Komentowana treść: Pegasosy G4 taniej!
[#1] Re: Pegasosy G4 taniej!
Wow,no pieknie pieknie :D
[#2] Re: Pegasosy G4 taniej!
Troika - z czym do ludzi? ;)
[#3] Re: Pegasosy G4 taniej!
Nowa cena będzie obowiązywać od najbliższej dostawy, której spodziewamy się za ok. 2 tygodnie.



To było celowe? ;)
[#4] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Kamul, post #3

Dawno temu w odleglej Galaktyce Euro kosztowalo 4,5 zlotego. Dzis kosztuje 3,9, a poza tym wraz z uplywem czasu starsze urzadzenia tanieja (o ile zastepuja je nowsze...)
[#5] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Pepe, post #4

Widzę, że kolega nie zrozumiał aluzji, a przecież Kamul 2 tygodnie
uwypuklił :))) Przejrzeć proponuję dyskusję i newsy - hehehe i
wszystko będzie jasne :))
[#6] Re: Pegasosy G4 taniej!
No cóż ja nadal się będę upierał, że 2149 zł to za dużo za ten sprzęt...
[#7] Re: Pegasosy G4 taniej!

@tomek, post #6

Na stronie Pegaza koszyuje on 499 $.
[#8] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Sventevith, post #7

nie lepiej kupic tajemnicze urzadzenie? :)
[#9] Re: Pegasosy G4 taniej!

@tomek, post #6

2149 zł to za dużo za ten sprzęt...



W pełni się z tym zgadzam.
[#10] Re: Pegasosy G4 taniej!

@amigafan, post #9

Przekora, Amy alleluja i do przodu!
[#11] Re: Pegasosy G4 taniej!

@MinisterQ, post #10

Jako samozwańczy posiadacz Prawdy Ostatecznej i przewodnik stada, mówie: AMEN BRACIE :)
[#12] Re: Pegasosy G4 taniej!
ciekawe ile by kosztowała wymiana z g3 na g4
[#13] Re: Pegasosy G4 taniej!

@amigafan, post #9

I tak nie kupicie (mam na myśli Tomka również), więc wasza opinia mnie nie dziwi. Nie zmienia to jednak faktu, że to najtańszy póki co z komputerów amigopodobnych, a i technicznie najbardziej zaawansowany. Więc jeżeli którekolwiek z tych rozwiązań jest warte swych pieniędzy, to właśnie Pegasos II. Inna sprawa, że jeżeli komuś klasyk wystarcza to rozwiązaniem wartym ceny będzie pewnie zakup peceta i zainstalowanie WinUAE.
[#14] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Grzegorz Kraszewski, post #13

Ja zdecydowałem i kupuje PegazaII. Co prawda nie G4 tylko G3, i nie w Efunzine, ale lepszego i tak nie kupię, ze względu na małą zawartość portfela, a mojej A1200 sprzedawać nie zamierzam. Tak, więc wszystkim, którym nie wystarcza gotówki na G4 lub A1, gorąco polecam takie zachowanie.
[#15] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Sventevith, post #7

I ta cena jest już bardziej rozsądna. Dlaczego w Efunzine musi być o 150$ wyższa?
[#16] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Grzegorz Kraszewski, post #13

mam na myśli Tomka również

No ja nie kupię drugiego pegaza ale rozważyłbym wymianę procesora gdyby jego cena nie była równie wygórowana...
[#17] Re: Pegasosy G4 taniej!

@tomek, post #15

Bo eFunzine jest jedną z nielicznych firm rozprowadzających nowy sprzęt Amigi. A jak ma się monopol, to można walić ceny jakie się chce. Nie znasz tego mechanizmu?

A swoją drogą.... Amiga zaczyna się robić komputerem dla wybranych i prawdziwie w niej zakochanych (w dobrym tego słowa znaczeniu). Ci którzy chcieli by kupićswój 1-szy komputer, NAPEWNO nie kupią Amigi.

Co za czasy.... już można znaleźć z drugiej ręki stacje "SiliconGraphic" tańsze od Pega :)
[#18] Re: Pegasosy G4 taniej!

@tomek, post #15

Dlaczego w Efunzine musi być o 150$ wyższa?



Bo zawiera podatek VAT? Jakbyś kupił on-line to doliczyliby Ci na granicy (w składzie celnym).
[#19] Re: Pegasosy G4 taniej!

@AlaN, post #17

już można znaleźć z drugiej ręki stacje "SiliconGraphic" tańsze od Pega



Dziwisz się? Ja miałem przyjemność z kompem "O2" Silicon Graphics właśnie. 64 MB RAM w SIMM-ach 32-bitowych, procesor 166 MHz... Sprzęt o wartości wyłącznie muzealnej.
[#20] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Grzegorz Kraszewski, post #19

No ale nazywa się, ma markę. Wystarczy że nazwa brzmi "Silicon Graphics", i reszta przestaje się liczyć, albo ma marginalne znaczenie.
[#21] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Grzegorz Kraszewski, post #18

A dlaczego uważasz, że ta cena jest ceną netto i nie zawiera VAT-u?

Jeśli Pegasos produkowany jest w EU to nie ma podstaw, by na granicy doliczano nam 22%. VAT płaci się tylko raz.

Jeśli nie w EU to przy eksporcie można "tamtejszy" VAT odzyskać...

Online oczywiście tego nie zrobię, ale Efunzine raczej nie kupuje online.

Popraw mnie jeśli się mylę...
[#22] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Kaczus, post #5

Zrozumial. Tylko przypadkiem mu sie kliknelo, ze odpowiada akurat na ten komentarz, a nie pisze niezalezny...
[#23] Re: Pegasosy G4 taniej!

@tomek, post #21

Wysyłane jest z USA, tam od transakcji internetowych chyba jeszcze się
podatku nie płaci (przynajmniej tak było do niedawna).
[#24] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Kaczus, post #23

Efunzine kupuje Pegasosy w USA?





[#25] Re: Pegasosy G4 taniej!

@tomek, post #21

A dlaczego uważasz, że ta cena jest ceną netto i nie zawiera VAT-u?



Dlatego: "Customers outside the United States may be charged further import duties and taxes by the shipping provider." Jest to zatem cena dla klientów amerykańskich a więc bez VAT. Jeżeli więc ten towar wejdzie do UE to będziesz musiał ten VAT zapłacić. eFunzine jeżeli kupuje bez VAT to też musi go zapłacić, a więc wlicza go w cenę. Ba, ja mimo, że dostałem od Genesi Pegasosa za darmo to i tak musiałem zapłacić 22% VAT od jego ceny rynkowej.
[#26] Re: Pegasosy G4 taniej!

@tomek, post #24

Efunzine kupuje Pegasosy w USA?



Nie ma znaczenia gdzie kupuje. VAT i tak płaci końcowy odbiorca.
[#27] Re: Pegasosy G4 taniej!

@tomek, post #24

Odwrotnie. Kupując poprzez stronę Genesi kupujesz w USA.
[#28] Re: Pegasosy G4 taniej!

@tomek, post #24

Jesli kupuja od Genesi to tak (i podejrzewam ze wlasnie tak robia) - Genesi wszystkie Pegazy sprowadza do USA to z tamtad nimi rozporzadzaja. Jesli maja kotrakt i kupuja bezposrednio od bplanu (choc nie wiem czy to jest mozliwe) to wtedy kupuja w Niemczech.
[#29] Re: Pegasosy G4 taniej!

@AlaN, post #17

A swoją drogą.... Amiga zaczyna się robić komputerem dla wybranych i prawdziwie w niej zakochanych




opowiadacie i marudzicie. jak kupowalismy karty ppc z p5 za np 2300zl jakies 6-7 lat temu to dopiero byla drozyzna. a jednak wszyscy sie cieszyli progress jest. tym ktorym 'za drogo' polecam minimaca albo wintela z allegro na kilogramy [...]
[#30] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Grzegorz Kraszewski, post #25

Czy ktoś może mi powiedzieć ile kosztuje Pegasos w Niemczech gdzie (jak mi sie wydaje) jest produkowany?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem