[#61] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@bacus10, post #59

ZIP mozesz montowac z mountlisty jako duzą dyskietkę, lub jako dysk traktując go Hdtoolboxem.
W pierwszym przypadku masz mozliwosc wymiany danych miedzy pc/amiga/mac
Mountliste do ZIP100 znajdziesz w pakiecie fat95
[#62] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@Norbert, post #61

Będzie ktoś z Indivision ECS? Chciałbym to zobaczyć w akcji.

Bacus super, że bierzesz Ryśka, bardzo jestem ciekawy tego interfejsu. Jeśli nie zapomnę wezmę mój pad od PC na USB (taki klon tego od PSX). Postaram się też wziąć myszkę USB. Jeśli ten Rysiek działa bez problemu, sam sobie go "strzelę" :) .

Arti, fajnie że będziesz z A1200 ACA i Indivision AGA. To aktualnie dla mnie bardzo na czasie temat .

Ja pokażę na przykładzie C64 jak w dzisiejszych czasach można wygodnie używać tego komputera korzystając z karty SD i.... kaset magnetofonowych do wgrywania programów . Wszystko pokażę w praktyce :) . Dla mnie cud malina OK .

Pozdrawiam,

Azz
[#63] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@Azzorek, post #62

Jeśli przyjadę, to przywiozę Indivision ECS - kupiłem w zeszłym tygodniu.
[#64] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@wali7, post #63

Zabiorę ze sobą monitor Commodore 1084ST. Może ktoś zerknie? Nie włącza się nawet. Cisza, jak makiem zasiał.

PS: to już w tę sobotę, tak?
[#65] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@_arti, post #64

_arti - jak się naprawi to jest do sprzedaży? Ja szukam tego monitora już długo :) Tak to już teraz... hip hip

Azzorek - ja też przywożę moje C64 z kartą SD - ale o co chodzi z tym magnetofonem? Po co kaseciak jak SD jest?
[#66] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@WojT_GL, post #65

Niestety, to nie mój.
[#67] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@WojT_GL, post #1

Czy ktoś zabiera ze sobą stację Hot Air?
[#68] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@*y, post #67

Jak się ogarnę po w delegacji, i nic mi w weekend nie wyskoczy, to może się zjawię z calym warsztatem Hot Aira tez wezmę.
Pozdrawiam.
[#69] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@*y, post #67

Gdyby ktoś chciał FPU MC68882RC25 w cenie 36pln za szt. niech daje znać, zabiorę na SACP. Zostały 3szt. z zakupu z Sławmira. Mam też jedną szt. MC68882RC33 za 50pln, gdyby ktoś wolał taki.
[#70] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@flops, post #69

Jestem zainteresowany RC33, wezmę kartę moją A3630 zobaczymy czy będzie pasować.
[#71] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@pekdar, post #70

To postaram się nie zapomnieć i zapakować 25MHz i 33MHz, gdyby ktoś jeszcze się zdecydował.
[#72] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@wali7, post #63

@wali7: jeśli jedziesz autem, to ja bym się zabrał, z resztą puszczę priv.

INTERNET: Klasycznie, mam możliwość postawienia sieci. Teraz mam już do tego dedykowany modem LTE + router MikroTik RB951G-2HnD z 4-ma portami Ethernet. Mogę go postawić nieodpłatnie, ale nie obraziłbym się, jakby organizatorzy zrzucili się na miesięczne doładowanie na ów modem (jakieś 30zł) ;)
[#73] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@wali7, post #63

-- podwójny post --

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 02:08:05 przez Skrzyp
[#74] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@Skrzyp, post #73

adi, camelek, dolek - proszę potwierdźcie, że wyjeżdżacie w sobotę rano spod mojego bloku
Do camelka ma numer telefonu, do reszty niestety nie.
[#75] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@WojT_GL, post #65

No jak po co kaseciak? Dla klimatu! Tak jak flop w Amidze zamiast Goteka :D . Twój interfejs potrafi przegrywać programy z SD na kasetę i odwrotnie (pytam tak z ciekawości)?


Wali7 będę miał nowo zakupiony ScanDoubler Elboxu z FF. Niestety nie wiem dlaczego nie przepuszcza mi trybów Multiscan (ekran jest czarny wtedy). Z instrukcji wynika, że wszystko mam ok zainstalowane VGAonly w devs/monitors też jest). Nie wiem o co kaman. Dlatego chciałem zobaczyć jak wygląda obraz na IndivisionECS i jak przełącza się w zwykłe tryby PAL. Mnie wkurza np. te 50HZ w pal Interlace, bo widać to drżenie obrazu (monitor CRT). Podłączyłem też LCD Eizo L557, ale na nim tak niska rozdziała jak 640x400 wygląda koszmarnie, obraz jednak nie drży. Jak wybieram NTSC z interlace to odświeżanie ok, ale jak przechodzę do jakiegoś programu w PAL (np. Ptoracker 3.11 to się obraz rozpiernicza :( . Stąd mimo wszystko moje zainteresowanie IndiECS. Mam nadzieję, że ten Scandoubler nie jest uszkodzony... :( .

Pozdrawiam,

Azz
[#76] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@Azzorek, post #75

Jeżeli przyjadę, to na pewno wezmę A500+ z Indivisionem, ACA500 i 1232, GBA1000 i Powerbooka z MOSem. Plus stację lutowniczą (zwykłą, hotair jest zbyt duży).
Myślę, że uda mi się wyrwać choćby na 2-3 godziny. Ale zobaczymy...

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 13:15:24 przez wali7
[#77] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@_arti, post #74

ja będę tak jak się na PM umawialiśmy
[#78] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@dolek, post #77

Ok. Camelek potwierdzil, ze tez bedzie.
[#79] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@WojT_GL, post #1

Oki... Nigdy nie byłem na żadnym ami-party a na to się wybieram. Więc prosze o krótki i lopatologiczne odpowiedzi na moje lamerskie pytania :P
1) Można liczyć na podpięcie się pod jakiś monitor ze SWOIM sprzętem ? Najlepiej CRT bo nigdy takiego nie miałem am ciekawy..
2) chce wziąć swoją 500tke z aca500 z niecnym planem pożyczenia na chwile jakiegoś turbo i przekonania się naocznie co ono daje - będzie jakaś dobra dusza gotowa wypożyczyć na pare chwil jakąś ace - możliwie najmocniejszą ???
3) czy ktoś ma sprzedać tasiemkę ata44 do a600 ? Chętnie kupie na miejscu :)
4) mam do oddania kartę sieciową z zintegrowanym modemem pcmcia - xircon rem56g-100 (problemem może byćjej "grubość" ale może będzie ktoś chętny...)
Co jeszcze powinienem wiedzieć wybierając się na to party ? Gdzie tam najlepiej zaparkować biorąc pod uwagę że auto jest na blachach z Rudy Śląskiej ?
[#80] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@sunater, post #79

1) na chwilę nie ma problemu ale nie wiem, czy ktoś weźmie zapasowy CRT...
2) tak, ja mam najmocniejszą i będzie można ją testować;
3) ja akurat nie mam;
4) to chyba z Amigą nie zadziała;

Jeśli chodzi o miejsce dla samochodu, to jest całkiem spory parking dokładnie na przeciwko partyplace.
[#81] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@_arti, post #56

Arti wezmę ten clockport riser będę miał jeszcze graty typu:
2x128 MB 60ns
2x64 MB 50ns
4x IDE ELBOX i parę innych gdyby ktoś był chętny,to może sobie sprawdzić w miarę możliwości na miejscu.
[#82] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@sunater, post #79

Tak jak Arti pisał, parkujesz naprzeciwko MDK i tyle. Jakby nie było miejsca (co się chyba nigdy jeszcze nie zdarzyło) to można zaparkować gdzieś przy blokach nieopodal.
Co do monitora to pod mój na pewno będzie się można na chwilę podpiąć. Na pewno nie na całą imprezę, ale na godzinkę jak najbardziej... Jak ktoś będzie miał taki monitor to zawsze można negocjować :)
[#83] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@madman15, post #82

Dziękuje za informacje :) Oczywiście nie zamierzam podpinać swojej "przyjaciółki" na całą imprezę - bo ani ona jakaś specjalna dla innych ani nic niezwykłego w niej nie ma :P Chciałbym tylko rzucić okiem jak wygląda ten osławiony obraz na crt no i poprzestawiać ikonki przez pare minut na karcie turbo :)
[#84] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@sunater, post #83

Rozumiem, że chodzi Ci o monitor CRT amigowy, czyli 1084S itp.? Bo jeśli myślisz o CRT od PC, to bez:

1. przelotki RGB-VGA, lub
2. Scandoublera, lub
3. Indivision ECS lub AGA (zależy jaka Amiga)

... ani rusz. Z monitorami to jest generalnie kiepsko bo zawsze zajmują miejsce, trzeba je targać, i zawsze są w deficycie. Ja będę miał jeden 1084s, ale będą podpięte do niego aż dwa kompy na raz - C64 i A1200.

Co do spraw organizacyjnych. Weź koniecznie listwę prądową jeśli chcesz się podłączyć do prądu - każdy bierze swój rozgałęziacz (-acze) bo sam wie ile mu gniazdek będzie potrzebne.

Weź koniecznie Amigę najlepiej z monitorem lub małym telewizorkiem, dżoja, myszkę i gry lub programy. Inaczej będziesz żałował - wiem co mówię .

Jeśli parking będzie zajęty, to mijając MDK Jordan (po prawej stronie) będzie uliczka osiedlowa i tam coś znajdziesz. W razie problemów powiedz na imprezie to najwyżej kogoś zastawisz z naszych na parkingu.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 23:12:37 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 23:13:06 przez Azzorek
[#85] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@Azzorek, post #84

Dobra rada z przedłużaczem. Wpisuję na listę... ;)
[#86] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@WojT_GL, post #1

Życzymy powodzenia na imprezie śląskiej bo w tym samym czasiem będziemy miali naszą w Rzeszowie koło 200 km na wschód... Chociaż wydaje mi się że wspominałem już w tym poście o tym... ale jakoś nie mogę tego wpisu znaleźć.

Tak czy inaczej, nie mogliśmy przełożyć. Co 2 imprezy amigowe w Polsce równolegle to nie jedna!!!

EDIT: znalazłem informację na forum, w newsie nie było.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 00:00:37 przez DiskDoctor
[#87] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@DiskDoctor, post #86

My również wam życzymy wspaniałej zabawy OK .

Powodzenia!
[#88] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@Azzorek, post #87

...a mnie szlag trafia, że nie będę mógł z Wami po-partować ...
[#89] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@Azzorek, post #84

Azzorek
Kiedyś gadaliśmy o tym monicie - miał być chyba na sprzedaż... czy będzie? Może już w końcu do tego dorosnę.

Co do mojego interfejsu SD - to on raczej nie ma opcji nagrywania na kaseciaki. To zwykły SD2IEC

biax - szkoda, że Cię nie będzie :/
[#90] Re: SACP - 22 - tak mi wychodzi...

@Grisza, post #81

@all

To jutro się widzimy! OK

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 09:21:45 przez Lokaty
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem