[#1] nowy winyl
Szit jor penc, for niu amiga bangers on wajnyl end sampl pak on flapi disk. Ałt sun.

https://www.facebook.com/petecannonmusic/posts/10165560223860022

P.S. jak widać - jedni robią, a inni debatują.
nasuwa mi się na myśl ta anegdota o gościu, co nie wiedział, że problem jest nierozwiązywalny, uznał go za pracę domową i rozwiązał.



Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 14:50:57 przez snajper
[#2] Re: nowy winyl

@snajper, post #1

W sensie - jakiś facet wydaje płytę na nieprzyjaznym dla zdrowia, środowiska i nie dającym się recyklingować nośniku a do tego dodaje darmowe sample 8 bit na dyskietce? No łał, faktycznie "szit penc".
[#3] Re: nowy winyl

@snajper, post #1

A gdzie sie wklada tego winyla do pincetki?
Moja nie ma takiej szerokiej dziury
[#4] Re: nowy winyl

@recedent, post #2

Teraz jest moda na płyty winylowe. Co do nieprzyjazności winyla dla środowiska to nie widzę problemu bo ludzie raczej je kolekcjonują a nie wyrzucają do rowu przy drodze.
3
[#5] Re: nowy winyl

@selur, post #3

Do "pincetki" nie wejdzie chyba że szlifierką poszerzysz otwór od fdd :) nawet do CDTV nie wejdzie hehe :)
[#6] Re: nowy winyl

@tukinem, post #5

Gramofon trzeba mieć.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 15:53:45 przez mmarcin2741
[#7] Re: nowy winyl

@mmarcin2741, post #6

A jak taki patefon podłączyć do Amigi? Przez Parallel?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 15:56:40 przez recedent
[#8] Re: nowy winyl

@recedent, post #2

właśnie - jak już wspomniał mmarcin2741, musisz mieć grafoman. To takie coś do odtwarzania winyli - możesz nie pamiętać, bo jesteś za mały. I nie "jakiś facet", tylko Peter Conan - znany dżidżej i producent muzyczny z brytyjskiej dżungli. Się doucz zanim coś powiesz.

2
[#9] Re: nowy winyl

@snajper, post #8

Nie potrzebuję grafomana. Wystarczy, że poczytam Twoje wpisy na PPA.

Przepraszam pana Conana, że go nie skojarzyłem. To prawdziwe barbarzyństwo z mojej strony :)
[#10] Re: nowy winyl

@snajper, post #1

Przepraszam ze wam psuje mila zabawe, ale czy ktos mi moze wyjasnic
o co k...a chodzi w tym watku?
[#11] Re: nowy winyl

@Phibrizzo, post #10

ponoc jakis Conan Barabaran wydal plyte azbestowa do Amigi ... ale wiecej szczegolow na razie nie znamy.
2
[#12] Re: nowy winyl

@selur, post #11

Pal sześć płytę, ale dodaje darmowe sample na dyskietce

Eeee... Właśnie zauważyłem, że dyskietka to HD. Przykrość...

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 17:06:49 przez recedent
[#13] Re: nowy winyl

@recedent, post #12

A co? Dyskietek mamy za duzo? Sprobuj dzis jakies dostac.
Patrzcie jaki wybredny. Ty dyskietkowy pojemnosciofobie.
1
[#14] Re: nowy winyl

@selur, post #11

A jaka mial wydac? Chodnikawa?
Wszyscy wiemy ze azdest jest smaczny i zdrowy.
1
[#15] Re: nowy winyl

@snajper, post #1

Witam.
Czytnik:
link
Ciekawostka:
Wrzucasz do wody kwadraty a wychodzą koła.
Pozdrawiam.
1
[#16] Re: nowy winyl

@tukinem, post #4

Winyle wydzielają szkodliwe (rakotwórcze) związki chemiczne przez cały swój cykl życiowy.
[#17] Re: nowy winyl

@mccnex, post #16

Uwielbiam słuchać muzykę z płyt winylowych czy taśm szpulowych. Ostatnio trochę mi odbiło i zamówiłem sobie czarny krążek z ulubionymi grami od Microprose (Silent Service, F15) na 8 bitowe Atari. Zrobię materiał wideo z wczytywania gry z czarnego krążka przy użyciu gramofonu Technics-a SL1900 z 1978 roku. Podsumowując do 500-tki może nie wejdzie, ale 8 bitowe Atari, C64 czy ZX to dla tego nośnika idealne rozwiązanie :)
[#18] Re: nowy winyl

@nowy80, post #17

8 bitowe Atari, C64 czy ZX to dla tego nośnika idealne rozwiązanie :)

[#19] Re: nowy winyl

@nowy80, post #17

Odpowiednie skreczowanie daje kody na nieśmiertelność...
1
[#20] Re: nowy winyl

@mccnex, post #16

Mam dach z winylu w starym samochodzie. Wszyscy co nim jechali umrą na raka?
1
[#21] Re: nowy winyl

@Shredder, post #20

Jak dla mnie możesz mieć dach w samochodzie nawet z azbestu. A czy u Twoich pasażerów zainicjuje to chorobę nowotworową - to jest już zupełnie inna sprawa. Bo to jest tak, że niektórzy np. palą fajki do 90-tki i nic im nie jest, niektórzy z IV stopniem dogorywają w szpitalu jeszcze przed 40-tką. A jeszcze inni nie palą i też chorują, zastanawiając się dlaczego... Temat smutny i rozległy.

Faktem jest, że winyl jest w pewnym stopniu toksyczny. Każdy może wyciągnąć wnioski wedle uznania
[#22] Re: nowy winyl

@mccnex, post #21

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-chlorek-winylu-zawarty-w-plytach-winylowych-jest-szkodliwy-dla-zdrowia

Bez przesady z tą toksycznością winyli. Jakby tak wszystko przebadać, to nic nie okazałoby się zdrowe czy obojętne.

Taki M.Jackson np. chciał być zdrowy i spał w namiocie tlenowym, a przekręcił się od leków.
Jedno ograniczysz, a 100 innych rzeczy Cię wykończy. Albo cegła na łeb spadnie.
Bez sensu przejmować się , i tak wszyscy skończymy tak samo.
1
[#23] Re: nowy winyl

@Motyl, post #22

A czy ktoś tu się przejmuje? Po prostu napisałem co wiedziałem, that's it. Można wziąć to pod uwagę albo zignorować...
[#24] Re: nowy winyl

@mccnex, post #23

Radzę wyłączyć WiFi i 5G. To promieniuje i też jest rakotwórcze :) fale radiowe tak samo. Telefonu używać z daleka na głośnomówiącym i broń boże nie trzymać go w kieszeni spodni :D

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 07:54:23 przez tukinem
1
[#25] Re: nowy winyl

@snajper, post #1

Na pierwszy rzut oka to jest doskonałe połączenie - Amiga i gramofony to oldschool. W dodatku płyta analogowa z jej ograniczeniami idealnie nadaje się do zachowania ograniczonego dźwięku Amigi. Ale zaczynam się zastanawiać jeszcze nad czymś - Amiga ma swoje ograniczenia, płyta analogowa swoje - jedne wynikają z bitów, inne z fizycznych właściwości. Czy jak się je zsumuje, to czy nie wyjdzie ostra kaszana?

Na szczęście na samym dole widnieje informacja o "scenie Jungle" i w zasadzie to rozwiewa wszystkie wątpliwości. Obejrzałem sobie przykład 4-kanałowego OctaMeda tego pana - https://www.youtube.com/watch?v=JxpUBoNkSo4. Jak dla mnie to nieco "puste" te patterny. Ale winyl jest, oldschool jest i wszyscy hipsterzy powinni być uradowani. No i jeszcze można krzyknąć "Amiga rulez!". :)
[#26] Re: nowy winyl

@XTD, post #25

Jakie ograniczenia ma płyta winylowa? Chyba tylko brak obrazu i wyjścia hdmi. No chyba że ktoś słucha na gramofonie marki Bambino...
Na nowej płycie nie ma trzasków i szumów chyba że jest z wadliwej produkcji. Dźwięk na niej jest czysty i wysoki jakościowo tak jak przy CD Audio w stereo.
Ale moim zdaniem to jest złe połączenie. Amiga była najbardziej popularna w latach 90tych. Płyty winylowe natomiast w latach 90tych praktycznie zostały wyparte przez CD i kasety vhs. Dopiero jakieś 10 lat temu winyle powróciły. Amiga już nie. Nikt nie produkuje tej prawdziwej Amigi jaka była kiedyś tylko FPGA itd. Myślę że Amiga i winyle to dwie różne dekady.
Wiem. Amiga wyszła już w latach 80tych, ale u nas w Polsce to raczej królowała w 90tych latach przecież.
[#27] Re: nowy winyl

@XTD, post #25

W dodatku płyta analogowa z jej ograniczeniami...

Ciekawe zagadnienie. Udowodniono, że sztuczna inteligencja
oparta na elektronice cyfrowej nigdy nie przewyższy inteli-
gencji człowieka. Co innego elektronika analogowa,
ale wszystkie obecne i przyszłe komputery to maszyny
cyfrowe.
Także scenariusz z Terminatora czy Matrixa nie ma szans
się spełnić szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 09:43:57 przez mmarcin2741
[#28] Re: nowy winyl

@tukinem, post #26

W epoce strasznego podniecania się płytami winylowymi, kasetami, szpulami itd. mówienie o ograniczeniach jest jak krzyknięcie "PC rulez!" albo "Atari Rulez!" na forum PPA. :)

Dźwięk płyty analogowej nie jest tak wierny jak w przypadku płyty CD. W dodatku płyta gramofonowa obraca się ze stałą prędkością, w przeciwieństwie do płyty CD, tak więc im bliżej środka płyty, tym upakowanie rowków większe i jakość spada - i to jest na tyle słyszalne, że podobno nawet nagrywało się lepsze utwory na początku płyt, a gorsze zostawiało na koniec. Ja to słyszę nawet na dobrej płycie i dobrym sprzęcie (oczywiście niekoniecznie w przypadku jungle lub podobnej muzy). Gdyby igła dochodziła do samego środka, to pewnie w ogóle przestałaby grać, bo ile drgań można zapisać przy prędkości liniowej pół centymetra na sekundę?

To, że jakaś grupa hipsterów, którzy uważają, że drewnane podstawki pod kable głośnikowe poprawiają jakość dźwięku, podnieca się gramofonami, nie oznacza, że ja mam udawać, że świat nie poszedł do przodu. Przez wiele lat ludzie dążyli do jak najwierniejszej reprodukcji dźwięku. Studyjne magnetofony szpulowe nadawały się do tego bardzo dobrze, ale kosztowały majątek. Domowe szpulaki też nie były zbyt wygodne. Kaseta magnetofonowa dawała wygodę, ale pdrzy prędkości przesuwu 4,75 cm/s i gorszej separacji kanałów, nie zachwycała dźwiękiem. Płyta gramofonowa była więc rozwiązaniem pośrednim - wygodna w składowaniu i użytkowaniu, o odpowiedniej trwałości i jakości, będąca kompromisem między jakością a ceną. Aż w końcu powstała płyta CD i jakość zwaliła ludzi z nóg. Pełne pasmo, brak zniekształceń, brak zakłóceń itd. I musiało upłynąć X lat, żeby znaleźli się fanatycy retro mówiący, że "płyty gramofonowe są takie przyjemne". Czekam na to, aż wrócą płyty mono 78 obr/min., które były w ogóle takie "cieplutkie i milutkie", bo słuchaliśmy ich u prababci.
1
[#29] Re: nowy winyl

@XTD, post #25

Obejrzałem sobie przykład 4-kanałowego OctaMeda tego pana - https://www.youtube.com/watch?v=JxpUBoNkSo4. Jak dla mnie to nieco "puste" te patterny. Ale winyl jest, oldschool jest i wszyscy hipsterzy powinni być uradowani. No i jeszcze można krzyknąć "Amiga rulez!". :)


ma też jeden wcześniejszy podobny album na koncie. :) Już wyprzedany, ale można sobie przesłuchać na bandcampie: https://n4records.bandcamp.com/album/n4-006-pete-cannon-8bit-only-e-p



Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 09:54:18 przez snajper
1
[#30] Re: nowy winyl

@tukinem, post #24

Rozumiem, że co prawda używasz płyt winylowych, ale dla wyrównania szans wyłączasz WiFi a przez telefon rozmawiasz tylko w foliowej czapeczce?

Generalnie chodzi o to, że w przypadku winyli istnieje alternatywa (dużo lepsza jakościowo i zdrowsza). Dlaczego w takim razie popierać (i to własnym portfelem) gorszą jakościowo, bardziej szkodliwą dla zdrowia i nie dającą się utylizować opcję tylko dlatego, że ktoś dokłada do niej dyskietkę HD z samplami?
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem