[#1] Riverwash 2015
Witam,

Ze zdziwieniem konotuję, że chyba takiego wątku w tym roku nie było (sprawdzałem na google). A to już niedługo. Może ubiegłoroczny wątek bardziej naświetla sprawę, dlaczego

Tak czy inaczej, widziałem niedawno reklamę Riverwash i stwierdziłem, że nie mam daleko. Poza tym musi być jakaś przeciwwaga, bo na forum zaktywizował się wątek o PixelHeaven, więc w imię podjudzania w ramach odwiecznej wojny (nierównej mocno, ale trwa) Warszawy contra Kraków uznałem, że taki wątek napiszę (bo mogę).

Strona jest tu.

Od razu napiszę, co mnie boli.

Boli mnie trochę, że organizatorzy zlali totalnie temat noclegów. Ja Kraków ogólnie znam lecz nie zamierzam spać u znajomych lub na dworcu, poza tym znam na tyle żeby wiedzieć jakie są ceny w nietórych klubach piwa i jakie mogą być ceny noclegów w miarę w centrum, targetowane obecnie na turystów przeważnie z UK (jak czytam media).

Więc będę wdzięczny za jakiekolwiek info odnośnie racjonalnej bazy noclegowej w Krakowie. Z góry dziękuję.
[#2] Re: Riverwash 2015

@DiskDoctor, post #1

To jest skrajnie dziwne, że nikt nie wysyłał, o ile dobrze pamiętam, newsa czy nie zakładał wątku na forum w temacie tej imprezy. Chyba ktoś tam PPA.pl nie lubi czy się obraził, a jeśli tak to jego problem ;) Zawsze można się jednak dogadać, wyjaśnić o co chodzi. Może ktoś z redakcji się nie uśmiecha czy coś ;) W każdym razie w kalendarzu imprez jest wydarzenie wpisane.
[#3] Re: Riverwash 2015

@grxmrx, post #2

W kalendarzu jest wydarzenie, tak.

Znasz może noclegi w Krakowie? Planujecie może wyprawę wspólnie z GUMBOY'em? Macie w sumie podobną odległość. Ja bym z chęcią wynajął z kimś 2-3 osobowy pokój to wtedy ceny mają już ręce i nogi. A to już w przyszłym tygodniu...

Szkoda, że organizatorzy nie wskazali nawet 1-2 noclegów, tak się nie robi IMAO. Chociaż polski znam - w sumie, to i się sam dogadam jak by co.

BTW np. w Warszawie znam miejsce, gdzie nocleg (pokój 20 m^2 z umywalką) kosztuje 55 zł brutto, 15 min. od centrum, full dojazd, nocne itp. Niewykluczone, że tam przezimuję podczas PixelHeaven.
[#4] Re: Riverwash 2015

@DiskDoctor, post #1

Cześć!

Jeżeli chodzi o kwestie noclegowe, jest temu poświęcona odpowiednia podstrona na stronie imprezy.

Ze względu na to, że:
1) oferujemy nocleg za darmo, w cenie wejściówki, w osobnej sali
2) Kraków ma tak szalenie bogatą ofertę noclegową, że aż nie wiadomo z czego wybierać ;)

zdecydowaliśmy się nie umieszczać bardziej szczegółowych informacji. Jest to jednak dla nas cenny sygnał, że to kwestia, o którą warto zadbać lepiej w przyszłym roku.

Jeżeli chodzi o noclegi, jestem przekonany, że co najmniej kilka osób zarejestrowany na PPA wybiera się na RiverWasha - być może ktoś poszukuje współspacza.

Na pewno współ-spacza poszukuje go Moqui: https://www.facebook.com/events/801261446629215/permalink/875590475862978/

Mam nadzieję, że chociaż trochę rozwiałem wątpliwości. Pozdrawiam!
[#5] Re: Riverwash 2015

@DiskDoctor, post #1

Argasek mnie ubiegł :)

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 23:01:06 przez gorzyga
[#6] Re: Riverwash 2015

@argasek, post #4

Dzięki!! Idę spokojnie spać.

Ale gwoli sprostowania:

jest temu poświęcona odpowiednia podstrona


To zwykły link do Google maps To i ja umiem.

Moqui: https://www.facebook.com

price for two nights is around EUR 70


Takie ceny to i ja sam potrafię znaleźć. Spodziewałbym się raczej cen na pół. Noale jak ktoś przyjeżdża ZZa chodu to sobie może wydać... godzinną stawkę za noc.

Żeby było jasne, mi się zdarza płacić za hotel 100 EUR ale... sorry, nie będę w Krakowie. Można naprawdę taniej więc wobec ceny wstępu, nie chcę żeby ten wyjazd był dla mnie kosztowo ekwiwalentny weekendowej wyprawie do Londynu na piwo.

być może ktoś poszukuje współspacza


Niestety w tym przypadku - współchrapacza, od razu się przyznam.

Ale i tak dzięki za pomoc!! W końcu coś znajdę, może na izbie wyjdzie mi taniej szeroki uśmiech
[#7] Re: Riverwash 2015

@DiskDoctor, post #6

może na izbie wyjdzie mi taniej

Ale z ulicy Rozrywki (tam właśnie się mieści izba) miałbyś daleko na partyplace.:)
[#8] Re: Riverwash 2015

@DiskDoctor, post #1

Więc będę wdzięczny za jakiekolwiek info odnośnie racjonalnej bazy noclegowej w Krakowie. Z góry dziękuję.


Party w takim mieście jak Kraków ma swoje konsekwencje, pomimo ogromnej bazy noclegowej zdecydowanie trudniej będzie znaleźć nocleg w cenie za jaką udało się nocować w zeszłym roku w Raciborzu. Pod tym względem zeszłoroczna lokalizacja była bardzo fajna, tani hotel rzut beretem od party place. W tym roku na szczęście szukanie noclegu mnie omija.

W tym wątku można podawać lokalizacje odpowiednich (cenowo/lokalizacyjnie) hoteli itp żeby np. znaleźć współtowarzyszy do wzięcia tańszego pokoju wieloosobowego.
[#9] Re: Riverwash 2015

@codi, post #8

OK jestem właśnie w Krakowie Zamówiłem sobie znalezienie czegoś sensownego na booking.com (sam nie lubię takich stron) i nocuję w

Backyard apart & rooms
Ul. Dietla 57

Cena na 4-5 IX na booking.com na ten moment: 260 PLN za dwójkę
Odległość od party place: 1.6 km

Coś takiego mi pasuje, wychodzi 65 zł za noc na osobę. W pokoju jest mikrofalówka, lodówka, prysznic i pralka

Jak by chciał ktoś dołączyć, proszę o info lub na priv ASAP, bo są tylko 2 noclegi wolne na ten moment.

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 14:32:54 przez DiskDoctor
[#10] Re: Riverwash 2015

@DiskDoctor, post #1

W tamtym roku chcialem byc dobry kolega i umiescilem na forum informacje o nadchodzacym party. Ktoz moglby przypuszczac ze powstanie z watku takie wielkie szambo. Zrobilo mi sie tak strasznie glupio... Po rozmiwie o tym z Feiem na party stwierdzilem ze poprostu nie mam sensu robic tego kolejny raz.
[#11] Re: Riverwash 2015

@Phibrizzo, post #10

No, niezłe jaja się w tamtym wątku zrobiły, nawet w dziale "rzeźnia" nie widziałem nigdy takiego szeroki uśmiech

Spoko na tym wątku na ten moment jest OK. Przy okazji sprostuję - cena którą podałem wcześniej (260 zł) w znalezionym hotelu dotyczy 2 noclegów dla 2 osób.
[#12] Re: Riverwash 2015

@Phibrizzo, post #10

W wątku, o którym mowa tylko jedna osoba narzekała i to był jeden post, jeśli dobrze widzę, bez ciągnięcia tematu na więcej niż jedną odpowiedź. Inaczej mówiąc tamten wątek to jakaś plotka, że ktoś coś powiedział, że coś się stało a później nikt nie zweryfikował źródła jak było i co było ;)
[#13] Re: Riverwash 2015

@grxmrx, post #12

Szumnie zapowiadanych produkcji na Datastorm i Revision też nie było, hihi
[#14] Re: Riverwash 2015

@DiskDoctor, post #11

To jest też ok - dom aplikanta.

750 m ale ceny nieco wyższe. Ceny (na stronie):

NA 1-2 NOCE / POBYT POWYŻEJ 2 NOCY
Pokój jednoosobowy 160 zł* / 130 zł*
Pokój dwuosobowy TWN (oddzielne łózka) dla 2 osób 180 zł* / 140 zł*

MOŻE bym był w czwartek i wtedy przenocował trzy noce za 70 zł/os.
LUB piątek-niedziela za 90 zł.

Żeby tak szlag trafił organizatorów, że ja muszę samotnie, po pijaku, w restauracji w Krakowie jeszcze na dodatek, szperać i wyszukiwać takie rzeczy szeroki uśmiech

P.T. Organizatorzy Jak będziecie jechali (jeśli do tego dojdzie) do Rzeszowa na AMIResET (21 XI br.) przysięgam, że Wam też naopowiadam, że w Rzeszowie jest bogaaaaaaaaaata baza noclegowa (w istocie, jest, ceny do woli, jak w Krakowie), ALE kurde balans, NIE TRZEBA SPRAWDZAĆ 10 MIEJSC żeby mieć jakiś ogłąd cen w promieniu 1 warp od miejsca imprezy !!!
[#15] Re: Riverwash 2015

@DiskDoctor, post #14

Żeby tak szlag trafił organizatorów, że ja muszę samotnie, po pijaku, w restauracji w Krakowie jeszcze na dodatek, szperać i wyszukiwać takie rzeczy szeroki uśmiech

Tak sobie siedzę, czytam i zastanawiam się, o co Ci chodzi? Chcesz żebyśmy Ci zapłacili za hotel w Krakowie? Licząc średnio po cenach w tym mieście, to do wejściówki musielibyśmy jeszcze drugie 100 zł dopłacić, nie mówiąc już o innych kosztach. Albo... Nie wiem, chcesz linki do wszystkich hoteli i innych noclegów w okolicy? W promieniu kilku kilometrów jest ich ponad 1000, więc nie ma to żadnego sensu. Przecież podany jest dokładny adres, a resztę w obecnych czasach załatwiają wyspecjalizowane strony. Tak jak nie ma sensu pisać "za mostem druga w prawo" czy robić zdjęć na każdym skrzyżowaniu, bo każdy ogarnięty kierowca ma nawigację.
P.T. Organizatorzy Jak będziecie jechali (jeśli do tego dojdzie) do Rzeszowa

Jak jadę do Rzeszowa, czy do Krakowa (w którym też nocleg musiałem sobie załatwić), czy gdziekolwiek indziej, wchodzę na odpowiednią stronę (której nazwy nie podam, bo nikt mi za reklamowanie jej nie płaci), wyszukuję nocleg w okolicy i wybieram co mi odpowiada, według własnych kryteriów. Poza tym, jak Argasek już zauważył, nocleg za darmo jest na miejscu. Chcesz wygód - proszę bardzo, ale to już nie leży w naszej gestii.
[#16] Re: Riverwash 2015

@Fei, post #15

Poza tym, jak Argasek już zauważył, nocleg za darmo jest na miejscu.


Nie doświadczył prawdziwego party ten, kto choć raz nie spał pod bigscreenem, howgh! :)
[#17] Re: Riverwash 2015

@Fei, post #15

Fei dobrze pisze.

Większość osób przyjeżdżających na party ma >30 lat na karku pewnie więc można założyć, że potrafią ogarnąć takie rzeczy jak nocleg (są do tego serwisy), dojazd (są do tego serwisy, urządzenia, aplikacje).

A jak ktoś ma mniej to jest z tego bardziej już ogarniętego technologiczne pokolenia ;D


Ja kimam w Abel Hostel na Kazimierzu. z 2km od party place.
[#18] Re: Riverwash 2015

@hrw, post #17

1 dla mnie szukanie odpowiedniego noclegu samodzielnie w miescie wielkosci krakow to jest zawracanie mocne mojej rozowej .de

2 widocznie jestem z pokolenia kryzys wieku sredniego, co lubie

3 nigdy w zyciu nie prosilem nikogo zeby kiedykolwiek za mnie placil, totez prosze ostrozniej dobierac slowa. Za nocleg w Krakowie zaplace ile uwazam, bo dla mnie przynajmniej to nie San Francisco

4 po ile tam sa jedynki na tym Kazimierzu co mowisz?
[#19] Re: Riverwash 2015

@DiskDoctor, post #18

Tak ciężko użyć Google?
CENNIK
[#20] Re: Riverwash 2015

@gorzyga, post #19

Jak sie jest w drodze, z telefonu, a' propos watku gdzie jest wprost napisane, ze szukam cen, po raz kolejny juz w tym samym temacie, owszem, tak.
[#21] Re: Riverwash 2015

@gorzyga, post #19

Ok to mam lepsza oferte, hostel panda, kazimierz, 140 dwojka, 120 jedynka.

link

No to sa juz az 4 opcje. Kazda dla mnie OK ale jako dwojka. Jak ktos tez szuka, prosze o info. Cos czuje, ze jak bym chcial jedynke w takiej cenie co lubie to, to by mi musialy nie przeszkadzac slawetne maczety chyba.

Juz nie filozofuje (mala dygresja podsumowujaca), po prostu kazdy ma swoje zwyczaje, man, szczegolnie jak ktos juz wskazal, w wieku >30. Co dla jednych norma, dla innych dziwactwem. I vice versa. Ludzie sa rozni i nalezy to uszanowac lub od nich stronic.
[#22] Re: Riverwash 2015

@Fei, post #15

wchodzę na odpowiednią stronę (której nazwy nie podam, bo nikt mi za reklamowanie jej nie płaci)


Za link booking.com na onet.pl płacą mi 50 gr, a jak na ppa.pl - dostaję 1 zł. Za link onet.pl dostaję 25 gr a jak na ppa.pl - 50 gr. Za link ppa.pl nie dostaję kasy - robię to dla frajdy.

A w temacie - udało mi się rozwiązać problem: AGH. Przykładowo
pokój 1 osobowy 60 zł/ doba
.
[#23] Re: Riverwash 2015

@AceMan, post #16

No ba nie ma to jak spanie gdzie kolwiek na party
[#24] Re: Riverwash 2015

@DiskDoctor, post #1

do zobaczenia na miejscu :)
[#25] Re: Riverwash 2015

@Drako^BB, post #23

A riverwash 2015 trwa w najlepsze.
[#26] Re: Riverwash 2015

@DiskDoctor, post #25

ej no... ludzie
dajcie jakieś info. releasy? wyniki? jak było?
ja osobiście czekam na demko Ghostown :) i grafikę Slayera.
moja praca,którą wystawiałem (na Commodore +4) , jak by kogoś to interesowało, jest opisana i pokaza tutaj link

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 16:32:49 przez retronav

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 16:33:14 przez retronav
[#27] Re: Riverwash 2015

@retronav, post #26

moja praca,którą wystawiałem (na Commodore +4)

OK Śliczna!!
[#28] Re: Riverwash 2015

@retronav, post #26

dajcie jakieś info. releasy? wyniki? jak było?
ja osobiście czekam na demko Ghostown :) i grafikę Slayera.


Wyniki już są dostępne.

Nowego dema Ghostown nie było (też na nie czekam

W tym roku nie wystawiłem nic w Pixel Graphics Compo, za to godnie "zastąpił" mnie DKL.

Oto moja praca z Freestyle Gfx:
http://www.digart.pl/zoom/7870949/The_Gate_of_Broken_Dreams.html

ps. Gratuluję drugiego miejsca w Pixel Compo, to jedna z Twoich lepszych grafik, Carrion.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 21:16:30 przez slay
[#29] Re: Riverwash 2015

@retronav, post #26

Jak było? Można zobaczyć na fotkach, które ludzie otagowali. Ogólnie frekwencja dopisała - prawie 140 osób, z czego 20% to goście z zagranicy. Mnie na party najbardziej brakowało kodowanych produkcji na Amigę. Było Atari, Commodore, Spectrum (mimo że scena "gumiaka" w Polsce jest niewielka, to bardzo prężna), PC a nasza amigowa compomaszyna (A1200 z 060 i 128 MB RAMu) nie doczekała się żadnych prodek Mam nadzieję, że za rok będzie lepiej!

Szacun dla Drako za przyjazd, mimo że solo OK
[#30] Re: Riverwash 2015

@Fei, post #29

Fajna impreza nie ma co .
Szkoda że przyjechałem dopiero w sobote ale było warto :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem