Komentowana treść: D-Box 1200
[#31] Re: D-Box 1200

@opi, post #29

> Tak myślisz? A na czym ta zawieść polega? Na tym, że śmieje się z ludzi ekscytujących się ATX-owym pudłem z nawierconymi dziurkami pod Amigę 1200?



Z tej zawiści nawet nie zauważyłeś, że twój komentarz na amigaworld.net był pierwszym komentarzem. Zanim się odezwałeś, nikt jeszcze nie zdążył się poekscytować.

[#32] Re: D-Box 1200

@Marcin, post #31

Z tej zawiści nawet nie zauważyłeś, że twój komentarz na amigaworld.net był pierwszym komentarzem.




Czyli nie mogę od początku myśleć, że wciskanie pudła za $200 to żart? Zresztą poczytaj komentarze wyżej. Najprawdopodobniej nie ja jeden tak uważam. ;0)
[#33] Re: D-Box 1200

@MDW, post #13

Z tego co się zorientowałem, to Elbox działa również na rynku automatyki przemysłowej i pewnie tam robi duże pieniądze (bo tam można zrobić duże pieniądze, tam to dopiero byle z wyglądu pozornie gówienko kosztuje kilka setek albo tysięcy euro). A Amiga to pewnie hobby kierownictwa i testują tu nowe kaskaderskie koncepcje marketingowe .

[#34] Re: D-Box 1200

@opi, post #32

Czyli nie mogę od początku myśleć, że wciskanie pudła za $200 to żart?




Oczywiście, że możesz. Problem w tym, że poziom reakcji przekraczył moim (i nie tylko) zdaniem odpowiedni poziom. Mówię tu o AW.net. Wystarczyło napisać, że cena dla Ciebie jest za wysoka itd.(Ja też tak uważam). A nie łajać przy okazji Elbox za Spidera, Sharka, Dragona, sterowniki ("What about Spider? What about a RDB-fsckin' code? Where's Shark? When we're going to see Dragon?").

Krótko mówiąc niepotrzebnie szydzisz a reakcja była niproporcjonalna do sytuacji. Czasami ludzie reagują tak jakby im się już skala skończyła. Nie wiem doprawdy jakby reagowali gdyby chodziło naprawdę o coś poważnego;)



PS. Sądząc po Twoich wypowiedziach przypuszczam, że jesteś programistą i nie orintujesz się ile kosztuje produkcja małej serii czegoś w przemyśle. Absolutnie nie da się tego porównać z ręcznym przerobieniem obudowy. Dla przykładu podam , że forma do produkcji obudów małego akumulatora (7Ah) kosztuje ok. 50 000 zł.

Wtedy koszt jednostkowy takiej obudowy jest minimalny ale najpierw trzeba zainwestować te 50 tys. ;)

[#35] Re: D-Box 1200
Uważam, że ta obudowa to wspaniała sprawa. Już tłumaczę dlaczego: większość moich znajomych to bogaci kloniarze, którzy lubią chwalić się swoimi wypasionymi konfigami - bardzo mnie to irytuje, ale wystarczy pokazać tym kolesiom ofertę firmy Elbox, a od razu rzednie im mina. Wtedy czuję się naprawdę dowartościowany, nikt mi nie mówi, że mam sprzęt do zabawy itp, jeśli sama obudowa kosztuje 380 euro. I to jest naprawdę cool.
[#36] Re: D-Box 1200
Sie chłopcy podniecacie i awanturujecie. Nie chcecie, to nie kupujecie, proste. ;)
[#37] Re: D-Box 1200
Moim zdaniem, to świetnie, że firma wprowadza nowe produkty! A to, że ktoś nie dysponuje odpowiednimi funduszami żeby je kupić, to inna historia. Świat nie kończy się na Polsce, o której i tak mało kto wie co to za kraj i gdzie leży.



Firmy nie zakładają, że wszystkich będzie stać na ich nowy produkt. Jeśli chcecie taniej, to trzeba stworzyć konkurencję.
[#38] Re: D-Box 1200
A mi się kojarzy nazwa D-Box z emulatorem DOSBox ;)

[#39] Re: D-Box 1200
Zakładam, że do tej obudowy dają porządny zasilacz, conajmniej Chiefteca, bo jeśli byle Codegen...
[#40] Re: D-Box 1200

@SirLEO, post #39

To co? Nie wydoli? ;)

Panie, to nie intel. Tu się oszczędza.
[#41] Re: D-Box 1200

@_arti, post #22

(...)zwykla obudowe ATX za ok 140PLN i sam wykonal caly tylni panel oraz inne dodatki tak, ze sama A1200 jak i mediator pasowaly idealnie. Calkowity koszt przygotowania obudowy (wraz z nia sama) wyniosl ok 200PLN... no ale firma musi jeszcze zarobic... 150%...



No pewnie, że musi zarobić, nie jest przecież instytucją charytatywną. A ten Twój znajomy - zapewne zrobił to dla siebie. Nie wiem, jak długo mogłaby trwać tak przeróbka - miałem Infinitiv, teraz mam E/Boxa, więc nie bawiłem się nigdy taką dłubaniną, ale zapewniam Cię, że gdyby człowiekowi, a którym wspominasz, przyszło wykonać taką usługę dla kogoś, to na pewno odpowiednio doceniłby i swój czas i włożoną pracę - i wiesz co? - gdyby przerabiał taką obudowę np. dla mnie, i rzeczywiście kosztowało to wraz z obudową 200PLN, to byłbym bardzo mocno zdziwiony...



[#42] Re: D-Box 1200
Właśnie przyglądam się moejmu E/BOXowi i widzę że to naprawdę nie jest trudne przerobić bule obudowę ATX na potrzeby amigi. Ale nie robiąc wszystkiego od nowa, wystarczy wykożystać już istniejące mocowanie płyty gł.. W obudowie ATX wyciąć ładny prostokąt, nawiercić otwory na mocowanie i gotowe. Chyba sobie strzele nową obudowe :) Elboxowa już jest trochę przybrudzona i jakoś tak... znudził się ten widok ;)

[#43] Re: D-Box 1200
ehm.. stylistyka obudowy wzorowana lub też żywcem wzięta z pecetowych, no ale przystosowana do Ami.. ja swoją też przystosowałem.. nożycami do blachy i wiertarką



[#44] Re: D-Box 1200
Pamiętam jak ją kroiłeś :) Koszt przeróbki wyniósł...zaraz te kilka śrubek napewwno nie kosztowało 50 zł, a czas? Czas był bardzo mile spędzony i dał dużo satysfakcji. A jeżeli chodzi o cenę D-Boxa to jest wysoka, owszem, ale w porównaniu z czym? Jeśli to przeróbka pc-budy, to ile kosztuje nie przerobiona? Kłócicie się jak stado bara...tzn owiec :D a cena może być 10 zł wyższa od oryginału :P
[#45] Re: D-Box 1200
Mi się znudził po roku Elbox i go zmodowałem, co prawda nie jest jeszcze skończony, ale jest ta "świerzość" i mam poważanie u kumpli grzybiarzy.

[#46] Re: D-Box 1200

@LeMan, post #41

No dobrze... niech to to kosztuje powiedzmy...260 - 280pln (zakladam ze te tanie ATXy biora po cenach hurtowych po jakies 50-60pln/sztuke, bo tyle to mniej wiecej kosztuje) ale nie 500pln!
[#47] Re: D-Box 1200
150 ojro to trochę lepiej niż 500 zł, niestety.



SirLEO-wątpię, żeby elbox wstawił tam jakiś dobry markowy zasiłem, wstawili pewnie najtańszą tandetę codegena lub jeszcze gorszego megabajta, wyrabiają sobie renomę, nie ma co
[#48] Re: D-Box 1200
http://www.jacob-computer.de/King_Midi_Tower_P31_350W_Schwarz_artnr_100183.html?ref=1223 - nie jest to ten dokladnie ten sam model, ale pewnie jakby ktos pogooglal to znalzby tez ten sam. A roznica cenie raczej przekracza koszt dorobienia odpowiednich mocowan do A1200. Jak pisalem wczesniej - przy takim zysku jak oni maja od jednostki to nawet 20 sprzedanych sztuk ich urzadza ;)
[#49] Re: D-Box 1200
Tutaj jest ta obudowa w wersji dla PC

Dodam tylko ze w tym sklepie jest ona dosyc drogo. Jej cena nie powinna przekroczyc dla klienta 100zł netto.
[#50] Re: D-Box 1200

@BuLa, post #49

To są zupełnie inne obudowy D-BOX vs Tracer-Shark, róznią się stickerem na górze.

[#51] Re: D-Box 1200

@BuLa, post #49

W takim razie proponuje rozkrecic ami-biznes i produkowac takie obudowy. I sprzedawac za nie wiecej niz 250 zl...
[#52] Re: D-Box 1200

@BuLa, post #49

119 PLN brutto trafiłem.
[#53] Re: D-Box 1200

@BuLa, post #49

No dobra, teraz to mamy podstawy :P

Niech oryginały mają powiedzmy po 170 zeta, a sprzedają je za powiedzmy 500 zeta, to miejmy nadzieję że tak nie jest! Dlaczego? Bo na to jest tylko jedno określenie, którego tu na forum nie użyję.



Nie wiem jak jest z wymiarami do Mediatora, ale gdybym miał takowe dane, mogę wykonać takie obudowy powiedzmy za (nie będę z Was zdzierał) jakieś 300zł. :D



Dobra, żartowałem: jeden czteropak
[#54] Re: D-Box 1200

@Prince, post #53

Nie wiem jak jest z wymiarami do Mediatora, ale gdybym miał takowe dane, mogę wykonać takie obudowy powiedzmy za (nie będę z Was zdzierał) jakieś 300zł.



No tak, widze ze wszyscy tu tacy pomyslowi i przedsiebiorczy. Az dziwne ze Elbox nie ma zadnej konkurencji w Polsce...
[#55] Re: D-Box 1200

@luk, post #54

To proste, są leniwi ludzie i łatwo się każdemu gada i krytykuje. A do tego nie mają czasu, pieniędzy...
[#56] Re: D-Box 1200

@SirLEO, post #55

a może są uczciwi?
[#57] Re: D-Box 1200

@rzookol, post #56

Gdzie tu widzisz nieuczciwosc?
[#58] Re: D-Box 1200

@luk, post #57

sorry, mogłbym zrobić jakis przekręt ;) ale zdzieranie z amigowców 300zł jest ponad mnie
[#59] Re: D-Box 1200
Dobra, żartowałem: jeden czteropak : m r g r e e n :



Nie załamuj. Naprawdę tak tanio cenisz swój czas? O bogowie...
[#60] Re: D-Box 1200

@LeMan, post #59

Dałeś mi do myślenia, mogę wziąść 50 zł, ale...pod warunkiem że za tą kasę razem skoczymy gdzieś na brofca.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem