[#91] Re: Lista aktywnych amigowcow z Slaska.

@Esio, post #90

Siemianowice śląskie :)
[#92] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@rePeter, post #83

A pamiętacie sklepiki komputerowe z początku lat 90-tych z Rybnika i okolic?
Królowały niepodzielnie Commodorki i Amigi, pecetów jak na lekarstwo. Pamięta ktoś Microman, Agnus itp.?
Tego rodzaju sklepiki były nawet w małych mieścinkach typu Rydułtowy czy Pszów.
[#93] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@rePeter, post #92

Ehh...
tego akurat nie pamiętampomysł Nie w tym rejonie mieszkamOK

Ale bywało i te czasy już chyba nie wrócą pomysł
Albo jak piraty królowały w sklepach po 1994 rpomysł
[#94] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@rePeter, post #92

ja pamiętam Amigo w Opolu sprzedawali Amigi i Atari super to wyglądało
[#95] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@rePeter, post #92

Ja pamiętam komis zaraz obok Teatru ziemi Rybnickiej. Tam kupiłem pierwszą stację do C64 1541 którą mam do dziś i jest sprawna oraz CD-32 ale potem przehandlowalem aby kupić psx....
A gry na C64 to można było nawet w księgarni kupić L.K. Avalon czyczy składanki to były piękne czasy...
Ale na studiach w Katowicach to hit numer jeden było bako-computers niedaleko mariackiej ,Amigi, commodore i tani nawet bardzo serwis
Szkoda, że dziś nie ma takich sklepów.....OK
[#96] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@heniek29cr, post #95

BAKO-KOMPUTER istnieje nadal. Już za czasów PC przy wyjściu leżało pudełko dyskietek z grami do wyboru chyba po 1zł za sztukę. Sam tam naprawiałem stację dysków do Amigi. Do dziś tam czasem zachodzę, mają szeroki asortyment i dobre ceny. Moja Amiga 1200 jest z tego sklepu :)
[#97] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@Esio, post #96

Tak dyskietki leżały zaraz po lewej przy wejsciu pamiętam....
Mnóstwo fajnego sprzętu miałem (i mam do tej pory) właśnie od nich (A600 i C64G) a mają jeszcze coś ze starych czasów?
[#98] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@heniek29cr, post #97

Jo z Piekar też aktywny . U mnie w mieście były cztery sklepy z kompami plus jeden serwis i nawet w pewnym okresie działała giełda komputerowa,
[#99] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@Jacol, post #98

Czechowice-Dziewice zgłaszają się OK
[#100] Re: Lista aktywnych amigowcow z Slaska.

@SzaryWilk, post #1

Bytom - Miechowice
[#101] Re: Lista aktywnych amigowcow z Slaska.

@Andrzej Drozd, post #80

Poszpilać można, ale z netem ciężko. Choć jakbym znał dokładny termin to może i bym jakieś mocne LTE wykombinował. Ostatnio jak zapuściłem Fife14 z projektora to więcej chętnych było żeby do kaczek postrzelać na Pegazusie :D
[#102] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@Esio, post #96

Na dzień dzisiejszy mają tam coś do Amigi?
Pamiętam jak w czasach gdy rozszerzenie Elsat E1208 chodziło po 100zł to u nich było za 180zł i nie chcieli zejść z ceny, wtedy się z nich śmiałem, dzisiaj już nie :)
[#103] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@biax, post #99

sąsiad:
Bielsko-Biała
w B-B było kilka kolejnych giełd komputerowych (lata 1988-1996)
ponadto sklepy ze sprzętem Commodore (MicroMan oraz Videobit) - sam tam kupowałem.
no i jeździło się (pociągiem, a jak!) na największą giełdę do Katowic - kupować! to były wyprawy, to były czasy....
[#104] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@highend, post #103

Dobrze prawisz sąsiedzie :) Z racji bliskości, powinniśmy rozważyć spotkanie przy grubym szkle oraz zacieśnienie kontaktów - przez "miedzę" :)
[#105] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@highend, post #103

Giełdę pamiętam jak była w bibliotece na Słowackiego.
MicroMan to ten sklep na placu Wojska polskiego?
Do Katowic nie jeździłem.
[#106] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@wodzubb, post #105

kiedys zabrze helenka a teraz zabrze rokietnica.
[#107] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@highend, post #103

Melduje się stary amigowiec z Sopotni Wielkiej,to taka wiocha koło Zywca.W MicroManie kupiłem swoją pierwszą pięćsetkę z monitorem i dżojem.Pamiętam ten sklep,jak dziś ehh!!Kumpel pomagał mi,to wszystko taszczyć do pociągu a potem zapchanym PKS-em do wsi niezapomniane chwile!
[#108] Re: Lista aktywnych amigowcow ze Śląska.

@Grisza, post #107

Ja też pamiętam Grisza kiedy pierwszy raz dostałem Amigę CDTV z monitorem w 1994 roku (mam je do dziś!).

Co do Śląska to pozdrowienia z Siemianowic i zapraszam na styczniową imprezę Amigową w MDK Jordan. Szczegóły z dziale Integracja - 20 SACP'ik.

Z innej beczki. Tyle Amigowców mieszka na Śląsku, a na SACP'ie (mimo, że już pięć lat tej imprezie stuknęło - organizowana co kwartał), nie widzę tego tłumu :) . Za daleko wam czy jak ? :D

Pozdrawiam,

Azzorek,
[#109] Re: Lista aktywnych amigowcow z Slaska.

@SzaryWilk, post #1

Ruda Śląska się melduje :P No i było nie było "zagranica" czyli sosnowiec gdzie pracuję XD
BTW - Szukałem ostatnio jakichkolwiek "pozostałości" katowickiej giełdy komputerowej... Wiadomo że "beldon" zaorany, Żelazna jak się okazało gości teraz jakiś market a na "starym dworcu" tłumy normalnie - aż TRZECH sprzedających z czego dwóch od konsol XD A ja naiwny myślałem że jakiegoś Joja do amigiiz leżaków magazynowych gdzieś dopadnę :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem