Komentowana treść: Dragon 1200 - nowe informacje
[#31] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

Mylisz sie.

Dragon dla A1200 sklada siez dwoch czesci: slotow PCI/AGP oraz karty procesora CF.

Na karcie slotow jest specjalne gniazdo do ktorego podlacza sie karte procesora.

Zlacza tego brak w Mediatorze.



Jestem pewniem ze zadna karta turbo nie bedzie wspolpracowac z Dragonem.

W koncu Dragon jest karta turbo.



[#32] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@wali7, post #30

Dlaczego używanie PPC o wydajności zbliżonej do ColdFife zakrawa na żart? Mam 603 i o wiele wolniejszą motorolkę 68040. Chciałbym aby CPU 68k był szybszy, kto powiedział że musi być wolniejszy od PPC? Bo do tej pory tak było?
[#33] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@amigafan, post #26

Pozostanie dla mnie tajemnicą (podobną do tej - kto, jak i w jakim celu zbudował piramidy) jak można być 'happy' używając winzgrozy.



Moze dlatego ze uzywasz win98 i OSX
[#34] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@alpine, post #33

uzywasz win98



A nie bo winme :P



A to i tak dużo lepsze niż xp którego miałem okazję używać i chyba gorzej spaprany to był tylko w95. Mówię to z pozycji doświadczonego użytkownika, który zna i używa/używał sporo systemów (win od 95, macos od 7 do X i AmigaOS od 2.0 do 3.9, Debian 2.x) a nie programisty i nie wnikam w jego jakieś tam (jak twierdzisz super-hiper) funkcje a funkcjonalność użytkową.
[#35] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@alpine, post #33

Moze dlatego ze uzywasz (...) OSX



LODA!

[#36] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@amigafan, post #26

Pozostanie dla mnie tajemnicą (podobną do tej - kto, jak i w jakim celu zbudował piramidy) jak można być 'happy' używając winzgrozy.



I się nie dowiesz dopóki sam nie spróbujesz



[#37] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@amigafan, post #34

i nie wnikam w jego jakieś tam (jak twierdzisz super-hiper) funkcje a funkcjonalność użytkową.



a gdzie ja cos takiego napisalem?



A nie bo winme



jeszcze gorszy niz w98



...który zna i używa/używał sporo systemów (win od 95, macos od 7 do X i AmigaOS od 2.0 do 3.9, Debian 2.x)



a to oddaje honor, prawdziwy fachowca jestes! juz wywalam winuae i windoze xp, a jutro z samego rana biegne po maca i winme
[#38] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@amigafan, post #34

Ja jestem "happy winxp user", a co do win me... powiem krótko, to syf.

Równie dobrze mogę powiedzieć że bawie się AOS 2.0 i na podstawie moich doświadczeń z tym systemem mogę powiedzieć, że nie kupie AOS 4.0 bo to pewnie taki sam "chłam" jak AOS 2.0 . WinXP ma wiele wad, ale jedno mu trzeba przyznać, jest cholernie dobrze oprogramowany i stabilny jak skała, przez 3 lata urzywania tego systemu, widziałem tylko raz blue-screen, i to tylko dlatego że sprzęt był skopany.

Pozatym na czym to urzywałeś win xp ? żę tak źle działał na Pentium 333 i 128 MB ram ?
[#39] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@Olo, post #38

Stabilność xp/w2k nie ma nic wspólnego z wydajnością sprzętu na którym działa... U mnie na p2 233Mhz mam w2k, i praktycznie nie istnieje tam pojęcie zwieszek, przynajmniej w znaczeniu typowo amigowym - że odpalam jakiś zrypany software i system leci w kosmos (klik tutaj). Na tym szocie jest "uwieczniony" dość średni uptime, nie raz zdarzają mi się po kilka tygodni bez przerwy, a odpalone oprogramowanie w trayu chodzi bez przerwy (oprócz seti, którego od czasu zmiany klienta nie używam).

Ale amigafanowi nie przetłumaczysz, to jest rodzaj ściany z którą się można pobawić, ale nie za długo, bo to na dłuższą metę jest nudne, ze względu na niereformowalność tego gościa.
[#40] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MinisterQ, post #39

Jestem tylko ciekaw skąd to uwielbienie do różu? ;)
[#41] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@koodlaty, post #40

To przypadek. Tak działa vnc na ekranie 32bit, w sytuacji gdy komp przezeń sterowany ma 8bit na blacie. Nie wiem czemu tak sie dzieje.
[#42] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MinisterQ, post #41

To przypadek.



Tak, tak.. bardzo hm gustowny kolor
[#43] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@alpine, post #42

Weźcie sie do amigafana nie upodabniajcie takimi komentami :P
[#44] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MinisterQ, post #41

Potwierdzam. W robocie, używając VNC mam to samo. Pedalsko się strasznie na ekranie robi, ale człowiek przynajmniej nogi oszczędza nie szlajając się co 30 minut do kąta w innej części piętra :D
[#45] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@mailman, post #44

A właśnie - taki mały offtop; na amigę jest VNC?
[#46] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MinisterQ, post #39

Niekoniecznie, jeśli postawisz WinXP na takim grzbie z Vobisa co to ma procesor powiedzmy 1,5 ghz i 96 ram (bo 32 grafika sobie bierze), odpalisz na tym jakis norton antywirus i juz wszystko muli (choć się nie zwiesza - dysk mieli przez około 30 minut po czym program wstaje raczej) :)
[#47] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@koodlaty, post #45

Jasne. I serwer, i klient, a nawet kilka...
[#48] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@Malin, post #46

To jest zupełnie inna sytuacja, wynikająca z zielonego koloru wiedzy użytkownika, który nabył taki, a nie inny komputer.
[#49] Re: Dragon 1200 - nowe informacje
Jeśli chodzi o amigafan to "u nas, (...), trzyma się takich w obórce, na łańcuchu, i daje kawałek węgla, wtedy oni na ścianach cudności malują"

[#50] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@koodlaty, post #45

Jest.
[#51] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MinisterQ, post #48

No fakt, ale czy to nie jest troche niesprawiedliwe ze strony takiego Vobisu, że wypisują wszędzie, nawet w reklamach - "Vobis zaleca system operacyjny Win Xp Home", a sprzedają takie sprzęty co tego systemu nie są w stanie udźwignąć?? To niech lepiej jakiegos W98 dadzą do takich wypasionych konfigów :)
[#52] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@Malin, post #51

Nie mogą, bo oficjalnie nei jest już sprzedawany....
[#53] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@Malin, post #51

Jeśli masz taki PC z Vobisu i 64 MB RAMu, to weź, uzbrój się w 150 zł, wybierz do najbliższego PC sklepu, kup 512 MB DDR i zainstaluj go w Pececie... stabilność wzrośnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdzki :P

[#54] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@wali7, post #53

ja nie mam pc-ta z Vobisa - co to ja rolnik jestem?? :P Brat ma takiego szmira Athlon 1700+ i 96 ram, wypas kosmiczny :D
[#55] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@alpine, post #37

prawdziwy fachowca jestes

A gdzie coś takiego napisałem. Mam swoje zdanie jak każdy użytkownik danego systemu.



Dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu bo zamiast konstruktywnej wymiany argumentów odpisujesz same złośliwości przez co ta wymiana komentarzy schodzi na żenująco niski poziom. Zastanów się nad sobą. Znajdź sobie dziewczynę albo jakieś inne hobby (może rybki?) to może polepszy ci się stan psychiczny i nie będziesz się tu tak produkował.
[#56] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@MinisterQ, post #43

Po raz kolejny stosujesz wobec mnie to samo co wobec Mufy.

Straszysz mną ludzi czekając aż stracę cierpliwość i przestanę się wypowiadać na ppa.

Naprawdę przez takich ludzi jak ty tracę ochotę na bawienie się w amigowanie i zastanawiam się czy nie rzucić tego w chol... i nie kupić sobie peceta z vobisu i być 'happy xp user' - w pecetowym świecie chociaż ludzie są dla siebie życzliwi, a tu taki jeden z drugim będzie sobie po mnie jeździł jak po łysej kobyle bo nie składam pokłonów przed wspaniałym xp i (co jest dla was zapewne dziwne i niezrozumiałe) na amigowym forum wyrażam sympatię dla Amigi ale to zapewne dziwne bo jest tu coraz mniej takich ludzi a za to coraz więcej quasi-amigpowców z xp+winuae.
[#57] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@smith, post #49

NIE UWAżASZ, żE PRZESADZIłEś?!?!?!
[#58] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@amigafan, post #56

Nie kupuj w Vobisie bo maja gówniane konfigi, lepiej sam złóż :)
[#59] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@amigafan, post #56

Zaraz od razu quasi.... jesteśmy jak tęcza... mamy hiper-amigowców, super-amigowców, amigowców z gatunku vulgaris, semi-amigowców, quasi-amigowców, para-amigowców, a zdarzają się antyamigowcy. Nie jest źle

są jeszcze amiganciki i amigantony
[#60] Re: Dragon 1200 - nowe informacje

@amigafan, post #34

Boże człowieku co Ty piszesz

WinME to najbardziej nieudany system z Win9x. To system którego miało nie być a został napisany na kolanie gdy okazało się że na Win2000 nie chodzi wiele programów szczególnie gier.

Kompletnie skopana współpraca systemu z duskiem zapytaj tych którzy obrabiają muzykę lub oglądają filmy na słabszych konfigach po prostu tnie.

O ile wiem to nawet zgodnść w dół jest lepsza w XP niż ME. A że wielu funkcji trzeba szukać gdzie indziej w XP niż w starszych wwrsjach to inna sprawa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem