Komentowana treść: Pegasosy G4 taniej!
[#31] Re: Pegasosy G4 taniej!

@smackme, post #29

jak kupowalismy karty ppc z p5 za np 2300zl

A ilu kupowało? Nie byli "wybrani"?
[#32] Re: Pegasosy G4 taniej!

@smackme, post #29

IMO nie chodzilo wtedy tylko o to ze jest progress ale takze ze o to ze w tych latach byla jeszcze jakas nadzieja na nadgonienie reszty swiata. Dzisiaj to juz nam zostal komputer dla hobbystow i moze to i lepiej :)
[#33] Re: Pegasosy G4 taniej!

@tomek, post #30

Wejdź na stronę Vesalii. Poczytaj też sekcję SHIPPING.
[#34] Re: Pegasosy G4 taniej!

@tomek, post #21

VAT na stronie Genesi nie jest doliczany, dostaliśmy dziś oficjalne potwierdzenie od producenta. Trzeba go zapłacić w Polsce przed odbiorem przesyłki. Co więcej trzeba będzie go dodać także do ceny przesyłki, która tania raczej nie będzie.

Cena końcowa może więc wyjść wyższa niż u nas, a wszelkie ewentualne reklamacje trzeba będzie także załatwiać samemu, co oznacza wysokie koszty wysyłki za granicę.

Nie będzie również polskiej instrukcji itp.
[#35] Re: Pegasosy G4 taniej!
wysprzedają zapasy, to możemy się doczekać nowego Pegasosa? Sądze że chcą wprowadzić na rynek nowy model, czyli ciekawie się zapowiada :)
[#36] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Grzegorz Kraszewski, post #25

ja mimo, że dostałem od Genesi Pegasosa za darmo to i tak musiałem zapłacić 22% VAT od jego ceny rynkowej.



A jak celnicy ustalili tę "cenę rynkową" bo nie sądzę, żeby akurat któryś z nich śledził ceny wszystkich "komputerów alternatywnych"

Sam im musiałeś podać tę cenę czy zrobiła to Genesi?



Pytam bo jak bym miał dostać jakiś sprzęt Amigowy z USA to zastanawiam się na jakiej podstawioe doliczą te 22%VATu.
[#37] Re: Pegasosy G4 taniej!

@amigafan, post #36

Znajac naszych celnikow wydra ile sie bedzie dalo...
[#38] Re: Pegasosy G4 taniej!

@amigafan, post #36

Na mój mały rozumek, to taka paczka jest nadawana jako wartościowa, zatem sobie liczą VAT od jej wartości zapewne.
[#39] Re: Pegasosy G4 taniej!

@marcik, post #32

A ilu kupowało? Nie byli "wybrani"?




tak, bo sami wybrali. na peca tez mozesz wziac kredyt [...] jak mowie - chcesz ultrataniosci kupuj importy na paletach [...] nie porownojmy skali produkcji pc/mac do limitowanych serii jakimi sa peg/aone, koszty sa chyba troszeczke inne. nie rozumiem tych utyskiwan.



Dzisiaj to juz nam zostal komputer dla hobbystow i moze to i lepiej




lol. a w 1998 a1200 z przystawkami p5 to byla niby profesjonalna stacja robocza [...] wiec to twoje dzisiaj trwa chyba juz ladnych pare latek. jesli ktos sie nie obudzil od czasow ostatnich podrygow marki to jego problem. moze tak - hobbystyczna natura amigi pojawila sie w momencie kiedy zniknal rynek gier i komercyjnych aplikacji, wiec kazdy kto dzis sie decyduje na peg/aone chyba wie co bierze.



nie wiem za bardzo o co chodzi z tym 'nadgonieniem', czy moze dlatego ze do grania mam playstation?
[#40] Re: Pegasosy G4 taniej!

@Grzegorz Kraszewski, post #25

Ba, ja mimo, że dostałem od Genesi Pegasosa za darmo to i tak musiałem zapłacić 22% VAT od jego ceny rynkowej.




No i tutaj przyda się zapowiadany 15% VAT

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem