Komentowana treść: Nowy test A1 i OS4 pre
[#91] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #90

W odpowiedzi na komentarz #90


To moze inaczej - w systemie jest tyle spraw o wiele wiekszym piorytecie do zrobienia, ze zanim nastanie czas na zajecie sie sprawa o tak niskim piorytecie moze minac bardzo dlugi czas (chyba, ze ktos w miedzy czasie uzna, ze nalezy podniesc tej sprawie piorytet, w co watpie).
[#92] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #90

W odpowiedzi na komentarz #90

Ja sugeruje, ze niekoniecznie sie ukaze... w sumie mosteam rowniez
oficjalnie powtarza, ze obsluga wbudowanej stacji dyskow ma bardzo
niski priorytet, ale tak naprawdę nie nalezy liczyc, ze ktos to
zrobi, chyba, ze naprawdę bedzie sie bardzo nudzil...
[#93] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Kaczus, post #92

W odpowiedzi na komentarz #92


w sumie mosteam rowniez oficjalnie powtarza, ze obsluga wbudowanej stacji dyskow ma bardzo niski priorytet

Acha! czyli znowu o to chodzi. Wiem juz skad Twoje watpliwosci, ze w OS4 bedzie obsluga flopa w A1. Widzisz, plany deweloperskie MOSTeamu nie pokrywaja sie z planami rozwojowymi OS4, wiec nie interesuje mnie co twierdzi MOSTeam w kontekscie flopa A1.
[#94] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #93

W odpowiedzi na komentarz #93

Tu raczej Twoje zaslepienie, ja pokazuje jeden z wielu przykladow
"wzietych z zycia" zarowno z MOSTeamu, jak i OS4Teamu, ale Ty jak
zwykle nie potrafisz zrozumiec...Jakbys czytal ze zrozumieniem
zauwazylbys, ze w podobny sposob podchodza wszyscy. I jeszcze raz -
nie twierdze, ze w OS4 nie bedzie supportu dla wbudowanego zlacza
stacji dyskow w A1, tylko ze jest to malo prawdopodobne iz bedzie, ze
wzgledu na bardzo niski priorytet.
[#95] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Kaczus, post #94

W odpowiedzi na komentarz #94


Na podstawie oficjalnego zdania MOSTeamu, orzekasz co bedzie w OS4 i tlumaczysz to przykladem "wzietym z zycia" ;)
[#96] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Jakby się nie patrzeć to OS4-Team ma jeszcze duuuużo do zrobienia:

USB dalej w powijakach (no wiem beta już to od dawna mają ;) )

DMA to samo ( tu tak samo, beta już to mają ;) )

Natywna grafika niby jest, ale jeszcze nikt tego nie widział ;), a ogólnie wszystko i tak chodzi baardzo wolno, ot przykładzik:



Ładowanie pliku pdf (...)do przeglądarki to 1 minuta 20 sekund a zmiana strony na kolejną to od 20sek. do 1 min. 20 sek.



Oczywiście jak zawsze betatesterzy mają znacznie lepszą i szybszą wersje ;) .

Tak się zastanawiam, od dłuższego czasu betatesterzy twierdzą że mają zawsze nowsze/działające/znacznie lepsze (niepotrzebne skreślić) wersje programów/części systemu, jeżeli tak jest to dlaczego przeciętny Kowalski ich nie otrzymuje przy zakupie A1 ?, przecież o natywnej P96 czy działąjacym DMA słyszymy juz pare dobrych miesięcy :) .



Inne karty PCI - na razie zupełnie bezużyteczne (nie działa nic - SCSI też nie działa)



USB i urządzenia na USB - ma działać wszystko ale na razie nie działa nic. Nie wiem czy działa drugie wewnętrzne złącze USB czy jest to kolejna atrapa po dźwięku na tej płycie.



Bajer ;)



W sumie to nic nowego w tym teście nie napisano, każdy i tak zna błędy/zalety w A1/OS4, po prostu ktoś wreszcie w miare jasno napisał co działa ( prawie nic ;) ) i co nie działa ( prawie wszystko ;) ), a nie można tak było od początku ? ile to by nam oszczędziło "nerwów" i niepotrzebnych wojenek na portalach, teraz to każdy się śmieje że ten cudowny świat OS4 wcale nie jest taki cudowny (propaganda sukcesu rulez ! ;) ).



P.S. Sorry za jad, ale jakoś tak mi się napisało ;)

P.S 2. telefonów dalej nie odbieram ;))
[#97] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #95

W odpowiedzi na komentarz #95


Reactor, nie ośmieszaj się, Ty niby przykłady z bajek bierzesz? ;)

Co ma niby wspólnego MOSTeam Do tego stwierdzenia?
[#98] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #95

W odpowiedzi na komentarz #95


Może na priva przeniesiecie ten niesamowicie pasjonujący wątek o podłożu lingwistyczno-interpretacyjnym? Ja bym się trzymał faktów, faktem jest, że autor testu napisał, że stacja w A1 nie działa pod OS4 (ciekawe czy działa pod Linuksem swoją drogą). Stacja w Pegasosie pod MorphOS-em też nie działa (można jej używać spod Linuksa). No i jest 1:1.
[#99] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Grzegorz Kraszewski, post #98

W odpowiedzi na komentarz #98


Oczywiscie 1:1 dla OS4. ;)
[#100] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SirLEO, post #97

W odpowiedzi na komentarz #97


A przeczytales chociaz wszystkie komentarze, ze zadajesz takie pytania?
[#101] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@mcbarlo, post #99

W odpowiedzi na komentarz #99


Oj, to nie tak. Widac kolega nie zna sie na sporcie i wynikach ;)
[#102] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #100

W odpowiedzi na komentarz #100


W Microsofcie/Windowsie teź mają jakiś najniższy priorytet na coś, WSZĘDZIE tak się raczej robi. Nawet ja, jak tutaj rozdzielam zadania i mówię co mają prędzej robić, a co nie muszą.

Teraz też się będziesz 'rzucać'? Pracujesz w firmie Amiga, że wiesz tak sytanowczo jak jest? Przecież kilka razy zaznaczano Ci, że tak może być, bo taka jest kolej rzeczy, a nie, że akurat tak będzie, ale Ty się uparłeś i już... :/

Może trzeba raz jeszcze lekturę Listu otwartego poczytać? Tyczy to kilku osób w tym wątku!
[#103] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SirLEO, post #102

W odpowiedzi na komentarz #102


rozdzielam zadania i mówię co mają prędzej robić, a co nie muszą.

Tak, i zapewne tez dajesz zadania, ktore musz byc wykonane, ale moga byc w pozniejszym terminie... i jak bys okreslil priorytet tych zadan? :]
[#104] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #103

W odpowiedzi na komentarz #103


Czytasz ze zrozumieniem? Przecieź nawet w tym co cytowałeś to jest. :D

A nazywam je jak mi się podoba, np. 'mało ważne', 'obecnie zbędne'...

Jak nagle wychodzi coś ważniejszego, to się bierzemy za to i już. Proste? Chyba nie myślisz, że np. zajmą się robieniem tego supportu stacji, gdy np. trzeba zrobić poprawkę kernela, czy stosu USB, czy cokolwiek innego, tylko dlatego, że nadeszła kolejka na zrobienie supportu dla stacji??
[#105] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SirLEO, post #104

W odpowiedzi na komentarz #104


Rusz troche wyobrazna, zauwaz ze cos moze byc wykonane w pozniejeszym terminie, jedneczesnie moze byc niezbedne. Proste?



Chyba nie myślisz, że np. zajmą się robieniem tego supportu stacji gdy np. trzeba zrobić poprawkę kernela, czy stosu USB, czy cokolwiek innego, tylko dlatego, że nadeszła kolejka na zrobienie supportu dla stacji??

A kto tu pisze o kolejce, jako ze element moze miec nizszy priorytet zostanie wykonany, gdy zostana zalatwione zalozone cele elementow o wyzszym priorytecie. Simply :]
[#106] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #105

Powiem tak , kup sobie w koncu ta A1 , betatesterzy tez niech se kupia , jest taka fajna i bedzie z glowy.

Czemu ci co nie maja A1 mowia ze jest super.

(to nie do ciebie Mufa:) )

[#107] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #105

W odpowiedzi na komentarz #105


Jak zrozumiałeś swoje słowa to dobrze, bo właśnie cały czas Ci się to teraz tłumaczyło. :D Przecież stacja nie jest niezbędna, maki jakoś się bez niej obywają, ;) Pomyśl jeszcze, ileż to zostało do wykonania w AOS4 rzeczy o wyższym priorytecie, zastanów się ile trwa praca nad tym, (lub ile trwało, aby AOS4 osiągnął stan obecny) może wyobrazisz sobie, jak bardzo odległa może być praca nad supportem stacji, ona wcale nie jest niezbędna do działania systemu. Fajnie będzie, jeśli się uda wcześniej...
[#108] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@stefkos, post #106

W odpowiedzi na komentarz #106


Właśnie. To bardzo interesująca sprawa.

Tylu wielbicieli OS4 i A1. A użytkowników i betatesterów raptem kilku...

To coś jak "miłość na odległość", czy jak?
[#109] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #101

W odpowiedzi na komentarz #101


Bredzenie w komentarzach to juz sport? Moze niedlugo to bedzie dyscyplina olimipijska? ;)
[#110] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SirLEO, post #107

W odpowiedzi na komentarz #107


Ciekawe czy Ty zrozumiales o czym ja z kolega Tomkiem rozmawilem.

Nikt z nas pisal czy fliopjest zbedny czy nie.
[#111] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SirLEO, post #97

W odpowiedzi na komentarz #97


Sugerujesz, że on potrafi coś jeszcze oprócz ośmieszania się?
[#112] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Słowo "DEBIL" bynajmniej nie zostało użyte jako określenie osoby chorej. Kultura wypowiedzi osoby piszącej pozostawia wiele do życzenia.



Plastikowe obudowy na złączach dysków istnieją od lat '80. Amiga 3000 (wyprodukowana w 1989) ma plastikową obudowę na złącze stacji dyków i SCSI. Tymczasem w świecie pecetów stały się popularne dopiero w ostatnich latach.

Jakoś przez całe lata '90 nikomu nie przeszkadzał ich brak zarówno w pecetach jak i np. w Amidze 4000.

Dlatego podniesienie tego braku do rangi wielkiej niedoróbki konstrukcyjnej jest jedynie wyrazem "czepialstwa" i "szukaniem dziury w całym" autora tekstu.



System praktycznie wogóle nie został opisany poza wolnymi pdf'ami, brakiem współpracy USB i trybem PIO0. A tymczasem na jednym z przed wakacyjnych pokazów A1 był prezentowany działający stos USB i "a1ide.device". Czyżbyautor nie miał dostępu do tych "nowinek" :D
[#113] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Przestańcie..., grzecznie proszę!



Dopisane:

W odpowiedzi na komentarz #110


Hmmm, niech się zastanowię... sprawa tyczyła niskiego priorytetu, oraz tego, że Tomek 'wyrokuje' pojawienie się obsługi stacji na podstawie przykładów z MOSTeamu i innych? Przeczytałem Wasz wątek i faktycznie zaczynam nie rozumieć... ileż można z takim zacietrzewieniem w kółko pisać o tym samym, 'a bo ty na MOSTeam parzysz', 'nie porownuj z MOSem' i inne takie, a ze swojej strony sami wciskacie porownania... Konrad, czytasz to, pogadaj z Reactorem i wyjaśnij mu o co z tymi priorytetami nam chodzi.
[#114] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@amigafan, post #112

W odpowiedzi na komentarz #112

A gdzie byl prezentowany - jesli mozna wiedziec?


Jakbys uwaznie czytal, to do tych "nowinek" maja tylko betatesterzy, a
wsrod posiadaczy a1 w polsce takowych nie ma! troche to dziwne, ale
coz.
[#115] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SirLEO, post #113

W odpowiedzi na komentarz #113


Przeczytałem Wasz wątek i faktycznie zaczynam nie rozumieć

Dobrze, ze w koncu. Po tylu komentarzach.



ileż można z takim zacietrzewieniem w kółko pisać o tym samym

No widzisz, cala dyskusja wynika z drobnego szczegoly, ze dla jednych niski priorytet znaczy "to" dla innych cos "innego". Chcialem zamknac dyskusje kwitujac ze po prostu, ze nie zgadzam sie i mam inne zdanie (komentarz #87), ale nie, widac czasem niektorzy nie moga zniesc ze ktos ma inne zdanie i zaczynaja sie texty o zaslepieniu i proba zdyskredytowania.



Konrad, czytasz to, pogadaj z Reactorem i wyjaśnij mu o co z tymi priorytetami nam chodzi.

Daj spokuj Konradowi, co on ma do tego? Ja rozumiem zadanie Tomka, jednakze ja sam mam odmienne na owy temat. Rozumiesz, ze w tym przypadku dwie osoby moga miec odmienne zdania i ze jedno drugiemu nie szkodzi, poniewaz nie da sie aktualnie tego w 100% sprawdzic?
[#116] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #93

W odpowiedzi na komentarz #93




ROTFL :) Po raz kolejny piszesz bzdury co staje sie powoli normalne. Czy masz problemy ze zrozumieniem slowa pisanego ? Jesli tak to proponuje abs jeszcze raz przeczytal co do ciebie napisano to nie boli a moze da spodziewany efekt.



Zreszta gdybys mial choc nikle pojecie z czym sie wiaze dodanie supportu dla FDD choc w przypadku MOS'a to moze nie czytalibysmy kolejnych wesolych rewelacji.

[#117] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@amigafan, post #112

W odpowiedzi na komentarz #112


Brak obudow tragedia nie jest, ale obecnie to jest standard przy kazdych zlaczach i jednak gdy placisz 4tys za plyte glowna to taka p******a, ktorej koszty wlasciwie mozna pominac, powinna byc obecna.
[#118] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Marcin [Morgoth] Kurek, post #116

W odpowiedzi na komentarz #116


Po raz kolejny piszesz bzdury co staje sie powoli normalne. Czy masz problemy ze zrozumieniem slowa pisanego ?

Chyba ty masz klopty ze zrozumienim slowa pisanego, skoro wszedzie widzisz bzdury.



Zreszta gdybys mial choc nikle pojecie z czym sie wiaze dodanie supportu dla FDD choc w przypadku MOS'a to moze nie czytalibysmy kolejnych wesolych rewelacji.

A czy ja sie wypowiadam na temat flopa w pegazie?!? jakis delikatny na tym punkcie. Czy masz problemy ze zrozumieniem slowa pisanego? Jesli tak, to proponuje abys jeszcze raz przeczytal napisano, to nie boli a moze da spodziewany efekt.

:D
[#119] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #118

W odpowiedzi na komentarz #118

Widzisz, problem jest w tym, ze wszyscy rozumieją po za Tobą co było
napisane.... Nie wydaje Ci się to dziwne?
[#120] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Kaczus, post #119

W odpowiedzi na komentarz #119


A czy ja twierdze ze czegos nie rozumiem? Przeczytaj jeszcze raz komentarz #115, zwlaszcza jego koncowke.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem