Komentowana treść: FastATA i Linux
[#1] Re: FastATA i Linux
OLABOGA! Po tylu latach...
[#2] Re: FastATA i Linux
THX choć linuksa nie używam. To może teraz dla MorphOSa
[#3] Re: FastATA i Linux
Nie.... To chyba nie możliwe. Ta firma przecież chroni swoje informacje lepiej niż M$...
[#4] Re: FastATA i Linux
Hmm... GNU? Znam kogoś kto by powiedział od razu, że to amatorszczyzna i żeby tego nie używać ;)
[#5] Re: FastATA i Linux
Super! Może wreszcie mój niedościgniony amigowy idol - Andrzej Drozd - odpali linuxa na Ami.







[#6] Re: FastATA i Linux

@koodlaty, post #4

Lubię takie wiadomości ! :D

[#7] Re: FastATA i Linux
Tamtadam-tamtadam, tamtadam, tamtadam, taaaaaa daaaaaa daaaaaa daaaaaaammmmmmm!



Wiwat! Wiwat! Wiwat! Wiwat!



Hip-hip! Hura!



Hura! Hura! Hura! Hura





OGŁASZAM ŚWIĘTO NARODOWE





Powstanmy aby uroczyście uczcic ta chwile



(Hymn panstwowy)





:D :D :D
[#8] Re: FastATA i Linux
Jeszcze tylko mediator ech....
[#9] Re: FastATA i Linux
Jaki jest tego cel ze tak spytam? Po Linuxa kontrolerow jest taka ilosc ze az glowa boli i to sensownych firm, nadto za niewielkie pieniadze. Wiec o co tutaj chodzi?
[#10] Re: FastATA i Linux

@Poke, post #9

nareszcie bedziesz mogl uzywac 4 urzadzen pod linuxem w roznych trybach pod amiga classic ppc.

tak mogles uzyc tylko 4GB pierwszej partycji.

[#11] Re: FastATA i Linux

@Poke, post #9

Przeczytaj ze dwa razy to,co jest napisane w temacie.Od siebie dodam że Linux nie miał sterowników do Fast-Ata - rozpoznawał go jako ztandartowy sterownik (czyli max.2 urządzenia)
[#12] Re: FastATA i Linux

@Poke, post #9

Wiec o co tutaj chodzi?



O Fast ATA chodzi - wlasnie o Fast ATA i jego dzialajacy drugi port (Secondary) :P
[#13] Re: FastATA i Linux

@Andrzej Drozd, post #12

Ryćkać 2 port fastata :), ja chcę sterów do Mediatora.
[#14] Re: FastATA i Linux

@stefkos, post #10

mogles uzyc tylko 4GB pierwszej partycji



Nieprawda, linux używa własnych procedur do obsługi dysków i ograniczenie 4GB jest mu obce. Ten nowy sterownik daje tylko to że można użyć drugiego portu fastaty ale kosztem nieużywania Gayle. "Do not use Gayle and FastATA driver at the same time!" - według readme.
[#15] Re: FastATA i Linux

@Sylwester, post #14

Ale naprawde nie chodzi o fastata w tym momencie:). Elbox zrobil maly kroczek w kierunku normalnosci i chwala im za to. Ja naprawde mam nadzieje ze za jakis czas zobacze pod medkiem linucha i mosa;)
[#16] Re: FastATA i Linux

@Fazior, post #15

Rozczulilem sie - to byl moj pierwszy koment z amigi.
[#17] Re: FastATA i Linux

@stefkos, post #10

A prosze wybaczyc ignorancje - czy nie mozna tego samego zrobic z innymi kontrolerami na Linuxa innych firm? Nie bardzo rozumiem, skoro to jest czysty Linux to przeciez takich kontrolerow jest doslownie masa.
[#18] Re: FastATA i Linux

@Poke, post #17

Masa takich kontrolerów jak FastATA na Amigę? Hmm...
[#19] Re: FastATA i Linux

@grxmrx, post #18

to tak jak z amy.

gdzies jest lecz nie wiadomo gdzie...tralala la lalaalala...
[#20] Re: FastATA i Linux

@grxmrx, post #18

Ale ja mowie o Linuxie! Jezeli to cos dziala na Linuxie to gdzie problem. Szczerze nei rozumiem.
[#21] Re: FastATA i Linux

@Poke, post #20

Nie wykorzystuje wszystkich mozliwosci, tzn uzywa tylko 2 z 4 urzadzen...
[#22] Re: FastATA i Linux

@Kaczus, post #21

Ja rozumiem, to rozumumiem. Ale nie rozumiem czemu akurat pod czym co dziala na Linuxie mam uzywac tego akurat produktu? Przeciez pod Linuxa jest bardzo duzy wybor kontrolerow - dlaczego uzywac akurat tego?
[#23] Re: FastATA i Linux

@Poke, post #22

Albo jesteś idiotą albo takiego udajesz... W polsce dostępne są 2 kontrolery pod linuxa w standardzie ATA - standardowy, wolny kontroler, lub elboxowy.... wiec jaki jest wybor?
[#24] Re: FastATA i Linux

@Kaczus, post #23

Chyba po prostu kolega Poke uwaza, ze to sterownik do kontrolera Fast ATA, ktorego mozna podpiac pod peceta i korzystac z niego pod linuksem x86 :d - bo tam jest niby masa kontrolerow....



Poke: Wymien ta mase kontrolerow na LINUKSA DZIALAJACEGO NA AMIDZE!! (68k lub ppc)...
[#25] Re: FastATA i Linux

@Kaczus, post #23

Zadawanie pytan i drazenie tematu to oznaka idiotyzmu? Moj ty biedny gluptaku... EOT.
[#26] Re: FastATA i Linux

@Masta Krishna, post #24

Pytanie i to serio: czym sie rozni dystrybucja Linuxa dzialajacego na Amidze pod PPC od tej na tym smamym CPU ale powiedzmy w Macu lub serwerach IBMowych. Szczerze nie rozumiem - przeciez wiekszosc driverow kontrolerow ATA jest kernelach, jak chociazby prawie cala rodzina Sil'ow - a na tych chipsetach produktow doslownie jak mrowek.
[#27] Re: FastATA i Linux

@Poke, post #26

Powodzenia życzę w odczytywaniu splitowanych partycji. (A może chodzi o odczytywanie dalszych partycji pod linuxem z FastAtą...?)
[#28] Re: FastATA i Linux

@SirLEO, post #27

W zyciu nie mialem problemow! RAID 0 i 1 - dziala. 5'tki nie sprawdzalem bo chyba nawet moj kontroler tego nie obsluguje, zreszta nei mam 3 dyskow.
[#29] Re: FastATA i Linux

@Poke, post #17

innych firm?



Nie ma innych firm. Jest tylko Elbox ktory ma na koncie urzadzenie typu fastide i fastata :)

Co do samego fasteide, to istnieje tez firma "garaż" - mozesz sobie sam zrobic fasteide korzystajac z aminetowego schematu :P



Oprocz ide mozna jeszcze na Classicu uzyc scsi. No ale z tym linux nigdy nie mial problemow, tylko uzytkownicy z drogim sprzetem :P
[#30] Re: FastATA i Linux

@Andrzej Drozd, post #29

Czekaj, czekaj - tu chodzi o ZLACZE?!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem