Wątek zamknięty
[#1] Zbieram na A500 Mini.
Witam wszystkich.
Za podpowiedzią nostrum666 założyłem na stronie pomagam.pl zbiórkę na A500 Mini. Myślałem że uda mnie się znaleźć pracę i samodzielnie kupić ten komputerek, ale się nie udało, gdyż osób niepełnosprawnych nikt w Polsce zatrudniać nie ma, chyba że ma się znajomości lub szczęście.
Wcześniej używałem Raspberry Pi 3, ale zrobił się za słaby i dużo kombinacji było żeby jakąś grę czy demo odpalić.

A500 Mini ma tę zaletę że każdą lub prawie każdą grę lub demo z Amigi 500 czy 1200 w wersji dyskietkowej teraz i w przyszłości uruchomię.

Z racji tego że pobieram tylko Zasiłek Stały z Pomocy Społecznej to uzbieranie tej niby niewielkiej sumy dla mnie stanowi wyzwanie, czyli jest nie realne. Dlatego też proszę o pomoc w jej uzbieraniu. W razie pytań proszę pisać.

link do zbiórki na stronie pomagam.pl
2
[#2] Re: Zbieram na A500 Mini.

@gilban, post #1

Osoby niepełnosprawne mają bardzo łatwo z znalezieniem pracy w Polsce. Zresztą teraz w kraju nie ma większych problemów ze znalezieniem pracy. Osoby z grupa to już w ogóle maja "luksus". W samej Warszawie jest ponad 300 zakładów pracy chronionej. Idziesz i pracujesz.
3
[#3] Re: Zbieram na A500 Mini.

@gilban, post #1

Spiesz się.
Na Amazon jest teraz dostępna za 399zl.
[#4] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Wankowicz, post #2

Wiem, ale tam zatrudniają najczęściej do sprzątania i do ochrony. Z drugiej strony ja mam umiarkowaną grupę, a dofinansowanie jest 1350 zł. Czyli przy dzisiejszej pensji minimalnej nic. Zadzwoniłem do stowarzyszenia otwarte drzwi, bo wiem że pomagają w szukaniu pracy. Ale gdy się dowiedzieli że mam niedosłuch, to drzwi za mną zamknęli. Fundacja FiRR również z tego samego tytułu. Z końcem 2022 roku byłem na stażu u Wojewody mazowieckiego poprzez Integrację i też nikt zatrudnić nie chciał.

I jeszcze według tego wykazu link do wykazu, nie ponad 300 jest tego a niecałe 50.

I gdyby było tak łatwo znaleźć pracę, to zwyczajnie PFRON nie chwalił by się że zarobił w ubiegłym roku prawie 7 miliardów zł. A tyle zarobił, bo firmy zwyczajnie wolą płacić kary na PFRON i nie zatrudniać ludzi, niż zatrudniać.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2024 22:35:32 przez gilban
2
[#5] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Norbert, post #3

Jak pieniądze uzbieram, to kupię. Na dziś jest 50 zł.
[#6] Re: Zbieram na A500 Mini.

@gilban, post #4

Wybacz. Mój błąd. Jakiś czas temu sprawdzałem oferty pracy chronionej w Warszawie i tych było 300.
[#7] Re: Zbieram na A500 Mini.

@gilban, post #5

Gdy już uzbierasz 550, to nie zamykaj zbiórki, bo jeszcze przyda Ci się jakiś gotowy pendrive z softem/grami, z tego co widzę to są na allegro.

Powodzenia OK
[#8] Re: Zbieram na A500 Mini.

@karolb, post #7

Po co przepłacać.
Gotowe obraz dostępny jest na necie.

ps
399zl starczy na a500mini (cena na dziś)

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2024 00:05:43 przez Norbert
[#9] Re: Zbieram na A500 Mini.

@karolb, post #7

Nie ma sensu kupować tego typu gotowców na allegro, bo stworzenie takiego pendrive samemu jest banalne, tym bardziej dla kogoś, kto jest obyty w różnych systemach operacyjnych :)

Osobiście kupiłem taki pendrive w radosnym ostrym pomarańczowym kolorze i sprawdza się do tego idealnie:
https://www.amazon.pl/gp/product/B081RXMGX3/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o09_s00?ie=UTF8&psc=1

A wskazówki co i jak z kanału tego pana:
https://www.youtube.com/@kacikretrogracza/featured

Pozdrawiam
1
[#10] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Norbert, post #8

Nie wiem czy zainteresowany kolega ma konto na "amazon", osobiście wolałbym kupić przez "allegro" i paczkomat (wygoda).

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2024 00:23:34 przez karolb
[#11] Re: Zbieram na A500 Mini.

@karolb, post #10

Amazon też ma paczkomat w przesyłce przecież. I mając tam konto z subskrypcją roczną, nie płacisz za przesyłkę bez warunków typu "zamówienie powyżej 45 zł" tak jak na allegro (gdzie też przecież opłaca się roczną subskrypcję). Czyli jak pendrive kosztował 13 zł to za tyle go kupiłem i odebrałem w paczkomacie. No i oczywiście w tej subskrypcji na Amazon masz dostęp do filmów i gier.
[#12] Re: Zbieram na A500 Mini.

@luk, post #11

Myślę że w przypadku otrzymania złego towaru, nie otrzymania go wcale, lub reklamacji z powodu usterki, prościej i szybciej będzie ten towar reklamować na allegro.
1
[#13] Re: Zbieram na A500 Mini.

@karolb, post #12

Tak, Tak, Dlatego myślę, żeby jednak A500 Mini na Allegro kupić w konkretnej firmie, bo jak się zepsuje, to z rękojmi mogę skorzystać, a przy Amazonie nie jest to już takie oczywiste.
2
[#14] Re: Zbieram na A500 Mini.

@gilban, post #13

Dodatkowo podpowiem w Allegro działa Allegro Protect. W momencie gdy my odrzucamy klientowi reklamację, bo np wada nie została potwierdzona. Ten zakłada dyskusję, my argumentujemy , klient się z naszymi argumentami nie zgadza wówczas allegro proponuje zwrot środków z programu Allegro Protect.
Klienci często wymuszają w ten sposób swoje rację, ale warto o tym pamiętać dokonując zakupów, bo gdy trafimy na wadę łatwo uzyskać zwrot środków.
Przy okazji allegro właśnie znalazłem oferte za 367 zł:
https://allegro.pl/oferta/konsola-retro-games-the-a500-mini-14762466230
Napisane że stan Nowy.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2024 09:00:08 przez Biegu86
1
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na A500 Mini.
[#16] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Biegu86, post #14

Dzięki. Ja na koncie mam 400 zł. Więc puki suma z do tej pory zebranych pieniędzy nie trafi na konto, to nie będę w stanie kupić i zapłacić.
[#17] Re: Zbieram na A500 Mini.

@gilban, post #16

Rozumiem. Może utrzyma się ta cena. Powodzenia życzę.
Niestety... sam właśnie chcialem kupić w tej cenie a sprzedaż zakończona :(

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2024 11:10:44 przez Biegu86
[#18] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Wankowicz, post #2

a ta robota to za ile jest?
3k czy 3.5k ?
gdzie za chate trzeba wywalic kolo 2k
1
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na A500 Mini.
[#20] Re: Zbieram na A500 Mini.

@gilban, post #1

Ech, amigowcy... a może wystarczyłoby wystawić na aukcję jedną z kiszonych w piwnicach A500 i wylicytowaną kwotę przeznaczyć na pomoc koledze zamiast pisać mu aby sobie robotę znalazł...? To nie jest takie proste, nawet jak się ma niepełnosprawność, pracodawcy często wykorzystują takie osoby bo zależy im tylko na dofinansowaniu jakie dostaną za zatrudnienie takiej osoby.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2024 11:28:32 przez Madman
4
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na A500 Mini.
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na A500 Mini.
[#23] Re: Zbieram na A500 Mini.

@gilban, post #1

@Gilban poszło PW.
Jak chcesz to działamy! Trzeba pomagać retro maniakom w potrzebie. Pozdrawiam
9
[#24] Re: Zbieram na A500 Mini.

@gilban, post #1

Życzę powodzenia i widzę, że już jest bardzo bliski - też coś puściłem - myślę, że ludzie z PPA nie zawiodą.
2
[#25] Re: Zbieram na A500 Mini.

@KAN2000, post #24

Może już dzisiaj uda mu się zamówić :)
Wszystkiego dobrego!
Amiga rulez!
I... zdrowia!
4
[#26] Re: Zbieram na A500 Mini.

@KAN2000, post #24

Ja podobnie i też trzymam kciuki, za chwilę będzie uzbierane:)
3
[#27] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Splavinho, post #26

Wszystkiego dobrego Adamie OK
[#28] Re: Zbieram na A500 Mini.

@gilban, post #16

No i się udało. Życzę Ci wielu miłych chwil spędzonych przy sprzęcie. Życzyłbym połamania joya no ale w tym przypadku to nic z tego 😁
3
[#29] Re: Zbieram na A500 Mini.

@gilban, post #1

Gratulacje :)
1
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zbieram na A500 Mini.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem