[#211] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@KM_Ender, post #210

Że też takie rzeczy trzeba przypominać... Mówimy o scenowaniu, którego istotą są ograniczenia sprzętu, ich eksplorowanie, przełamywanie i kreatywne wykorzystanie. A więc flop jest jedną z opcji.
[#212] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Daclaw, post #211

W #198 Hexmage nie mówi o scenowaniu, tylko ogólnie o zastosowaniu #?.ADF :)
[#213] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Ralpheeck, post #204

Ej, to nie tak! Gdybym dzisiaj zobaczył kogoś, kto sprzedaje TurboCalca i podlicza zyski w Excelu, wysłałbym go tak samo. Tu chodzi o robienie antyreklamy produktu. Jeżeli zatrudnisz się na stoisku Pepsi, to po prostu nie pijesz w tym czasie CocaColi, choćby Ci bardziej smakowała - nikt by Ci na to nie pozwolił! Chyba od razu być wyleciał z pracy. I o to chodziło z TC - jakim trzeba być głąbem, żeby sprzedawać i REKLAMOWAĆ oprogramowanie firmy X i jednocześnie bez żadnej żenady pokazywać, że używa się INNEGO softu. Ale może się nie znam - może twórcy PinnacleStudio na targach używają AdobePremiera, bo jest "po prostu wygodniejszy i już się przyzwyczailiśmy", ale oczywiście "kupujcie nasze wspaniałe oprogramowanie".
[#214] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@XTD, post #213

Czy mi się wydaje czy borg wywalił ten film z demami amigi z sieci, ma ktoś może zapisany i mógłby wrzucić gdzieś bo nie zdążyłem obejrzeć, tak czy siak tchórzostwo z jego strony
[#215] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@karolb, post #212

Ja to rozumiem, bo ludzie mają sentymenty do różbych nośników, jedni do winyla, inni mogą mieć do dyskietki. Ja mam wielki senstyment do CD-R, bo swego czasu uczynił mnie ten nośnik bogatym studentem. Zauważyłem, że do dziś podstawową paczką danych do archiwizacji jest dla mnie 700 MB. Co ciekawe - to nadal jest podstawowa wielkości plików z filmami na rozmaitych Chomikach.
[#216] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Pootas1985, post #214

Zmienił (?) status na niepubliczny.

https://www.youtube.com/watch?v=wY8RvH-5Dtw
[#217] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@kempy, post #216

Jest gdzieś w sieci obraz systemu z którego korzystał Borg?
[#218] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Daclaw, post #211

To jest mój punkt widzenia.

To jak do tego ma się pisanie dem na 060 zamiast na 020EC?
Ja tu przełamywania barier nie widzę. Ja widzę (w zastosowaniu 060) pójście krok dalej w tworzeniu dem i ułatwienie tworzenia magicznych obrazów i muzyki (tak rozumiem dema; muzykę kocham bardziej ). Rozumiem trzymania się chipsetów OCS/ECS/AGA, Pauli, ale proc dla mnie to taki "piec na węgiel", który ma je napędzić, dodatkowy ram to "pas transmisyjny" do przesyłania tej energii, która wyciśnie ostatnie soki z układów, a dysk twardy do "skład węgla", dzięki czemu mam go szybciej i pod dostatkiem w chwili gdy go potrzebuję, by moja Amiga pędziła i przekraczała przy pomocy dem wyobraźnie swoich twórców.
Inaczej nie ma sensu żadna turbina, któa powstała, powstaje, powstanie.
To samo tyczy się grania, używania Amigi do czegokolwiek innego.

To jest mój punkt widzenia.
[#219] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@kempy, post #216

Dzięki
[#220] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Arturo, post #217

To ClassicWB standardowy.


Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 18:47:34 przez _arti
[#221] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Pootas1985, post #214

Czy mi się wydaje czy borg wywalił ten film z demami amigi z sieci, ma ktoś może zapisany i mógłby wrzucić gdzieś bo nie zdążyłem obejrzeć, tak czy siak tchórzostwo z jego strony


Ja bym jednak na Twoim miejscu trochę bardziej ważył słowa...

Ten zapis streamu (nie film), jak każdy inny po zakończeniu automatycznie został przerzucony do archiwum i jest dostępny obok 274 innych na głównej stronie kanału z listy streamów.
1
[#222] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@borg, post #221

Chyba już wiem za co cię tak nie lubią, link który podesłał Kempy jest ewidentnie niepubliczny więc kogo ty chcesz oszukać, na liście go nie ma bo specjalnie sprawdziłem, jak ktoś nie wiedział o tym że taka transmisja miała miejsce to go nie znajdzie, a ja znając jego tytuł też nie mogłem go znaleźć, nawet teraz szukając w jutubie nie znając linku się na te nagranie nie trafi. Czyli mijasz się z prawdą, no nic w wała cięcie też zajęcie xD Ściągnąłem na dysk bo to nigdy nic nie wiadomo
A ciebie wcześniej w watku nawet trochę broniłem ale widzę że nie warto było
Pozdro, poćwicz
[#223] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@KM_Ender, post #218

Jakby to dobrze ując... Chodzi mi o to, że sprzęt fizyczny, "krzemowy" daje konkretne ramy. Czy to EC020, czy 060 - możemy to co najwyżej taktować jak kategorie wagowe w sporcie.
W emulatorze, czy w innym Vampirze tego nie ma. Szczególnie ten ostatni jest dla mnie czymś kompletnie nie do łyknięcia, bo co drugi dzień dostaje inny wsad i jest czymś innym. To tak, jakby w sporcie znieść kategorie wagowe, dopuścić wszelkie modyfikacje ciała plus doping i jeszcze wyłączyć grawitację.

Chyba wiadomo, o co mi chodzi.
[#224] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Pootas1985, post #222

Jak wejdziesz w playlistę LIVEów, to ten film tam jest
[#225] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Daclaw, post #223

ok.OK
[wyróżniony] [#226] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Pootas1985, post #222

A ja tam nadal będę bronił. Zwłaszcza, gdy jest tylu atakujących.

Nie lubi Amigi? Źle. Zrobił o niej transmisję video? Też źle, bo nie tak jak trzeba. Nie był perfekcyjny? Straszne. Nie przeprasza wszystkich za wszystko - okropne (tzn. okropne w jedną stronę, bo w drugą nie widzę tutaj nikogo, kto by napisał "może przesadziłem, za mocno krytykuję").

Jaki ja byłem zdziwiony czytając zagraniczne kometnarze do streama na Revision - byle intro ze scrollem i mega przeciętnym modułem, było komentowane słowami "nice, oldschool", "great tune", a ewentualne negatywy były mocno okraszone humorem. W Polsce komentarze pewnie byłyby typu "co za syf", "niech ten koder najpierw się czegoś nauczy", "wtf?" itp.

Mnie też przez całe życie otaczała (czy chciałem, czy nie) masa wujków "wiem lepiej". Nawet, jak kiedyś od niechcenia zrobiłem po pół roku stronę grupy (bo przez pół roku czekała na to, aż ktoś ją w końcu zrobi), to po 1 dniu miałem już kilkadziesiąt uwag pt. "to trzeba zrobić tak", "to powinno się zrobić inaczej". Ja pier... - przecież nie bronię zrobić lepszej i zastąpić.

Oczywiście, krytyk może krytykować samemu nic nie robiąc - takie jego prawo. Ale co innego krytyk kulinarny, który krytykuje kucharza sam nie będąc kucharzem - i wówczas hasło "to zrób lepiej" nie ma najmniejszego sensu (bo jest ścisły podział - jeden gotuje, drugi ocenia), a co innego krytyka streamu o Amidze przez ludzi, którzy sami uważają, że wiedzą lepiej, jak to powinno być zrobione. Więc w tym przypadku mogę tylko zaproponować - weźcie i zróbcie.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 22:24:59 przez XTD
1
[#227] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@XTD, post #226

Więc w tym przypadku mogę tylko zaproponować - weźcie i zróbcie.

No to przecież Sordan już zrobił. Nawet w tym wątku było.
[#228] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@XTD, post #226

Nie każdy kto super kładzie kafelki, ma ochotę robić o tym live, ale oceniać innych kafelkarzy chyba może, co nie? :)
[wyróżniony] [#229] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Pootas1985, post #222

Chyba już wiem za co cię tak nie lubią, link który podesłał Kempy jest ewidentnie niepubliczny więc kogo ty chcesz oszukać, na liście go nie ma bo specjalnie sprawdziłem, jak ktoś nie wiedział o tym że taka transmisja miała miejsce to go nie znajdzie, a ja znając jego tytuł też nie mogłem go znaleźć, nawet teraz szukając w jutubie nie znając linku się na te nagranie nie trafi. Czyli mijasz się z prawdą, no nic w wała cięcie też zajęcie xD


To musi być trolling. Nie można aż tak nie ogarniać YTuba...
1
[#230] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@karolb, post #228

Oceniać - jasne. Ale w pewnym momencie z krytyki robi się krytykanctwo, które nie wiadomo czemu ma służyć. Co bowiem Borg może wynieść z takiej zmasowanej krytyki pożytecznego?
[wyróżniony] [#231] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@michal_zukowski, post #227

To o czym piszesz to była parodia stylu prowadzenia streamu. Owszem - błaznować też czasem fajnie żeby rozładować emocje i się pośmiać :) Offtopic jaki w tym wątku się ciągnie zahacza o stream który, moim zdaniem, był (nieudaną) próbą humorystycznego podejścia, ale też (jak to grogon pisał) z walorami edukacyjnymi, z których można wyciągnąć wnioski.

Ja bym poprosił, jeśli można, o link do filmu czy zapisu live na YouTubie w tym samym lub podobnym temacie - demoscena na Amidze (może być, że tylko dema na AGA i też na emulatorze) tylko pokazane w prawidłowy sposób. Nie tyle odpalanie i opowiadanie o demach, ale też technicznie dla noobów jaka magia się dzieje, co się robi po kolei - pokazać jaką konfigurację trzeba mieć, jak odpalać dema. Jak sobie radzić z AmigaDOS (z ewentualnym odesłaniem do opisów, które są też tu na portalu).
To co widziałem w streamie Borga to coś w stylu postawienia przypadkowej osoby żeby sobie poradziła z Workbenchem, AmigaDOS.

Owszem, są lepiej prowadzone streamy live retro czy amigowe. Retrogralnia jak dla mnie ciekawych live'ów nie live'ów, ale filmy niektóre mi się podobały. Borg jest jaki jest, ale na jego stream chyba nikt nie odpowiedział lepszym merytorycznie materiałem dla początkujących. Takich bez ironicznych komentarzy czy tam żartów typu "tak to wygląda teraz amigowanie" (co dla jednego jest żartem a dla innego szydzeniem), z lepszą dynamiką i przede wszystkim pozytywną energią. Chciałbym obejrzeć taki stream, choćby w odpowiedzi :)

Każdy tutaj po trochę ma racji, ale mam wrażenie że nikt nikogo nie przekonał ;) Wątek jest zupełnie oderwany od tematu i po chichu chciałem już z 10 razy by był zamknięty ;) Nie został i może będziemy tak dalej mielić offtopic a kto chce być panem ostatniego zdania to i tak będzie ;)

Patrząc na to ile zostało napisane w wątku nie uwierzę w brak czasu jak ponownie zapytam o artykuł czy wkład w Wiki ;)
[#232] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@borg, post #229

To musi być trolling. Nie można aż tak nie ogarniać YTuba...


Dobra, muszę przyznać rację że film rzeczywiście jest na playliście livów i inne też są niepubliczne(w sumie nie wiem dlaczego są niepubliczne ale nie wnikam)
No i muszę sparafrazować, że to u ciebie też musiał być trolling bo żeby tak bardzo nie ogarniać winuae
Taka jest prawda że amigi to nie ogarniasz chyba ze dwa lajwy jak grasz w gry z amigi oglądałem to widać nieprzygotowanie, niesprawdzenie tych gier, ściąganie tych gier na żywo inne materiały do których widać przygotowanie idą lepiej na przykład o fairchaldzie był dobry. Nie lubisz amigi, po prostu ją zostaw komuś innemu albo zostaw w ogóle, to lepiej niż robić coś na siłę
[#233] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Pootas1985, post #222

Pozdro, poćwicz


... czyżby WoW?
[#234] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@mccnex, post #233

nie pamiętam gdzie ten tekst zasłyszałem prawdę mówiąc ale mi się spodobał i czasem korzystam
nie wiem o co chodzi z wow, to mi się kojarzy tylko z world of warcraft którym szczerze gardzę
[#235] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Pootas1985, post #232

Nie lubisz amigi, po prostu ją zostaw komuś innemu albo zostaw w ogóle, to lepiej niż robić coś na siłę

Po takich komentarzach też nie wiem czy lubię właściwą amigę. Gość zrobił film o scenie na aga i wiadro szamba wylało się na wiatrak. Obnażył złożoność amigowego systemu? Źle!!! Nie umie odpalić każdego dema na agacie? Źle!!! Film z liva umieścił w katalogu live na Retrogralni?? Tchórz bo schował!!!
Źle się czyta taki lincz...
[#236] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@WojoS, post #235

To nie był film o scenie na AGA, tylko o nieogarnięciu emulatora WinUAE :). Ja nie rozumiem jak można to nazwać linczem, Borg się nabija i dobrze przy tym bawi, ludzie w temacie są poirytowani, jeszcze brakuje żeby zrobić z niego męczennika. Halooooo....
[#237] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@grxmrx, post #231

Nie jest zły stream. Ma pewien walor edukacyjny, zarówno dla prowadzącego, jak i uczestników. Poziom merytoryczny niektórych komentarzy uczestników - tragiczny, ale przecież nie każdy siedzi w temacie. Sam borg trochę sobie popisał w CLI :)
Wydaje mi się, że te dema nie chciały działać jak trzeba przez brak bibliotek 68060.
[#238] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@karolb, post #236

Jakiś czas temu czytałem na forum związanym z Atari ST jak to ludzie nieświadomie kaleczą historię mówiąc, że na wspomnianym komputerze nie ma multitaskingu. Temat był rozgrzany do czerwoności w komentarzach i coś tam było oczywiście, napisane, że Amiga to była niesłusznie wywyższana z tego powodu.
W sumie nie ruszało mnie czy to jest prawda, ale świetnie się bawiłem czytając jak ludzie potrafią przeżywać coś tak nieistotnego. W tym temacie jest podobnie. Jest ciekawe muzeum i warto by przetrwało. Kolega @luk stworzył temat na ppa by poprzez małe gesty udało się osiągnąć zamierzony cel. Niestety dla niektórych urzytkownikow naszego portalu ważniejsze od w/w idei jest udowodnienie czegoś nieistotnego od czegoś realnego. Walcząc z WinUAE zapominają, że chodzi o miejsce, gdzie jest realny sprzęt. Tyle w temacie ode mnie.
[#239] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@Pootas1985, post #232

Różnica jest taka, że Borg nie twierdził, że zarąbiście zna Winuae i też nikomu nic nie zarzucał, nie snuł teorii spiskowych. A ty tak. Jeszcze próbujesz rozmydlić własną winę ...
Nie lubisz amigi, po prostu ją zostaw komuś innemu

Nikt nigdy nie kazał ci oglądać streama... a moim zdaniem najbardziej amigi nie lubią ci co każdy błąd wytkną, tylko nie własny, we wszystkich treściach doszukują się drugiego dna i idą na wojnę z każdym co myśli inaczej. Nie lubią amigi takiej jaka była, zawsze zazdrościli pc i robili wszystko by ich amiga zamiast być po prostu amigą była taką hybrydą rozwiązań z pc. A gdy i tu nie udało się już wyciągnąć więcej to zaczęli się obrażać na cały świat.
[#240] Re: Pomoc dla Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery - zrzutka

@abcdef, post #239

Ta wypowiedź jest tak chaotyczna, że ciężko na nią odpowiedzieć
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem