Komentowana treść: DvPlayer 0.44
[#1] Re: DvPlayer 0.44
No i wreszcie właściwy ruch. Szkoda tylko, że najpierw próbowano taktyki "a może nas nie złapią". Poza tym zarzucono Harry'emu Sintonenowi, że chciał wykonać "skok na źródła", ale jak zwykle fani OS4 mają nader krótką pamięć i już zapomnieli, że MPlayera na przykład skompilowali z MorphOS-owych źródeł. I nikt im nie robił problemów. Swoją drogą autora DvPlayera zgubiła chciwość, zamiast shareware mógł wystartować bounty i ogłosić, że wypuści program jak się nazbiera xxx euro. Mógłby wypuścić program ze źródłami, nie walczyłby z piratami... No tak, ale wtedy wredne mosowce mogłyby nie daj Boże przeportować.
[#2] Re: DvPlayer 0.44

@Grzegorz Kraszewski, post #1

fani OS4 mają nader krótką pamięć i już zapomnieli, że MPlayera na przykład skompilowali z MorphOS-owych źródeł.



W polsce, wśród polskich użytkowników os4 nie znalazła się w sumie ani jedna osoba, która przyznała by rację, iż faktycznie to miało miejsce... A pierwsze binarki mplayera pod os4 miały ciekawe teksty wewnątrz... ;)
[#3] Re: DvPlayer 0.44
A wiec jednak, mozna sie dowiedziec w pewnych kregach ze to zli mosowcy zmusli autora DvPlayera do uzycia kodu na licencji GPL a potem do zlamania tej licencji... No ale teraz wszystko zalezy od tego jak sie dogadaja z autorem liba52 - moze bedzie tak poblazilwy jak w wypadku Froggera i zadowoli sie tylko usunieciem, ale moze tez nie byc bo licencja liba52 jest dosc czesto lamana i moglo mu sie juz znudzic to.
[#4] Re: DvPlayer 0.44
Poral eXec: specjaliści od licencji. Zacnie się ubawiłem czytając wypowiedzi o licencjach produkowane przez wszelkiej maści znawców. Miałem chyba nosa pisząc ten tekst. ;->
[#5] Re: DvPlayer 0.44

@opi, post #4

Nie wiem czy tez nie palnalem na exec.pl glupoty walczac z oponentami na argumenty ;)



Tak czy siak przeraza mnie podejscie amigowego swiatka do OSS :/
[#6] Re: DvPlayer 0.44

@szuler, post #5

Tylko do tego?

Tu przerazić się można na wiele sposobów;)
[#7] Re: DvPlayer 0.44

@MinisterQ, post #6

Mq hehehe - nie każdy się przeraża patrząc w lusterko :P
[#8] Re: DvPlayer 0.44

@Kaczus, post #7

Może wystarczy zmienić okulary, a w ostateczności lusterko? ;)
[#9] Re: DvPlayer 0.44

@szuler, post #5

Tak czy siak przeraza mnie podejscie amigowego swiatka do OSS :/




To znaczy takie: ukladliśmy, ale w dobrej wierze! I udałoby się nam, gdyby nie Wy, użytkownicy MorphOS-a (Scooby-do wrapper)
[#10] Re: DvPlayer 0.44

@opi, post #9

no na przyklad takie wlasnie :)



Albo jeszcze takie: my ukradnijmy, to jest cacy, bo nasze srodowisko slabe i malutkie, to i bic nikt nie bedzie :)

[#11] Re: DvPlayer 0.44

@szuler, post #10

Albo jeszcze takie: my ukradnijmy, to jest cacy, bo nasze srodowisko slabe i malutkie, to i bic nikt nie bedzie



Gdzie konkretnie padła taka wypowiedź. Czytałem sobie te wszystkie wypowiedzi i muszę przyznać że dyskusja mi się podobała. Każdy w sposób kulturalny przedstawiał swoje argumenty.

Muszę przyznać że wiele z Twoich argumentów do mnie trafiło i miałem Cię nawet za inteligentnego gościa. Niestety widzę że postanowiłeś dołączyć do elyty kreującej się na ekspertów od GPLa i ponabijać się z pospólstwa komentującego na eXecu, wymyślając przy okazji wypowiedzi które nigdy tam nie padły.

Chcę podkreślić że zdanie w stylu które podałeś powyżej padło, ale na PPA i to od osób którym teraz tak żałośnie próbujesz wchodzić w dupę.

[#12] Re: DvPlayer 0.44

@Mufa, post #11

Moja wypowiedz dotyczyla calego srodowiska, nie rozmow na exec.pl, nie OS4 i nie tego konkretnego przypadku.



i tyle.
[#13] Re: DvPlayer 0.44

@Mufa, post #11

i miałem Cię nawet za inteligentnego gościa.



Co za niepowetowana strata...
[#14] Re: DvPlayer 0.44

@szuler, post #12

OK. W takim razie sorry za zbyt mocną wypowiedź z mojej strony.

[#15] Re: DvPlayer 0.44

@Mufa, post #11

Niestety widzę że postanowiłeś dołączyć do elyty kreującej się na ekspertów od GPLa




Nikt tu się nie stawia na pozycji wszystko wiedzącej elity. Po prostu miałem przyjemność uczestniczyć w kilkunastu rozmowach ludzi, którzy o licencjach w świecie Open Source wiedzą dość dużo. Śmieszy mnie, że potraficie szukać rozmaitych wymówek, kiedy sytuacja jest bardzo oczywista. Licencja GPL została naruszona. ,,Zaraźliwość'' GPL-a skutkuje tym, że kod źródłowy automatycznie przechodzi na tą właśnie licencje.



Złym MorphOS-owcą nie chodzi o to, żeby zabrać Wam player. Player, przy obecności bardzo dobrego MPlayera, jest nam zbędny. Piru miał prawo napisać ten e-mail. Sprawę nagłośnił sam autor kodu.



Obecna scena Amigowa zawdzięcza wiele środowsku Open Source. Nie rozumiem, czemu zamiast współpracować i pchać ten wózek do przodu, wolicie się znów okopywać, wystawiać flagi z szachownicą i szukać teorii spiskowej, tam gdzie jej nie ma.



próbujesz wchodzić w dupę.




Magazyn kórtularny, powiadasz? Bawcie się dalej.
[#16] Re: DvPlayer 0.44

@Mufa, post #11

postanowiłeś dołączyć do elyty kreującej się na ekspertów od GPLa



Żadnej elyty, po prostu są tu ludzie, którym chciało się przeczytać GPL FAQ przynajmniej. Eksperci od GPL produkowali się na eXecu, ot chociażby "Nie płacisz za bibliotekę - na tym proponuję zamknąć temat." - to Szymon Tomzik w komentarzu 2 wiadomego wątku, czy "Problem byłby wtedy, gdyby składnikiem DvPlayera był kod oparty na licencji GPL, wtedy cały program powinien być rozprowadzany na takiej licencji, ale tak przecież nie jest." - to Konrad Bielski w komentarzu 5.



Ale cóż, nazywasz wytknięcie oczywistych błędów nabijaniem się, a niezgadzanie się z ekipą eXeca "włażeniem w dupę" ludziom spoza tej ekipy. Lepiej jednak, gdybyś ograniczył się z tego rodzaju prostackimi wyrażeniami do łamów "magazynu kulturalnego", tam będą pasowały lepiej.
[#17] Re: DvPlayer 0.44

@opi, post #15

Magazyn kórtularny



Tu nie, tam oczywiście tak. ;) Tu coponiektózy pokazują jacy są naprawdę, tam ostro stwarzają fasadę pozorów.
[#18] Re: DvPlayer 0.44

@MinisterQ, post #17

Po pierwsze przeprosiłem. Po drugie rzeczywiście masz trochę racji. Inaczej człowiek zachowuje się idąc do opery, inaczej idąc do "kuflandii". Tutaj gdzie redakcja toleruje, a czasami wręcz gorąco własnoręcznie się przyczynia do kultury rodem z budki z piwem, pewne zachowania moga udzielić się także i komentującym. Cóz dałem się widac ponieść tej atmosferze, jeszcze raz przepraszam.

[#19] Re: DvPlayer 0.44

@Mufa, post #14

Nie ma sprawy. Po prostuw bardziej dobitny sposob wyrazilem swoje negatywne zdanie. Jesli zrwocisz uwage na to, co pisalem na exec.pl, zauwazysz z pewnoscia co pozytywnego napisalem o autorze DvPlayer'a (jego szybka odpowiedz, chec podzielenia sie zrodlami, gotowosc do pomocy).



W normalnych przypadkach jesli gdzies powstaje jakis projekt OSS (nie wazne czy nowy, czy "derivate work" z innego), o ile ma sie prawa do binariow projektu, to mozna rowniez otrzymac bezproblemowo kody zrodlowe (w ramach licencji oczywiscie). W swiecie Amigowym (czy to barwionym na niebiesko, czy barwionym na czerwono) przerazajaco czesto zdarza sie tak, ze binaria owszem, pobrac mozna, ale w archiwum ani nie ma informacji o licencji (co np. w przypadku programow GPL/LGPL juz samo z siebie jest zlamaniem warunkow umowy) ani nie ma informacji o tym, gdzie czy i jak mozna zdobyc kody zrodlowe (nawet jesli licencja zezwala na ich pobranie). Czestwo trzeba wtedy wypytywac, szukac, dopraszac sie jak glupi. Czesto pytany po prostu udaje, ze nie istnieje i przyjmuje postawe "olac go to sobie pojdzie".



Czy takie cos jest normalne? Czy dziwisz sie ostrym slowom? Przekonanie amigowych developerow o bezkarnosci tez jest czesto sluszne - srodowisko jest male, developerow jest malo. Przeciez uzytkownicy swoich bic nie beda, a z racji malenkosci amigowego swiata jest raczej malo szans na to, ze ktos z zewnatrz przyjrzy sie temu, co sie tutaj czesto wyprawia.



Mnie naprawde malo obchodzi, czy problemy z pilnowaniem sie licencji dotycza MOS-a czy OS4 czy AROS-a. Miedzy innymi dzieki temu niejaki Piru ma do mnie podejscie co najwyzej obojetne:



Kiedy w miejscu publicznym (na #aros) wyrazilem sie negatywnie o autorze OpenPCI.library (byl niemily w rozmowie i w pewnym momencie po prostu olal korespondencje) i poddalem w watpliwosc samodzielnosc jego pracy nad OpenPCI (inkludy zywcem przekopiowane ze zrodel linuksa w ktorejs starej wersji), Piru okrzyknal mnie maniakiem ktory zachowaniem przypomina niejaka firme SCO. Teraz sam zachowal sie podobnie :)



No coz. Tak to jest, kiedy sie nie jest zadeklarowanym zwolennikiem ani OS4 ani MorphOS-a. :) Mozna oberwac z wielu stron jednoczesnie :)

[#20] Re: DvPlayer 0.44

@Mufa, post #18

Te aluzje do kuflandii i opery są cokolwiek śmieszne, zwłaszcza w Twoim wykonaniu. Jeszcze żeby miały jakiekolwiek poparcie w rzeczywistości... Zwalanie winy za swoje braki w kulturze na "otoczenie" jest nie o tyle głupie, co dziecinne.



Ale nic to, wiadomo że punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, zwłaszcza gdy się przejawia tak skrajny brak obiektywizmu, jaki było widać nie raz w Twoim wykonaniu.

[#21] Re: DvPlayer 0.44

@szuler, post #19

Szuler, to nie jest kwestia stron. Nie rozumiem, jak można używać pracy developerów, którzy oddają ją w dobrej wierze społeczeństwu i nie spełnić ich wymagań. Nie wymagają wiele: chcą być pewni, że ich praca zostanie doceniona (BSD) lub że Twoja praca przyczyni się do rozwoju projektu (GPL).



Jeżeli nie szanujemy pracy dziesiątek ludzi, dlaczego oczekiwać, że dziesiątki ludzi będą szanować Ciebie?



Ot, kolejne osoby rzucające cegłami w szklarni.
[#22] Re: DvPlayer 0.44

@Mufa, post #18

Inaczej człowiek zachowuje się idąc do opery, inaczej idąc do "kuflandii".




Bzdura. Czyli jak idę na rynek po ziemniaki, to mam pluć pod nogi, rozpychać się łokciami i dawać w ryj każdemu, co mi się nie spodobał. Natomiast np. idąc do banku mam zabawiać kasjerki cytatami z dramatów Shekspira?



Ja mam jedną osobowość, ten sam zestaw cech charakteru na każdą okazję. To Twoje zdanie czyta się jak słabą wymówkę. Poza tym sugerujesz, jakoby odwiedzający PPA byli tym właśnie rynkiem, na którym plujesz i wydajesz beknięcia. Królewicz nie powinien się bawić z chłopami. Sio, do karocy, sio!
[#23] Re: DvPlayer 0.44

@opi, post #15

Magazyn kórtularny, powiadasz?




Ach gdzie tam, zwykły azyl dla umysłowo chorych, których czasem ktoś z jakiś powodów odwiedza. Zapewne przy wejściu proszą o niedrażnienie rezydentów więc na 20 komentów 15 to wzajemne bujanie sobie jaj, a pozostałe 5 to próba normalnej dyskusji, prowokacja i coś co porównałbym do wrzucania banana do klatki z małpami. Reszta radośnie obserwuje jak małpki obrzucają się gównem krzyczać że wszyscy inni to dranie. IMO exec to bardzo cenna rzecz i mam nadzieje że będzie nam służył przez długie długie lata, choćby po to żeby młodszym pokazać jak nie powinno się wielu rzeczy robić i jak łatwo zostac Rydzykiem. Taki portal-pomnik :)
[#24] Re: DvPlayer 0.44

@opi, post #22

Czyli rozumiem że idąc do kuflandii zakładasz frak i lakierki, a prosząc o piwo mówisz "Przepraszam bardzo szanownego Pana, czy łaskawy Pan zechciałby mi podać kufelek zimnego piwa".

Bo ja idę w swetrze i mówię "Dzień dobry, dwa Tyskie poproszę". Jeśli Ciebie dziwi zmiana zachowania w zależności od okoliczności, to już Twój problem, z mojej strony EOT.

[#25] Re: DvPlayer 0.44

@Mufa, post #24

Sposób wyrażania się i strój to nie są jedyne znaczniki kultury. Z mojej strony też EOT.
[#26] Re: DvPlayer 0.44

@szuler, post #19

http://www.42.pl/url/cla
[#27] Re: DvPlayer 0.44

@Valwit, post #26

Przepraszam ponownie za bledy. Staram sie pilnowac...
[#28] Re: DvPlayer 0.44

@opi, post #25

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Są miejsca i okoliczności gdzie można sobie pozwolić na więcej. Np. dowcip z "pieprzykiem" bezproblemowo opowiem kumplowi przy piwie. Ale już nigdy nie odważyłbym sobie opowiedzieć go podczas wizyty w domu u mojej babci. I to też świadczy o kulturze. To tyle.

Definitywny EOT.

[#29] Re: DvPlayer 0.44

@Valwit, post #23

Nie przeginaj z epitetami, bardzo Cię proszę!
[#30] Re: DvPlayer 0.44

@SirLEO, post #29

przepraszam za tego Rydzyka, faktycznie przegialem :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem