[#31] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #28

BagoZonde napisał(a):

> Nie cierpię flesza ale to już standard powoli się robi

Czepiacie się. Ta galeria bardzo szybko chodzi i ładnie wygląda. O niebo szybsza niż Picasa.

Wrzucił chłop fotki, to zamiast podziękować, trzeba się przewieźć.

[#32] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #28

Nie wiem co tu moze zmienic "multimedialny pecet" skoro ktos flasha nie uzywa jak nie musi.



Ostatnia modyfikacja: 31.05.2009 11:22:39
[#33] Re: Amimajówka 2009

@Korni, post #32

Jestem zaskoczony - choc nie powinienem być. W końcu to forum PPA. Flash nie jest czytany. Jednak pomimo iż większość z was ma o to pretensje pozostane przy tym - nie chcesz nie oglądaj i na tym poprzestańmy.

Zdjęcia zrobiłem z dobrej woli.

Zajmuję się projektowaniem aplikacji bazującej na platformie flash, i niestety nie zgodzę się z przedmówcą jezeli jej nie znasz nie pisz takich rzeczy. Flash jest Bardzo potrzebny, bez niego nie byłoby postępu. Jedni postrzegają w nim smieć (co oczywiście szanuję - PO WARUNKIEM ZE POZNALI GO DOGŁĘBNIE I NADAL TAK MYŚLĄ) inni fascynujace narzędzie.
Pewnych zadań nie można wykonać nie mając flasha, to też weź pod uwagę.

[#34] Re: Amimajówka 2009

@DoctorQ, post #33

flash jest formatem komercyjnym i jego wykorzystanie musi być zawsze dwa razy przemyślane. Dla mnie strony o charakterze użytkowym (a nie artystycznym) wymagające flasha to niedoróbka webadmina

[#35] Re: Amimajówka 2009

@DoctorQ, post #33

Ja myślę, że nie ma się co strzępić ani na Doctora Q ani na ludzi, którzy flesza nie znoszą. Oczywiście to forum amigowe i zakładając, że ktoś nie ma możliwości odpalenia flesza - będzie poszkodowany, ja jeszcze pół rok temu napisałbym pewnie aby autor zamieścił te zdjęcia bez flesza, bo miałem tylko w domu Amigę do końca 2008. Ale niesłusznym jest mieć pretensje, wystarczy poprosić przecież o wersję html albo właśnie katalog, gdzie owe zdjęcia się znajdują (próbowałem znaleźć ten katalog po adresie www ale nie znalazłem - 404 ;))). Dzięki wielkie za zdjęcia, co prawda mnie tam nie było, ale niektóre "gęby" znajome.

A tak na marginesie widziałem, że dużo stron z dwa lata temu i więcej posiadało wybór flash / no flash. To dodatkowa robota, a teraz flesz staje się standardem. Co prawda niektórzy mi zarzucali, że stosuję JavaScript na stronach a oni nie używają JavaScriptu!! Ale sorry, idziemy z postępem i JavaScript a teraz Flash to nie jest zło, to jest postęp. Ciekawe efekty wizualne etc. Coś za coś. Zresztą strona Doctora Q jest bardzo estetyczna, aż chce się patrzeć. No a to, że jest we flashu - no jest, w JavaScript zrobienie tego byłoby też możliwe w pewnym sensie, gorzej z muzyką (jest co prawda ten EMBED ale on różnie chodzi) no ale przecież i tak znajdą się ludzie, którzy JavaScript nie używają nawet! A dla mnie - jak widzę stronę w czystym html, bez dynamicznych elementów, bez JavaScript - uważam taką stronę za szczyt prymitywizmu :), o wiele gorzej się to przegląda, gdy cała strona się flushuje przy klikaniu.

Flash, który wykorzystany jest jedynie do galerii zdjęć, no może i to jest w pewnym sensie "na wyrost", ale mówimy o stronie, która jest portfolio, to musi dobrze wyglądać i tak wygląda. Wszystko zależy od indywidualnych zapatrywań, dla mnie nie ma problemu, autor strony chciał we flashu to jest we flashu.



Ostatnia modyfikacja: 31.05.2009 15:10:13
[#36] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #35

javascript i pochodne jest częścią standardu html, flash nie

[#37] Re: Amimajówka 2009

@rzookol, post #36

Oj jeżeli chodzi o JavaScript nie wiem czy bawiłeś się nim więcej i połączeniem z dhtml. Tam standardów nie ma, standardem jest przeglądarka :). Inaczej chodzą (albo nie chodzą) różne rzeczy pod Internet Explorerem 4, inaczej pod IE 5 a jeszcze inaczej pod IE 6 - nie mówiąc o Firefox czy Operze. Więc ja nie wiem co tu jest standardem a co nie. Według mnie to jest jeden wielki bałagan, który trzeba uporządkowywać. Jeżeli flash nie jest w standardzie to wierz mi, że technologia ta wymusza, iż staje się nieformalnym standardem.

[#38] Re: Amimajówka 2009

@rzookol, post #34

Ale ta strona to jest galeria akurat :)

[#39] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #35

BagoZonde napisał(a):

> zakładając, że ktoś nie ma możliwości odpalenia flesza -

Ale co to znaczy nie ma możliwości?
Nie chce, co najwyżej. Nawet mój telefon tę stronę wyświetlił.
Jak ktoś chce, to zobaczy. Na pececie w pracy, czy na tym w drugim pokoju. Jak nie chce, to nie będzie oglądał, ale niech nie ciska gromami w autora zdjęć, który był na tyle uprzejmy, że je w ogóle wrzucił.

> będzie poszkodowany,

Poszkodowany? A kto go skrzywdził?

> ja jeszcze pół rok temu napisałbym pewnie aby
> autor zamieścił te zdjęcia bez flesza, bo miałem tylko w domu
> Amigę do końca 2008.

Jakby Ci chociaż trochę na tym zależało, to byś zobaczył. Chyba nie zaprzeczysz?

> JavaScriptu!! Ale sorry, idziemy z postępem i JavaScript a
> teraz Flash to nie jest zło, to jest postęp.

Piszesz, jak nie owca. Koniecznie chcesz zapidbullić? ;)


Swoją drogą na YouTube nikt nie nadaje, tylko dlatego, że się w jakiś sposób da to obejrzeć pod MOSem (nie wiem jak OS4 w tym temacie).

Przecież będąc konsekwentnym, YouTube na stos trzeba posłać, razem z całym Flashem i Javą :)



Ostatnia modyfikacja: 31.05.2009 15:24:58
[#40] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #37

standard opisuje w3c, każde inne zachowanie jest błędem przeglądarek

http://www.w3.org/

[#41] Re: Amimajówka 2009

@GumBoy, post #39

GumBoy, ale gromy ;). Nie możesz wyrywać moich zdań z kontekstu. Pisałem, że do końca roku 2008 miałem w domu tylko Amigę CLASSIC (040), jej samozapłon sprawił, że postanowiłem wziąć laptopa z XP na raty. Nie miałbym więc możliwości zobaczyć tego na Amidze, gdybym tego peceta nie kupił. A komórkę też mam starej daty, bo lubię oldskulowe i proste rozwiązania :). Oczywiście jakby mi zależało to bym zobaczył, ale chodzi tu o komfort pracy, a nie żeby chodzić po kafejkach albo do kolegów z tekstem: "a bo moja Amiga nie wyświetla flasha". Moim zdaniem będąc konsekwentnym - nic nie da nadawanie na JavaScript, myspace, YouTube i cały ten flash, bo po prostu idziemy do przodu i tak naprawdę każdy chciałbym nawet na klasycznej Amidze odpalić te wszystkie multimedie - nie oszukujmy się. Sam piszę grę sieciową pod przeglądarki tak, aby mogła pójść pod IBrowse. Już dawno powinienem zastosować w niej dhtml, ale nie zrobiłem tego, żeby można było to odpalić na klasyku. Czy to dobry pomysł? Pewnie część osób znowu powie, że lepiej i funkcjonalniej by było dodać dhtml, no ale świadomie nie zdecydowałem się na dhtml.

A co powiesz GumBoy na ajaxowy gadacz na PPA, to jest ok? Pod moim IBrowse jakoś inaczej to działa niż pod Mozillą. Nieowcowe rozwiązanie :).

[#42] Re: Amimajówka 2009

@rzookol, post #40

Tak tak, w3c. Nie dodaję np: doctype na początku stron i jakoś bez tego dobrze się mają, nie wpływa to na pozycjonowanie, etc. Nie wiem na co wpływa. W3C jest przydatne, ale tak naprawdę trzeba mieć na uwadze to, jak dana strona zachowa się na każdej przeglądarce. Stąd też mam rozwiązania na różne bajery w dhtml / JavaScript, które działają pod wszelkimi przeglądarkami (pomijając z oczywistych względów takie jak IBrowse).

[#43] Re: Amimajówka 2009

@DoctorQ, post #33

Nie zaliczam się do żadnej z grup osób mających pretensje, uważających, że flash to śmiec czy fascynujace narzędzie. Nie rozumiem po co boldem takie wyrażenie jak "jeżeli jej nie znasz nie pisz takich rzeczy". Nikt tutaj nie napisal złego słowa o flashu, chyba, że taka subiektywna opinia jak "Nie cierpie flasha" jest dla Ciebie zła. Faktem jest to, że pod systemy amigowe nie ma sprawnego flasha, więc tak jak napisał GumBoy wystarczy użyć flasha na innym systemie.



Ostatnia modyfikacja: 31.05.2009 15:56:28
[#44] Re: Amimajówka 2009

@Korni, post #43

W ogóle jakaś dziwna atmosfera udziela się na forum. Niektórzy punktują innych za to, że mają inne zapatrywania na dany temat, a ja to w ogóle już nieowcowy się staję ;).

Może nigdy nie byłem owcą amigową, może po prostu używam tego sprzętu bo jest to dla mnie wygodne a nie dlatego, że jestem fanatykiem ;).

A powiedzcie jaka atmosferka panowała na Amimajówce. Były jakieś dżołki? ;)

[#45] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #44

Przyjedź następnym razem to zobaczysz na żywo :).

[#46] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #41

BagoZonde napisał(a):

> Pisałem, że do końca roku 2008 miałem w domu tylko
> Amigę CLASSIC (040), jej samozapłon sprawił, że postanowiłem
> wziąć laptopa z XP na raty. Nie miałbym więc możliwości
> zobaczyć tego na Amidze, gdybym tego peceta nie kupił.

Ale jakbyś bardzo chciał, to byś w pracy, czy u kolegi zobaczył. Nawet jakbyś odrobinę chciał. W życiu nie uwierzę, że w 2008 roku miałeś utrudniony dostęp do czegokolwiek zdolnego tę stronę wyświetlić.

Amigowcy mają problemem z przyznaniem ułomności oczywistych w oprogramowaniu. Wolą stwierdzić, że to świat przesadził z postępem.

> A
> komórkę też mam starej daty, bo lubię oldskulowe i proste
> rozwiązania :).

Co innego lubić, oldschoolowe rozwiązania, a co innego winić pozostałe za postęp. Lubisz oldschool, to chyba świadomie wybrałeś go z całymi jego ograniczeniami. Zarzucanie czegokolwiek rozwiązaniom nowszym tylko dlatego, że nie można z nich skorzystać to zwykła głupota.

> Oczywiście jakby mi zależało to bym zobaczył,
> ale chodzi tu o komfort pracy, a nie żeby chodzić po kafejkach
> albo do kolegów z tekstem: "a bo moja Amiga nie wyświetla
> flasha".

Więc chodzi o komfort (swoja drogą praca jedynie z Amigą 040 w 2008, to średni komfort jak dla mnie), czy o wstyd powiedzenia kolegom, że mój system nie wyświetli Flasha? Bo trochę to tak zabrzmiało ;)

> Moim zdaniem będąc konsekwentnym - nic nie da
> nadawanie na JavaScript, myspace, YouTube i cały ten flash, bo
> po prostu idziemy do przodu

Ekhm. Idziemy? ;)
Jeśli Amiga idzie, to cały świat biegnie, a nawet jedzie ;)
Taka jest prawda, tylko trzeba mieć jaja, żeby to przyznać. Wygodniej jest nadawać na innych, że niepotrzebnie jadę, skoro można się przejść.

> i tak naprawdę każdy chciałbym
> nawet na klasycznej Amidze odpalić te wszystkie multimedie -
> nie oszukujmy się.

Zdziwiłbyś się. Zrób ankietę i zobaczysz, ilu klasykowców nie chce Flasha. Tylko na ile byłaby to rzetelna odpowiedź, a na ile nieumiejętność przyznania prawy, to już stwierdzić się nie da.

> A co powiesz GumBoy na ajaxowy gadacz na PPA, to jest ok?

Nie używam gadacza na PPA, ani podobnych shoutboxowych rozwiązań na żadnym innym serwisie, więc trudno mi się wypowiedzieć.

[#47] Re: Amimajówka 2009

@Korni, post #43

Korni napisał(a):

> nie pisz takich rzeczy". Nikt tutaj nie napisal złego słowa o
> flashu,

Więc tym bardziej ciężko mi zrozumieć naskoczenie na autora, czy inne sarkastyczne wypowiedzi na temat galerii i Flasha. Przyznasz, że to niepoważne?

[#48] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #44

Dżołki były w ilości dużej, szczególnie pod koniec imprezy. Niestety dużo nie nadaje się do powtórzenia :) Niektóre były "zdjęciowe", mam nadzieję że te fotki jeszcze będą (bo póki co nie ma).
[#49] Re: Amimajówka 2009

@GumBoy, post #46

No to właśnie GumBoy napisałem, że musiałbym iść do kolegi, co nie jest wygodne w pewnym sensie i zabiera czas a o wygodzie i czasie mowa :).

> Zarzucanie
> czegokolwiek rozwiązaniom nowszym tylko dlatego, że nie można z
> nich skorzystać to zwykła głupota.

No a czy ja zarzucałem? Powiedziałem przecież, że wystarczy autora poprosić o te zdjęcia bez flesza a nie rzucać się od razu na niego.

> Więc chodzi o komfort (swoja drogą praca jedynie z Amigą 040 w
> 2008, to średni komfort jak dla mnie), czy o wstyd powiedzenia
> kolegom, że mój system nie wyświetli Flasha? Bo trochę to tak
> zabrzmiało ;)

Nie chodzi o wstyd, tylko nie lubię jak potem ktoś mi mówi: a kupiłbyś peceta - mógłbyś wtedy flesza wyświetlać. To po prostu nie jest miłe, jak ktoś Ci w kółko nawijkę uruchamia, żeby tej Amigi się pozbyć. Wiadomo, że mam swoje zdanie, ale to samo gadanie nie sprawia, że czuję się przez to lepiej.

Oczywiście, że w roku 2008 to średni komfort działać tylko na takiej Amidze, ale z niezłym powodzeniem to realizowałem.

> Ekhm. Idziemy? ;)
> Jeśli Amiga idzie, to cały świat biegnie, a nawet jedzie ;)
> Taka jest prawda, tylko trzeba mieć jaja, żeby to przyznać.
> Wygodniej jest nadawać na innych, że niepotrzebnie jadę, skoro
> można się przejść.

Nie zrozumiałem ;). Ale jaja.

> Zdziwiłbyś się. Zrób ankietę i zobaczysz, ilu klasykowców nie
> chce Flasha. Tylko na ile byłaby to rzetelna odpowiedź, a na
> ile nieumiejętność przyznania prawy, to już stwierdzić się nie
> da.

Możliwe, że masz rację, ja bym jednak zaznaczył odpowiedź, że chcę mieć flesza na Amidze :). Możemy na PPA zrobić zresztą taką ankietę jeśli mogę zaproponować.

> Nie używam gadacza na PPA, ani podobnych shoutboxowych
> rozwiązań na żadnym innym serwisie, więc trudno mi się
> wypowiedzieć.

No właśnie, każdy ma inne potrzeby, nie można jedną miarą wszystkich traktować, jeżeli jest na amigowym portalu taki ajax, to dla Amigowców którzy nie shoutboxują akurat na Amidze a na innym sprzęcie.

[#50] Re: Amimajówka 2009

@DoctorQ, post #33

Oj, że Flash jako narzędzie kreacji jest fascynujący to ja nie wątpię. Natomiast od strony użytkowej jest wysoce szkodliwy - utrudnia lub uniemożliwia efektywne korzystanie z zasobów Internetu oraz wymusza nienaturalny rozrost infrastuktury i kosztów jej eksploatacji. Na szczęście jest NoScript, który umożliwia ogranicznie kontaktów z tą technologią (a zwłaszcza z radosną twórczością niekompetentnych ludzi od reklamy) do niezbędnego minimum.

[#51] Re: Amimajówka 2009

@GumBoy, post #47

Moim zdaniem jest to bezsensowne.

[#52] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #49

BagoZonde napisał(a):

> > Zarzucanie
> > czegokolwiek rozwiązaniom nowszym tylko dlatego, że nie można
> z
> > nich skorzystać to zwykła głupota.
>
> No a czy ja zarzucałem? Powiedziałem przecież, że wystarczy
> autora poprosić o te zdjęcia bez flesza a nie rzucać się od
> razu na niego.

Ależ ja nie pisałem o Tobie, że się rzucasz. Po prostu z Tobą o tym rozmawiałem akurat. Chyba mnie nie zrozumiałeś.

> > Więc chodzi o komfort (swoja drogą praca jedynie z Amigą 040
> w
> > 2008, to średni komfort jak dla mnie), czy o wstyd
> powiedzenia
> > kolegom, że mój system nie wyświetli Flasha? Bo trochę to tak
> > zabrzmiało ;)
>
> Nie chodzi o wstyd, tylko nie lubię jak potem ktoś mi mówi: a
> kupiłbyś peceta - mógłbyś wtedy flesza wyświetlać. To po
> prostu nie jest miłe, jak ktoś Ci w kółko nawijkę uruchamia,
> żeby tej Amigi się pozbyć.

No to gratuluje kolegów. Nie są w stanie zrozumieć prostego "nie zaczynajcie znowu"? ;)

> Możemy na PPA zrobić zresztą taką ankietę jeśli mogę zaproponować.

Jest chyba link do propozycji ankiet. Tylko nie wiem, czy jest sens takiej ankiety. Przecież Flash na klasyku jest niemożliwy. Przynajmniej nie na skalę potrzebną do WWW.

> No właśnie, każdy ma inne potrzeby, nie można jedną miarą
> wszystkich traktować, jeżeli jest na amigowym portalu taki
> ajax, to dla Amigowców którzy nie shoutboxują akurat na Amidze
> a na innym sprzęcie.

A to ten Ajax specjalnie dla Amigi jest napisany? Ciekawe. Rozwiązanie webowe specjalnie dla Amigi to nieczęsty przypadek.

[#53] Re: Amimajówka 2009

@GumBoy, post #52


> Ależ ja nie pisałem o Tobie, że się rzucasz. Po prostu z Tobą o
> tym rozmawiałem akurat. Chyba mnie nie zrozumiałeś.

Acham, odniosłem to do siebie bo do mnie kierowałeś odpowiedź :).

> No to gratuluje kolegów. Nie są w stanie zrozumieć prostego
> "nie zaczynajcie znowu"? ;)

No nie potrafią, część z nich już wącha kwiatki od spodu, z resztą komunikuję się jedynie na gg ;).

> Jest chyba link do propozycji ankiet. Tylko nie wiem, czy jest
> sens takiej ankiety. Przecież Flash na klasyku jest niemożliwy.
> Przynajmniej nie na skalę potrzebną do WWW.

No jest niemożliwy na klasyku, ale chodzi o to, że czy na mocniejszych sprzętach chcieliby. Przyznam szczerze, że udało mi się jakąś jedną kartkę flashową odpalić na moim Apollo 040/40MHz na IBrowse 2.3. Jakiś motyl leciał, jakaś muzyczka w tle. Byłem bardzo zdziwiony i zaskoczony :). Trochę zwalniało, ale widok jakiegoś głupkowatego motyla (proszę nie kojarzyć pojęć, to był zwykły motyl) zrobił na mnie wrażenie.

> A to ten Ajax specjalnie dla Amigi jest napisany? Ciekawe.
> Rozwiązanie webowe specjalnie dla Amigi to nieczęsty przypadek.

Dla ludków korzystających z Amigi można gadać w gadaczu, ale bez odświeżania automatycznego, bo właśnie ajax - odświeżający zawartość - na amigowych przeglądarach nie chodzi. Tak więc główny programista PPA się postarał i chwała mu za to :).

[#54] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #37

BagoZonde napisał(a):

> rzeczy pod Internet Explorerem 4, inaczej pod IE 5 a jeszcze
> inaczej pod IE 6

nie badz smieszny, zadna z tych przgladarek nie obsluguje xhtml, ie 6 ledwie potrafi CSS1 a to nie w pelni. to sie do muzeum nadaje a nie do uzywania

> - nie mówiąc o Firefox czy Operze.

napisana zgodne ze standardami strona wuglada tak samo w firefoxie, safari, operze czy IE 7 lub 8. nie trrzeba nic kombinowac. a jesli ktos pisze strony pod konkretne przegladarki to sam sie prosi o klopoty w przyszlosci.

> wielki bałagan, który trzeba uporządkowywać. Jeżeli flash nie
> jest w standardzie to wierz mi, że technologia ta wymusza, iż
> staje się nieformalnym standardem.

flash nie jest w standardzie bo i miedzy kolejnymi wersjami flasha sa zmiany. w tej chwili glownie stosowany jest w reklamach i jako odtwarzacz np na YT czy dailimotion. ale to kwestiua czasu, dailimotion juz testuje "HTML 5" ktory pozwoli na odtwarzanie wideo czy audio bez udzialu flasha.

flash jako taki ejst poteznym nardzedziem jesli wie sie do czego uzyc. neiststy 90% zastsowan jest albo zbedne albo da sie je zrealizowac bez flasha - a to oznacza mniej obciazenia proca i znacznie lepsza dostepnosc.

flash jako taki jest niczym innym jak rozbudowana prezentacja, czy w amiswiatku tym czym jest hollywood. jedyne co przemawia na jego korzysc to popularnosc
[#55] Re: Amimajówka 2009

@Valwit, post #54

Ehm, no nawiązuję do DHTML, ani razu nie pisałem o XHTML więc śmieszny nie jestem. Chodziło mi np: o to jak się będzie wyświetlała przeźroczystość tekstu na przeglądarce IE6, jak na IE5 a jak na Mozilli. Wersja IE6.029xxx którą obecnie mam na dysku jakoś doskonale sobie radzi z rzeczami, o których piszę czyli elementami CSS i dhtml, może i do muzeum, ja się tam nie znam, mam peceta dopiero od pół roku, ale piszę z doświadczenia nabytego.

Flash staje się popularny, staje się więc nieformalnym standardem - większość firm oferujących wykonawstwo stron - wykorzystuje flasha jako rozwiązanie dla stron internetowych.



Ostatnia modyfikacja: 31.05.2009 17:29:13
[#56] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #55

Proszę, chłopaki. Załóżcie wątek o Flashu w dziale "Hyde Park", albo "Pręgierz". Tu miało być o Amimajówce.
[#57] Re: Amimajówka 2009

@OSH, post #1

Nieźle. Offtop prawie na miare amisceny.org a tresci prawie jak na webhelp.pl OK

[#58] Re: Amimajówka 2009

@recedent, post #56

Recedencie, pytałem czy jakieś dżołki były na Amimajówce więc nie jest taki offtop całkowity, a ja po prostu odpisuję grzecznie na niedopowiedzenia. Recedent, widzę, że sprzęt w cyberplexie się kręci nadal :).

[#59] Re: Amimajówka 2009

@DoctorQ, post #21

Fajne fotki, ale... stronka jeszcze fajniejsza. Naprawdę bardzo ładnie zrobiona, fantastyczna muzyczka, no i przede wszystkim bardzo szybko sie wszystko ładuje. Aż miło się ogląda :)

[#60] Re: Amimajówka 2009

@Olo, post #59

Aleś zadzobał. A ci co mają tylko MOSa to co nie obejrzą? Ba nawet na Fedorze10 i firefoxie zdjęcia z amimajówki nie wchodzą. Inne działają. Wolno ale wchodzą.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem