Komentowana treść: Nowy test A1 i OS4 pre
[#1] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
A jednak nie jest tak rozowo, co?
[#2] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Heh, wreszcie jakiś w miarę rzetelny test, który pokazuje jak to wygląda, bez propagandy sukcesu, i ochów/achów jakie to wszystko co związane z AmigaOS4/A1 jest wspaniałe.
[#3] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@MinisterQ, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Ale zdecydowanie za dużo w nim osobistych emocji. Widać, że gość się zawiódł srodze na produkcie, na który wydał dobrych kilka tysiączków i chce przestrzec innych, ale jednak powinien zauważyć, że co nieco tam działa
[#4] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Ładowanie pliku pdf (z dokumentacją GCC - 1.8Mb)do przeglądarki to 1 minuta 20 sekund a zmiana strony na kolejną to od 20sek. do 1 min. 20 sek.



Opisywany powyzej AmiPDF/68k zawieral mase bledow. W chwili obecnej AmiPDF doczekal sie wersji NATYWNEJ oraz wielu poprawek. AmiPDF/PPC (AmigaOS4_A1200/BPPC) pozwala zmieniac strony w opisywanym dokumencie z predkoscia 2-3 sec.





[#5] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Amig_OS, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


W Pegazie G4/1Ghz wyraźnie odczuwam szybkość wyższą niż ta przedstawiona przez Ciebie. Co więcej szybciej nawet niż na grzybie Athlonie1.8 który stoi obok. Ot tak se to powiedziałem dla porównania )
[#6] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Co do obudowy... Ja kupilem do Pegasosa obudowe za 199 zl i jakos nie zauwazylem zeby sie kiwala, przechylala. Jest stabilna i mi sie podoba. Nie widze wiec potrzeby kupowania czegos za min. 400 zl. No ale jak ktos chce to oczywiscie nie zabraniam... :)



A tak ogolnie to musze powiedziec, ze to wszystko bylo wiadomo od dawna. Kazdy dobrze zna wady AmigiONE obecnej publicznej wersji AmigaOS4 i ja sie nie rozczarowalem tym opisem. Ot poprostu jest tak jak myslalem. Wyglada to tak jak wygladac powinno na tym etapie tworzenia. Dlatego uwazam, ze nadal jakiekolwiek porownania z Pegasosem nawet z MorphOSem w wersji sprzed ponad roku sa nie na miejscu. To poprostu nie ten etap.
[#7] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Arbuz, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


W Pegazie G4/1Ghz wyraźnie odczuwam szybkość wyższą niż ta przedstawiona przez Ciebie.



... masz racje G4/1Ghz jest szybsze od PPC603/175 wiec dziwne zebys nie odczywal szybkosci ....



[#8] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Jacek Rzeuski, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Ale co się tu dziwić - każdy normalny człowiek by był conajmniej zawiedziony czymś takim za kilka dobrych tyś. PLN. Zwłaszcza po tekstach typu "zapraszam do zmiany platformy" od coponiektórych betatesterów, skierowanych do użytkowników pegazów. Przecież po zmianie z reguły oczekuje się poprawy czegoś, nie runięcia w dół.



[#9] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Amig_OS, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Sorki nie przeczytałem dokładnie textu. Ale jakoś mi się zdaje

(właściwie to widziałem) AmiŁan jest lekko wolniejsza od mojego Pega.
[#10] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@MDW, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Moj pegaz stoi w obudowie za IIRC 70zl ;)
[#11] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
A ja chcialbym zauwazyc, ze pan Jacek wymienia wiele niedorobek w A1 i OS4, sam jednak popelnia cala mase bledow

interpunkcyjnych, stylistycznych i gramatycznych! Uzycie slowa DEBIL w powaznym artykule nie przystoi! Rozumiem jednak, ze ten tekst jest wersja prerelease dla programistow?
[#12] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SZAMAN, post #11

Ktos w koncu powiedzial prawde a teraz sie na jego jedzie , za co?

Niech w koncu ci dojdzie do glowy ze zarowno os4 jak i mos teraz nie sa idealnymi i skonczonymi systemami (z wskazaniem na to pierwsze).

Nie doszukuj sie tez bledow , tylko wyciagnij wniosek czy warto narazie kupywac Teron One za duuuuze pieniadze.



p.s.niech jeszcze ktos pogada ze Pegaz jest zle zaprojektowany.

[#13] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SZAMAN, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11

A ja chcialbym zauwazyc, ze pan Jacek wymienia wiele niedorobek w A1 i OS4, sam jednak popelnia cala mase bledow
interpunkcyjnych, stylistycznych i gramatycznych!


No i? Czyli jesli nie umiem wysmienicie plywac, czy wykonywac inne prace nie powinienem rowniez pisac o niedorobkach A1?


Uzycie slowa DEBIL w powaznym artykule nie przystoi!

Hmmm ciekawe... Bo gdy wezmiesz np ksiazke lekarska mozesz przypadkiem zetknac sie ze slowem DEBIL, opisujaca czlowieka chorego na debilizm.
Rozumiem jednak, ze ten tekst jest wersja prerelease dla programistow?

Chyba zaznaczylby autor gdyby tak bylo.... No a skoro czepiasz sie takich szczegolow jak forma wypowiedzi, znaczysie, ze pod innymi wzgledami (czyli merytorycznie) tekst jest napisany prawidlowo...
[#14] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Amig_OS, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


AmiPDF/PPC (AmigaOS4_A1200/BPPC) pozwala zmieniac strony w opisywanym dokumencie z predkoscia 2-3 sec.


Fajnie, czyli podobnie jak na moim palmtopie z procesorem (nomen omen Motorola) 20 MHz. Pogratulować.
[#15] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SZAMAN, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


sam jednak popelnia cala mase bledow

interpunkcyjnych, stylistycznych i gramatycznych!




Miałem się nie wypowiadać na ten temat, ale... W waszym wspaniałym liście otwartym, pod którym podpisał się doktor i (co najmniej) dwóch magistrów, błędów interpunkcyjnych i stylistycznych jest też conajmniej kilka. Jad propagandowy pomijam, bo to z wykształceniem nie ma wiele wspólnego.
[#16] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Stefkos, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


p.s.niech jeszcze ktos pogada ze Pegaz jest zle zaprojektowany.



Otoz to. Ta plyta jest... brzydka, a Pegaz sliczniutki. ;) Takie mam wrazenie. Jak sie tylko rzuci okiem na elektronike to odrazu widac jaka jest jakosc wykonania. Te polacia pustej plytyki przypominaja mi stare ruskie telewizory. ;) No, ale zeby sepic na kluczowane gnizdka w tak drogiej plycie? Niezrozumiale dla mnie.

W Pegazie to opakowali nawet tam gdzie nie trzeba np. piny do podlaczenia przedniego USB, LEDow itp. Nie wiem po co tam te zaciski zapobiagajace wysuwaniu sie tasmy. Chyba, ze sa takie tasmy do podlaczenia na raz calosci?



Nawet w instrukcji Pegaz jest lepszy. :) Opis zworkologii, a w zasadzie kabelkologii, bo zworek w ogole nie ma jest na kolorowym papieprze kredowym, czyli bardzo czytelnie. Choc poza to w zasadzie nic nie dostalem nie liczac jednej kartki A4 z opisem ewentualnych bledow.



No i szpanersko zamontowana Articia... ;)
[#17] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Fajny artykuł, pewnie zaraz ktoś z drużyny OS4 powie że to zostało napisane przez fanatyczną MOSofce ;););).



A teraz troszkę poważniej, nie działa USB, DMA..to wiemy, ale że nie działa zwykłe RS232 ??.... ech to już przesada :( .

"Podoba" mi sę świetnie napisana instrukcja do A1, pewnie za dodatkową opłatą 50$ Eyetech przyśle tajną książke szyfrów i wtedy będzie można odszyfrować "zakodowane" strony ;);)



P.S. Oglądając zdjęcie AmigiONE zauważyłem że pod gniazdami HDD pisze IDE Ultra DMA 66, jakoś nigdy na to nie zwróciłem uwagi, ale czy naprawde A1 ma "tylko" UDMA 66 ??.

P.S 2 . Sorki za ten jad..ale jakoś mi się tak napisało i nie chce mi się zmieniać ;);)

P.S 3 Telefonów nie odbieram :D
[#18] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Olo, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


Z tego co wiem, to RS działa.. ale jest wykorzystywany tak jak w pegazosie.. czyli do debugu.. Tyle tylko, że w MOS-ie można to wyłączyć i "normalnie" wykorzystywać ten port do innych celów (sprawdzone empirycznie) - a jak to jest AmigaOne/OS4 - tego nie wiem...
[#19] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Arbuz, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Rozwodzenie sie nad OS4 DevPre nie ma najmniejszego sensu z prostego powodu ... aktualnosci.



EOT.
[#20] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Fei, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15
Fei weź z łaski swojej zajrzyj pod ten adres i pokaż mi, w którym miejscu jest wpisany Szaman, na którego to post tak tutaj miło, bez emocji i personalnych wycieczek odpowiadasz.

Howgh!
MD
[#21] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Stefkos, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


Ja nie "jade" (ciekawe okreslenie Pawel! :)) na pana Jacka, tylko zwracam mu uwage, ze jezeli chce byc powaznie traktowany, to musi troche bardziej dopracowywac swoje artykuly. W razie czego sluze pomoca!



A wszystkim zwolennikom MOSa polecam ten

artykul - "Artykul, dlaczego uzytkownicy MorphOS'a i AmigaOS tak sie nienawidza oraz wytlumaczenie dlaczego po premierze AmigaOS4.x takie systemy jak MOS i Aros oraz emulatory jak UAE upadna".



Jest w nim takie zdanie:

"pozostalych klonow Amigi nie zna prawie nikt z poza grona fanatykow amigowych" - fanatykami wiec jestesmy WSZYSCY, tak przynajmniej nas z zewnatrz postrzegaja!
[#22] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Fei, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14




Zapewne tez masz ustawione: 1024x768x32 ...
[#23] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Ja bym na miejscu posiadaczy Pegasa tak z radości nie podskakiwał.Obydwa produkty prezentują podobny poziom.Samo wykonanie płyty głównej nie świadczy o przewadze technologicznej.Autor testu ma rację sprzęt tylko z samym system i odtwarzarkami 'multimedialnymi' niewiele zdziała na rynku.Swiat z nowymi rozwiązaniami ucieka AmigaOne i Pegasos-ale nie które z tych rozwiązań wydają się wątpliwe(do dziś się zastanawiam jak 256bit karta grafiki gada w pececie z 32bit procesorem głównym(p4) i agp 64bit i pamięcią Sdram(32bit)).Przecież para w czymś takim idzie w gwizdek.



[#24] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Kaczus, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


"znaczysie, ze pod innymi wzgledami (czyli merytorycznie) tekst jest napisany prawidlowo" - tak, nie zapominajmy jednak o tym, ze Amiga One i AmigaOs4 ktora posiada Pan Jacek nie jest gotowym produktem, co swietnie rozumie np. MDW, a inni jakos nie za bardzo.
[#25] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Wlasnie o pegazie takiego artykulu nigey nie bylo a tyle samo zalu mozna miec do Pegaza po kupieniu :)
[#26] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SZAMAN, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


Zdefiniuj "innych".
[#27] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SZAMAN, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24

Alez rozumieja... Po prostu konfrontuja to co mozna przeczytac na execu i jakie z tamtych wypowiedzi mozna wyciagnac wnioski z tym co jest opisane przez pana Jacka. I to wszystko. Niestety posiadacze A1 w polsce omijaja szerokim lukiem wszelkie zaproszenia na pokazy, natomiast obiecana na lipiec przez Konrada prezentacja rowniez nie doszla do skutku. Totez ludzie chcieliby sie dowiedziec, jak to jest naprawdę... Czy warto czekac, czy nie, oraz ile trzeba bedzie prawdopodobnie czekac. Oczywiscie, to ze jest to wyrob jeszcze niedopracowany to kazdy normalnie myslacy sie spodziewal. Kwestia jest taka - co jest niedopracowane na tym poziomie, inaczej ciezko przewidziec termin calkowicie dzialajacego systemu.
[#28] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Sventevith, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25

Artykuly byly - tyle, ze nie po polsku. Po polsku bylo za to wiele publicznych dyskusji o tym co jest tak, a co nie tak w systemie, oraz w ktorym kierunku powinno wszystko podazac, co chcieliby zobaczyc uzytkownicy w systemie. Dodatkowo dzieki jawnosci wiele takich tekstow nie trzeba, bo pokazow bylo naprawdę wiele w polsce i mozna bylo przyjsc i zobaczyc...
[#29] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Sventevith, post #25

np brak obslugi ukladu dzwiekowego na plycie nie?

ehh...tobie sie nie da dogodzic...chyba jednak musisz sie wybrac na Taiwan na zakupy
[#30] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Sventevith, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


A masz/miales Pegaza, ze tak uwazasz?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem