Komentowana treść: MicroA1 w Vesalii
[#1] Re: MicroA1 w Vesalii
Cena!!! Ja wiem, że amigowanie to drogie hobby, ale to już przesada...
[#2] Re: MicroA1 w Vesalii
Kurde, marzy mi sie choćby najsłabsza A1 ale te ceny są dla mnie kosmiczne.
[#3] Re: MicroA1 w Vesalii
I tak bedzie caly czas, dopoki eyetech bedzie trzymal wladze nad produkcja sprzetu a Amiga Inc slepo mu w tym przyklaskiwala zamiast szukac szansy na umowszechnienie systemu poprzez umozliwienie dzialania na sprzecie roznych producentow.



Aha, no tak to sie nazywa umowa licencyjna - tylko dlaczego nikt wiecej jej nie dostal?

[#4] Re: MicroA1 w Vesalii

@Davka, post #2

Jest popyt, to i jest taka a nie inna cena. Na samym tylko "Pianeta Amiga" poszły podobno 63 zamówienia.

[#5] Re: MicroA1 w Vesalii

@Mufa, post #4

Z panskich wypowiedzi bije hipokryzja. W komentarzach do innego newsa strofuje pan autora ze nie podał pełnych danych związanych z tymże newsem, chociaż autor odesłał zainteresowanych do dokumentacji. Teraz "podobno" w panskim komentarzu jest jak najbardziej uzasadnione. Skad ta wiedza? Przenoszona poczta pantoflową? A może szklana kula?

Prosze nie odbierać mojego komentarza jako ataku wrednych Mosowiec. Jestem zagorzałym kloniarzem od zawsze. Czytuje amigowe portale z sympatii do platformy ktorej używali/używają moi znajomi.
[#6] Re: MicroA1 w Vesalii

@BuLa, post #5

Nie, po prostu to jest pierwszy uzytkownik "jedynie słusznej i prawdziwej" AmigaOne w polsce.

Nie, nie zazdroszczę, jedynie złośliwie (względem Mufy) komentuję. ;) Do Mufy i tak najprawdopodobniej nie dotrze wydźwięk Twojego komentarza.
[#7] Re: MicroA1 w Vesalii

@BuLa, post #5

Tak wywróżyłem ze szklanej kuli, nie wiem tylko czemu akurat wyszło mi 63, może powinienem napisać 250 :D
[#8] Re: MicroA1 w Vesalii

@Mufa, post #7

Może to znak, iż najwyższa pora wymienić kulę.. na jakiś nowszy model wolny od wad
[#9] Re: MicroA1 w Vesalii
w zależności od rodzaju zamontowanych kości pamięci (128, 256 lub 512 MB), od 812,99 euro do 879,99 euro (bez kości pamięci za 810,50 euro).



812,99 - 810,50 = 2,49

SDRAMy za 2,49 Euro ?

[#10] Re: MicroA1 w Vesalii

@R-Tea, post #9

Wariant bez kości pamięci zawiera podkładkę pod mysz i naklejkę.
[#11] Re: MicroA1 w Vesalii

@mailman, post #10

Gratis?..;)

[#12] Re: MicroA1 w Vesalii

@mailman, post #10

jak jest naklejka, to naprawdę nic więcej do szczęścia nie potrzeba....

[przychodzę sobie do pracy rano, otwieram nie oglądany od 12 h PPA z uwagi na awarię routera w sieci domowej, i co widzę? piękna dyskusja, jest MUFA, są nasi MOSowcy - zapowiada się super... uraaaaa! - tak ponoć wrzesczeli krasnoarmiejcy gdy do ataku szli ;) ]

ech panowie - co by nie mówić, cena jest absurdalna. Owszem, microA rzecz fajna, pewnie niejeden by sobie kupił, pewnie na bogatym zachodzie paru się skusi, skoro w Polsce się znaleźli. Ale cena i tak jest zaporowa. Dla porównania - Mac mini kosztuje w sklepie Apple niecałe 2000 zł brutto - z G4.... o czym tu pisać
[#13] Re: MicroA1 w Vesalii

@wali7, post #12

Ale cena i tak jest zaporowa. Dla porównania - Mac mini kosztuje w sklepie Apple niecałe 2000 zł brutto - z G4.... o czym tu pisać


Ale na tym sprzęcie nie zadziała OS4.. wiec nie ma faktycznie o czym pisać..
[#14] Re: MicroA1 w Vesalii

@MaaG^dA, post #13

prawda.

ale przykład dowodzi, że znana i szanowana firma, właściciel marki o wiele wyżej cenionej niż Amiga jest w stanie sprzedać produkt doskonalszy technicznie i sporo taniej.

wiem, wiem - nie ta skala produkcji, nie te możliwości. ale (przynajmniej według bywalców znanego wszystkim portalu miłośników gwiazdek) OS4 i Amiga przygotowuje się do ekspansji na rynku. ale cokolwiek dziwnymi metodami - systemem przedpłat i zaporową ceną...

moim zdaniem, właściciel marki Amiga jest szkodnikiem, firmą której jedynem celem jest wyciągnięcie z marki maximum kasy przy najmniejszych nakładach. rozwój i ekspansja jest chyba ostatnim ich celem. w każdym razie tego dowodzi polityka marketingowa.

dla krytyków - zwłaszcza ze wspomnianego portalu - tak - jestem sfrustrowany, chciałbym kupić sobie microA1, chociażby żeby porównać sobie z moim Pegazem i dopiero wtedy wybrać lepsze rozwiązanie. ale nie wierzę w to, że przy obecnych właścicielach marki ma ona szanse na jakikolwiek sukces, i że uda mi się ją kiedykolwiek kupić.
[#15] Re: MicroA1 w Vesalii

@wali7, post #14

Pozostaje poczekać na Triokę, podobno ma być trochę tańsza



[#16] Re: MicroA1 w Vesalii

@Kwasu, post #15

Nie wiem, dlaczego uśmiecham się, czytając o czekaniu i Amidze.
[#17] Re: MicroA1 w Vesalii

@Kwasu, post #15

Pozostaje poczekać na Triokę, podobno ma być trochę tańsza



I jeżeli wierzyć wstępnym specyfikacjom to o wiele gorsza . Dwa sloty PCI , dwa sloty na SDRAM-y, a to wszystko za jedyne 400$-500$, normalnie sprzęt marzeń. Nie chciałbym trollować, ale podobne płyty dla pece można kupić za 4 - 5 $ . Dlaczego nikt nie wypuści "prawdziwej" Amigi , która będzie się trzymała dzisiejszych standardów , dlaczego kolejny model jest znacznie gorszy od poprzedniego , zamiast iść do przodu to Amiga p prostu się cofa i to w zastraszająco szybkim tempie .
[#18] Re: MicroA1 w Vesalii

@Olo, post #17

To wszystko jest nieważne. Liczy się błogosławieństwo.
[#19] Re: MicroA1 w Vesalii

@Olo, post #17

Dlaczego nikt nie wypuści "prawdziwej" Amigi , która będzie się trzymała dzisiejszych standardów




Bo prawdziwych Amigowców jest kilka setek. Może z dwa tysiące. Nikt nie potrzebuje Amigowego zbawienia.
[#20] Re: MicroA1 w Vesalii

@Olo, post #17

I jeżeli wierzyć wstępnym specyfikacjom to o wiele gorsza . Dwa sloty PCI , dwa sloty na SDRAM-y, a to wszystko za jedyne 400$-500$, normalnie sprzęt marzeń. Nie chciałbym trollować, ale podobne płyty dla pece można kupić za 4 - 5 $ . Dlaczego nikt nie wypuści "prawdziwej" Amigi , która będzie się trzymała dzisiejszych standardów , dlaczego kolejny model jest znacznie gorszy od poprzedniego , zamiast iść do przodu to Amiga p prostu się cofa i to w zastraszająco szybkim tempie .



Bardzo rzadko się z Tobą zgadzam, ale tym razem muszę przyznać Ci rację. Niestety większość ludzi ze środowiska sympatyków OS4, ma zupełnie inne zdanie i oczekuje pojawienia się Troiki z dużą nadzieją.

[#21] Re: MicroA1 w Vesalii

@Mufa, post #20

Niestety większość ludzi ze środowiska sympatyków OS4, ma zupełnie inne zdanie i oczekuje pojawienia się Troiki z dużą nadzieją


A może to po prostu oznacza, iż nawet dla ludzi na Zachodzie cena A1 nie jest znowu taka niska ? I dlaczego godzą sie mieć znacznie gorszy sprzęt za i tak całkiem spore pieniądze...
[#22] Re: MicroA1 w Vesalii

@Olo, post #17

Dlaczego nikt nie wypuści "prawdziwej" Amigi , która będzie się trzymała dzisiejszych standardów


O ile większość elementów dostępnych na rynku jest w miarę "standardowa" .. to niestety procki ppc nie są znowu takie standardowe dla linii x86 i problemem jest (jak sądzę) dostępność dobrych mostków północnych (articia, marvwell) - a to one w większości decydują o możliwośći tego co na płycie się znajdzie
[#23] Re: MicroA1 w Vesalii

@MaaG^dA, post #13

Ale działa audio logic.

[#24] Re: MicroA1 w Vesalii

@Mufa, post #20

Czekaja bo Troika jest niewiele gorsza a duuuuzzzzooooo tansza.

Cena uA1 jest bardzo wysoka szczegolnie w porowaniu z Pegazem 2.

Gdy do Troiki wstawimy karte na PCi zostaje nam jescze jeden slot i praktycznie mamy uA1. Do tego z leszpsza karta graficzna bo nie jestemy skazani na Radka 7k.

[#25] Re: MicroA1 w Vesalii

@MaaG^dA, post #22

Tak wiem że brak mostków dla PPC jest wielkim problemem i stanowi nielada kłopot dla konstruktorów nowych płyt PPC :( .

Pytanie tylko dlaczego nie zastosowano Tundry Tsi 108, wątpie aby to aż tak drastycznie podniosło cene .
[#26] Re: MicroA1 w Vesalii

@Sventevith, post #24

Czekaja bo Troika jest niewiele gorsza a duuuuzzzzooooo tansza.



Jasne, tylko co mają powiedzieć dotychczasowi userzy AONE, na AmigaWorld obok komentów przychylnych Troice pojawiają się też coraz częściej głosy zniecierpliwienia o dopałki G4 1.3 i szybsze. Ja po zakupie w 98r BPPC&BVison bezradnie przez 6 kolejnych lat patrzyłem jak świat ucieka mi do przodu. 2 lata temu trochę podgoniłem, ale nie mam zamiaru teraz stać w miejscu przez kolejne 6 lat. Za kilkanaście miesięcy chciałbym znowu podgonić, tylko jakoś perspektyw nie widzę skoro na rynku jest tylko Micro AONE i Troika. Dodatkowo aktualnie dostępne mostki nie powalają na kolana, Marvel i Tundra nie mają AGP, z kolei ArcticaS nia ma wsparcia dla DDRów. Jedyna nadzieja że wyjdzie wkońcu ArcticaP, bądź że Apple odchodząc od PPC będzie chciało udostępnić bądź tanio odsprzedać technologię U3H IC & K2.
[#27] Re: MicroA1 w Vesalii

@Mufa, post #26

Za kilkanaście miesięcy chciałbym znowu podgonić



Pegasos II z G4/1,7 GHz?
[#28] Re: MicroA1 w Vesalii

@Sventevith, post #24

Niemniej jesteśmy skazani na niską - jak na dzisiejsze standardy - przepustowość szyny PCI.

Heh, myślałem, że z chwilą gdy AGP na dobre zagościło w amigowym świadku, nigdy już nie powstanie NOWY projekt jakiegokolwiek komputera dla amigowców, oferujący PCI jako szynę dla karty graficznej. Cóż. Myliłem się. ;)
[#29] Re: MicroA1 w Vesalii

@Mufa, post #26

Marvel i Tundra nie mają AGP



W przypadku Marvela bynajmniej nie okazało się to jakimś szczególnie uciążliwym brakiem.
[#30] Re: MicroA1 w Vesalii

@MinisterQ, post #28

Tak, za dużo kontaktów ze świadkami, i oto efekty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem