Komentowana treść: D-Box 1200 już do nabycia
[#31] Re: D-Box 1200 już do nabycia

@Prince, post #29

Ehm, wybacz, ale np. tutaj w niemczech chleb w pierwszej lepszej piekarni kosztuje wlasnie okolo 10 zl (2-2.5EUR za bochenek). Oczywiscie mozna dostac tani chleb w supermarkecie (tak 1.5EUR) ale i tak i jeden i drugi smakiem nie dorownuje chlebowi kupowanemu w Polsce.



Tak calkiem na boku. Zapatrujecie sie na te kraje na zachod od Polski, ze tak super, ze czlowiek za wyplate moze kupic ze 4 razy wiecej sprzetu niz przecietny Polak. A zastanawialiscie sie kiedys, ile kosztuja najzwyklejsze potrzeby zyciowe (jedzenie, picie, dach nad glowa) na zachod od Polski? Co z tego, ze czlowiek zarabia wiecej niz w Polsce, skoro najprostsze produkty zywnosciowe sa duzo drozsze, skoro mieszkanie w malutenkiej studenckiej miescinie kosztuje duzo wiecej niz mieszkanie o podobnym standardzie w Warszawie? Co z tego, za za srednia wyplate mozna w ciagu roku kupic nowy samochod, skoro wiekszosc tej wyplaty pozera samo zycie?



Ech, pomarudzilem troche. Ale naprawde denerwujace jest typowe podejscie w Polsce, ze ten zachod to ma cudownie. Normalnie niebo, raj na ziemi :P
[#32] Re: D-Box 1200 już do nabycia

@szuler, post #31

Po prostu muszą sami pojechać na zachód, ale nie na wycieczkę, tylko
gdzieś bardziej prywatnie, u normalnej rodziny pomieszkać choćby przez
tydzień a mit pryśnie - tak jak mit, że w Danii nie kradną rowerów,
oczywiście, że nie kradną, bo jeżdżą takimi odpowiednikami naszych
ukrain... Takich rowerów nie kradną i u nas, a jak ktoś jeździ tam
czymś lepszym to jednak zapina na różne łańcuchy.... Ale mit jest
mitem, duńczyk jedzie i zostawia rowerpod sklepem i mu nie kradną...
Bo i kto by chciał takiego ukraść, chyba tylko dla żartu...
[#33] Re: D-Box 1200 już do nabycia
Cobyscie nie mowili, to fakt jest faktem, ze niestety chyba zaden polak (zwykly, szary obywatel) nie moze sie pochwalic telewizorem HDTV wielkosci przekraczajacej normy, konsolami wszelkiej masci, kilkoma komputerami z wyzszej polki, czy, teraz mega hit:



"I already have a uA1c, A1XE,and a CyberstormPPC A4000 (waiting for OS4 ) (also want a uA1I when their out)"



Pozdrawiam :)
[#34] Re: D-Box 1200 już do nabycia

@ako, post #33

etam, ja mam pegaza, a1200 ppc i 30 innych komputerów, trzeba sie czaic na allegro to mozna tanio kupic
[#35] Re: D-Box 1200 już do nabycia

@ako, post #33

Wiesz niektórzy w starej unii nie mogą się pochwalić posiadanem nawet
jednego komputera.... Więc generalizowanie jest nieadekwatne...
Natomiast zamiast uA1c itp ja moge pochwalić się 2 pegazami....
Pegasos 1 i Pegasos 2. Amigi sobie nie zostawiłem, bo płyta główna mi
padła i nie było sensu szukać nowej nie wiadomo na jak długo....
[#36] Re: D-Box 1200 już do nabycia

@Kaczus, post #35

2 Pegasosy?!...

Ja mam A1200 +4MB Fastu, jakiś dysk i... nikt mi nie chce sprzedać karty turbo

Chętnie bym nawet rozwalił swoją płytę główną, gdybym tylko mógł kupić sobie Pegasosa ;)

Za zachodnią granicą zarabiaja lepiej... i co z tego, że życie ich więcej kosztuje niz nas, skoro ceny sprzętu (np. obudowy) sa takie same i dla nas i dla nich.

A swoja drogą, to Elbox na pewno ma zbyt, bo inaczej nie mieliby takich cen (chyba, że nie zamierzaja zbyt długo na rynku sie utrzymać) :D
[#37] Re: D-Box 1200 już do nabycia

@ako, post #33

Akurat znam jednego amigowca, ma klasyka z PPC, PSX, PS2, N64, GameCube i X-BOXa. Zatem nie jest z nami tak niedobrze. ;)

Te wszystkie ach i och, to głównie małolaty, osoby bez pracy, nie znające jeszcze prawdziwego świata. ;)
[#38] Re: D-Box 1200 już do nabycia

@Kaczus, post #35

słyszałem od wielu osób że gdy zakupili Pegasosa to płyta siadała w starej Ami, chyba to nie przypadek one to robiły z zazdrości :D
[#39] Re: D-Box 1200 już do nabycia

@krismiszcz, post #38

No mi padla 2 dni po otrzymaniu pegaza :) Aczkolwiek symptomy tego, ze
padnie byly juz kilka miesiecy wczesniej, dlatego nie czekalem, tylko
kupilem pegaza, gdy tylko nadazyla sie okazja...
[#40] Re: D-Box 1200 już do nabycia

@ako, post #28

Oczywisce, ze jest zobacz jakie ceny sa konsol w USA czy Japonii a u nas. Inna elektronika tez jest tansza i czesci do PC.
[#41] Re: D-Box 1200 już do nabycia

@Sventevith, post #40

Z japonią to akurat strzeliłeś jak kulą w płot - tam ceny są ZNACZNIE wyższe, zwłaszcza gdy cos jest względną nowością na rynku.
[#42] Re: D-Box 1200 już do nabycia

@SirLEO, post #37

Sam mam Classica z PPC i Mediatorem, PSOne, PS2, wypasionego PC, 5.1 przy kazdym sprzecie i mase innego sprzetu o ktorym inni moga pomarzyc. Nie chodzi o to ze sie chwale ;) ale patrzac po zachodnich aukcjach czy forach, widze ze taki sprzet ma co drugi np. gracz.
[#43] Re: D-Box 1200 już do nabycia
hehi znowu bezsensowne emocje. nie pasuje? nie kupuj. a moze tak pobluzgamy na jaguara bo nowy model znowu taki drogi...
[#44] Re: D-Box 1200 już do nabycia

@MinisterQ, post #41

Elektronika w Japonii jest drozsza niz w Polsce ?? Dziwne bo mam troche znajomych ktorzy sa w Japonii i jakos oplaca im sie stamtad zawsze jakis sprzet przywiezc po co ??

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem