[#61] Re: Amimajówka 2009

@Arbuz, post #60

Arbuz napisał(a):

> Aleś zadzobał. A ci co mają tylko MOSa to co nie obejrzą?

Jakby poprosili autora o wrzucenie paczki, zamiast na niego naskakiwać, to by zobaczyli. Zwłaszcza, że adres fotek nie jest ukryty.

Sprawdziłem empirycznie, ze skokiem +1 można hurtem dowolnym softem pobrać pobrać.

[#62] Re: Amimajówka 2009

@DoctorQ, post #21

Więc byłem i fajnie było, fajna atmosfera - generalnie fajne z was ludzie. To co napstrykałem jest na http://doctorq.albumika.pl w dziale "zdarzenia".

Ponieważ moja nędzna przeglądarka WWW wyświetla tę stronę jako czarne tło bez żadnej treści, uprzejmie proszę o udostępnienie zdjęć w postaci np. archiwum LhA, czy ZIP, albo po prostu w katalogu do ściągnięcia.

[#63] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #49

Przecież w tej (bardzo skądinąd ładnej) galerii flash jest przycisk ładujący zdjęcie do nowej karty przeglądarki z linkiem do jpg...
Pierwsze zdjęcie ma adres:
http://doctorq.albumika.pl/content/zdarzenia/2009.05.30%20Amimaj%F3wka/20090530_21_dsc_0111.jpg

a ostatnie
http://doctorq.albumika.pl/content/zdarzenia/2009.05.30%20Amimaj%F3wka/20090530_21_dsc_0148.jpg

Jak łatwo wyliczyć zostaje kilka niewykorzystanych numerów (bo zdjęć jest tylko 20), ale podejrzewam, że nawet na IBrowse przy odrobinie samozaparcia da się obejrzeć.

A tak wogóle DoctorQ - bardzo ładne zdjęcia, dzięki OK
[#64] Re: Amimajówka 2009

@wali7, post #63

Jakby nie można było tak od razu.

http://doctorq.albumika.pl/content/zdarzenia/2009.05.30%20Amimaj%F3wka/20090530_21_dsc_0148.jpg
Bosz moja koszulka się już dawno sprała i ledwo ledwo widać ten napis :)

[#65] Re: Amimajówka 2009

@wali7, post #63

Bardzo ładne zdjęcia

[#66] Re: Amimajówka 2009

@Arbuz, post #64

Arbuz napisał(a):

> Jakby nie można było tak od razu.

A poprosiłeś? Wolałeś podczepić się pod narzekania.

Od razu, to można było poprosić.

Autor pewnie nawet nie wiedział, że pod amisystemami nie działa Flash.

[#67] Re: Amimajówka 2009

@GumBoy, post #66

Przestań szukać dziury w całym. Na początku napisałem:

>Na OWB nie bardzo działać chce ta stronka

a potem:

>Aleś zadzobał. A ci co mają tylko MOSa to co nie obejrzą? Ba nawet na Fedorze10 i firefoxie zdjęcia z amimajówki nie wchodzą. Inne działają. Wolno ale wchodzą.

Nie były to narzekania tylko stwierdzenie jak jest u mnie na kompie. Więc nie czepiaj się bo nie miałem do nikogo pretensji (oprócz tego że sobie miło, lekko i przyjemnie jak jest to możliwe na PC nie obejrzałem)

Ogólnie jestem zadowolony że zapis fotograficzny imprezy jest na wysokim poziomie



Ostatnia modyfikacja: 31.05.2009 19:28:48
[#68] Re: Amimajówka 2009

@Arbuz, post #67

A przytakiwanie sarkastycznym przytykom Krashana to niby co było?

[#69] Re: Amimajówka 2009

@GumBoy, post #68

Przytakiwaniem ironicznym ?

[#70] Re: Amimajówka 2009

@grxmrx, post #65

Recedencie, co drugie zdjęcie z tej relacji to Ty z aparatem więc widzę, że ostro fotografowałeś (!!). No nie mów, że tylko dwa zdjęcia udało Ci się wywołać a na reszcie mleko ;).

[#71] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #70

Ranyboskie ludzie!!!!

Przepraszam! Przepraszam was wszystkich, chcialem jak najlepiej a wyszło jak zawsze...

Nie wiedziałem że moja wypowiedź na temat tej platformy tak bardzo was podzieli. Tak jak napisałem wcześniej nawet do głowy mi nie przyszło że będziecie to oglądali na Amigach, a jednak większość z was to prawdziwi Oldskulowcy (Rispekt, pełny rispekt!).

Wersji HTML nie posiadam bo to wersja wyłącznie flashowa, htmla szanuje bo nawet do dzisiaj w nim koduję, jednak flash wydał mi się bardziej dynamiczny i moge w nim operowac tak jak w after effekcie, nawet sklepy w nim sprzedaję i ludzie na tym kasę duzą zarabiają (czytaj: do sklepu nie wejdzie ten kto nie ma flasha, a jednak sprzedaż jest rewelacyjna i nie odnotowano uwag odnoście problemów) Nawet na onet.pl jak wejdziecie to już bez flasha ani rusz, bannery sa flashowe, i w zasadzie cała kampania działa już na web we flashu. A gg... czy gg nie ma bannerów flashowych... no to tutaj już klin, bo posiada. Flasj nie jest powstającą gwiazdą a stał się już dawno faktem.

Może dla wyjasnienia opowiem wam jaka jest moja wersja i postrzeganie rzeczywistości tej platformy.

Moge w nim projektować naprawde cudowne rzeczy... to + kod daje mi taki power który całkowicie wycina konkurencję, mam świetny zespół dla którego nie istnieją przeszkody i możemy zrobić nawet obsługę interfejsu bankowego przez flasha. Teraz zerknijcie przez swoje PC które czytają flasha na taką stronę jak www.thefwa.com - tam są strony które sa nagradzane, zwróćcie uwage na to że praktycznie każda z nich to flash. Oglądnijcie kilka z nich....
Zobaczcie co dzisiaj się buduje i jak to wszystko rewelacyjnie płynie.

Nadal pozostaję wiernym fanem mojej A600 jednak to moje hobby a Flash ... życie.

Jeszcze raz przepraszam, oczywiście całośc spakuję i podrzuce link.



Ostatnia modyfikacja: 31.05.2009 21:17:53
[#72] Re: Amimajówka 2009

@DoctorQ, post #71

Nawet na onet.pl jak wejdziecie to już bez flasha ani rusz, bannery sa flashowe

Bannery na onecie to jedna z pierwszych rzeczy jakie traktuję adblockiem, podobne działanie w kwestii flasha zwykle spotyka też każdą inną stronę z mojej strony... ;)

[#73] Re: Amimajówka 2009

@DoctorQ, post #71

"(...) i możemy zrobić nawet obsługę interfejsu bankowego przez flasha."

Bogu dzięki kończy się na "możemy". Chociaż w kraju, gdzie jeszcze niedawno TurboPascal/Delphi niepodzielnie królował na wyższych uczelniach technicznych a F-16C/D eksploatowano w oparciu o MS Office wszystko jest możliwe ...

[#74] Re: Amimajówka 2009

@Hareton, post #73

ok, ok... skończmy już. Widzę że moja wypowiedź nie zmyka sporu.

[#75] Re: Amimajówka 2009

@Hareton, post #73

Od niedawna obsługa polskiego Reiffeisena on-line jest zrobiona we flashu.
[#76] Re: Amimajówka 2009

@DoctorQ, post #71

Hah, no tak z flashem jest jak wspominałem, stał się nieformalnym standardem :). Jak ktoś mi zrobi tą stronę bez flasha to będzie dla mnie guru do końca życia:

http://soytuaire.labuat.com/

Dzięki za stronki DoctorQ, powędruję sobie po nich troszkę - trochę zimne i sterylne, ale myślę, że znajdę coś dla siebie :).

[#77] Re: Amimajówka 2009

@Hareton, post #50

Rety panowie dajcie już spokój z tym flashem bo się robi offtop długi na dwa parseki :D . Chłop dał zdjęcia i git, kto chce to obejrzy nawet w kafejce internetowej. Ja za 45 minut wrzucę moje zdjęcia z imprezy do Fotosika (który chyba też nie jest przyjazny dla MorphOSa). Zachęcam do podzielenia się wrażeniami z imprezy...

Pozdrawiam

Azzorek

[#78] Re: Amimajówka 2009

@Azzorek, post #77

No nareszcie ktoś dołoży jakieś zdjęcia, nie było czego komentować to się fleszem zajęły ludziska ;).

[#79] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #78

Zgodnie z obietnicą daję link do moich zdjęć z tegorocznej Amimajówki. Zdjęcia zuploadowane na Fotosika, polecam uruchomić pełnoekranowy pokaz slajdów. Wszystkie zdjęcia w rozdzielczości 1600x1200.

http://azzorek.fotosik.pl/albumy/641983.html

Chciałem być jednak elastyczny i zamieścić zdjęcia również na Google Picassa. Niestety ten pierniczony program czterokrotnie zawieszał mi komputer podczas próby instalacji :[ . Ze względu na to, że program ten doprowadził mnie do białej gorączki, odpuściłem i zdjęcia będą dostępne tylko na fotosiku.

Moje wrażenia z Imprezy:

Było bardzo fajnie, a frekwencja uczestników bardzo wysoka. Było wiele ciekawych epizodów. Od zabawnego ataku pirata ze ztorrentowanym AmigaOS 4.1 (w tej roli znany wszystkim reporter :) ), po zupełnie poważny incydent drogowy Hubez'a :( . Ja osobiście bardzo miło spędziłem czas grając na mojej A500+ oglądając demka, bawiąc się trochę Protrackerem i przechodząc całe Shadow of The Beast III bez cheatów na prośbę Hubeza ;) . Już nie mogę doczekać się Amizaduszek 2009, a wcześniej (okolice początku sierpnia 2009) zapraszam na Silesian Amiga Classic Party vol. 4, prawdopodobnie znowu na świeżym powietrzu przy kiełbaskach i innych mięsiwach :D ).

Pozdrowionka dla wszystkich

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 31.05.2009 23:39:44



Ostatnia modyfikacja: 31.05.2009 23:40:11
[#80] Re: Amimajówka 2009

@Azzorek, post #79

No działo się widać, gorąco, włączyłem galerię a tu jakaś dziewczyna... w bieliźnie, okazało się, że to reklama - sponsorowali Was pewnie a ja nieudacznik - nie mogłem znaleźć parunastu godzin wolnego i przyjechać, co?



Ostatnia modyfikacja: 01.06.2009 00:51:52
[#81] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #55

BagoZonde napisał(a):

> wyświetlała przeźroczystość tekstu na przeglądarce IE6, jak na
> IE5 a jak na Mozilli. Wersja IE6.029xxx którą obecnie mam na
> dysku jakoś doskonale sobie radzi z rzeczami, o których piszę

IE6 ma 7 albo 8 lat. jesli to wedlug ciebie jest standard to jestes smieszny :)

> czyli elementami CSS i dhtml, może i do muzeum, ja się tam nie
> znam, mam peceta dopiero od pół roku, ale piszę z doświadczenia
> nabytego.

doskonale to sobie radzi z zaledwie kilkoma elementami css. chocby glupi position:absolute dla >1 elementu juz te przegladarke przerasta. o prostych kaskadach nei wspominajac.

zainstaluj sobie IE8, dopiero zobaczysz co IE potrafi. a potrafi sporo.


> Flash staje się popularny, staje się więc nieformalnym
> standardem - większość firm oferujących wykonawstwo stron -
> wykorzystuje flasha jako rozwiązanie dla stron internetowych.

we flashu to zrobisz oprezentacje. sliczna i fajna, ale prezentacje. i te prezentacje osadzisz w stronie html. subtelna, ale dosc wazna roznica
[#82] Re: Amimajówka 2009

@DoctorQ, post #71

DoctorQ napisał(a):

> Ranyboskie ludzie!!!!
>
> Przepraszam! Przepraszam was wszystkich, chcialem jak najlepiej
> a wyszło jak zawsze...

wyluzuj :) i witaj w amiswiecie :D

> Wersji HTML nie posiadam bo to wersja wyłącznie flashowa, htmla
> szanuje bo nawet do dzisiaj w nim koduję, jednak flash wydał mi
> się bardziej dynamiczny i moge w nim operowac tak jak w after
> effekcie, nawet sklepy w nim sprzedaję i ludzie na tym kasę
> duzą zarabiają (czytaj: do sklepu nie wejdzie ten kto nie ma
> flasha, a jednak sprzedaż jest rewelacyjna i nie odnotowano
> uwag odnoście problemów)

to zrob to samo nie uzywajac flasha - i sprzedaz jeszcze bardzie wzrosnie bo ludzie ze starszymi kompami nie beda wlaczac zanim wyswietli im sie flashka na ich leciwych 4 letnich kompach, na ktorych flash zamula 100% cpu

> bez flasha ani rusz, bannery sa flashowe, i w zasadzie cała
> kampania działa już na web we flashu.

zgadza sie, i dlatego adblock to podstawa zeby cokolwiek na gazeta.pl czy onecie przeczytac.

> A gg... czy gg nie ma bannerów flashowych...

GG ma banery? :)

> nie jest powstającą gwiazdą a stał się już dawno faktem.

mysle ze nikt temu nie przeczy

> Moge w nim projektować naprawde cudowne rzeczy... to + kod daje
> mi taki power który całkowicie wycina konkurencję, mam świetny
> zespół dla którego nie istnieją przeszkody i możemy zrobić
> nawet obsługę interfejsu bankowego przez flasha. Teraz
> zerknijcie przez swoje PC które czytają flasha na taką stronę
> jak www.thefwa.com - tam są strony które sa nagradzane,

to nie sa strony, to sa prezentacje. ladniejsze niz .ppt i dzialaja w przgladarce, ale uzytkowosc jest podobnie denna.

> Zobaczcie co dzisiaj się buduje i jak to wszystko rewelacyjnie
> płynie.

tylko ze widzisz, ja chcialem fotki obejrzec, a nie wgrywac 1 mb jakis latajacych blurkow, i na dodatek uslyszec jakas koszmarna kakofonie z glosnikow bo nalozylo mi sie to na ogladany film. a, i od momentu klikniecia, to przkopania sie do fotek zeszly 3 minuty, bo nawigacja jest tragiczna nieststy. nie przecze ze koncept i wykonanie jest ladne, ale jak juz mowielm: ja chcialem fotki obejrzec.

> Nadal pozostaję wiernym fanem mojej A600 jednak to moje hobby
> a Flash ... życie.

proza zycia :)

> Jeszcze raz przepraszam, oczywiście całośc spakuję i podrzuce
> link.

nie przepraszaj bo nie masz za co :)
[#83] Re: Amimajówka 2009

@BagoZonde, post #70

moje zdjęcia siedzą już w dziale Graffiti/Amimajówka 2009 (co zresztą jest rozwiązaniem, na które nikt nie będzie narzekał). Dwie panoramki, które strzeliłem i posklejałem nie siedzą, bo PPA ma ograniczenie do 1900 pikseli szerokości i nie chciało mi się ich skalować - siedzą w imageshack - linki podałem w newsie dotyczącym Amimajówki.
[#84] Re: Amimajówka 2009

@recedent, post #83

Dzieki za fajne zdjecia!

Dziekuje również wszystkim za fajną atmosfere, oraz za "wypożyczenie" sprzetu.
Jako zatwardziała classic-owca z koncepcją dokupienia do kolekcji czegoś nowocześniejszego doceniam to szczególnie.

Po kilku godzinach z Samanthą Phibrizzo oraz Pegasosem2 Azzorka (?) zgromadziłem kilka uwag:
- AmigaOS4 - naprawde klasyczny system, tyle samo niedoróbek co w AOS v1.2, zdecydowanie odniosłem wrażenie, że z jakiegoś powodu Hyperion sie pospieszył,
- na co dzień mam bardzo klasyczną wersje systemu - AOS 3.1 - wiec przejście na AOS 4.1 nie stanowi żadnego problemu, w sumie to mi sie podobało,
- na Samancie (CPU 666 MHz, 512 MB RAM, Radeon 9200, MPlayer) można płynnie oglądać avi'ki, nawet te w rozdzielczości HD
- przeglądarke - OWB - koniecznie zaraz po instalacji wymienić na nowszą wersje, a porównując wersje 3.13 z AOSa z podobną (?) z MorphOSa - ta druga jest o wiele bardziej dopracowana, choć na plus musze jej zaliczyć bezproblemową prace z Interią, Ogame, AE.. tego strasznie mi brakuje w 3.1,
- OWB 3.13 ma w sobie błąd - otwierając dużą ilość zakładek okno rozszerza sie poza ekran i wszystkie strony dopasowują sie do tej nowej szerokości, można sobie potestować jak stona wygląda na wielkim monitorze ,
- AOS 4.1 ma słaby stos USB, udało nam sie uruchomić tylko pendrive'y Kingstona, oraz dość czesto, zwłaszcza na początku, wylatywała klawiatura USB, stos nie rozpoznaje urządzeń z którymi Poseidon 2.x na Spiderze nie ma problemu,
- troche bałaganu, kilka słabych programów (m.in. kalkulator, konfigurator sieci, notatnik - ogromniaste ikony!), ikony bez przypisanych im programów, nie do końca jasny podział na tools i utilities, stary, dobry Arexx z 3.1
- system jest stabilny,
- podobnie jak wersje klasyczne, surowy ale łatwy do rozbudowania, ma MUI 3.9 i z planszą mówiącą o konieczności zarejestrowania,

Porównując go z MorphOSem - jest niestety słabszy, MOS ma wiecej dopracowanych elementów (przeglądarka, podstawowe programy, MUI, itp.), wychodzi w całej okazałości mniejsza ilość programistów oraz czas w jakim rozwijano obydwa systemy.

Zdecydowaną przewagą AOS4 jest Samantha - jest dostepna, nowa, do kupienia wraz z systemem. MOSowi brakuje sprzetu. Iskierką nadziei była prezentacja MacaMini

Te kilka spostrzeżeń zamieściłem bo jakoś nikt na razie nie przedstawił swojej wersji, a moge zapomnieć szczegóły



Ostatnia modyfikacja: 01.06.2009 23:18:56
[#85] Re: Amimajówka 2009

@DoctorQ, post #71

WOW

Szczena mi spadła jak zobaczyłem ten flashowy album... coś pięknego, to mało powiedziane!

Delikatny design i płynność. Podoba mi się bardzo. Sam robiłeś wszystko? Jeśli tak, to chylę czoła!

[#86] Re: Amimajówka 2009

@Skotos, post #84

"....oraz Pegasosem2 Azzorka (?)....."

Broń Cię Panie Boże.... :).

Ja byłem tylko/aż z A500+ z HD :P.

Pozdrawiam

Azzorek

[#87] Re: Amimajówka 2009

@skipp, post #85

mnie tez sie podoba calosc z muzyka taki scenowy klimacik wypas OK

[#88] Re: Amimajówka 2009

@Skotos, post #84

Pegazy były 2 - mój i Drako (mój miał na blacie fotkę z chmurami i stał pod oknem - maszyna Drako dokładnie po przekątnej, pod półką z książkami). Na obydwu był system Morphos2.2

Oprócz tego były 2 Samanthy z OS4.1 (Philbrizzo - ta w obudowie, Sand - bebechy na pudełku, ale działające).

Kilka klasyków (co najmniej dwie A1200, A600, rozbudowana A2000) - Philbrizzo, Benedykt, *y ... kto jeszcze - nie wiem.

Mac mini z zainstalowaną deweloperską wersją Morphosa (jaca).

Do tego co najmniej dwa laptopy PC - służyły m.in. do demonstracji użyteczności VNC pod MOSem.
[#89] Re: Amimajówka 2009

@wali7, post #88

Może mała i niezauważalna, ale była też Efika :D
[#90] Re: Amimajówka 2009

@recedent, post #89

no fakt, zapomniałem o twojej Efice :)
Tym bardziej powinienem pamiętać, że przecież udało nam się na niej uruchomić w końcu Stellarium.
No więc była jeszcze Efika recendenta (nie jestem pewien, ale chyba tym razem nikt inny nie przyjechał z Efi... ale też mogłem coś przeoczyć).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem