Komentowana treść: Dragon 1200 - nowe informacje
[#1] Re: Dragon 1200 - nowe informacje
karty procesorowe Dragon..

Dziękuję :D .



Maj już zaniedługo... ciekawe czy nie spalą w przedbiegach ;)

Procesorek CF i z tego co wynika 266 MHZ.. czy się mylę?
[#2] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@TJindy, post #1

Nawet nie potrzeba chłodzenia ;) a moja motorolka 68040 40 MHz ma i radiator i wentylator !!!! jakie to teraz wszystko inne..;)
[#3] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@maly_rawi, post #2

Jakby to wypuscili to dla mnie spelnienie marzen - najszybszy 68060:))))))))))))))))))))))))))..nigdy nie lubilem PPC, to p[rocesor dla mnie..tylko zastanawiam sie nad....cena...
[#4] Re: Dragon 1200 - nowe informacje
karty procesorowe Dragon..

Dziękuję :D .



Maj już zaniedługo... ciekawe czy nie spalą w przedbiegach ;)

Procesorek CF i z tego co wynika 266 MHZ.. czy się mylę?
[#5] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MrT, post #3

na piecu pod amithlonem czy innym winuae masz jeszcze szybsze 68k.
[#6] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MinisterQ, post #5

ale to nie to samo
[#7] Re: Dragon 1200 - nowe informacje
a ja sie zastanawiam nad ta masa programow uzywajacych tego procesora.

kilka z programow pewnie nawet go nie obsluzy...ale co tam.
[#8] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@quaint, post #6

Jak nie? działa tak samo. a nawet lepiej. ;)
[#9] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MinisterQ, post #8

Nie ma "look&feel" a poza tym który z amigowców by chciał używać pecet z jego "genialnym systemem z małego-miękkiego" i udawać, że to Amiga.
[#10] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MinisterQ, post #5

WinUAE i Amithlon to jednak nie to,myslalem zeby nawet wstawic plyte od pieca do obudowy Amigi itd.,ale to kurcze nadal nie to..
[#11] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MrT, post #10

To widać że traktujecie ten komputer (Amigę) w kategoriach muzealno - sentymentalnych, a nie czysto użytkowych i praktycznych.
[#12] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MinisterQ, post #11

Nie do konca - muzealno-sentymentalnie traktuje swoja a600, w przypadku "duzej" Amigi musi takze spelaniac role uzytkowe..w tym przypadku poczciwe 040, nie wystarcza, za PPC nie przepadam i a 060 "nie wydala". Perspektywa procka zgodnego w dol jest dla mnie genialna..a co do Amithlon i WinUAE - kosci AGA i Paula to dla nich dalej nie to, szczegolnie przy demach:))
[#13] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MrT, post #12

Ciekawe jak bardzo sie zawiedziesz jak coldfire okaże się wolniejszy niż pierwsza lepsza emulacja m68k na jakimś pegazie, a1, czy innym grzybie. ;)

coldfire nie jest zgodny w dół w 100%, a nawet w 90%, ale to było wałkowane już kiedyś wcześniej.
[#14] Re: Dragon 1200 - nowe informacje
Drżyjcie Intel® Core™ Duo

[#15] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@amigafan, post #9

Nie ma "look&feel"



W jakim sensie? WinUae, pełny ekranik i masz 'classic tower'. Dla lepszego 'feelingu' możesz sobie zamowic naklejke z boing`iem na obudowe za jedyne 14,99zł (+ przesylka). A może sprawa rozchodzi sie o to ze bolą Cię oczy od monitora VGA?



a poza tym który z amigowców by chciał używać pecet z jego "genialnym systemem z małego-miękkiego" i udawać, że to Amiga.



Czemu nie, skoro nie mam kasy wypchanej forsą zeby jej utopić w classicu ktory i tak jest na swojej 'granicy uzywalnosci' albo A1, której a) nie kupie, bo gdzie? b) cena.



Juz szybciej stane się 'happy pegaz user' niz 'o k**** ale przeplacilem za A1 ale za to jaki mam feeling!'



A na ten dzień jestem 'happy winuae user'

[#16] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@alpine, post #15

Problemem moze byc, jak to w elboxie kasa. Waidomo, ze nie oczekuje cudow, choc 400mipsowy 68060 fajna rzecz hehe, ale jak elbox walnie cene warta mojej pensji to bedzie problem..a do tego pewno bede musial kupic mediatora A3000/4000 i ciekawe co jeszcze...
[#17] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@quaint, post #6

ale to nie to samo



Tak, poniewaz brakuje AGAty podlaczonej do TV :P
[#18] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MrT, post #12

za PPC nie przepadam



Bedziesz sie musial zmusic do PPC, poniewaz AOS4 nie pojdzie na samym Dragonie (o ile ten w ogole powstanie :P ), i pewnie powstanie jakas droga "dokladka" do Dragona :P
[#19] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@Andrzej Drozd, post #18

OS 4.0 z tego co czytalem , "nie lubi"mediatora,wiec w ogole by sie kanapka zrobila
[#20] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MinisterQ, post #11

Amige jak najbardziej w takich wlasnie kategoriach:)
[#21] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MrT, post #19

To raczej Elbox nie lubi z nikim wspolpracowac...
[#22] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@Kaczus, post #21

Hmm..tylko po co mi OS 4.0, jak 3.9 by fruwal..a te smigajace demka..ciekawe czy by poszly..
[#23] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MrT, post #22

Bo os3.9 jest z poprzedniej epoki? i trzeba iść dalej... No i programów będzie coraz mniej...
[#24] Re: Dragon 1200 - nowe informacje
Czy można mieć w jedej Amidze działającego Dragona i jednocześnie Blizzarda PPC?
[#25] Re: Dragon 1200 - nowe informacje
No i dobrze bo AOS4 i tak nie wyjdzie ;)
[#26] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@alpine, post #15

W jakim sensie? WinUae...



No właśnie w takim, że to winuae działający na (o zgrozo) windozie.



ale przeplacilem za A1 (...) możesz sobie zamowic naklejke z boing



Ja bym chętnie przepłacił za A1 a nawet Amy05 zamawiając do tego wspomnianą naklejkę.



jestem 'happy winuae user'



Pozostanie dla mnie tajemnicą (podobną do tej - kto, jak i w jakim celu zbudował piramidy) jak można być 'happy' używając winzgrozy.
[#27] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MrT, post #19

> OS 4.0 z tego co czytalem , "nie lubi"mediatora,wiec w ogole by sie kanapka zrobila



ja też gdzieś czytałem - final os4 not support mediator, maybe in future
[#28] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@amigafan, post #26

Wiesz, wielu może zadać podobne pytanie, wstawiając Amigę, Pegasosa, u/A1...

Ot ja jestem happy (półtora roku bez reinstalacji), zmusiła mnie do tego wymiana dysku na większy (w sierpniu by było 2 lata).

Problemy były różne, ale ja jestem cierpliwy i potrafię nauczyć się z nimi żyć. Ze sprzętem też są różniste problemy.

Pecety i windowsy to taki sam świat jak nasz, tylko na inna skalę i innymi problemami.
[#29] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@Prince, post #24

> Czy można mieć w jedej Amidze działającego Dragona i jednocześnie Blizzarda PPC?



chyba tak, bo dragon jest na pci do mediatora.
[#30] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

> chyba tak, bo dragon jest na pci do mediatora

oj, chyba nie... ze zdjęć na stronie Elboxu wynika, że Dragon to dwie karty - pierwsza montowana identycznie jak Mediator, z tym że z AGP i różnymi dodatkami, i włożona w nią karta procesorowa z CF. Zresztą po co MACHy na Mediatorze, skoro CF ma wbudowany mostek PCI i AGP?

Zresztą jak rozwiązać problem konfliktu CF z 68k na karcie PPC? Zapewne kartą PPC dla Dragona ma być mityczny Shark. Rozwiązanie niegłupie, bo po co nam w komputerze 4 CPU, z czego dwa produkujące tylko ciepło? Pozatym używanie PPC (603e) o wydajności porównywalnej z CF w Dragonie zakrawa na żart ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem