Komentowana treść: Naklejki potaniały
[#1] Re: Naklejki potaniały
Ktos przecenil znaczenie naklejek w swiatku amigowym i naprodukowano za duzo. Moda na naklejki powoli mija i dzisiaj coraz czesciej widzi sie Amigi bez naklejek "Amiga".
[#2] Re: Naklejki potaniały
Nikt nie kupuje naklejek??



Jakże to?
[#3] Re: Naklejki potaniały

@MDW, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1

Drukarki trafily pod strzechy, wiec teraz kazdy moze sobie taniej wydrukowac naklejke i to taka, jaka chce :)
[#4] Re: Naklejki potaniały

@MinisterQ, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Może każdy już na swojej Amidze ma wygrawerowane firmowo, więc nie potrzebuje naklejek, a inni? Widać nie muszą się tym dowartościowywać. ;) Heh, pamiętaam z podstawówki (jeszcze za czasów komuny głębokiej), wtedy była moda na naklejki, pisało się po różnych firmach w Europie i prosiło o przysyłanie. Sam miałem cały zeszyt z adresami i wzorami próśb w wielu językach. :D Przecież to był materiał reklamowy, a nie towar na handel.

[#5] Re: Naklejki potaniały
Jakoś o innych zagranicznych wyprzedażach np. Anachronism Industries Inc, Software Hut nie przeczytałem na PPA. Czemu akurat ta przyciągnęła uwagę Krashana?
[#6] Re: Naklejki potaniały

@pini, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Tez zwrocilem uwage ze o wyprzedazach innych produktow nie bylo tu slowa. Tak wiec nie trudno sie domyslec co bylo celem tego "newsa".
[#7] Re: Naklejki potaniały

@reactor, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6

Tia - podstawa - szukac ukrytych tresci w newsach - panowie to PPA, a nie Exec... Akorat to zauwazyl, to zapodal, Reactorze - czemus ty nie napisal o innych wyprzedazach? Skoros o nich wiedzial, niektorzy moga byc zawiedzeni, ze sie nie zalapali...
[#8] Re: Naklejki potaniały

@SirLEO, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Ja nawet na swojej A1200 (E/Box) nie mam wygrawerowanego napisu "Amiga" i musialem sie kiedys ratowac naklejka jaka dostalem od Tyschcenki. :D Tak wiec dlugo przed Pegasosami i Amithlonami Amigi nie mialy juz napisu "Amiga" robionego "firmowo". :)
[#9] Re: Naklejki potaniały

@Kaczus, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Ale tu nie chodzi o PPA.



PS. News jest na AW.net, A.org wraz z innymi o promocjach. Ale te inne nie znalazły się w PPA.

[#10] Re: Naklejki potaniały

@pini, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9

A moze Krash nie zaglada na AW.net ani na A.org... Zreszta Krash to nie jedyny redaktor w ppa... Taki Reactor tez jest ponoc redaktorem....
[#11] Re: Naklejki potaniały

@Kaczus, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3




Kolega Kaczus ma racje :) Skromnie to najbardziej trafny komentarz.
[#12] Re: Naklejki potaniały

@Kaczus, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Nie ważne gdzie zagląda, a gdzie nie.

Właściciel IntuitionBase zamieścił taką wiadomość u siebie i w zaprzyjaźnionym portalu (cel handlowy). Ale redaktor Krashan tylko "przedrukował" ją na PPA (cel ????). Czemu akurat tego jednego newsa wybrał z kilku innych o wyprzedażach? Zaraz zaczęły się kpiny z tego jaka nieważna jest nalepka.

Niektórzy tego nie widzą albo nie chcą widzieć ale mnie to nie pasuje.



[#13] Re: Naklejki potaniały

@pini, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


On nie jest "wraz" z newsem o wyprzedarzy w Anachronism Industries. Tamten jest z 1 września, kiedy to jeszcze nie bywałem regularnie w pracy gdzie mam stałe łącze. A przecież nie będę wstawiał newsa sprzed tygodnia...

[#14] Re: Naklejki potaniały

@Kaczus, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Zreszta Krash to nie jedyny redaktor w ppa... Taki Reactor tez jest ponoc redaktorem....




Proszę, nie odbiegaj od tematu. Co ma Reactor do tego. Nie zamieściłbym tego typu informacji jako newsa, chyba żeby sobie zakpić.
[#15] Re: Naklejki potaniały

@pini, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Nie zamieściłbym tego typu informacji jako newsa, chyba żeby sobie zakpić.



Czyli news X zamieszczony na AmigaWorld.net jest jak najbardziej w porządku. Ale ten sam news X zamieszczony na PPA to już nie jest w porządku, tylko "żeby sobie zakpić"? Czy mam przez to rozumieć, że AmigaWorld.net jest lepszym portalem od PPA, czy też po prostu trochę się zagalopowałeś?
[#16] Re: Naklejki potaniały

@pini, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Jak na razie to Ty robisz największy jazgot o newsie. Jesteś taki czuły na szczegóły, które wg. ciebie produkują brednioseriale, a sam nie jesteś lepszy...
[#17] Re: Naklejki potaniały

@Grzegorz Kraszewski, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


No to już znamy powód nie umieszczenia innych newsów o wyprzedaży ale ponieważ PPA coraz bardziej się rozrasta redakcja powinna zadbać o to aby formą newsa czy osobą zamieszczającą nie wywoływać niepotrzebnych emocji.

Podam przykład, który to wyjaśni: Jeśli np. Konrad zamieściłby na PPA jakiegoś negatywnego newsa o Peg/Mos to rodziłoby podejrzenie o to, że chciał przyłożyć konkurencyjnej platformie. Takiego newsa powinna zamieścić inna osoba (Na Execu mu wolno, o ile to news prawdziwy, bo to jego prywatna strona).

I na koniec rzecz ważna. Podawanie takich info nie oznacza od razu złej woli zamieszczającego, ale rodzi niepotrzebne podejrzenia i trzeba tego unikać

Z mojej strony EOT bo to raczej kwestia wyczucia i staranności a nie każdy do tego przywiązuje wagę.



[#18] Re: Naklejki potaniały

@Grzegorz Kraszewski, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Powtarzam : zamieścił go właściciel na zaprzyjaźnionym portalu (cel ekonomiczny), tutaj tylko "przedruk" po co? To nie news, to bzdurka.

[#19] Re: Naklejki potaniały
Ogłaszam konkurs na napisanie alternatywnego njusa o tym samym.

Podaje źródło (njus na AW.net) - http://amigaworld.net/modules/news/article.php?storyid=1702



Do wygrania mój uśmiech.
[#20] Re: Naklejki potaniały

@grxmrx, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19

Do wygrania mój uśmiech.


Odcisniety w betonie? :P
[#21] Re: Naklejki potaniały

@MinisterQ, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16


Bardzo się rozemocjonowałeś i już się zaczęło: jazgot, nie jesteś lepszy. Słowa niepotrzebnie zaostrzające i nic nie wnoszące do merytorycznej dyskusji.

Naprawdę kończę bo w zasadzie dyskutowałem z Krashanem a rozmowa z kilkoma osobami na raz źle wpływa na poziom dyskusji.

Mogę tylko jeszcze dodać, że chodzi mi o unikanie niepotrzebnej dwuznaczności, niekoniecznie celowej. Jaśniej i grzeczniej nie potrafię.

[#22] Re: Naklejki potaniały

@pini, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


Jeśli np. Konrad zamieściłby na PPA jakiegoś negatywnego newsa o Peg/Mos to rodziłoby podejrzenie o to, że chciał przyłożyć konkurencyjnej platformie.



A, i tu jak się wydaje, dochodzimy do sedna sprawy. Nie treść newsa jest dla Ciebie istotna, a osoba go zamieszczająca. Czyli - powiedzmy to sobie wprost - masz po prostu do mnie jakieś uprzedzenia. Bo gdyby tego newsa zamieścił np. reactor, to już by Ci pasowało? A ponieważ do newsa przyczepić się nie mogłeś, bo jako redaktora PPA obowiązuje mnie obiektywizm, więc news zawierał wyłącznie suche fakty bez komentarza, to przyczepiłeś się do mnie o brak informacji sprzed tygodnia. Jest to wobec mnie taktyka całkowicie nieskuteczna, bo już nie tacy próbowali się czepiać i nic nie wskórali. A to że jedni redaktorzy starają się i wstawiają sporo newsów, a inni raz na miesiąc, to ja już nic nie poradzę niestety.
[#23] Re: Naklejki potaniały

@pini, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


Zgadzam się co do tego, że raczej nie ma sensu na stronach PPA publikować wiadomości o takich wyprzedażach, co innego jakieś ważniejsze wyprzedaże (jakiś sprzęt czy coś ważniejszego niż naklejki czy inne ozdoby).



W ogóle to dziwie się tej całej dyskusji. A może inaczej. Nie dziwie się po części. Znam to środowisko od dawna i wiem, że naklejki mogą oznaczać (może tylko w Polsce) lub być symbolem tego, że część ludzi się zawiodła, czekali na spełnienie obietnic kolejnych właścicieli Amigi i nigdy się nie doczekali. I to jest właśnie ta "bzdurka". Bo racjonalnym podejściem do tematu byłaby ocena naklejek pod względem estetycznym a nie filozoficznym czy jeszcze jakimś innym.
[#24] Re: Naklejki potaniały

@grxmrx, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


A no to przeczytaj jeszcze raz ten link.

To zdanie zniknęło:

To celebrate our succesfull migration to our new server


a to zostało:

partly due to overstocking




Czyli szklanka do połowy pusta a informacja o nadmiarze nalepek (czytaj nikt do nazwy nie przywiązuje wagi, znany stary spór) zamieszczona przez pracownika konkurencji.

Brawo rzetelność. Wygrałem uśmiech?
[#25] Re: Naklejki potaniały

@pini, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


To nie news, to bzdurka.



No i znowu wracamy do punktu wyjścia? Na AW.net news wisieć może a w PPA nie może? Czy to do Ciebie nie dociera, że uzależniając "prawomyślność" wiadomości od miejsca gdzie jest opublikowana zachowujesz się niczym sowiecki cenzor?
[#26] Re: Naklejki potaniały

@pini, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


Brawo rzetelność. Wygrałem uśmiech?



Nie wygrałeś. Na PPA nie zamieszcza się newsów po angielsku . A poważniej. W linku który podałem w newsie nie ma tych słów "To celebrate our succesfull migration to our new server". Jest tylko "Due to over stocking all case badges have been reduced in price." Ja staram się zawsze dotrzeć do pierwotnego źródła informacji, na AW.net hurraoptymizm często nieco zafałszowuje obraz sytuacji.





[#27] Re: Naklejki potaniały

@Grzegorz Kraszewski, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26




W linku który podałem w newsie nie ma tych słów


:D No to upewnij się sowiecki cenzorze ;)

[#28] Re: Naklejki potaniały

@pini, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27


Jestem pewny w 100%. Sprawdź jeszcze raz do czego jest link ( nie jest to bynajmniej główna strona IntuitionBase), przy okazji można nieco niżej przeczytać, że producent tych nalepek bezprawnie używa loga Amigi i nazw Amiga oraz AmigaOne.
[#29] Re: Naklejki potaniały

@pini, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


A skąd, moje emocje są na znamionowym poziomie, i nic nie wskazuje na to, by ich poziom był inny niż zwykle. Po prostu w Twoim działaniu widzę ewidentną sprzeczność na którą ja osobiście starałem ci się zwrócić uwagę. Jeśli widziałeś jakąkolwiek nieścisłość, bądź inny błąd rzeczowy, bądź ukryty w zamieszczonym newsie, to należało zgłosić to bezpośrednio jakiemuś redaktorowi PPA którzy mają możliwość edycji i poprawiania newesów (mailman, grx, sirleo), a nie robić dokładnie tego, przed czym na każdej chwili ostrzegasz - snuciu bezsensownych domysłów, produkujących brednioserial. I gdyby nie Twoja reakcja, to pewnie wątek zakończyłby się po góra kilku komentarzach, a tak mamy kolejną "dyskusję", bo ktoś ujrzał oczywisty "spisek" i "manipulację"...
[#30] Re: Naklejki potaniały

@MinisterQ, post #29

W odpowiedzi na komentarz #29




Jeśli pozostawia się pole do snucia domysłów to potem tak jest.

Nie napisano tego co było na głównej stronie IntuitionBase.com, AW.net tylko wybrano wersję nieważna-nalepka-nazwa-się-źle-sprzedaje. Czemu? (wywołało to od razu dwa kpiące komentarze).

Autor związany z firmą A nie zamieszcza newsów o firmie B.

To jest moim zdaniem uniwersalna zasada nie mające nic wspólnego z tą sprawą. I to nie jest nic osobistego.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem