kategorie:
[#451] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #441

No to teraz pora na NATAMI albo odtworzenie w FPGA tych prototypów co zakupiono i miały więcej niż 2MB Chip.
[#452] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Ender, post #451

Ciekawe czy w późniejszym okresie będzie też możliwość zakupu, jak mi się zwolni trochę środków
[#453] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@MF, post #452

A dlaczego nie? Po to przecież była ta zbiórka, żeby sfinansować formy. Jak będą formy, można będzie trzepać te obudowy hurtem OK I pewnie będą z tego powodu dużo tańsze, więc głowa do góry!
[#454] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #453

można będzie trzepać te obudowy hurtem OK I pewnie będą z tego powodu dużo tańsze


Akurat tego nie byłbym taki pewien :)
po pierwsze rynek mocno się nasyci obudowami z obecnej kampanii, a po drugie - koszt form to jedno, a koszt samego przygotowania i odpalenia tych wielkich maszyn tez pewnie mały nie jest, i dla małej serii znowu może wyjść kilkadziesiąt euro na sztukę.
[#455] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@vojo, post #454

Ważne że będą dostępne, mi się jeszcze widzi ta fioletowa :P
[#456] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@vojo, post #454

Jak masz formę w maszynie, to trzaskasz takie obudowy za grosze. Wiadomo, później jeszcze logistyka i pośrednicy też muszą zarobić, więc ostateczny koszt całej obudowy może dojść do 100pln lub więcej. Ale za takie pieniądze nówka szt. obudowa na zawołanie, coś pięknego.
[#457] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@flops, post #456


Jak masz formę w maszynie, to trzaskasz takie obudowy za grosze.

Pod warunkiem, że nic nie zmieniasz i produkcja idzie w tysiące sztuk bez żadnei zmiany.
Czyli ten sam kolor, te same inserty.
Najbardziej kłopotliwa jest zmiana koloru - zawsze kilkadziesiąt obudów musi iść na straty: stary i nowy kolor są zmieszane.
[#458] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@stachu100, post #457

To mam nadzieję, że nasze przezroczyste będą robić na początku pomysł
[#459] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@stachu100, post #457

Takie zmieszane też mogą być fajne :P zależy jakie kolory pomieszać
[#460] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@stachu100, post #457

albo puszczasz jako nietyp za 10 ojro i tez pojdzie :)
[#461] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@WojT_GL, post #460

E tam nazywasz sraka aka limited i masz wersję limitowaną za 100 euro :)
[#462] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@flops, post #456




W kwietniu tego roku, sukcesem zakończyła się zbiórka na uruchomienie produkcji nowych obudów do kultowego C64. Okazuje się, że inicjatorzy akcji odnaleźli oryginalne formy do odlewu obudów C64 (niestety tylko do modelu C64 C) i ku uciesze kolekcjonerów postanowili trochę na tym zarobić. Za 35 amerykańskich dolarów cały czas można stać się posiadaczem zupełnie nowej obudowy do Commodore 64. Za 10 USD więcej można nabyć wersje czerwoną lub niebieską, odrobinę drożej kosztuje wersja przezroczysta.


Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 15:54:00 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 15:55:22 przez Dorian3d
[#463] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@wali7, post #458

Pamiętam akcję gdzie zużyliśmy dwie tony surowca aby po dwóch dniach prób wyprodukować 20 (słownie: dwadzieścia) sztuk obudów do TV o wadze 3 kg każda. I to na baaaaardzo naciąganych kryteriach jakościowych. Po prostu musieliśmy zrobić produkcję partii próbnej...
Strata: 1940 kg surowca +czas.
Dlatego bardzo kibicuję projektowi obudów do A1200.
Chyba widziałem w swoim życiu zbyt wiele niemożliwych rzeczy.
[#464] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@stachu100, post #463

No ja myślę, że:
1) zlecą zrobienie form profesjonalnej firmie zewnętrznej
2) zlecą wykonanie z użyciem ww. form firmie, która siedzi w produkcji z tworzyw sztucznych
Same formy to pikuś, a wtryskarki i cała reszta? Ciekawe komu zlecą, może jakaś firma w PL byłoby taniej?
[#465] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Ender, post #464

Pieprzony (bank) operator kart! Właśnie się zorientowałem, że za cała operacje przytulili sobie 100 Euro prowizji Nigdy więcej zbiórek, nigdy... ban

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 09:59:46 przez _arti
[#466] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #465

to będzie zrzutka i tyle, nie możesz być w plecy przecież :)
[#467] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #465

Olej ten bank i przenieś się do innego, tylko w taki sposób możesz z nimi wygrać. Ja jestem za tym, żeby dopłacić po coś pomiędzy 1-2 euro każdy i będzie po problemie. Dla nas żadna strata, a Ty odwaliłeś kawał dobrej roboty.
[#468] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@flops, post #467

Spoko, jest po prostu wkurzony, bo właśnie miałem sobie zamawiać świeżutkiego, pachnącego Mediatorka a tu 450 PLN w plecy

Poza tym, to chyba MasterCard po prostu ma taką politykę a nie bank, więc zmiana tegoż niestety nie pomoże.



Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 09:49:11 przez _arti
[#469] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #468

Arti - nie możesz być w plecy :) To normalne przy operacjach bankowych, że za przelewy sobie potrącają.
Każdy puści po 2 ojro i będzie git
Moje 2 ojro poszło.
[#470] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@WojT_GL, post #469

Spoko, nic się wielkiego nie stało, po prostu nie zaplanowałem tego Jak chcecie, to możecie oczywiście dorzucić do przesyłki po 2 Euro ale to już jak będziemy wysyłać.

PS: Jeszcze jedna, śmieszna historia - po szczegółowym podliczeniu okazało się, że wysłałem za jedną obudowę za dużo, bo zamiast wziąć kurs wymiany z se strony banku, wziąłem z Onetu, który z jakichś względów był mocno zawyżony... także suma sumarum - będę miał teraz 3
[#471] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #470

Kup Pan dwie trzecia gratis:)
[#472] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #470

To bier ciemno fioletową, może odkupię jak trochę lewej kasy wpadnie :)
[#473] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@QUAD, post #472

Zobaczymy w ogóle, jakie będą kolory (oprócz standardowych). Jest/ma być ankieta czy coś...

--
Piotr.
[#474] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #473

Chyba na stronie kampanii jest już lista finalnych kolorów. Liczyłem na czerwoną-czerwoną czerwień, a tu jest rubinowa :) Za to bardziej się podoba połowicy.
[#475] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #470

ja od Ciebie odkupię jakbyś sprzedawał
[#476] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #468

Ciekawe kiedy kickstarter zaakceptuje bitcoina, to rozwiązuje problemy prowizji bankowych.
[#477] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #470

Spóźniłem się na zbiórkę, ale chętnie kupię tą ponadplanową obudowę. Pozdrawiamszeroki uśmiech
[#478] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@supermiro, post #477

Update od Phila:
New Amiga 1200 case production is expected to start on schedule.
For the moment no delays or whatsoever is expected from our manufacturer which is always a very good news.
[#479] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #478

No i to jest bardzo dobra wiadomość :)
[#480] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@player_sct, post #479

Dear Amiga Fans & Backers,

Thank you again for your awesome support during the campaign!

First i'd like to apologize by not posting directly on your forum lately.
The reason why i'm not following forums much (not only this one, but a lot of others too), is that i'm pretty busy with my regular schedule.

On the other hand, i do think about all of you guys on a dayli basis! Yeah.
This adventure is insane, and we've made it because you all are so great people.

So for the latest infos & news:
- All the updates infos & news i'm posting are available through the Kickstarter campaign page, as well as on our Facebook page. So for those of you who want to follow us on a regular basis you can always head to these pages for the earliest news.

- I'm currently going through all the bonuses manufacturing process. I'm double checking whether we have all the proper needed materials and that our bonuses manufacturers do have all the correct materials. (logos etc...)

- The cases manufacturing process is pretty straight forward and is handled by our beloved manufacturer ;)
Of course, more on that later when we'll have something to show you.

- For now, we do not have any delay. Everything is still following the schedule we've set up end of august 2015. If of any reason we should register any delay of some sort, we'll inform you of course.

- I've been in touch with Brian Bagnall regarding the release of Commodore: The Amiga Years Book. As you may know, the book has been rescheduled for a release for June 2016.
Of course, we'll ship our cases before that date.
So for those of you who do have this book in their Rewards list, you're going to receive a 2nd shipment including just the book, as when BB releases it.

Thanks again to all of you,

Live Long & Prosper (Amiga)

Cheers,
Phil

#AMIGARULEZ
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem