kategoria: AmiParty
[#1] AmiParty 28
No to co :)
No to kolejne AmiParty :)

Data już od dawna fruwa po PPA ale dla przypomnienia to 4-6 marca tego pięknego roku...

Zasady znamy atrakcje lepsze lub gorsze gwarantujemy ;)

To edycja mocno socjalizacyjna jak poprzednia bo kompoty to na lato szykujemy.

Ostatnio było tak dobrze że sam burmistrz miasta dziękował za organizacje najlepszej imprezy Amigowej w Chełmie;)

Noclegi bukujemy u Jenota.
Dobrą zabawę u mnie.

Kochamy was i czekamy :)
10
[#2] Re: AmiParty 28

@Mariodj, post #1

Że tak zapytam, czy zwykły miłośnik komputera Amiga, mało znany, szaraczek może się pojawić na Waszym party czy to raczej dla osobistości świata amigowego ? :)
[#3] Re: AmiParty 28

@piotrekzg, post #2

Serio pytasz ? ;)
Jeden wiecej to lepiej niz jeden mniej ;)
2
[#4] Re: AmiParty 28

@piotrekzg, post #2

Wszystko kwestia Twojej wątroby ;)
5
[#5] Re: AmiParty 28

@Mariodj, post #1

Będę.
Mogę kogoś zabrać z: Gliwice, Katowice, ewentualnie Kraków.
3
[#6] Re: AmiParty 28

@Mariodj, post #1

No to do zobaczenia niebawem!
3
[#7] Re: AmiParty 28

@Mariodj, post #1

Cza być OKOKOK
2
[#8] Re: AmiParty 28

@Mariodj, post #1

Będziemy!!!szeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiech
7
[#9] Re: AmiParty 28

@jericho, post #8

Smutne wieści pewnie już znacie ale to się nadrobi.
Teraz czas na ważniejsze sprawy.
Jak mawia mój Guru i Mentor "Do zobaczenia na Amigowym szlaku" :)
2
[#10] Re: AmiParty 28

@Mariodj, post #9

Tak z ciekawosci tylko, co ma nienasza wojna, do naszej imprezy?
2
[#11] Re: AmiParty 28

@zmiennik, post #10

nauka czytania ze zrozumieniem komus by sie przydala:

https://www.ppa.pl/aktualnosci/amiparty-28-obecny-status.html
3
[#12] Re: AmiParty 28

@juen, post #11

Dzieki za linka, rzadko tu wchodze, na imprezach tez rzadko sie pojawiam, ale na tą sie szykowalem dluzszy czas, po dlugiej (tez covidowej) przerwie. Szkoda.
[#13] Re: AmiParty 28

@Mariodj, post #1

Jest duża szansa by letnie AmiParty się odbyło. Niestety lekko przesunąć musimy datę.

9-11 września to nowy termin imprezy.

Kompoty odpuszczamy tym razem z racji niewielkiej ilości czasu a i zaprzyjaźnione Xenium 2 tygodnie wcześniej.

Pogramy Pogadamy Popijemy ;)
7
[#14] Re: AmiParty 28

@Mariodj, post #13

No i fajnie ;)
[#15] Re: AmiParty 28

@Mariodj, post #13

Chyba lepiej wrzesień niż sierpieńOK
[#16] Re: AmiParty 28

@Mariodj, post #13

OK
[#17] Re: AmiParty 28

@_Skiba, post #15

Też tak uważam OK
[#18] Re: AmiParty 28

@Mariodj, post #13

super bo w sierpniu jest Silly Venture 2022 summer edyszyn
[#19] Re: AmiParty 28

@Mariodj, post #13

Jak ktoś będzie w potrzebie zakupu Blizzarda 030 (względnie Plipboxa), to będę miał ze sobą.
2
[#20] Re: AmiParty 28

@_DiskDoctor_, post #19

już ci sie blizzek znudził ?
[#21] Re: AmiParty 28

@_DiskDoctor_, post #19

Plipboxem wstępnie zainteresowany jestem OK
1
[#22] Re: AmiParty 28

@Greczkin, post #20

Chcę więcej mięsa!

060!!!
1
[#23] Re: AmiParty 28

@_DiskDoctor_, post #22

I prawidłowo, ja jak pojechałem pierwszy raz na AmiParty to już w drodze powrotnej zacząłem poszukiwania karty z 60tką
[#24] Re: AmiParty 28

@Bartek2075, post #23

no ja odwrotnie xD
[#25] Re: AmiParty 28

@Bartek2075, post #23

No właśnie. Jak mi się uda znaleźć nabywcę na Blizzarda, będę zaraz potem poszukiwał Apollo 1260 rev. 6 (względnie Blizzard). Chętnie kupię na miejscu, ale warunek jest taki, że toto potestuję.

Wczoraj urządzałem imprezę Amigową i testowałem Apollo 1260 rev. 1 oraz TF1260. O ile TF działał znośnie, to Apollo najwidoczniej nie lubił mojej płyty głównej. Ciężko było toto postawić w systemie, a jak już się łaskawie udało to sporo rzeczy (dem, takich co obsługują 060) się wykrzaczało.

Wniosek: chętnie po upłynnieniu Blizzarda zakupię Apollo, ale taki model co nie gryzie się z moją płytą główną A1200. Wydając taką ilość kasy sądzę, że można oczekiwać w miarę maksymalnej, możliwej zgodności z Amigą.
[#26] Re: AmiParty 28

@_DiskDoctor_, post #25

Taniej dopasować A1200 do Apollo1260 :)
1
[#27] Re: AmiParty 28

@yarosf, post #26

Paranoja. Ale tak.
[#28] Re: AmiParty 28

@_DiskDoctor_, post #27

zbliża się AmiParty :) więc pytanko do tych co planują być
będzie ktoś na party co ogarnia msx lub ma na stanie? może wiziąść ze sobą jakieś oryg karty do tego?
będę miał msx omegę z Carnivore2 i SD Mapper MegaRAM 512k
co do mappera to już w miarę opanowałem ten kart ale Carnivore2 do dla mnie nowość
nie rozumiem wielu rzeczy w tym msx pomimo że czytam tą dokumentację na stronach, to inny system niż ms dos itp.
naściągałem masę gier i dem z różnymi rozszerzeniami i większość nie potrafię odpalić lub nie chce działać bo coś tam wywala
rom dsk wiem ale tez nie wszsytkie, zależy od wielkości 320k, 720k jedne odpalaja inne nie
msx to fajna maszyna którą chciałbym lepiej poznać poza zx spectrum i amigą
[#29] Re: AmiParty 28

@JacK_Swidnik, post #28

Raczej się pojawię i Ci to ogarnę, z tym, że z sofarun część rzeczy chodzi, a część nie (z obrazów dyskietek), jak dla mnie bezpieczniej dyskietki uruchamiać z goteka. Ta Omega ma sterownik stacji dysków czy etam?
[#30] Re: AmiParty 28

@michal_zukowski, post #29

sterownika do fdd nie ma, ale mam kart do fdd specjalny i podłaczałem do tego goteka, niby działa toto ale taki zestaw jest nie wygodny.
podobno carfonire 2 to taki kombajn że ogarnia wszytko i nic mi więcej nie potrzeba
jeszcze tylko do amiparty muszę ogarnąć zasilanie 12V i -12V
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem