Komentowana treść: MediatorPCI 1200 LT
[#1] Re: MediatorPCI 1200 LT
Jasne, zajmuja sie pierdołami, zamiast pisać sterowniki.

Po co komu 2 sloty PCI skoro może wsadzic do nich stare karty, bo do innych nie ma sterowników :(

[#2] Re: MediatorPCI 1200 LT
Mediator PCI 1200 LT jest oferowany z myślą o tych osobach, które chciałyby jak najniższym kosztem zainstalować w swoich Amigach 1200 porządną kartę graficzną i dobrą kartę muzyczną. Mediator PCI 1200 LT daje możliwość korzystania z najlepszych kart graficznych jakie są obecnie supportowane w Amidze: Voodoo3/Voodoo5 i z najwyższej jakości kart muzycznych - < a href="http://sklep.elbox.com.pl/cgibin/shop?info=740TT512">Terratec 512i Digital. Mediator PCI 1200 LT kosztuje w Polsce 599,00 (w tym 22% VATu).



Polska strona Mediatora PCI 1200 LT znajduje się tutaj.

Pełna lista supportowanych w Mediatorze PCI 1200 LT kart PCI znajduje się tutaj.
[#3] Re: MediatorPCI 1200 LT
Nawet te dwie stare karty gfx są wspaniałe w porównaniu do AGI.

Jedyne co mnie martwi to cena nowego mediatora. :(
[#4] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2048




CO??? NAJNIZSZYM??? Policzmy: Mediator LT 599PLN + Upgrade do niego 280PLN co daje 879PLN. A co to za Mediator ten LT? Ano, to stary Mediator (4xPCI) sprzedawany do niedawna za 749PLN. Pomijam fakt ze roznica pomiedzy Mediatorem LT z upgrade'm a Mediatorem SX to tylko 120PLN, a w SX sa 6xPCI. Zatem.... coz rece opadaja... Ciekawe ile osob sie nabierze?

kg

[#5] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2050


Tez tak mi sie cos wydawalo tylko policzyc mi sie nie chcialo:). Dzieki, ze mnie w tym wyreczyles.
[#6] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2051




MDW: Napisalem "ku przestrodze" bo denerwuje mnie jesli KTOS traktuje mnie jako "glupszego od siebie".

BTW: Za takiego "Mediatorka" dalbym - gora 249PLN a za Upgrade do niego - max 100PLN.

3m sie.

KG
[#7] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2050




Nie ma potrzeby dokupywania żadnych upgrade'ów do Mediatora PCI 1200 LT, aby móć w nim korzystać z karty graficznej (np. Voodoo3) i z karty muzycznej (np. Terratec 512i Digital).



Jeśli zamiast karty muzycznej ktoś woli zainstalować sobie kartę Spider USB 2.0, Ethernet, FastEthernet lub TV też też nie ma problemu - sterowniki są w komplecie.



Jeśli po jakimś czasie okaże się, że 2 karty PCI, to dla kogoś za mało, to ten model Mediatora jest upgrade'owalny.



Osobom, które chciałyby od razu korzystać z większej ilości kart PCI zdecydowanie polecam Mediatora PCI 1200 SX.
[#8] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2052


To prawda - cena jaka podales jest rzeczywiscie do przyjecia. Oczywiscie do przyjecia przez zuytkownika. Nie wiaodmo czy oplacaloby sie go za tyle robic:).



Tez mnie troche denerwuje takie sprzedawanie drogich rzeczy "na raty", w kawalkach. Czlowiek kupuje, kupuje przez lata te "okazje", a potem jak to podliczy to sie za glowe lapie:). Okazuje sie, ze mozna byloby za to kupic 3 nowe Amigi (A1 albo Peg). No ale skoro ktos tak lubi to przeciez nie mozemy zabraniac:). To jest chyba cecha charakterystyczna amigowcow. Nowej Amigi nie kupia ale 100 (w sumie drozszych) kart, kanapek i innych "cudow" kupia z usmiechem:). Najwazniejsze zeby miec nadal plyte glowna sprzed kilkunastu lat. To sie nazywa lojalnosc;)
[#9] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2052




>bo denerwuje mnie jesli KTOS traktuje mnie jako "glupszego od siebie".



Jakieś kompleksy?



Może przed postowaniem tego typu "uwag" wypadałoby chociaż przejrzeć treść oryginalnego newsa?
[#10] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2053




Nie czarujmy sie.... Ten upgrade do Mediatora LT to tylko wymiana MACH'ow... sama plyta jest identyczna jak poprzedni M4... Elbox po prostu wymyslil sposob aby pozbyc sie zapasow magazynowych Medkow 4PCI zarabiajac przy tym "co nieco". Wasza sprawa. Chodzi mi tylko po co "ulepszac" na sile ten sprzet? Byl sobie M4, wystarczylo obnizyc cene do np 500PLN, dodac cos extra (wlasnie tu trza bylo dac Spidera) i zapewne zeszlo by wszystko. Zreszta, nie bede tu uczyl marketingu, za to pobieram oplaty.

Pozrdrawiam,

kg

[#11] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2055




>bo denerwuje mnie jesli KTOS traktuje mnie jako "glupszego od siebie".



Jakieś kompleksy?



Może przed postowaniem tego typu "uwag" wypadałoby chociaż przejrzeć treść oryginalnego newsa?



Brak argumentow?

kg
[#12] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2056




> Zreszta, nie bede tu uczyl marketingu, za to pobieram oplaty.



I co? Tak brakuje klientów, że trzeba się w czynie społecznym udzielać? A może kwalifikacje za słabe?
[#13] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2058




>I co? Tak brakuje klientów, że trzeba się w czynie społecznym udzielać? A może kwalifikacje za słabe?



No wlasnie nic. Liczylem na dojrzale postowanie.... Teraz juz wiem co Pan soba reprezentuje. Dzieki.

Dalsza dyskusja z Panem bedzie jalowa, wiec zegnam.

kg







[#14] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2053


>Nie ma potrzeby dokupywania żadnych upgrade'ów do Mediatora PCI 1200 LT, aby móć w nim korzystać z karty graficznej (np. Voodoo3) i z karty muzycznej (np. Terratec 512i Digital).



Wybór olbrzymi :D

Tak czy tak zamiast młogości sterowników mamy szeroki wybór modeli Mediatora.Polityka nie w tą stronę.

BTW: W szufladzie mam ladny komplet kart ktore zarastają kurzem bo brak do nich sterowników, a Mediatora uzywam jako doskonałej przelotki zasilania.



[#15] Re: MediatorPCI 1200 LT
ja trolluje w sprawie osiagow: czy na voodoo3 wpietym w mediatora w rozdzielczosci 1280x1024x32bit rzeczy takie jak mui i opaque move/scrolling w browserach beda dzialaly plynnie?
[#16] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2058




Panie Darku, przecież Pan chyba widzi że nowa oferta Elboxu nie jest ciekawa dla każdago kto od czasu do czasu wchodzi na giełdy/aukcje internetowe. Po co kupować Mediatora LT z 2 slotami jak można kupić Mediatora z 4 slotami i MMCD i to o ok. 200zł taniej ?



To chyba logiczne że ludzie potrafiący logicznie myśleć zaczęli się zastanawiać nad tym czy Elbox nie potrzebuje jakiegoś wsparcia logistycznego.



Osobiście podejżewam że poprostu zostało sporo mediatorów 4 slotowych na stanie których nikt już nie chce kupić i Wolicie je sprzedać po obniżonej cenie a dla niepoznaki (że to wyprzedaż magazynowa) obcieliście obsługę 2 slotów.

[#17] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2059




> No wlasnie nic. Liczylem na dojrzale postowanie....



Dojrzałe postowanie? Trudno to zauważyć po Pana postach.



Skoro cena żadnego Mediatora Panu nie odpowiada, to proponuję aby skoncentrował się Pan na dyskutowaniu w tematach dotyczących takich produktów, które są w zasięgu Pana możliwości i którymi faktycznie jest Pan zainteresowany.



>Teraz juz wiem co Pan soba reprezentuje. Dzieki.



To ja dziękuję. Szczególnie za Pana fachowe "konsultacje".
[#18] Re: MediatorPCI 1200 LT
hehe, niedlugo zrobia mediatora "1200 XP" (xperimental project) z jednym slotem za jedyne 1000zeta + upgrde o drugi slot za 500zeta w celu sprawdzenia czy ludzi nie dotknie ostra nerwica.

super !
[#19] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2062




> czy na voodoo3 wpietym w mediatora w rozdzielczosci 1280x1024x32bit rzeczy takie jak mui i opaque move/scrolling w browserach beda dzialaly plynnie?



We wszystkich programach, które przy scrollingu wykorzystają sprzętową akcelerację kart Voodoo, działa on płynnie niezależnie od rozdzielczości ekranu.



Polecam polskojęzyczną
>listę Mediatora
. Jeśli interesują Pana odczucia z pracy z jakimiś konkretnymi programami, to najlepiej zadać pytania bezpośrednio użytkownikom.

[#20] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2063


>Panie Darku, przecież Pan chyba widzi że nowa oferta Elboxu nie jest ciekawa dla każdago



Panie Albercie,



Ależ Mediator PCI 1200 LT nie jest ofertą dla każdego. Po zaprzestaniu przez nas w zeszłym roku produkcji Mediatora PCI 1200, który zastąpiliśmy 6-cio slotowym modelem SX powstała luka, którą teraz wypełnia model LT. Chodzi o tych użytkowników, którzy nie planują korzystania z wielu kart PCI, ale dojrzeli już do zainstalowania sobie karty graficznej. Większość z nich zdała już sobie sprawę z tego, że żadna z poprzednich kart graficznych do Amigi nie dorównuje kartom Voodoo3/Voodoo5. Mediator PCI 1200 LT daje im jeszcze więcej. Drugi slot daje możliwość wykorzystania go na np. kartę muzyczną. Do Mediatora LT dołączamy sterowniki do karty Terratec 512i, której jakość dźwięku zostawia w tyle takie karty jak Toccata, Prelude, Melody czy Delfina.



>kto od czasu do czasu wchodzi na giełdy/aukcje internetowe. Po co kupować Mediatora LT z 2 slotami jak można kupić Mediatora z 4 slotami i MMCD i to o ok. 200zł taniej ?



To koncerny samochodowe powinny już dawno wstrzymać wszlką produkcję :)) Na giełdach jest tak dużo starych aut... i o dziwo są nawet tańsze niż te prosto z salonów...



Tak już jest, że są osoby, którzy cenią sobie produkty fabrycznie nowe, z fakturą, z gwarancją, z pełnym supportem,...
[#21] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2061




>Wybór olbrzymi

>Tak czy tak zamiast młogości sterowników mamy szeroki wybór modeli Mediatora.Polityka nie w tą stronę.



Sterowniki do Mediatora obsługują dwieście kilkadziesiąt modeli równych kart PCI. Lista supportowanych znajduje się tutaj. Żadne inne urządzenie ze slotami PCI na rynku Amigi nie ma takiego supportu.



[#22] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2069




równych = różnych
[#23] Re: MediatorPCI 1200 LT
Panie Darku,



Rynek komputerowy, a w szczegolności amigowy znacznie się różni od rynku samochodowego.

Większość amigowców decyduje się na zakup nowego sprzętu do czasu gdy nie ma możliwości zakupu używanego. Mediator jest w zasadzie nowością i ludzie się go nie boją kupować z drugiej ręki wiedząc że na pewno był mało używany. Często taki mediator ma jeszcze gwarancję. Inaczej jest ze starymi komponentami. Ludzie faktycznie wolą kupić coś w miarę nowego jak mediator i voodoo (nie koniecznie z pod igły) niż jakąś starą kartę graficzną chociaż cena zestawu Mediator+voodoo jest często kilkunasto krotnie większa.
[#24] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2068




A ja znowu (na upartego). Co z tego, jak Mediator nie suportuje LinuxaPPC (Debian) oraz MOSa Classic (ktorego aktualnie uzywaja tylko betatesterzy)...

[#25] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2067


Nie jestem uzytkownikiem mediatora to sie nie bede zapisywal :D



Natomiast ciekawi mnie czy funkcje takie jak np. ScrollRaster korzystaja z tej sprzetowej akceleracji?
[#26] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2073




Na Voodoo w Prometeuszu scroll w Ibrowse i innych MUIowych programacg jest bardzo płynny. Przenoszenie i skalowanie wypełnionych okien też jest w zasadzie bardzo płynne. Gorzej jest z funkcjami które wymagają procesora.



Domyślam się że podobnie jest z Mediatorem.



Nie ma się co oszukiwać. Dopiero szybka pamięć , szybki procesor, i karta graficzna połączone szybką magistralą mogą z w miarę rozbudowanego i upiększonego amigaOS zrobić demona prędkości w innym wypadku zawsze coś będzie za wolne :)



[#27] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2068




Panie Darku,



Zastanawiam się nad tym co Pan pisze w kwesti supportu. Dlaczego Elbox nie chce udzielać pomocy użytkownikowi który kupił Mediatora z drugiej ręki jeszcze na gwarancji?!? Osobiście znam kogoś kto kupił Mediatora1200PCI na gwarancji!!! Miał problemy z instalacją i uruchomieniem. Po skontaktowaniu się z Wami odmuwiono tej osobie pomocy. Dlaczego?!? Liczę na rzeczową odpowiedź? Czy musi być tak że użytkownicy sami muszą na wzajem sobie pomagać bo nie mogą liczyć na pomoc od firmy z której pochodzi produkt?



Druga sprawa to Linux. Brak sterowników. Prometeusz ma support dla Linuxa i coś robią w tym kierunku. A Wy?

[#28] Re: MediatorPCI 1200 LT
Ja swojego mediatora tez kupilem z drugiej reki (byl na gwarancji) i jakos firma Elbox zawsze udzielala mi pomocy kiedy jej potrzebowalem i nigdy pomoc nie zostala mi odmowiona.



>"Prometeusz ma support dla Linuxa i coś robią w tym kierunku"



Ja jako uzytkownik mediatora jednak wole uzywac karty Tv, dzwiekowe z amigaosem niz miec support dla linuxa :)



[#29] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2075




Pozwolę sobie także coś powiedzieć na ten temat.



Porady producent powinien udzielić zawsze bez względu na to czy produkt jest na grwarancji czy nie i bez względu na to czy produkt pochodzi z drugiej ręki czy był kupiony bezpośrednio u producenta.



Oczywiście powinien ale nie musi (nic mi nie wiadomo o takim przymusie). Z tego co pamiętam firma AMIGO reklamowałä się że udziela porad nawet ludziom którzy nie kupowali u nich sprzętu czy oprogramowania. Domyślam się że było to działanie celowe mające na celu pokazać kontrast między Amigo, a Elboxem.



Moim zdaniem brak życzliwości dla wszystkich potencjalnych klientów może powodować tylko jedno. Niechęć i nienawiść do firmy która taką politykę prowadzi.Mamy tego dowody co chwilę w serwisach amigowych, ircu, grupach dyskusyjnych. Najśmieszniejsze jest to że w odpowiedzi na ataki rzecznicy Elboxu zachowują się moim zdaniem cokolwiek niedyplomatycznie. Czasami odnoszę wrażenie że szczerość, dążenie do załagodzenia konfliktu zostało zastąpione przez reprezentowane ostatnio przez naszych polityków : wojowniczość i zakłamanie. To tylko moje odczucie a każdy może czuć inaczej.



Co do gwarancji to jest ona zazwyczaj ważna jedynie w przypadku posiadania rachunku na dany produkt. Zatem Elbox może odmówić prawa do gwarancji jeżeli kupiony z drugiej ręki mediator nie był sprzedany razem z orginalnym (Elboxowym) rachunkiem. Natomiast w wypadky kiedy produkt jest na gwarancji i użytkownik posiada całą dokumentację niezbędną wymienioną w umowie gwarancyjnej (zazwyczaj chodzi o rachunek jedynie) ... producent musi uznać gwarancję za ważną.



Pozostaje mi jedynie życzyć amigowcom, Elboxowi, i innym firmom a także sobie żeby w środowisku amigowym było mniej konfliktów, więcej porozumienia, życzliwości i wzajemnej pomocy i współpracy. W przypadku takiego minirynku jest to poprostu konieczne.
[#30] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2076




Wiem że autor supportu APUSa dla Prometeusza pracował nad supportem dla mediatora. Nie wiem jak to się skonczyło.



Przy okazji nie chodzi co kto woli tylko co kto by chciał mieć.



Dlaczego ktoś ma wybierać pomiędzy linuxem a sterownikami pod AmigaOS ?



Tak jak Prometeusz powinien być wyposażony w komplet sterowników tak samo Mediator powinien mieć wsparcie linuxa jako darmowego systemu alternatywnego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem