Wątek zamknięty
[#61] Re: Zbieram na A500 Mini.

@rbej1977, post #60

Dałeś? Jeśli nie dałeś, to zamilknij. Ja dałem i uważam, że gilban może ze swoją (już) kasą robić co mu się żywnie podoba.
Nie rozumiem całego trollowania. Koledzy admini... czyńcie swoją powinność.
11
[#62] Re: Zbieram na A500 Mini.

@gilban, post #47

Drugi się powiesił w ubiegłym roku, może go ktoś znał, wklejam link do Facebooka.
https://www.facebook.com/jaroslaw.ciszkowski


Nie mam fb aby sprawdzić.
Napisałeś może go ktoś znał. Udzielał się komputerowo? Pamiętam w latach 90 był na wielu parties Jarek Ciszewski, bodajże z Odbyt Design.
Xywka Mr Uhu. Był z Częstochowy. Akurat bardzo go lubiłem i pamiętam.
Mam nadzieję, że to nie ten?
Powiedz że to nie ten.


Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 03:24:17 przez Ralpheeck
[#63] Re: Zbieram na A500 Mini.

@rbej1977, post #60

(...) więc przychodzi i prosi o kasę (...)

Jako Amigowiec (klasykowiec/MorphOSowiec/WinUAEowiec), dorzuciłem się na zrzutce, żeby kolega który Amiguje na wiele sposobów, mógł poczuć radość, nie tylko z używania A500 mini, ale też z faktu, że są ludzie, którym na nim zależy.

@rbej1977:

Po tym co napisałeś, uwierz mi, że nie masz co liczyć na wsparcie amigowej społeczności, gdyby tobie przytrafiło się to samo.
5
[#64] Re: Zbieram na A500 Mini.

@rbej1977, post #60

Kolega Gilban posiada Mac Mini 1.5 GHz, 64 Vram, MorphOS 3.17 zarejestrowany. Do tego PC z Ryzenem 5 3600. I nagle zachciewa mu się mieć kolejną zabawkę w postaci A500 Mini bo nie potrafi skonfigurować WinUAE, więc przychodzi i prosi o kasę.


Była (jest) zbiórka, nie chciałeś dać, to nie dałeś. Chciałeś, to dałeś...
Choć widzę, że niektórzy najchętniej po prostu "wbiliby na chatę" Gilbana i zrobili mu inwentaryzację, a przy okazji pranie mózgu... Znasz sytuację tego człowieka? Znasz problemy, z którymi się na co dzień musi zmierzyć? Czy patrzysz jedynie przez pryzmat tego, co Ci się wydaje, że wiesz?

Przepraszam za słownictwo, ale k**wa, ludzie, więcej empatii.
11
[#65] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Drakon, post #64

Była (jest) zbiórka, nie chciałeś dać, to nie dałeś. Chciałeś, to dałeś...
Choć widzę, że niektórzy najchętniej po prostu "wbiliby na chatę" Gilbana i zrobili mu inwentaryzację, a przy okazji pranie mózgu... Znasz sytuację tego człowieka? Znasz problemy, z którymi się na co dzień musi zmierzyć? Czy patrzysz jedynie przez pryzmat tego, co Ci się wydaje, że wiesz?

Przepraszam za słownictwo, ale k**wa, ludzie, więcej empatii.


100% zgody. Na szczęście nawet w tym wątku widać, że - jak śpiewał Niemen - ludzi dobrej woli jest więcej. I to jest mimo wszystko optymistyczne. A specjalistów od zarządzania czyimiś pieniędzmi i życiem można spokojnie ignorować.
6
[#66] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Splavinho, post #65

Jeśli mogę wtrącić parę groszy od siebie. Być może trochę niefortunnie zostało to napisane przez przedmówców.
Jednak sens zrozumiałem. Chodzi o To że kolega Gilban nie potrzebuję litości tylko motywacji do działania.
Czasami trzeba osobie wskazać drogę , odpowiednio nakierować aby do celu doszła sama. Trzeba dać przysłowiową wędke a nie rybę, ponieważ rybę zje i nadal będzie głodny, a gdy nauczy się posługiwać wędką pomimo swoich trudności, to osiągnie wkońcu cel i znajdzie poczucie własnej wartości "wow coś potrafię".
Rozumiecie co mam na myśli? Oczywiście zbiórki nie potępiam, a kolegę Gilban proszę o kontakt PW (wysłałem wiadomość)
7
[#67] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Splavinho, post #65

Rozumiem że jak pójdzie po kasę na drugi telewizor na forum HDTV, to też będzie normalne?. Prosić o pomoc to nic złego ale na środki niezbędne do życia. Branie kasy na trzeci komputer to szczyt bezczelności wobec osób naprawdę potrzebujących.
1
[#68] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Biegu86, post #66

Czasami trzeba osobie wskazać drogę

Kolega Giban przecież szuka tej wędki znaczy się pracy. No to może daj mu tę wędkę no bo pisać jest łatwo.
3
[#69] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Merlin_PL, post #52

Bawisz się publicznie w psychologa, terapeutę i sędziego!
Opluwasz publicznie i zrównujesz żebraków z niepełnosprawnymi i uważasz, że należy ich traktować jedną miarą- bo to jest twój sposób na pomoc, wynikający z twojego doświadczenia..
Gratuluję "intiligenci" i szkoda tego twojego całego "doświadczenia"- zmarnowany czas..

@rbej1977:
Jak dla kogoś ta cała sytuacja jest normalna to naprawdę nie mam pytań....

Tak masz rację! Koleś ze zdrowego człowieka staje się niepełnosprawnym pełna gębą, nie może znaleźć zatrudnienia, stan jego zdrowia się pogarsza, psychika leży..
Zgadzam się z tobą, to nie jest NORMALNE!
8
[#70] Re: Zbieram na A500 Mini.

@amikoksu, post #68

Ja absolutnie go nie neguje ani tej zbiórki. Właśnie napisałem do niego PW w tej sprawie.
1
[#71] Re: Zbieram na A500 Mini.

@rbej1977, post #67

Rozumiem że jak pójdzie po kasę na drugi telewizor na forum HDTV, to też będzie normalne?. Prosić o pomoc to nic złego ale na środki niezbędne do życia. Branie kasy na trzeci komputer to szczyt bezczelności wobec osób naprawdę potrzebujących.


Jeśli uczestnicy forum HDTV uznają, że warto - to ich sprawa co wspierają. Na każdym forum i w każdej sprawie zabierasz głos odnośnie tego, co jest w Twojej opinii warte wspierania czy też nie? Myślisz, że nikt z nas wspierających nie jest w stanie ocenić tego samodzielnie i potrzebujemy wskazówek od Ciebie? Nie chcesz - to nie pomagaj, to przecież oddolna inicjatywa uczestników forum. Ci co chcieli pomogli, Ci co nie chcieli nie pomogli. Ale jak widzę, Ci co nie pomagają mają najwięcej do powiedzenia w tym temacie.
4
[#72] Re: Zbieram na A500 Mini.

@BULI, post #69

Nienormalna jest sytuacja gdy ktoś w ciężkiej sytuacji ma zachciewajkę, by popykać w stare gry i pooglądać dema i drogę do tego widzi w wyciągnięciu od innych pieniędzy . Może to zrobić za pomocą emulatora , ale prościej jest uruchomić procedurę zbiórki by inni na tą zachciewajkę się złożyli.
Ktoś mu ta zabawkę kupuje.Zostaje zebrana kasa. Wniosek - kasa przyda się na coś innego. Gdzie jest pytam empatia u tej osoby.?
Trafiła się jeszcze poA konsolą kasa to jest super będzie na inne wydatki . Do tych kwestii obdarowany się nie odniósł ani słowem. W zamian kolejna opowieść o tym jak roboty szukał Odniesienia się do całej sytuacji brak.
Tu nie jest ze brak kasy na żarcie, leki , czy wózek inwalidzki. Tylko bym sobie w gierkę popykał. Przypominam że o klawiaturze i używaniu jako kompa słowa nie było.

Wiem jak dziala depresja W silnej depresji nie masz siły na nic niekiedy nawet zębów umyć , a tu jest wybiórcze działanie. Na rozkminienie WinUAE sił nie ma, o zbiórkę wystąpić siły są.
Kolega nie piszę by mu pomóc w sprawie pracy, rehabilitacji, kolega chce konsolę A500mini. Stąd moja reakcja.
Jeżeli ktoś myśli że jak żebrajacemu da pieniądze to on przestanie żebrać, a pojdzie do pracy albo się zaktywizuje to się grubo myli
4
[#73] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Merlin_PL, post #72

w wyciągnięciu od innych pieniędzy


Gdzie Ty, do jasnej cholery, w DOBROWOLNEJ zbiórce widzisz WYCIĄGANIE od innych pieniędzy?

Jeżeli ktoś myśli że jak żebrajacemu da pieniądze to on przestanie żebrać, a pojdzie do pracy albo się zaktywizuje to się grubo myli


@BULI już Ci napisał słowo na temat zrównywania żebraków z niepełnosprawnymi.

Moja rada, zupełnie prywatna - zanim cokolwiek napiszesz, zastanów się nad tym, co piszesz.
8
[#74] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Drakon, post #73

Proszę admina o zamknięcie wątku.
11
[#75] Re: Zbieram na A500 Mini.

@mastaszek, post #74

Adamie, mam nadzieję, że ta A500 Mini i trochę grosza przysporzą Ci sporo radochy, wszak nie samym chlebem żyje człowiek OK

Nie poddawaj się i walcz o pracę i o siebie- wszystkiego dobrego

Proszę admina o zamknięcie wątku.

Zgadzam się ok, racja
11
[#76] Re: Zbieram na A500 Mini.

@BULI, post #75

Bardzo dziękuję za pozytywne nastawienie do mnie. Pieniądze oczywiście się przydadzą, choćby również do nowego materaca, do spania, bo ze starego druty mi powyłaziły. Będę chciał już po raz trzeci do ZUS złożyć o rentę. Po drugim razie odwołałem się do sądu. Sprawa w tym sądzie jest już ze 3 lata. Teraz w 2 instancji.

Dopowiem też że poza niedosłuchem i polineuropatią mam też mocno widoczną łuszczycę na głowie, która wielu ode mnie odstrasza, bo ludzie na pierwszy rzut oka myślą że jest to zaraźliwe.
6
[#77] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Merlin_PL, post #72

Nienormalna jest sytuacja gdy ktoś w ciężkiej sytuacji ma zachciewajkę, by popykać w stare gry i pooglądać dema

Pewnie jak jest "w ciężkiej sytuacji" to powinien co najwyżej wegetować, jeść suchy chleb, a jak ktoś na wigilię poczęstuje makowcem to powinien odmówić bo to zbytnia zachcianka i nie licuje z "ciężka sytuacją"?

Autor wątku wprost napisał, że ma komputer. Nie na prawa mieć bo jest "w ciężkiej sytuacji"? Ja akurat nie brałem udziału w zbiórce. Ci co brali nie widzą problemu. Problem widzi ktoś z boku, kto pieniędzy nie dał. Darczyńcy przekazali Twoje pieniądze?

Wiem jak dziala depresja

No właśnie chyba nie bardzo.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 16:36:08 przez prz
3
[#78] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Merlin_PL, post #72

Kolega nie prosił o żadne pieniądze. Jeżeli jesteś nie w temacie to się nie wypowiadaj albo doczytaj Sobie. To ja zaproponowałem zbiórkę w innym wątku, kolega Gilban po prostu przeniósł ją na portal tym się zajmujący. Więc daj Sobie spokój z tymi oskarżeniami o wyciąganie pieniędzy. Chcieliśmy koledze pomóc to zrobiliśmy to i koniec. Jak Ci się to nie podoba to nie wchodź w ten wątek i wszystko w temacie.
3
[#79] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Merlin_PL, post #72

Już pisałem, każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce i każdy ma swój rozum skoro chcieliśmy wspomóc kolegę to go wspomogliśmy i tyle, skoro nie chciałeś go wspomagać to go nie wspomogłeś ale nie ma co tu dalej bić piany. Ważne, że zbiórka się udała, dodatkowo jest jeszcze konsola i super ja się poczułem lepiej bo ktoś się poczuł lepiej i myślę, że większość na forum ma podobne odczucie - fajnie jest komuś pomóc a może my też będziemy potrzebować pomocy.
2
[#80] Re: Zbieram na A500 Mini.

@BULI, post #75

Adam to dobry człowiek wile razy z nim rozmawiałem telefonicznie dobry z niego kolega.
Sprzedał mi pierwszą moją amigę 600 z 20 lat temu !

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 17:33:36 przez Dorian3d
3
[#81] Re: Zbieram na A500 Mini.

@Ralpheeck, post #62

Ten to jarecki130:
https://www.ppa.pl/uzytkownicy/633
Nieraz gadaliśmy na fb. Trochę szok.
[#82] Re: Zbieram na A500 Mini.

@michal_zukowski, post #81

a ja z nim wile razy przez telefon
Miał problem, rodzinne mówiłem mu.
Jarek, pamiętaj nie rób, głupot pamiętaj masz dziecko. ( nic głupiego nie zrobię mówił )
i co zrobił szkoda chłopa.



Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 18:27:25 przez Dorian3d
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem