Komentowana treść: Tańsze Pegasosy
[#1] Re: Tańsze Pegasosy
bardzo źle że nie jest morphos dołączany
[#2] Re: Tańsze Pegasosy

@rzookol, post #1

Po co kupować Pega dla linuxa? Żeby uruchomić Mac-On-Linux? ;)
[#3] Re: Tańsze Pegasosy
I to mi sie podoba !, Porownujac do microAmigi mamy lepszy lub porownywalny procesor, wieksza pamiec dwukrotnie, lepsza karte graficzna (ciekawe czy z wyj. DVI? jesli tak to rewelacja) dodatkowo dostajemy hdd, DVDRW i ladna obudowe odrazu dzialajacy sprzet gotowy do podlaczenia pod monitor ! , natomiast do amigi trzeba te czesci jeszcze dokupic co jeszcze bardziej podnosi koszt amigi - smieszne. Calosc w cenie takiej samej albo nawet nizszej.

A tak moglaby wygladac amiga z logiem czy napisem na tej obudowie, a nie sama plyta glowna . Ale niestety AmigaInc nie potrafi/nie chce? zadzialac i sie dogadac.

Nawet doliczajac do sprzetu cene amigaos4 moze ok. 100$ byloby super.

Dlatego rowniez przez tego typu sprzet jest mniej klientow na nowa amige , bo ludzie widzac to, powstrzymuja sie jeszcze i czekaja, maja jakas mala nadzieje ze amigaos pojawi sie pozniej na wlasnie ten lepszy sprzet.
[#4] Re: Tańsze Pegasosy

@Pawelek, post #3

Tak tak, pełen profesionalizm, full wypas, a zarazem coraz bardziej widoczne oddalanie się od MOSa. Dodali HDD, DVD, a szkoda im było dodać jednej płytki ze swoim "fagowym" systemem. A może poprostu wstydzą się go pokazywać w szerokim świecie.

[#5] Re: Tańsze Pegasosy
Bo dla samego linux PPC chyba nie warto czegos takiego kupowac. Juz lepszy laptop nawet jesli ma to x86.

Widzac taki sprzet coraz bardziej sklaniam sie ku MorphOS'owi, dlatego zycze temu systemowi wszystkiego dobrego zeby jakos dynamiczniej sie zaczal rozwijac upodabniac sie do amigaos4 i zeby powstawalo wiecej programow na niego. - Z drugiej strony przeciez duzo prosciej i szybciej jest przygotowac wersje amigaos na pegasos i jak sie tak patrzy to chyba wieksza przyszlosc ma amigaos, Zeby chociaz te systemy byly jakos ze soba kompatybilne skompilowany raz program chodzil na obydwoch.
[#6] Re: Tańsze Pegasosy

@Mufa, post #4

Genesi sprzedaje płyty PPC. MOS jest jednym z systemów działających na tym kompie - i dobrze wiesz, że MOST działa obecnie na własny rachunek. Do kompa zapewne też nie są dołączone wszystkie dystrybucje linucha.. więc i mos też nie jest.. - user sam wybiera co potrzebuje.
[#7] Re: Tańsze Pegasosy

@Mufa, post #4

Co Ty gadasz? Genesi ma do tych komputerów dodawać system, którego nie wspiera? Zauważ, że jednak dają możliwość zassania.
[#8] Re: Tańsze Pegasosy

@Mufa, post #4

Bo przecież ściągnięcie sobie ISO płyty z MOS-em to taki problem... Użytkownik AmigaOS4 pewnie by sobie nie poradził, ale mosowca da radę .
[#9] Re: Tańsze Pegasosy

@Mufa, post #4

jak nie wiesz czemu nie ma mosa z odw to czemu zabierasz glos? moze lepiej spytac?
[#10] Re: Tańsze Pegasosy

@Pawelek, post #3

(...)ciekawe czy z wyj. DVI? jesli tak to rewelacja(...)



Pewnie z DVI jeżeli to zwykły PegII to wepchali tam karte AGP, a teraz chyba każdy radek ma DVI, ostatnio widziałem nawet Radeona7500 AGP z wyjściem DVI :) .



A sprzęt rzeczywiście ekstra, ładna obudowa, przystępna cena (jak na nasze amigowe warunki:) ) , eeechh, jak tylko zdobęde odpowiednie fundusze, to pewnie sobie kupie takie cacko :))
[#11] Re: Tańsze Pegasosy
Może mi ktoś wyjaśnić, jaka jest różnica w ODW pomiędzy G4 1GHz, a G3 600MHz? Oba są w tej samej cenie.
[#12] Re: Tańsze Pegasosy

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Ciekawe, czy zassałbyś to sobie na gprsie, bądź modemie. ;)
[#13] Re: Tańsze Pegasosy

@SirLEO, post #11

Dla typowego pececiarza to tylko w megahercach ;)
[#14] Re: Tańsze Pegasosy

@SirLEO, post #12

Zassałbym. Gzipnięte ISO MOS-a 1.4.5 ma chyba mniej niż 30 MB. Co przez GPRS kosztuje mnie 4 zł.
[#15] Re: Tańsze Pegasosy

@Grzegorz Kraszewski, post #14

Hehe, dobra tu mnie masz. :D Nie pamiętałem ile to waży, pierwsza myśl - pare setek megabajtów. :)
[#16] Re: Tańsze Pegasosy

@SirLEO, post #11

ZTCW ODW są identyczne, a przyczyny takich cen należy się doszukiwać w kończących się zapasach procesorów G3.

[#17] Re: Tańsze Pegasosy

@Olo, post #10

No, najwyzszy czas Olek cos w koncu kupic!:) Ta uwaga odnosi sie takze do wszystkich innych osob ciagle niezdecydowanych, wszystkie karty zostaly juz rozdane, no chyba, ze czekacie na Dragona, ale system 3.9 to mizeria w porownaniu do 4-ki, a i oprogramowania na 68k coraz mniej.
[#18] Re: Tańsze Pegasosy

@SZAMAN, post #17



powinno byc "a i oprogramowania na 68k WYCHODZI coraz mniej". Ciagle jest go kilka(nascie/dziesiat?) razy wiecej niz na os4 i mos razem wziete.
[#19] Re: Tańsze Pegasosy

@SZAMAN, post #17

A wlasnie ze ja se poczekam , narazie wystarcza mi amiga68k + linux na PC. Chyba my uzytkownicy tez mozemy postawic jakies warunki : albo wykorzytaja na amige pegasosy lub cos innego w tej cenie , albo nie kupimy. Ze strony Pegasos widze jakies starania o klienta wychodzi nowy sprzet itd. a ze strony amigi nic-zero. Microamige moge kupic w ostatecznosci jesli naprawde juz nie bedzie szans amigaos na inny hardware, no i nie za taka cene jaka jest aktualnie :)

I jeszcze dodam jak ja widze ekonomie :), np. firma sprzedaje dostep do internetu za np. 150zl/miesiecznie. Pojedyncza osoba nie jest w stanie tyle placic na miesiac wiec robi sie siec na 10 osob i wychodzi po 15zl/miesiecznie. Firma ma zysk w miesiacu 150zl, wiec chyba lepiej byloby dla niej dac ludziom internet za 30-40zl miesiecznie wtedy kazdy kupil by tylko dla siebie bez zabawy w sieci i rozdzielanie i od 10 osob firma ma 300-400zl - i jakos tego nie moga pojac ?! - nie wiem jak oni mysla.

To samo w przypadku amigi nie wierze ze nie da sie wyprodukowac taniej np. micoramiga za 1500zl i wtedy ile ludzi by kupilo nawet w ciemno. i by sie rozkrecil biznes wieksza produkcja wiecej uzytkownikow itd.
[#20] Re: Tańsze Pegasosy

@Pawelek, post #19

Wiadomo ze to jest hobby a na hobby nie zaluje sie pieniedzy i wydaje sie ich sporo ale bez przesady .

Mysle ze na zachodzie to jeszcze nie jest dla nich to tak duzo krocej na to pracuja, no i wlasnie o tym trzeba pamietac caly czas, a ja znowu piszac te kometarze o tym zapomnialem - ze my Polacy zarabiamy ok. 6 razy mniej :( i to jest caly problem i mozemy miec pretensje tylko do rzadu/panstwa
[#21] Re: Tańsze Pegasosy

@SZAMAN, post #17

Tiaa.. pasuje się zdecydować - tym bardziej że Pegasos jest dostępny od ręki, za mniejsze pieniądze.. a MOS 1.5 się pisze...
[#22] Re: Tańsze Pegasosy

@MaaG^dA, post #21

Tylko czy sie napisze? ;)
[#23] Re: Tańsze Pegasosy

@marcik, post #22

zadaj to pytanie za 3 lata :) czy 4, czy ile sie czeka na PIERWSZY release os 4 :)
[#24] Re: Tańsze Pegasosy

@tomek, post #2





Po co pisać takie głlupoty jak uruchomisz na Pegasos ODE AmigaMorphOS nawet pisze w newsie ;)



Po co mi te paszteciarskie systemy Linux i MacOS oraz Windows nigdy mi nie były potrzebne.

[#25] Re: Tańsze Pegasosy

@tomek, post #2

Żeby korzystać na tym z Linuksa.



To, że Ciebie nie interesuje Linux na PPC, nie oznacza, że nie ma innych chętnych na taki produkt.
[#26] Re: Tańsze Pegasosy

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #24

Pokaż taki trick na windzie 2000 albo xp.
[#27] Re: Tańsze Pegasosy

@Pawelek, post #19

Zatem policzmy; firma daje jedno łącze o przepustowości, powiedzmy 512kbit, robisz sieć, dzielisz to łącze i masz... ok. 50kbit na łebka? Wiem, że nie zawsze każdy jest na necie w tej samej chwili, nie każdy też może być ssakiem (emule i inne takie p2p), ale zakładając, że robisz to z kumplami, to nagle może być za mało. A firma obniżając cenę i chcąc zapewnić pozostałym przyzwoity transfer, będzie musiała; albo obniżyć znacznie transfer, albo dokupić dodatkowe łącza. Jak komuś nie przeszkadza, to sobie dzieli z kimś łącze, a pakowanie wielu osób na małe łącze (w moim przypadku 800+ osób na ok 10-12Mbitowym łączu) i 128kbit z częstymi problemami uzyskania tego transferu, to nie to co tygrysy lubią najbardziej. ;) Pewne biuro wykupiło w tej mojej sieci 8 łącz po 128kbit, co daje 1Mbita, z początku było cacy, póki firma nie zaczęła wykorzystywać łącz i nagle się okazało, że mają jakieś 320kbity transferu, podnieśli larum, a szef mówil, że przecieź mają neta, że co oni mogą chcieć... A to było wykorzystywane i wolne zasoby z tej firmy napędzały resztę sieci. Teraz jest niewesoło i czekamy na poprawę.

Uff, ale długie i OT... przepraszam.
[#28] Re: Tańsze Pegasosy

@SirLEO, post #27

W innych krajach jakos moga sprzedac dosc tanio szybki internet tam standardem jest 512 to minimum. Technologia idzie do przodu glowne lacza sa coraz szybsze, wkoncu przewiduje sie ze w przyszlosci przerz interent bedzie masowo sluchane radio i ogladana TV.

Czyzby internet sie zatchal gdyby duza liczba osob kupila najszybsza wersje np. 1Mb/s ? , nie sadze juz oni maja zapas i caly czas go powiekszaja.
[#29] Re: Tańsze Pegasosy

@Pawelek, post #28

Nie, nie nie! Mylisz sprawy, po prostu to jest... Polska! Tutaj wiele rzeczy robi się jak najmniejszym nakładem. Firmy nie maja takiej kasy, żeby wszędzie i każdemu dawać łącza 512kbit za 50zł. ;) A szkoda. Nie myl łącz internetowych, międzynarodowych, z tym, co dostajesz u lokalnego providera. Zaręczam, że jemu się bardzo szybko zatykają łącza, co z tego, że tepsa ma gigabity w budynku obok, skoro providerowi dali rurke 1Mbit? Najgorzej, jak provider nie ma światłowodów jako szkieletu sieci (u nas od kilku lat mówią, że będą je kłaść).

Na forum jak chcesz dalej ten temat, i daj mi znać. :)
[#30] Re: Tańsze Pegasosy

@SirLEO, post #29

Ja mialem na mysli do 128kb/s za 30zl, a tym sie szybko nie zatcha.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem