta się fajzerami johnsonami astrazenecami itp. To zbawienie dla ludzkości! Hihi. Nie wolno stosować lekarstw! SZCZE PTA SIĘ! SZCZE PTA SIĘ!

PS. Ode mnie z rodziny jedna osoba brała amantadynę (łatwo nie było załatwić) i szybko była poprawa a było zapalenie płuc. Pewnie przypadek.

Szcze pta się! Szcze pta się!

PS2. Popieram wolny wybór i ktoś chce, niech się szczepi.


Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 18:39:09 przez amikoksu
[#72] Re: Paszporty szczepionkowe

@amikoksu, post #71

Szczepta się fajzerami johnsonami astrazenecami itp.


Głupiego udajesz?

Viregyt K produkowany jest przez firmę Egis Pharmaceuticals.
Amantix produkowany jest przez firmę Merz.

Myślisz, że ci ludzie są głupi, nie mają własnych przedstawicieli medycznych, działów promocji i funduszy reprezentacyjnych?

jedna osoba brała amantadynę (łatwo nie było załatwić) i szybko była poprawa a było zapalenie płuc


Zapalenia płuc nie leczy się Amantadyną. Zapytaj doktora Bodnara z Przemyśla (Cezaryki zna i poleca). Zapalenie płuc leczy się antybiotykiem, a nawet dwoma. Często dożylnie.

Popieram wolny wybór i ktoś chce, niech się szczepi.


A jak to teraz wygląda? Zmuszają kogoś do szczepień? Lufę do skroni przystawiają?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 19:37:49 przez recedent
[#73] Re: Paszporty szczepionkowe

@recedent, post #72

Aha - jakbyście, kochani, mieli problemy ze zdobyciem Amantadyny to szukajcie Rimantadyny (Rimantin). Lek z tej samej grupy - bliski krewny. Możliwe, że nawet najzwyklejsza Memantyna da radę (tu już nie będę podawał nazw handlowych, bo jest ich ze dwadzieścia), chociaż na jej temat zdania są akurat podzielone.

P.S. Ta wypowiedź nie jest sponsorowana przez firmę Genexo Sp. z o.o.
[#74] Re: Paszporty szczepionkowe

@recedent, post #72

To napiszę dokładniej.

Osoba z mojej rodziny miała obustronne zapalenie płuc i testy wykazały koronawirusa. Sytuacja była ciężka. Po podawaniu leku z amantadyną zdrowie się diametralnie poprawiło po jakiś trzech dniach podawania tegoż leku. Gdyby nie amantadyna, nie wiadomo jak by to teraz było. W zasadzie nikt nie wie, a można tylko przypuszczać i się wymądrzać. Teraz nie wiem jak jest z dostępnością tego leku, ale wówczas trzeba było kombinować. Znajomości w służbie zdrowia się przydały.

Czy zmuszają kogoś do szczepień? Fizycznie nie.
Generalnie, to nie miałbym nic do takiej nachalnej propagandy w sprawie nakłaniania do zaszczepienia się przeciw temu popularnemu ostatnio wirusowi, gdyby były przekazywane rzetelne, pełne informacje odnośnie tych szczepionek, a tak nie jest. A te wszystkie kluczowe informacje podają chociażby producenci szczepionek. W Polsce jest DNO informacyjne w głównych mediach. To nachalne tłuczenie ludziom do głów dzień w dzień od roku o tej koronce i szczepionkach (czasem przypadkiem coś usłyszę) kompletnie zniechęca mnie i nie tylko mnie do tych niepewnych szczepionek.

Tyle ode mnie w tym wątku, bo szkoda więcej prądu.
[#75] Re: Paszporty szczepionkowe

@amikoksu, post #74

Nie znam historii choroby, ale zdziwiłbym się gdyby znajomi ze służby zdrowia podawali jedynie lek z Amantadyną przy obustronnym zapaleniu płuc. Skoro nie był podawany jako jedyny to nie wiadomo czy to on pomógł czy coś innego.

Osobiście słyszałem o kilku historiach ludzi, którzy przy pozytywnym teście łykali tylko Amantadynę (plus leczenie objawowe) i im się polepszyło (jak również o przypadku kiedy chłopak zażywał Amantadynę i mimo to skończyło się na szpitalu i respiratorze). Czekam na wyniki szeroko zakrojonych, randomizowanych i podwójnie ślepych prób dla tego leku i choroby COVID-19.

nie miałbym nic do takiej nachalnej propagandy w sprawie nakłaniania do zaszczepienia się przeciw temu popularnemu ostatnio wirusowi, gdyby były przekazywane rzetelne, pełne informacje odnośnie tych szczepionek,


Przecież charakterystyki produktów leczniczych to są publiczne dane - wpisujesz w Googla "Comirnaty ChPL" albo "COVID-19 Vaccine AstraZeneca ChPL" i masz wszystko na talerzu. To nie jest żadna wiedza tajemna.

zniechęca mnie i nie tylko mnie do tych niepewnych szczepionek


...zamiast tego lepiej zachorować i próbować się leczyć Amantadyną?
[#76] Re: Paszporty szczepionkowe

@amikoksu, post #74

hmmm


https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,12042021,52921563?
[#77] Re: Paszporty szczepionkowe

@Cezarykl, post #76

TL;DW - streść mi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem