[#31] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@*y, post #20

Potwierdzam- jestem jednym ze „świeżaków” z własnym sprzętem. Rocznik 98’OK
[#32] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@BULI, post #30

Dzieki.
Pamietaj tez ze jakby to byla ulotka badz inny material gdzie mozna napisac to wzmianka o tym co jest dla Ciebie "Amiga" tez bedzie (a przynajmniej powinna:) ).
Przypominam, to nie ma byc material promujacy tylko Amige NG, to mialoby promowac "nas wszystkich".
[#33] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@Bartek2075, post #31

Witamy! Mam nadzieje ze Amiga da Ci duzo zabawy i duzo Cie nauczy!
[#34] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@Bartek2075, post #31

witamy, witamy. :piwox: Miłego amigowania, promowania i imprezowania. Pamiętaj, że Turrican II rulez, a Chris Huelsbeck to guru, wirtuoz i mistrz niepokonany!




P.S. Jaki masz sprzęt?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 00:17:29 przez snajper
[#35] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@snajper, post #34

Z góryprzepraszam za chwalenie się inni mają większe zbiory, ja dopiero zaczynam:
Z Amig to: 500tka z rozsz.do 1mb, 500tka z rozsz. do 1mb plus Gotek, 600tka z CF4gb, kick 4w1, Furia z FPU, rozsz. do 2mb chip, sieciówka na PCMCiA, a z innych zabawek to: C64C 3szt (jedna w orginalnym boxie) C64G, 3x1541 II jedna z JiffyDosem, EasyFlash 1, EasyFlash 3, jakieś blackboxy, Action Plus 7.3 w orginalnym blistrze,SD2iec, magnetofony, zasilacze, Pegasus IQ 502 w boxie, złota 4, 168in1, troche składanek z Aliexpress 450w1, 400w1 itp, pegasus Terminator z lat 90, PSX z chipem, 2 Gamecube (1 przerobiony i gry lecą z SD) a ten drugi przynesiony ze śmietnika( takich mam bogatych sąsiadów ) Atari 2600 Rambo (również ze śmietnika) przerobione na AV mod’a, Sega Master System 2, na „sterydach” Pal/Ntsc, wyjście composite, 2x audio, wyjście RGB z kablem własnego autorstwa (tylko mam na razie 2 gry) Power Mac G4.
I wisienka na torcie: Monitor SONY PVM
[#36] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #1

Od siebie dodam, że inicjatywa na takim spotkaniu jest przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę!".

Środowisko skostniało, stało się monotematyczne bez powodu przez co uważam, że każdy ruch promocyjny będzie dobry dla wszystkich. Kilka lat temu tak nie było!
Mamy wiele fajnych rozwiązań do zaoferowania i twierdzę, że każde może obok siebie istnieć. Historia naszej platformy pomimo, że popieprzona w wyjątkowy na swój sposób, wyewoluowała w różnych kierunkach, gdzie każdy niezaznajomionego z tematem może znaleźć swoje miejsce. Przedstawmy co jest, a osoba niech sama zadecyduje który "smak" jest dla niej bardziej odpowiedni.
Trzeba się pokazać, żeby kogoś zainteresować. Siedząc na portalach i przemykając po zlotach, gdzie wszyscy się znają nie zainteresujemy nowych osób tym tematem.
Pokażmy, że "takie coś" istnieje, a reszta niech napiszę się sama - przecież nie zmusimy ludzi do tego, aby postawili na nowe hobby. I niech to będzie tylko "głupia" ulotka, albo kilka słów kolegów, którzy na PH się pojawią.

Uważam że sami dla siebie staliśmy się trucizną ostatnimi czasy (przynajmniej w Polsce) i to jest jedna z takich inicjatyw, która być może powoli odwrócić to zjawisko, czego bardzo bym chciał.

@Stefkos
Zgodnie z tym co pisałem wcześniej, drobne wsparcie również pójdzie z mojej strony.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 09:31:30 przez Lokaty
[#37] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #15

Niestety ale hostessy sa drozsze od ulotek:)


owszem... ALE ulotki z ładnymi pańmi już nie. siedzi, pije i chrupki Nawet nie musi to być prawdziwa ładna pani. Zresztą nawet tak będzie lepiej - bo gdyby była prawdziwa, to potencjalni zainteresowani mogliby nas oskarażać, że oszukujemy, bo pokazujemy zdjęcia ładnych pań, a tu tylko jakiś Trevor i inni faceci. Więc stoimy na uprzywilejowanej pozycji. A chyba mamy na sali jakichś doświadczonych scenowców-grafików? Niewyczerpane pokłady możliwości, które leżą odłogiem... No ludzie, wykażcież trochę inicjatywy.
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy
[#39] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy
[#41] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@Lokaty, post #36

A może zamiast zbiórki i promocyjnych gadżetów trochę wiecej zabiegów i inicjatywy? Właśnie w taki sposób Trevor i David trafi na Amiaparty, a stamtąd zostali zaproszeni na Pixel Heaven. Nie widzę problemu, by uderzyć do Roberta Łapińskiego i rozważyć uruchomienie stoiska promującego Amigi, w jakiejkolwiek formie. Jak macie na to pomysł - dlaczego go nie dopracować, ustalić szczegóły i poświęcić te kilka dni w roku na promocję.

Ja się nie pisze, w tym roku w wolnych chwilach stawiam konstrukcje z C= i namiot scenowy.
[#42] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@voyager, post #41

Nie wiem czy to do konca do mnie...ale jak tak to wlasnie sie staram. Staram sie by isc tam z czyms, by cos pokazac, by kogos zainteresowac i chociazby mnie pytal o stara motorolke o demo scene to odpowiem.
Narazie wiem ze mamy stoisko, mamy x5000 i pewnie x1000. Jakies pecety (FriendUP) czy maki (MOS) pewnie przytargam a mowic moge wkolko:) Wiec kombinuje wiecej. A kazdy pomysl, ktory tu ktos poda wart jest przemyslenia no i moze wdrozenia.
Zbiorka to tylko jeden z pomyslow.
[#43] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #42

Narazie wiem ze mamy stoisko, mamy x5000 i pewnie x1000. Jakies pecety (FriendUP) czy maki (MOS) pewnie przytargam a mowic moge wkolko:) Wiec kombinuje wiecej. A kazdy pomysl, ktory tu ktos poda wart jest przemyslenia no i moze wdrozenia.
Zbiorka to tylko jeden z pomyslow.


OK
[#44] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@voyager, post #41

Niekoniecznie z AmiParty, bo zaprosiłem ich oficjalnie na Amiga32:Neuss ;)

Co do gadżetów itp, jak dla mnie dobry pomysł. Stoisko w sumie też niegłupi pomysł... Ktoś pomoże na miejscu?
[#45] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@alt_, post #44

Ja nic takiego nie mam, pewnie trzeba by miec jakies skladane. Jest szansa ze Francois cos przywiezie (na pewno moje wizytowki), ale to chyba malo kogo obchodzi:)
[#46] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #45

Chcialbym tu napisac ze organizatorzy sa naprawde super i sa naprawde pomocni przy promowaniu Amigi.
Ze swojej strony i kolegow, ktorzy chca promowac nasz komputer/hobby poza nasz maly swiatek pisze WIELKIE DZIEKI!
[#47] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #46

Chcialbym tu napisac ze organizatorzy sa naprawde super i sa naprawde pomocni przy promowaniu Amigi.


No i SUPER- miło słyszeć taką wiadomość OK
[#48] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@BULI, post #47

Dostalem informacje od znajomego.

KOSZT promocji: CENY NETTO
- brelok (otwieracz do piwa): 1,28 zl / sztuka = 128 zł / 100 sztuk
- długopisy metalowe: 1,58, zł / sztuka = 79 zł / 50 sztuk
- ulotki a5 (dwustronne): 132 zł / 200 sztuk
- rolup 2m x 1m z podstawą: 325 zł / 1 sztuka

SUMA: 664 zł netto

ulotki DZ 100 sztuk za około 250 zł za 200 sztuk
i wyjdzie okolo 900 zł.
no + 23 % VAT to około 1150 zl z przesyłiką

Tak wiec jest juz propozycja. Ta sama propozycje zamierzam wykorzystac do promocji FriendUP (oczywiscie z innego budzetu).
A czy uda sie wypromowac nasze srodowisko to juz zalezy od nas.
[#49] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #48

Ode mnie stówka na Party Place.
[#50] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #48

To może warto jakiś numer konta/PayPal podać dla chętnych, zobaczymy ile wpadnie to wtedy będzie wiadome na co nas stać ok, racja
[#51] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #48

No i super. Z mojej strony 50zł. Masz czas i ochotę organizować zbiórkę (PayPal)? Jeżeli nie, to mogę się tym zająć, a jak tak to czekamy na namiar do wpłat :)
[#52] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@X-Type^HVR, post #51

Dostalem informacje od znajomego.

KOSZT promocji: CENY NETTO
- brelok (otwieracz do piwa): 1,28 zl / sztuka = 128 zł / 100 sztuk
- długopisy metalowe: 1,58, zł / sztuka = 79 zł / 50 sztuk
(...)


Jeśli chcesz drukować materiały zawierające zastrzeżone znaki towarowe to warto moim zdaniem skontaktować się z ich właścicielem.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 10:07:05 przez jubi
[#53] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #52

Czyli jestesmy w "D" jak sami swoim kosztem chcemy reklamowac Amige.
Bo AmigaOne, MorphOS z tym nie ma problemu. Masz jakis pomysl jak zalatwic zgode na uzycie nazwy Amiga?
BTW. "Gorszy nie bede", daje 100 .

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 10:18:13 przez stefkos
[#54] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #53

Czyli jestesmy w "D" jak sami swoim kosztem chcemy reklamowac Amige.


Myślę, że Amiga nie potrzebuje reklamy, o czym świadczy popularność for i imprez typu Pixel Heaven. Natomiast AmigaOne faktycznie, jest szerzej nieznana, być może potrzebuje jakiejś reklamy i ta zgoda może wystarczyć do tych celów.

Warto było by tylko zadbać, żeby to nie była reklama myląca czy celowo wprowadzająca w błąd (bez sugerowania że Amiga i AmigaOne to jedno i to samo, bo może to już podpadać pod odpowiednie paragrafy).
[#55] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #53

Hmm może na ulotkach można promować ppa.pl, morphos.pl, exec.pl ? Przecież te strony są o Amidze, a zgodę mam nadzieję łatwiej uzyskać niż od Hyperionu ?
Loga są podobne/inspirowane Amigą, więc problemu nie ma?
[#56] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@X-Type^HVR, post #55

Co do promocji Amigi to sie nie do konca zgadzam.
Dla mnie tez mozemy promowac "media" a z nich ktos sie dowiem o tym co go zainteresuje.
[#57] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #52

Jeśli chcesz drukować materiały zawierające zastrzeżone znaki towarowe


Ale zaraz zaraz, nie musimy drukować loga Amiga, czy ś.p. firmy Commodore, a nazwy Amiga użyć jak najbardziej możemy ok, racja
[#58] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #56

Co do promocji Amigi to sie nie do konca zgadzam.
Dla mnie tez mozemy promowac "media" a z nich ktos sie dowiem o tym co go zainteresuje.


Z tego co pamiętam to widziałem już na którymś Pixel Heaven banner czy też rollup reklamujący PPA. Pytanie czy to się przełożyło jakoś na nowych użytkowników. Mam wątpliwości.
[#59] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@X-Type^HVR, post #55

Można promować info nt historii komputeryzacji.
Można informować o istniejących muzeach, wydarzeniach, portalach itp.
(chociaz Facebook tutaj bije wszystko na głowę stosunkiem ceny do ilości odbiorców)

Promowanie Amigi jako komputera czy retro-maszyny dziś?..
...każdy młody człowiek wybierze raczej tablet, konsolę albo laptopa w tej samej cenie i mooooże odpali jakiś emulator...

Inna sprawa jest taka że Pixel Heaven ma organizatora szeroki uśmiech i takie tematy pewnie trzeba omawiać z nim.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 11:39:36 przez Vato
[#60] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@Vato, post #59

Promowanie Amigi jako komputera czy retro-maszyny dziś?..
...każdy młody człowiek wybierze raczej tablet, konsolę albo laptopa w tej samej cenie i mooooże odpali jakiś emulator...


Jak pokazuje ten watek "nawet na SACP" mozna "zlapac nowych".

A z organizatorem oczywiscie dobrze to omowic ale on jest od organizowania imprezy a my (jak nie ma juz firmy, ktora ma piecze nad tym wszystkim) od propagowania naszego hobby.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem