Komentowana treść: Tańsze Pegasosy
[#31] Re: Tańsze Pegasosy

@ravek, post #25

A czym się różni linuxppc od tego na intela poza tym, że nie ma skype'a i wine'a?

Linux na PPC bardzo interesuje z wiadomych dla każdego posiadacza MOS 1.4.x względów. Nie kupowałem jednak Pega TYLKO dla linuksa bo to by było po prostu bez sensu...

Oczywiście ludzie robią czasem rzeczy bez sensu choć naprawdę trudno mi wyobrazić sobie oryginała, który kupuje np. powerMaca i instaluje na nim DebianaPPC jako jedyny system.
[#32] Re: Tańsze Pegasosy

@tomek, post #31

naprawdę trudno mi wyobrazić sobie oryginała, który kupuje np. powerMaca i instaluje na nim DebianaPPC jako jedyny system.



Naprawde dawno mnie nikt tak nie rozsmieszyl -http://www.zdnet.com.au/news/0,39023165,39183867,00.htm, mam nadzieje, ze wiesz kto to jest Linus Torvalds? ;) Ale w sumie jest on osoba dosyc oryginalna.:)
[#33] Re: Tańsze Pegasosy

@tomek, post #31

Te, chcesz mój autograf? ;) W wakacje planuję zakup G4, teraz mam PMac 7500 ...
[#34] Re: Tańsze Pegasosy

@SZAMAN, post #32

A może jakiś przykład usera a nie twórcy systemu operacyjnego kolego? Szkoda, że ta jego zabawa nie będzie miała ciągu dalszego. No chyba, że jak mu się maczek spsuje przesiądzie się na Pegasosa...

[#35] Re: Tańsze Pegasosy

@htn, post #33

Nic mnie zatem już nie zdziwi...

Ale naprawdę nie przeszkadza Ci, ze linuxppc jest i będzie zawsze o krok za swoim większym bratem? Że pewnych programów jak ten przykładowy skype się na nim nie doczekasz?

I to, że Twój hardware choć gorszy (pomijam tu procek) od tego na czym śmiga linux x86 jest mimo to droższy?

[#36] Re: Tańsze Pegasosy

@tomek, post #35

Skype, nero, Acrobat Reader, oficjalny plugin SWFlash - nie są to programy open source, a jeśli ktoś chce używać systemu zgodnie z tą ideą to raczej powinien się brzydzić czegoś o zamkniętym kodzie, oj tak
[#37] Re: Tańsze Pegasosy

@grxmrx, post #36

no to właściwie nie mam argumentów ;)
[#38] Re: Tańsze Pegasosy

@tomek, post #34

"A może jakiś przykład usera a nie twórcy systemu operacyjnego kolego?" - jest kilka ladnych i duzych portali o linuxie na PPC, sproboj tam przedstawic swoja teorie, jezeli Ci sam tworca Linuxa uzywajacy go na Maku nie wystarczy:)
[#39] Re: Tańsze Pegasosy

@SZAMAN, post #38

Poddaję się. Masz rację. Każdy ma prawo bawić się takimi zabawkami jakimi chcmieć hobby jakie chce...
[#40] Re: Tańsze Pegasosy

@tomek, post #35

Mój hardware kosztował 88 pln, a włożyłem już w niego z 5-7 razy tyle ... ot, zboczenie. MacOS widział u mnie jakieś 10 minut.
[#41] Re: Tańsze Pegasosy

@htn, post #40

Miałem na myśli kupowanie NOWEGO powermaca w celu instalowania na nim linuksa. Jesli wydales z myślą o linuksie ppc 88zł to zupełnie inna bajka.

Z drugiej strony dla bywalców portali cytowanych przez SZAMANA podobnie jak dla Torvaldsa problem ceny nawet nowego komputera PPC prawdopodobnie nie istnieje.



W sumie ciekaw jestem naprawdę co wobec posunięć Apple'a zamierza teraz wymyśleć Torvalds?
[#42] Re: Tańsze Pegasosy

@tomek, post #41

No, jakbym miał pieniądze na NOWEGO Maca, to kupiłbym nowego Pegasosa (ODW). A co Torvalds ma wymyślać? Raczej nic nie będzie wymyślał. Dla linuksiarzy G5 nie zmienią się z dnia na dzień w przeźroczyste śmiecie. A w kwestii nowych modeli, to trzeba czekać na ruchy Apple.
[#43] Re: Tańsze Pegasosy

@htn, post #42

Linux i686

A jednak masz nowego maca! ;)
[#44] Re: Tańsze Pegasosy

@tomek, post #43

DOBRE!!! ;) (Intel Geyserville @ 633 MHz - nieprzerwanie od 1999 roku - prawie tak stary, jak MacOS X IA32 )

[#45] Re: Tańsze Pegasosy
Podoba mi się strategia Genesi coraz bardziej . Bardzo rozsądna . Oddzielenie softu od sprzętu . Chcesz , to masz linuksa . Chcesz , to masz morphosa .



Kto wie , może ta obniżka ceny nie jest jednorazowa ? :)
[#46] Re: Tańsze Pegasosy

@Pawelek, post #5

Ale przeciez tak JEST...



Jest OS4emu... Wazniejszy soft na OS4 dziala na MorphOSie...

I jak na raize wiecej POWAZNYCH programow jest na MorphOSa... Na OS4 to caly czas tylko "powstaja"... Oby z korzyscia dla wszystkich!!
[#47] Re: Tańsze Pegasosy

@SZAMAN, post #17

No, najwyzszy czas Olek cos w koncu kupic!



E tam, wcale nie najwyzszy. Dragon mnie nie interesuje, OS4 jest ciekawy ale niestety sprzet kuleje (nie trolluje, po prostu mA1 jest droga i jak dla mnie ma zdecydowanie za male mozliwosci rozbudowy ) no i cena tez nie zachwyca, pegII jest jak narazie jedyna interesujaca i do tego tania, pozycja.

[#48] Re: Tańsze Pegasosy

@SirLEO, post #29

To ja chyba zyje w jakims innym kraju, skoro mam szerokopasmowy interenet i dostem do sieci metropolitalnej. Aprops swiatlowodow. Wroclaw juz okablowano, przy okazji wymiany rur cieplowniczych (www.e-wro.pl).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem