Komentowana treść: MicroA1 w Vesalii
[#31] Re: MicroA1 w Vesalii

@Olo, post #25

Moim zdaniem to wlasnie cena jest powodem wybrania Tundra 107.

Mostek ten jest przestarzaly dtego mogli dostac te mostki po bardzo niskich cenach.

[#32] Re: MicroA1 w Vesalii

@Sventevith, post #31

A no i to ze mostek jest straszy pewnie technologicznie latwej to wdrozyc w zycie i tutaj tez pewnie byly jakies oszczednosci.
[#33] Re: MicroA1 w Vesalii

@Mufa, post #26

w przypadku uA1 zmiana jakichkolwiek komponentow i tak jest uciazliwa.
[#34] Re: MicroA1 w Vesalii

@Sventevith, post #31

Mostek ten jest przestarzaly (...)



Dlatego też wybierając przestarzały mostek, dostaniemy przestażałą płytę główną "cofniętą" w rozwoju o dobre 10 lat w stosunku do reszty świata :( i o kilka lat w stosunku do A1/mA1 , naprawde rewelacyjne myślenie. Weźmy to bo tanio i wypuśćmy bubel stulecia , takie jest moje zdanie .



@ Sventevith



Teroretycznie jest/będzie to model lepszy niż mA1, ale tylko teoretycznie. mA1 ma R7000 ale podpiętgo przez AGP, wyobraź sobie teraz takego samego radeona podpiętego przez PCI. Fakt istnieją inne karty pod PCI np R9250SE, ale nie dość że to wersja SE to jeszcze podpinana przez PCI, więc prędkość takiej karty może pozostawiać wiele do życzenia :( .
[#35] Re: MicroA1 w Vesalii

@opi, post #16

Nie wiem, dlaczego uśmiecham się, czytając o czekaniu i Amidze.



Poprostu czekanie to najczęstrza czynność robiona przez amigowców od ponad dekady

[#36] Re: MicroA1 w Vesalii

@Olo, post #34

Watpie czy predkosc spadnie az w takim duzym stopniu. AFAIK na artici nawet z g4 AGP niewiele przekracza wydajnosc PCI (IIRC to 160mb/s to jest max co mozna wyciagnac), wiec nie bedzie to az tak bolesne. Bolesne bedzie to ze znalezc nowoczesna (jak na amigowe warunki) obslugiwana karte na PCI po ludzkiej cenie jest raczej trudne.
[#37] Re: MicroA1 w Vesalii

@Olo, post #34

Co mi po AGP w uA1 skoro jest zawalone syfem pokroju r7k. Kazdy sprzet Amigowym wtym Pegaz jest zacofany w stosunku do PC. Na AW.NET projektant plyty zrobil wyliczenia jak by to wygladalo z Tundra 108.

[#38] Re: MicroA1 w Vesalii

@marcik, post #36

Tak to jest duzo wiekszy problem niz brak AGP. Szuaklem sobie w wolnej chwili i nic ciekawego nie ma. Na ebay.com jest dosc latwo ale na allegro nic nie ma.

[#39] Re: MicroA1 w Vesalii
wiecie, najnowocześniejsze płyty nie są już wyposażane w AGP



a dlaczego w tej nowej Amidze jest tylko G3 ?
[#40] Re: MicroA1 w Vesalii

@krismiszcz, post #39

Cena
[#41] Re: MicroA1 w Vesalii

@krismiszcz, post #39

Nie wiesz? Przecież oszczędzają. ;) No i żeby sprzęt nie był za drogi.

BTW: Jak były te pytania do Amigi, to mnie rozbawiła odpowiedź na temat ceny A1, że jak jest ktoś lepszym specem, to niech zrobi im tańszy kosztorys i zaprojektuje. Tylko się w czoło mu kazać popukać, przecież wystarczy na Pegasosa popatrzeć... I oni myślą o ludziach, amigowcach? A takiego tam!
[#42] Re: MicroA1 w Vesalii
Ci trochę z ceną już przeginają więc za ile i gdzie najtaniej można kupić Pegasosa II nowego?

[#43] Re: MicroA1 w Vesalii

@smith, post #42

Na giełdzie PPA jest ogłoszenie gdzie Pegasos2 G3 jest za 500 zł.
[#44] Re: MicroA1 w Vesalii
bądź że Apple odchodząc od PPC będzie chciało udostępnić bądź tanio odsprzedać technologię U3H IC & K2.



hehe Apple nie powiedziało jeszcze że na 100% przechodzi na x86!

Ostatnio podpisali umowe z Freescale na ponad 2 lata na dostawy procesorów !



acha jeszcze to : :)



The new PowerMac revisions are expected to utilize the 970MP Dual Core PowerPC processor. The existence of a dual core variant of the PowerPC 970 (G5) has been (...) officially announced by IBM in July 2005. This was after Apple's historic announcement that they would be migrating to Intel processors in the future.



Still, many expect that Apple will utilize the Dual Core 970MP processor in upcoming PowerMac revisions before moving to Intel. The dual core version of the PowerPC 970 is reported to have up to a 50-80% performance improvement over the single core version."



Nowe PowerMac-i G5 mają mieć 4 rdzenie Czekamy na Expo :ppp
[#45] Re: MicroA1 w Vesalii

@grxmrx, post #43

No tak, nie umiem czytać ;) Chodziło o nowego ;)
[#46] Re: MicroA1 w Vesalii

@grxmrx, post #43

A dokladnie:



Pegasos-a II G3 600 + 256RAM+Radeon7500+HDD 40GB

sprawny 100% do tego zarejestrowany MOL



tylko 500zł !! Pilnie
!!



cos mi sie nie chce wierzyc w taka "okazje" ;)



[#47] Re: MicroA1 w Vesalii

@marcik, post #36

To ja moze powiem jak to jest w praktyce. W Peg1 z G3 mialem na poczatku Voodoo3 2k na PCI i gdy wymienilem ja na wersje AGP odczulem wieksze przyspieszenie niz po przesiadce z Voodoo na Radeona 7500.



Na Voodoo PCI nie dalo sie ogladac filmu w wysokiej rozdzialce, bo zaczynal gubic sporo klatek. Przy AGP jest jeszcze luz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem