Komentowana treść: MediatorPCI 1200 LT
[#31] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2075




Hmmmm brak supportu ze strony firmy Elbox...



Ja akurat nie mialem zadnych problemow z uzyskaniem pomocy. Wystarczylo wyslac na odpowiedni adres: numer gwarancji, numer seryjny Mediatora oraz pytanie i ...czekac. Ja sie doczekalem. Powiem skromnie...prowadzono mnie za reke, co mam dalej zrobic, m.in. zaproponowano uruchomienie "programu diagnostycznego" opartego na installerze i przeslaniu wymikow do Elboxu. Po analizie przez Elbox, otrzymalem konkretna pomoc. Od tej chwili wszystko dziala jak nalezy. Sprawe dzieki szybkiej wymianie maili zalatwilem w ciagu 3 godzin :) Mozliwe, ze wiele osob nie czyta dokladnie instrukcji i stad powstaje takie zamieszanie.

Jesli chodzi o Linux, co mozna powiedziec...przydalby sie...

Oczywiscie nie bronie Elboxu, stwierdzam TYLKO FAKTY.



[#32] Re: MediatorPCI 1200 LT
Szkoda, ze firma Elbox nie wyprodukowala Mediatora 1200 PCI w wersji z 4 gniazdami PCI jako Mediator LT w cenie 599,99 pln ;) a upgrade do Mediatora 1200 PCI z 4+2 gniazda PCI, dodatkowe gniazda za 199,99 pln, to bylaby najlepsza forma sprzedazy :) dla klientow bynajmniej.

[#33] Re: MediatorPCI 1200 LT
Proponuje Panie Darku wyprodukowanie Mediatora z 8 PCI, dlaczego ? hmmm karta gfx + karta msx + karta LAN + tunerTV/Radio + SharkPPC + MPEG dekoder + karta USB 2.0 + jeden wolny PCI, w koncu jeszcze jest wiele kart, np do montazu VIDEO itp...
[#34] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2077




Nalezy tylko dopowiedziec pare zdan (i nie chodzi o Elbox). Pare dni temu przegladalem archiwalne numery MA i na 3 stronie natknalem sie na "piekna" reklame (nie istniejacej juz chyba lub calkowicie specetowialej) firmy "Eureka". To wlasnie ta firma zareklamowala sie w ten sposob: czyli ze nie udzielaja porad i serwisu na sprzet niezakupiony w ich firmie. Elbox nic takiego nie napisal...

[#35] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2081


A po co dekoder MPEG skoro obok jest SharkPPC?

[#36] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2083




Dekoder ma pomoc w dekodowaniu MPEGa procesorom 68k i PPC 603/604....to ma byc rozwiazanie dla komputerow o relatywnie malej mocy. :)

[#37] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2082




Sluszna uwaga! Eureka taki tekst umiescila w swojej reklamie!!! Zgrzyt...no ale to zalezy od dzialu marketingu i reklamy co sie umieszcza w reklamie... Na szczescie Elbox tego nie zrobil. To swiadczy o poziomie uslug w tej firmie.



Przy okazji chcialbym napisac kilka cieplych slow na temat firmy Matay. Zamowilem ponad rok temu w tej firmie AmigaOS 3.9. Cena sugerowana wynosila 190 pln, jednak po kilku dniach cena sugerowana zmienila sie, niestety na wyzsza t.j. ok 220-230 pln. I co ? hehe dostalem w cenie z dnia zamowienia - to jest kultura poczulem sie jak NORMALNY KLIENT. Nawet nie wiecie jakie to mile.



Proponuje wszystkim "przeciwnikom" wszystkiego by nie pisali na temat jakiejkolwiek firmy zle, jesli nie jest to potwierdzone! Wierze, ze Pegasos to SUPER sprzet, a ze na poczatku OS jest niedoskonaly...A1+OS4....podobnie... hmmm nie od razu Krakow zbudowano. Troche szacunku! Moze jakas akcja mailowa do firm, dodajmy im otuchy :) proponuje takie maile wyslac do Genesi, AmigaINC, Hyperion, Elbox itd. Co Wy na to ?



Sprobojcie na nowo odkryc radosc z kupowania sprzetu i programow amigowych. Nawet jesli jest to JEDEN ORYGINALNY program w roku, czy wspanialy komputer (Pegasos/AmigaONE.
[#38] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2086


PPC G3/G4 (Shark) nie potrzebuje pomocy w dekodowaniu MPEG-ow.

[#39] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2088




Zgadza sie, ale 68k i stare PPC jak 603/604 raczej tak...

[#40] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2081




Zupełnie bez sęsu.

6 slotów w zupełności wystarcza (4 to faktycznie troche mało w przypadku mediatora)



Policzmy:



1. Karta GFX na PCI lub SharkPPC + karta GFX na AGP

2. Karta muzyczna

3. Karta sieciowa

4. Tuner TV

5. Dekoder MPG (troche bez sęsu przy sharkPPC ale ...)

6. Karta USB 2.0





[#41] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2082




Faktycznie pomyliłem Eureke z Elboxem.



PRZEPRASZAM !



Nie zmienia to jednak faktu że Elbox swoją agresywną polityką w stosunku do klientów konkurencji i do konkurencji samej w sobie nie zachęca do szukania porady w Krakowie przy ulicy Lipowej :)



Owszem zdażyło mi się oddać do elboxu kartę graficzną CV3d do naprawy i nic z tego nie wyszło. Przy odbieraniu nadal zepsutej karty nie powiedziano mi co dokładnie jest zepsute i dlaczego nie dało się naprawić (mam wątpliwości czy wogóle ktoś moją kartę przebadał) ale przecież mogli jej wo góle nie przyjmować więc tutaj faktycznie trzeba uszanować Elbox że potrafią być mili... może nie zawsze chcą ... ale potrafią.



[#42] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2090




Slusznie 6 wystarczy...jak bedzie SharkPPC to wystarczy..myslalem jeszcze o jakies karcie do montazu video, karcie kontrolera SCSI, 1394. Ja zainstalowalem dwie karty LAN, GFX i MSX w Mediatorze (4PCI), a gdzie jeszcze tunerTV, no i SharkPPC....ooo zabraklo. Zgadzam sie, jesli tak zrobimy jak zaproponowales to 6 wystarczy.
[#43] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2087




Bardzo mi się podoba to co napisałeś.



Także uważam że firmy amigowe są wspaniałe i wogóle.

Denerwują mnie jednak ciągłe wojenki pomiędzy Elboxem a Feiem i klonami (którzy w mniemaniu Elboxu reprezentują Matay)

Denerwują mnie też oskarżenia i śmiechy rzucane przez developerów Morphosa pod adres Hyperionu i Eyetechu.



O ile Fei i klony, jako że są osobami prywatnymi mogą sobie pozwolić na prowadzenie wojenek dla zabawy to poważne firmy takie jak Elbox czy Genesi powinny uważać na to co mówią reprezentujący je ludzie. Atakowanie kogokolwiek nigdy nie będzie odebrane pozytywnie (chyba że przez fanatycznych zwolenników Genesi czy Elboxu). Ja wiem że te ataki to tylko obrona ale poważnym firmom to nie przystoi. Lepiej obrucić całą sprawę w żart (nie obraźliwy) lub poprostu powiedzieć coś w stylu: "Firma X robi co uważa i ma do tego prawo."

[#44] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2096




Zgadza sie.



Ja dla przykladu chcialbym miec w domu A1200/4000 + Mediatora, Pegasosa i A1. Kazdy z tych sprzetow reprezentuje cos wspanialego: Axx00+PCI Elbox -kompatybilnosc wstecz /moze i przyszlosc>SharkPPC, Pegasos -nowa szybka, prawie idealna Amige, a A1+OS4 -marzenie, na ktore czekamy kilka ladnych lat (wierze, ze sie zrealizuje). Uwazam, ze kazda inicjatywa, czyli w/w sprzety stanowia tryb w maszynie ogolnie nazwanej "AMIGA" Dlatego my uzytkownicy powinnismy byc "olejem" by tej maszyny nie zatrzec.

[#45] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2096


To bardzo interesujące jest że wszyscy widzą "ataki" "fanatycznych zwolenników" Genesi i Elboxu (to elbox ma fanatycznych zwolenników?;) ), a rzadko kto dostrzega(ł) "występy" zaczepne B.Hermansa.

[#46] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2062




U mnie nawet na 1600x1200x32 wszystko pięknie i szybko działa. Jeśli wiesz jak działa CV64 (nie 3D), to powiem tylko tyle, że VooDoo3 w Mediatorze bije ją na głowę.
[#47] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2105




Zgoda. Mysle, ze WOGOLE wszyscy powinni przemyslec co mowia (zlego) o drugiej osobie, czy firmie. Dotyczy to wszystkich, nie wazne czy to ja, ludzie z Elbox`u, Genesi, AmigaINC, Hyperion itd... Uklony dla Hiacynt`y :)

[#48] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2106






Hehe mam Voodoo 3 w Mediatorze i rozdzialke 1600*1200/24 Bit/ 90 Hz, do tego monitor NEC/Mitsubishi 19" super obraz ach :). Z tym wiaze sie mala anegdota...zwiazana zakupem monitora w PCtowej firmie. Poprosilem w firmie o dokladna rozpiske czestotliwosci odchylania/odswiezania. Zapytali >> Po co ? Przeciez Windows jest zbyt "automatyczny" by wymuszac inne tryby !!!!!!!!
[#49] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2109




heh ucielo mi komentarz, juz koncze...



W odpowiedzi na komentarz #2106






Odpowiedzialem, ze to do mojej "zabawki" Amigi... szczeny im opadly, ale nic, umowili sie na transport monitora do domku. Hmmm co za uprzejmosc. Domyslalem sie...chcieli zobaczyc obraz z mojej "zabawki", ale mialem ubaw jak przez 10 (slownie : dziesiec) minut patrzeli na Workbencha jak w jakies cudo. Hehe troche go podrasowalem AmigaOS 3.9 + (piekne tlo, ladne pastelowe kolory), do tego MacOS. Biedni, widzieli jak aparat cyfrowy jest podlaczony do USB 2.0 i to dziala, ze mam obudowe Big Tower...CDROM, CDRW !!!, klawiature PC, drukarke USB. Troche im sie jakos dziwnie zrobilo, bo nie wiedzieli, o co zapytac, powiedzieli tylko, ze nie mam mowic "zabawka". Powiedzieli, ze mam szanowac swoj komputer !!!!! Teraz to mi szczeka opadla.
[#50] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2110


A to niezła historyjka
[#51] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2109




Nie widzialem nowych Mitsubishi, ale ten z 1989 TO KLASA NUMER 1...Domyslam sie tylko jak pracuja te nowe...
[#52] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2110




Poezja...pamietam jakis czas temu jak przylaczalem Ami do netu. W dalszym ciagu mam na Ami AGA (strony ogladam w Super72 800x600 128 col z ditheringiem, aktualnie siedze na WinUAE w 16 bitach). Czasmi jak przechodze z pc do Ami to jestem w szoku! Tak zrobilem WB ze sam sie zastanawiam czy to w 64 kolorach? No...ale wracajac do rzeczy, to prezes firmy (ktora udostepnia mi net, z Amigami ma doswiadczenie dluzsze niz ja, zapytal mnie (na widok baltu) czy mam GFX). Zreszta siedzac teraz na WinUAE ( na pc odpalilem tylko 4 aplikacje (WinUAE, WindowsCommander, Opera, IE) i patrzac na ekran Ami jestem w szoku...Tylko Ami i nic wiecej...

[#53] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2117




Napisalem NEC/Mitsubishi, bo obecnie na polu monitorow CRT/LCD NEC wspolpracuje z Mitsubishi. Najprosciej tlumaczac, mam monitor CRT NEC (elektronika NEC`a, kineskop Mitsubishi) to wersja flat professional, nie ma efektu wkleslego obrazu :), poprostu obraz jest tak plaski, ze ....jest PLASKI. Jedno jest pewne, obecnie najlepsze kineskopy to Mitsubishi. W wielu firmach stosuje sie te monitory do profesjonalnych zastosowan, np medycyna, cad, cam. Zreszta jako ciekawostke podam, ze firma Siemens rowniez stosuje kineskopy Mitsubishi...hehe, nawet Samsung w wersji Pro, Iiyama. Obecnie kineskopy Mitsubishi stawia sie wyzej niz kineskopy SONY, czy Philipsa. Konkurencja moze byc ze strony Hitachi, ale to temat na artykul w ppa ;)

[#54] Re: MediatorPCI 1200 LT
Chcialbym zapytac na forum Pana Dariusz Smietane, czy jest mozliwy upgrade z Mediatora 4PCI na Mediatora 6PCI SX ?. Mam na mysli zwrot dotychczasowego (posiadam karte gwarancyjna, oryginalne opakowanie, potwierdzenie zakupu) i za doplata otrzymam SXa ?
[#55] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2106




Wiem jak działa zarówno cv3d jak i cv64 a także jak działa voodoo3 (w prometeuszu akurat).



Oczywiście Voodoo3 jest bardzo szybkie znacznie szybsze od cv3d i cv64 ... ALE ... no właśnie.

W prawdzie sprzętowa akceleracja Voodoo3 dużo daje to niektóre operacje są spowalniane przez procesor. Dlatego np są tak znaczne różnice w wynikach testów w zależności czy amiga ma procesor 040 czy 060 (nawet przy voodoo).



Dlatego też nawet na amidze z mediatorem wszystkie rysowania okienek na ekranie będą znacznie wolniejsze niż na Pegasosie, AmigaONE czy nawet amidze klasycznej z systemem PPC.



MUI bardzo wiele rysuje w swoich okienkach więc przy nim w szczegulności widać spowolnienia, zwłaszcza gdy komputer cos dodatkowo przelicza - wtedy nawet widać jak te linie się rysują - Na systemach PPC z szybkim procesorem i dostępem do pamięci takie spowolnienia się nie zdażają.



Mediatorowcom które jednak są w stanie się przyznać do tego że to rysowanie okienek troche "smoli" polecam poczekać na SharkaPPC z os4 który jak zapewnia Elbox shark będzie współpracował.
[#56] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2129




Racja, procesor ma duze znaczenie! Ja mam voodoo3 z 1600*1200/24/32 bit i niekiedy okna sie rysuja....ale czekam na Sharka lub na A1 lub A2... :)



[#57] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2129


Az tak zle nie jest. Na Mediatorze i Voodoo (060) bardzo zadko widzialem jakiekolwiek "budowanie sie" okienek. Akurat w tym aspekcie bylo bardzo szybko. Ale i tak nie ma co do Pegaza porownywac...
[#58] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2131




No tak, ja mam 68040/33MHz...to do 68060 nie ma co porownywac ;)

[#59] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2071




> Panie Darku,

>

> Rynek komputerowy, a w szczegolności amigowy znacznie się

> różni od rynku samochodowego.



Oczywiście, że się różni, ale w odwrotnym kierunku aniżeli Pan sugeruje.

Procentowy udział wtórnego obrotu w rynku samochodowym jest znacznie wyższy niż udział wtórnego obrotu komputerami i akcesoriami do nich w rynku komputerów. Jest tak przede wszystkim dlatego, że ceny samochodów są znacznie wyższe niż ceny komputerów.



Jesli chodzi o produkty Elboksu, to z mojego doświadczenia wynika, że większość osób nimi zainteresowanych woli kupować urządzenia fabrycznie nowe aniżeli urządzenia "po przejściach".
[#60] Re: MediatorPCI 1200 LT
W odpowiedzi na komentarz #2073




> Nie jestem uzytkownikiem mediatora to sie nie bede zapisywal



Polskojęzyczna lista Mediatora jest listą otwartą - do zapisania się na nią nie trzeba posiadać Mediatora
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem