[#1] Franko 2
.
[#2] Re: Nowe gry
[#3] Re: Nowe gry

@Dorian3d, post #2

Amiga ad 2023:

Zalecane:
Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 7 64bit or higher
Procesor: Intel Core i7 or AMD equivalent
Pamięć: 12 GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GTX 1070 or AMD Radeon RX Vega 56
Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni
[#4] Re: Nowe gry

@Lapka555, post #3

Matko boska.. 12 GB RAM ??? strach
to sa wymagania komputera sterujacego jakims Krazownikiem Imperium a nie zwykla bijatyka.

W czym oni pisza te dzisiejsze gry, w Excelu czy w Power Poincie ???
1
[#5] Re: Nowe gry

@selur, post #4

słaby programista i optymalizacja
[#6] Re: Nowe gry

@Dorian3d, post #5

Używają tych nowych Unity czy Unreal Engine i potem tak to wychodzi.
[#7] Re: Nowe gry

@selur, post #4

wiesz... Jeśli ktoś bierze gry ze steama, to parę giga w tą czy w tą nie powinno u niego wywoływać palpitacji serca. ;) A że garstka amigowców podniesie protest i gry nie kupi... chu kers.
[#8] Re: Nowe gry

@snajper, post #7

ale tu nie chodzi o wielkosci gry (3GB) tylko o wymagania pamieci RAM do uruchomienia 12 GB !!!
[#9] Re: Nowe gry

@HOŁDYS, post #8

tak, to właśnie miałem na myśli. Może nie jestem na bieżąco ze standardami, ale 12 GB dzisiaj to nie jest żaden kosmos. Jeszcze parę lat temu 8 wydawało się wystarczać z zapasem, a dziś - nawet nie wiem, czy 8 kwalifikuje się jako "minimum". Może do pracy w Wordzie. Parę tygodni temu zrobiłem sobie apgrejd z 8 do 32, bo co prawda w gry namiętnie nie gram, ale podczas pracy z korektą w Adobe Acrobacie 8 GB topniało w ekspresowym tempie, doprowadzając człowieka do pasji, kiedy winda zdawała już się nie reagować na cokolwiek i ruszała się jak w smole, jeśli miałeś otwartą równolegle choćby przeglądarkę z youtube'em.
[#10] Re: Nowe gry

@snajper, post #9

Ja mam 8GB RAMu i nie kupilbym wiecej po to zeby grac w takie Franko 2, no sorry ale bez jaj
[#11] Re: Nowe gry

@selur, post #10

A to dlaczego?
Niektórzy wydają ponad 15k PLN żeby pograć na Amidze w ulepszonego Heretica czy Dooma 3 a tobie szkoda marnych kilku stówek na 16GB szeroki uśmiechszeroki uśmiech na zagranie w "amigowego" Franko?
1
[#12] Re: Franko 2

@mailman, post #1



premiera 28 kwietnia!
siedzi, pije i chrupki
[#13] Re: Franko 2

@snajper, post #12

ta flashowa grafika, nie ma za grosz klimatu
2
[#14] Re: Franko 2

@snajper, post #12

Franko i typowe "polskie" ulice.. ech..
[#15] Re: Franko 2

@BULI, post #14

No nie wiem, Szczecin do dzisiaj tak miejscami wygląda. ;)
[#16] Re: Franko 2

@snajper, post #12

Sorry dla niektórych za krytykę, ale dla mnie to kupa. Moim zdaniem, to nie jest gra ani dla starych Amigowców, ani dla nowych, ani PC-towców. Grafika jak z ubiegłej dekady, niby ma zachęcać "Old młodzież", a mamy 2023 r.
Pytanie - z jakim tytułem może ta gra konkurować? Gdyby gry nie nazwano Franko 2, to podejrzewam, że mało kto by się nią zainteresował.
Także, ten tego, wolę pograć w klasyczne Franko, Super Frog i Shadow of the Beast.
[#17] Nowa gra Franko - Skinny and Franko - Fists of Violence
https://m.youtube.com/watch?v=oIK-qNReEYY&pp=ygUHYXJobi5ldQ%3D%3D
[#18] Re: Nowa gra Franko - Skinny and Franko - Fists of Violence

@olafmi, post #17

juz bylo !!!
[#19] Re: Nowa gra Franko - Skinny and Franko - Fists of Violence

@selur, post #18

No i co sądzicie po pierwszych gameplayach i recenzjach? Mnie nawet przypada do gustu, chociaż to mamrotanie postaci wydaje się być męczące i brakuje bluzgów i stękania z pierwowzoru. Ludziska narzekają też na masę błędów i kosmiczny poziom trudności, ale co tam, może połatają. Dziś będę zaglądał na sklepie N czy już jest na switcha.
[#20] Re: Nowe gry

@tukinem, post #6

Panie, jakie tam nowe!? Z nowych klikaczy to masz darmowy silnik Gdevelop, CS3 albo Godot.
Unity i Unreal to już stare dziady W sumie to nawet nie ma znaczenia jaki silnik. Po prostu trza się na takim engine dobrze znać i tyle w temacie, ale jak się biorą za to 3-4 osoby bez doświadczenia to potem są takie kwiatki;) I żeby nie stać ich było na betatesterów? Nie mają wstydu. Według mnie ten styl graficzny jest bardzo słaby i nie ciekawy przez to wygląda to jak darmowa flashówka. Technicznie gra leży przez co odpuściłem zakup.
1
[#21] Re: Nowe gry

@maximo , post #20

To jest w Szczecinie? Poznaje ktoś? https://youtu.be/RJmHvM32Iws?t=738
[#22] Re: Nowe gry

@amikoksu, post #21

Toż to ulica Kolumba. ;) Skoro z lewej na scrollu jest rzeka to wystarczy że wyjdziesz z dworca głównego i pójdziesz w prawo. Wieczorem może nawet będzie wp****** gratis. ;)

EDYT: obejrzałem chwilę dalej i oczywiscie nie jest to 1:1, ale vibe i ogólny syf/architektura zachowane. Za to Barka to faktycznie działający klub na barce przycumowany przy brzegu rzeki.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2023 12:05:14 przez teh_KaiN
[#23] Re: Nowe gry

@teh_KaiN, post #22

Faktycznie, widać podobieństwo. Napisy na murach trochę inne.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2023 12:34:37 przez amikoksu
[#24] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?
Nowa wersję FRANKO na PC (Grzyb)
Skinny and Franko Fists of Violence
[#25] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mwb113, post #24

Widziałem trailery, całkiem, cakiem to wygląda. Powiedz coś więcej nt. gejmpleju.
Ja po długiej przerwie odpaliłem kilka patformówek: Super Frog (for life), Prehistoric, no i Nicky Boum (po raz kolejny) to pierwsza gra którą zobaczyłem na Amidze (u kuzynek, wujcio siedział w RFN) posiadając tylko Atari 800XE ..... przeskok w grafice i muzyce był .......... miażdżący
[#26] Franko 2
W zeszłym roku premiere miala długo wyczekiwana gra
Skinny and Franko chociaz ja wole pozostac po prostu przy Franko 2
Jak wiadomo proces produkcji był dłuuuuuuugi i napotkano na drodze wiele problemów..
Jednak udało sie ! Mimo wielu problemów gra zostala w końcu wydana i szczerze mówiąc jest to kawał zajebistego grywalnego kodu .Świetna grafika i fajny system walki ktory sprawia sporo frajdy to najwieksze zalety tej produkcji. Nie zapominajmy również o zapadajacej w ucho energicznej muzyce od Sławka Mrozka 😎
Niestety mam tez wrazenie ze przez problemy produkcyjne gra przeszła bez echa i wielu o niej zapomniało..
Dlatego ja przypominam ze warto sie zainteresowac 🤓
Niżej próbka gameplayu;
https://youtu.be/cBlt6M6lT3c?si=K-id_jdUHAvv_oWp
Trailer
https://youtu.be/3UVNHIkMOrA?si=z0NZzAUfVXuzHE1o
Wujek Sunday Poleca 👍

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 01:15:19 przez Sunday87
[#27] Re: Franko 2

@Sunday87, post #26

A to na jakiej Amidze chodzi?
2
[#28] Re: Franko 2

@nostrum666, post #27

A to na jakiej Amidze chodzi?

na STEAMie
[#29] Re: Franko 2

@Cezarykl, post #28

A STEAM na jakiej Amidze chodzi?
1
[#30] Re: Franko 2

@karolb, post #29

Moze rzeczywiscie nie koniecznie na amigę ale głównie jest kojarzona z tego świetnego komputera
Chce dac tej grze troche rozglosu....chyba nie jest to jakis straszny problem OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem