Komentowana treść: GTK-MUI wrapper gotowy?
[#1] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?
Ach te systemy miotające się od portu do portu... FLTK też na AmigaOS 4 przeportowano, przeniesiono ze 3 aplikacje (paskudnie wygladające, no ale to nie był wrapper) i ucichło...
[#2] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Jest tylko jedna malutka różnica.. malutka.

Na os4 o ile mi wiadomo przeportowano gtk - więc wygląda jak na gtk przystało.

"U nas" wygląda to muiowo.. a działa.. to się jeszcze okaże..;)
[#3] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@MaaG^dA, post #2

gtk raczej nie przeportowanona os4, tylko jakis mniej popularny system o ile mnie pamiec nie myli. Uwazam, ze co jak co ale gtk jest uzywany w tak wielu dobrych programach ze naprawde warto sie tym zainteresowac, chociazby GIMP czy Inkscape.
[#4] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@nelson, post #3

GIMP, Inkspace, Abiword, Firefox, X-Chat i ok. 1056 innych na http://www.GnomeFiles.org/ :)

Jeśli udałoby się przeportować dzięki takiemu wrapperowi choć część z tych wiekszych aplikacji to znacznie można by było uzupełnić braki w oprogramowaniu na Amidze, bo przecież nie ma zbyt wiele osób żeby napisać konkurencyjne oprogramowanie od zera w takiej ilości a czasami i jakości. Ewentualne porty można traktować jako uzupełnienie, ale nie jedyna droga dla nowego oprogramowania.
[#5] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@nelson, post #3

A jednak. W archiwum jest makefile dla os4 również...
[#6] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@MaaG^dA, post #5

W newsie od początku jest napisane "dla systemów AmigaOS", z resztą te trzy kropki na końcu skojarzyły mi się od razu z "no cóż za pech, jest również na os4"
[#7] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?
Jedno mnie ciekawi - jak, i czy poruszono kwestię zewnętrznych klas, albo chociaż budowania wewnętrznych. GTK posiada znacznie więcej klas od MUI, samo przeportowanie podstawowego API może nie wystarczyć do przeportowania większości bardziej skomplikowanych programów...
[#8] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@nelson, post #3

Ten wrapper jest pod MUI, a więc teoretycznie pod każdy amigowy system który go wspiera...
[#9] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@MinisterQ, post #8

ja wiem, tylko przeportowanie a wrapper to chyba troche cos innego ? :)
[#10] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@nelson, post #9

To jest wrapper na MUI. Jedyne co trzeba zrobić to przeportować ewentualne wywołania dispatcherów i hooków... A to się robi niemal z buta, jeśli używa się odpowiednich makr..
[#11] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?
Szczerze mnie ciekawi czy ten wrapper bedzie w stanie poradzic sobie z wiekszymi programami.
[#12] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@marcik, post #11

wg. Wikipedia:

GTK+ to biblioteka służąca do tworzenia interfejsu graficznego do programów komputerowych [...]



Jeżeli wszystkie funkcje zostały zaimplementowane to przynajmniej GUI każdego programu korzystającego z GTK powinno być do "przetrawienia" ;) .



Ale GUI to jedno, a cały program to drugie. Pewnie znowu czeka nas wysyp małych pchełek z Linuxa robiących sztuczny tłum w dziale "nowe programy na Amigę". Cieszyć się, czy płakać?

[#13] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?
nie widze funkcji g_signal_connect(G_OBJECT.......)



bardzo wiele programow tej funkcji uzywa.
[#14] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@pjk, post #13

a ja widzę :)
[#15] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@Prince, post #12

W skład GUI wchodzą klasy. Jeśli jakiejś klasy nie ma, nie ma też GUI. ;)
[#16] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@Prince, post #14

a ja widzę




gdzie?
[#17] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@pjk, post #16

g_signal_connect nie ma, ale jest gtk_signal_connect ;)
[#18] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@grxmrx, post #17

czyli programu z funkcja g_signal... (z biblioteki glib) nie skompilujesz. gtk_signal.... jest przestarzale i niezalecane. do operacji na sygnalach zalecane jest korzystanie z biblioteki glib.



pozdrawiam

[#19] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?
:)



Pusty:f/src> make -f Makefile.MorphOS

compiling g_lib.o...

In file included from g_lib.c:41:

gtk.h:976: gtk/gtkstock.h: No such file or directory

g_lib.c:155: warning: #warning g_object_unref is not completely implemented

make: *** [g_lib.o] Error 1
[#20] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?
Oli zaprezentował kilka nowych obrazków - tutaj. Aktualnie usuwa drobne błędy i niebawem uaktualni CVS.
[#21] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@mailman, post #20

No i to co widać na tym obrazku nie wykracza zbytnio poza standardowe klasy dostępne w podstawowym pakiecie MUI...
[#22] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@MinisterQ, post #21

dziwnie wyglądają te strzałki góra-dół przy gadżetach stringowych. tradycja amigowa każe raczej uzywać do takich rzeczy klasy obiektu slider wypasionego dodatkowo w cyferki :) Byle nie ten jak w Prefsach Time z MOSa, bo choć efektownie ten obiekt się zachowuje, to tam nie da sie precyzyjnie ustawiać liczby pojedynczymi kliknięciami jak w zwykłym sliderze.

Założe sie, że trudniej jest zrobic wrapper MUI na GTK niż odwrotnie :D

[#23] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@R-Tea, post #22



[#24] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@grxmrx, post #4

pewnie już tu nikt nie zagląda...

No cóż widzę, że ten komentarz odpowiada na moje pytanie z

forum :)

Ciekawi mnie tylko jak duży musiałby być budżet Bounty "AmiWorda" - AbiWord dla Amigi/Pegasosa ;) by zainteresował odpowiedniego programistę...
[#25] Re: GTK-MUI wrapper gotowy?

@tomek, post #24

Za Mozillę jest prawie 10 tysięcy dolarów i... nic.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem