[#91] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@MUFA-amigaone-pl, post #90

Mógłbyś po prostu podać wymiary tego plakatu? Naprawdę przydałyby się a czasu jest już mało.

Co do samego pokazu, to nasuwa mi się pewna analogia. W objazdowych cyrkach w XIX wieku popularne były pokazy tzw. "freak shows" - kobieta z brodą, karzeł itd. Dziś to już niespotykane zjawisko, ale w zamian za to chętnie ucieszę oczy widokiem Mufy siedzącego z wymuszonym uśmiechem pod wielkim, niebieskim plakatem z motylem, współpromującego MorpOS. Za taki widok jestem gotowy zapłacić.

Do pełni szczęścia przydałby się jeszcze jeden plakat, wypełniony cytatami z Mufy szkalującymi MorphOS, oszczerstwa, że jest oparty o kradziony kod i inne niewybredne epitety pod adresem tego systemu i jego fanów. Spokojnie wystarczy tego na całą ścianę. I gdyby pojawił się Mufa z szabelką Olbrychskiego i uroczyście posiekał te cytaty krzycząc: "Odszczekuję swoje kłamstwa, MorophOS jest OK!", to wtedy dopiero uwierzę w pojednanie NG, amen.
[#92] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #1

Dostalem informacje ze mozemy uzyc znakow/nazw, ktore ma AEON.
[#93] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #91

Przecież ten plakat bez problemu znalazłbyś gdybyś chciał, zdaje się że fraza "AmigaOne X1000 Poster" jest dosyć oczywista. Sam plakat jest dostępny w sklepach Vesalia, Alinea. AMIGAstore. To jest A1, jest podana nawet gramatura papieru.

#92
No i dobrze że to idzie małymi kroczkami, ale jednak. Na pewno za rok będzie o wiele łatwiej, pewne ścieżki będą przetarte, i będzie już wiedza praktyczna.
Mam nadzieję, że jak będzie podane konto to wpłacą też osoby, które nie udzielały się w tym wątku.

Impreza takiej rangi to okazja do promocji Amigi, i wszelkie animozje warto schować przynajmniej na chwilę. Skoro jako "społeczność" mamy się nie kurczyć, bo wspólny głos brzmi głośniej. A do promowania się poza zlotami amigowców (czyli de facto we własnym gronie) to nie ma za wiele okazji.

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 10:20:59 przez adam_mierzwa
[#94] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@adam_mierzwa, post #93

Dzięki za podanie wymiarów.

Pojawiła się propozycja Widelca aby na rollupie promującym MorphOS znalazł się link do morphos.pl. Jeśli o mnie chodzi to nie mam nic przeciwko, może się taki rollup przydać później i jeździć po różnych imprezach.
[#95] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #92

Arosowcy dołączcie się, uważam że Aros też powinien się znaleźć w tym gronie.
[#96] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #94

Na pewno to jest dobry pomysł, promując jakieś rozwiązanie warto oprócz atrakcyjnej grafiki podać miejsce gdzie można się spotkać "wirtualnie" i zdobyć więcej informacji.

No właśnie, tak jak wspomniałeś, "rollup" (pomimo, że swoje kosztuje) to jest rzecz wielorazowego użytku; tak że w przeciwieństwie do ulotek jest to inwestycja bardziej sensowna moim zdaniem.
[#97] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #92

Dostalem informacje ze mozemy uzyc znakow/nazw, ktore ma AEON.


Pomyślałem, że można by nieco wzmocnić przekaz. Skoro stefkos ma zgodę na używanie nazwy AmigaOne, można by ów plakat ozdobić hasłami bardziej informacyjnymi. Problem z MorphOS jest taki, że ludziom z zewnątrz, czyli głównym odwiedzającym Pixel Heaven, nie będzie się ta nazwa z niczym kojarzyć. A AmigaOne, pomimo One może spowodować zapalanie odpowiedniej lampki i skojarzenie.

Ponieważ MorphOS działa na AmigaOne (np. X5000), i to działa lepiej niż system reklamowany jako "autentyczny", można szczerze skorzystać z takiego hasła:

MorphOS: runs better on AmigaOne(tm)

Ewentualnie dać to na ulotce albo wydrukować takie hasło i postawić na stole i nie zaśmiecać tym plakatu, bo jak będzie za dużo tekstu na nim to też niedobrze. W każdym razie nie upieram się przy tym, ale uważam to za istotną informację którą w jakiś sposób trzeba podkreślić.
[#98] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #97

Moze i MorphOS runs better na X5000 ale...na nowszych radeonach juz nie:( A wiekszosc uzytkownikow X5000 ma nowsze karty.
[#99] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@MUFA-amigaone-pl, post #90

Dziękuję za okazanie poświadczenia pozwoleń grafików zatrudnionych prze Commode


To chyba tak nie działa. Odtwarzanie czyjejś pracy na swój sposób nie jest nielegalne i nie wymaga stosownych pozwoleń/poświadczeń. Jeśli chcę namalować reprodukcję Picassa w domowym zaciszu to co komu do tego?
[#100] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@recedent, post #99

Trudno mi się wypowiadać na temat reprodukcji nieżyjącego malarza. Natomiast żeby była jasność, wszelkie pozwolenia wolałem załatwić. Zatem jak już pisał Stefkos mamy załatwione użycid oryginalnych materiałów od A-EONu. Również mamy zgodę od Amiga Future na użycie plakatu, którego podlinkowałem wcześniej. Aczkolwiek w tym ostatnim przypadku Andreas zażyczył sobie by na plakacie znalazł się dodatkowo adres jego strony internetowej.
Zatem gdybm nie zapytał i po prostu użył tego bez adresu Amiga Future korzystając, jak twierdzsz z prawa do reprodukcji to byłby zgrzyt. Abstrahując już czy mógłbym to zrobić od strony prawnej czy nie, to po prostu kultura wymaga by się zapytać autora.

A więc plakaty będą w takiej formie w jakiej życzą sobie ludzie którzy dali nam na to zgodę. Zatem mimo postulatów Jubiego nie będzie tam cytatów Dave Hayniego o kradzionych źródłach ani też innych haseł. Chociaż zdaje się że na oficjalnym plakacie X5000 będzie informacja że maszyna wspiera również system Morphos, co zresztą jest inforacją nieco na wyrost. X5000 w wersji fabrycznej, zgodnej ze specyfikacją, takiego wsparcia wciąż nie posiada, więc jeśli ktoś przeczyta info na plakacie a potem poprosi o prezenację Morphosa, to może być problem. No chyba że Radzik specjalnie na Pixel Heaven zrobi downgrade sprzętu ale bardzo w to wątpię.
Dodam jeszcze że przy stoliku będzie trzech ludzi ze strony AmigaOS 4 i trzech od Frienda. Motyl jako taki oficjalnie nie jest tam reprezentowany. Uspokajam jednak Jubiego i innych fanów Morphosa że Stefkos zadbane o materiały reklamowe oraz o prezentację systemu na żywo na komputerach Mac.

Nie sądzę jednak by na materiałach promocyjnych umieszczał prowokacyjne hasła bo na ile go poznałem, to jest człowiek, który wie co to kultura i wyczucie. Jak by nie patrzeć, to przy całej sympatii Dickinsona do Frienda czy Morphosa, to jest jednak człowiek z czerwonego obozu. Postawienie mu za plecami wielkiego bannera Morphos better, to tak jak by gościowi od Sensible Soccera postawić za plecami napis Kick Off był lepszy. Może jeden czy drugi prymityw miałby z tego tanią radochę ale w ogólnym rozrachunku wyglądałoby to słabo. A wszystkim nam zależy aby pozostawić pozytywne wrażenie.
[#101] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@MUFA-amigaone-pl, post #100

No i masz swoje pojednanie Adamie. Jeśli z tego postu nie przebija poczucie wyższości i pogarda dla MorphOSa to ja nie wiem co przebija.

przy całej sympatii Dickinsona do Frienda czy Morphosa, to jest jednak człowiek z czerwonego obozu. Postawienie mu za plecami wielkiego bannera Morphos better, to tak jak by gościowi od Sensible


Dickinson wydaje się być całkiem równym gościem (jest też jego autograf na moim plakacie), podejrzewam nawet, że czuje się nieco zakłopotany "niezłomną" postawą niektórych ekstremistów OS4, sam jest bardzo tolerancyjny.

Nie wydaje mi się, żeby robił problem z pozowaniem do zdjęć na tle plakatu z MorphOS, raczej przypuszczam, że z uśmiechem zapozuje i da kciuk w górę. Natomiast ty tego nie zrobisz, bo jesteś zbyt zacietrzewiony, małostkowy i zawistny. No chyba, że udowodnisz mi, że się mylę? Proszę o zdjęcie uśmiechniętego Mufy na tle plakatu MorphOSa z kciukiem w górę, da się załatwić?
[#102] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #101

Dziękuję za analizę psychologiczną. Zdjęcia nie da się załatwić bo ja nie zwykłem pozować na ściankach i przypuszczam że nie dysponuję zdjeciem na tle plakatu jakiegokolwiek systemu operacyjnego, w tym również AmigaOS. Poza tym nie czuję potrzeby spełniania Twoich zachcianek. Natomiast w sieci były lub jeszcze są moje zdjęcia gdzie zasiadam przed Pegasosem, czy Macem z Morphosem. Brałem udział przynajmniej w kilku imprezach gdzie zdarzyło mi się współpracować lub przynajmniej dyskutować z przedstawicielami niebieskiej strony i nigdy nie dochodziło do scysji.
Gdybym był tak zatrzeciewiony jak twierdzisz, to teraz miałbym idealną okazję by odmówić współpracy ze Stefkosem, a jakoś dziwnym trafem współpracujemy.
[#103] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #101

Z dedykacją dla wszystkich trolli próbujących niszczyć jakiekolwiek inicjatywy...

[#104] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@Mandi, post #103

Mala aktualizacja.
Do druku poszly 2 rollupy:
http://stefkos.morphos.pl/show/rollup_1_100x210_CYMK.jpg
http://stefkos.morphos.pl/show/rollup_2_100x210_CYMK.jpg
smycze i dlugopisy.
Moze bedzie jeszcze plakat z AmigaOne.
A i jeszcze jedno, dam znac jak juz przyjma zamowienie:)
[#105] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #1

Ok, to ja tylko dla formalności dodam, że ode mnie 50pln
W przyszłości mam nadzieję, że jakieś materiały promo uda mi się też zorganizować :) Fajnie, że się coś zadziało - dzięki!
[#106] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@X-Type^HVR, post #105

Nalezy pamietac ze rollupy zostaja i bedzie mozliwe ich ponowne wykorzystanie. Kwestia kontaktu ze mna badz z Artim (ustalimy na imprezie gdzie maja isc).
[#107] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@MUFA-amigaone-pl, post #102

miałbym idealną okazję by odmówić współpracy ze Stefkosem


Łaskawca, nie odmówił, a mógł. Zauważ, że cała akcja z twojej strony wygląda na wielką łachę. A na marginesie, ze Stefkosem dobrze się współpracuje. Cieszę się, że mogłem się mu dołożyć do dwumetrowych rollupów z MorphOSem.

Z dedykacją dla wszystkich trolli


Mufie prawie udało się strollować morphosowców, z jednej strony deklaracja współpracy a z drugiej co naprawdę myśli wyłuszczył powyżej. Dlatego moim zdaniem ta deklaracja jest nieszczera.

Jeśli spojrzeć na czerwonych, to praktycznie wszyscy już zaakceptowali MorphOSa, Trevor go używa, Szaman używa i Adam. Czerwony ekstremizm jest w odwrocie. Tylko jedna osoba upiera się przy ekstremizmie. Jest to zrozumiałe, bo ilość kalumnii które wyprodukowała pod adresem MorphOSa i które musiałaby odszczekać jest zbyt duża, żeby to przełknąć bez uszczerbku dla ego. I to rzuca cień na całą czerwoną stronę, która pewnie czuje się tą odosobnioną postawą bardziej zakłopotana niż ją popiera.
[#108] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #104

Mala aktualizacja.
Do druku poszly 2 rollupy:
http://stefkos.morphos.pl/show/rollup_1_100x210_CYMK.jpg
http://stefkos.morphos.pl/show/rollup_2_100x210_CYMK.jpg
smycze i dlugopisy.
Moze bedzie jeszcze plakat z AmigaOne.
A i jeszcze jedno, dam znac jak juz przyjma zamowienie:)


Dodam że z mojej strony do druku poszły kubki i plakaty w trzech różnych wersjach tematycznych.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 17:03:31 przez MUFA-amigaone-pl
[#109] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #106

Przelewik ode mnie na 50zł już poszedł- powodzenia OK
[#110] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@BULI, post #109

Gdzieś mi umknął wątek - gdzie można wpłacać datki na promocję?
[#111] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@Pentanteles, post #110

Pisz do Stefkosa
[#112] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@Pentanteles, post #110

Gdzieś mi umknął wątek - gdzie można wpłacać datki na promocję?


Nie wiem jakie dojścia do wykonawcy gadżetów ma Stefkos, ale obawiam się że dzisiaj już może być za późno na takie pytanie. Realizacja tego typu zamówień zwyczajowo trwa około 2 - 3 dni. Przykładowo materiały jakie widzisz na zdjęciu zamawiałem w sobotę, a odebrałem dopiero dziś. Tymczasem start imprezy już za 72 godziny.

[#113] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@MUFA-amigaone-pl, post #112

AmigaOne X1000 jest nie dostępna na rynku, AmigaOne X5000 kosztuje zbyt wiele, to jak luksus dla najbogatszych klientów. Bez nowych i tanich komputerów AmigaOne i interesującego nowego oprogramowania promocja Amigi to jak pchanie do przodu ciągnika. Nie wiadomo po co ten wysiłek. To nic nie da, można mieć tylko wrażenie, że czas stanoł w miejscu i ktoś sobie robi żarty z aktualną ceną X5000.
[#114] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@rgrg2, post #113

AmigaOne X1000 jest nie dostępna na rynku,


Jako promocja retro-komputera sprzed 10 lat jest to jak najbardziej na miejscu i wpisuje się ducha imprezy Pixel Heaven. Będzie tam pewnie sporo plakatów dawno nieprodukowanych komputerów typu Atari itp.

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 15:33:12 przez jubi
[#115] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@rgrg2, post #113

Wedlug mnie promocja komputera, ktory jest dostepny ma sens (przypadek X5000). W przypadku PH miejmy nadzieje ze Trevor przywiezie Tabora (tansza wersja).
Jezeli chodzi o MorphOSa to czemu nie zainteresowac nim uzytkownikow "starych makow"? To chyba ma sens? Albo tez nowe osoby. W dodatku czesc osob bedzie tam prezentowala gry, kto wie moze ktos cos sportuje na jeden badz drugi system (patrz Tower57/Wings).
Ten wysilek jest po to by rozleklamowac troche "Amige" czymkolwiek by nie byla, by czlowiek odwiedzajacy sie dowiedzial ze cos jeszcze robimy, by wszedl na strone ppa, exec, forum aone i kupil amige1200, vampira, maka, tabora badz winuae.
Jak bedziemy stali to sie bardziej cofniemy.
Szkoda tylko ze AmigaInc, Hyperion rzucaja klody pod nogi.
[#116] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #115

Aktualizacja:
http://stefkos.morphos.pl/show/smyczmos.pdf
http://stefkos.morphos.pl/show/dlugopismos.pdf
Na to poszla kasa (troche zalozylem ale powinno sie zwrocic) szeroki uśmiech
[#117] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #116

Zapomnialem dodac ze udalo sie w poniedzialek zebrac na rollup z AmigaONE.
Tak wiec jeden rollup++ :)
[#118] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #117

Doszly smycze "Amiparty", dzieki Mario!
Do pobrania na impezie:)
[#119] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #118

Do usług :)
[#120] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@Mariodj, post #119

HoHoHo!
Aktualizacja
http://stefkos.amigazeux.net/alltogheder.jpg

I cos dla tych co nie wzieli okularow:)
https://cdn.discordapp.com/attachments/389111766010822659/454384245159493673/20180607_201341.jpg

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 22:54:11 przez stefkos
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem