Komentowana treść: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy
[#1] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy
Albo snie, albo zapowiadaja sie dwie nowe dopalki do Amigi..fakt, ze 1200, ale i tak chyba snie ;)
[#2] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@MrT, post #1

Zapowiadaja to sie one juz od X czasu... Tylko jakos dzialajacego prototypu to nie umieja pokazac...
[#3] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy
Hmm to dziwne, bo jak tylko zaczëîy ukazywac sië informacje na temat PowerVixxen

to dosîownie po chwili obudziî sië Dragon ;)



Czyűby Elbox przestraszyî sië straty pozycji monopolisty???



Btw Super byîoby gdyby nagle pojawiî sië jeszcze Shark!!!



Shark750 + Dragon przecieű to teoretycznie hi przebija Pegasosa I :D



Inűynierowie Elboxu nie spac, do dziaîania wielu Amigowców czeka na wasze CUDEĎKA.



pozdrawiam wszystkich czekajâcych





[#4] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@Sir_Lucas, post #3

Juz wysîaîem maila do p.Andrzeja Kowalczyka. Tak, Jestem potencjalnym klientem!!!



Zdecydowanie chce miec të PowerLisiczkë
[#5] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@Sir_Lucas, post #3

Do inżynierów Elboxu możesz się na tym portalu nie zwracać. Niedawno założyłem post na forum PPA (dział HydePark) i nie ma odzewu. Nie wiem dla kogo oni robią te karty, ale na pewno nie chcą ich sprzedawać na polskim rynku.
[#6] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@Sir_Lucas, post #3

Shark750 + Dragon przecieű to teoretycznie hi przebija Pegasosa I



ROTFL, nie ma to jak dobre poczucie humoru :)
[#7] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@Prince, post #5

Przepraszam sprostowanie: chodziło mi o dział "Pręgierz", a nie "Hyde Park".
[#8] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@Masta Krishna, post #2

ja to juz dawno temu nie moglem doczekac sie czegos sensownego z logiem amigi, wiec kupilem pieca, to bylo chyba z 10 lat temu, kiedy rozne "Escom'y" itp. firmy niby cos robily, obiecywano nowe modele amig (Walker), ale nic nie wyszlo z tego.

Piszac nowy model mam na mysli Amige z nowa architektura i na czasie, za sensowne pieniadze, a nie kolejna karte PPC+68k za cene nowego PC lub uzywanego MAC'a (tez z PPC ale szybszym).



ps.jezeli ktos mi nie wierzy to prosze sprawdzic w archiwalnych gazetach np:Amiga Magazyn i Enter ceny np:pamieci RAM SIMM i prosze je sobie porownac i niech mi ktos wytlumaczy czemu te same pamieci o takich samych parametrach sa drozsze w reklamach w gazecie amigowej?

[#9] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@MinisterQ, post #6

Nie wiem z czego się śmiejesz. Transmisja PCI 32bit, 66MHz wystarcza w zupełności na potrzeby np. dekodowania strumieni audio/wideo. Do pomniejszych zastosowań w zasadzie tez. Jedynie obliczenia wymagające szybkiego i dużego przepływu danych (tworzenie/rozpakowywanie archiwów, obróbka obrazu, grafika 3D, gry) będą przy takim interfejsie strasznie spowolnione, niemniej sama moc takiego zestawu jest duża. No i można będzie ruchomić OS 4.0 co chyba jest w tym przypadku najważniejsze dla tych co pragną totalnej nowości dla swoich starusienich Amig. Ja jestem osobiście zainteresowany Dragonem tylko z jednego powodu...oczekuje od niego pełnej szybkości PCI+kilka innych ciekawych rzeczy(USB, FW?, ATA?)+DDR. Musisz zauważyć, że sama pamięć w porównaniu do pamięci SIMM EDO/FPM w kartach 060 daje OLBRZYMI przyrost czasu dostępu i przepustowości. A wierz mi że MCF 7475 potrafi tę pamięć wykorzystać. A co do emulacji 68k...musisz zauważyć, że np PPC potrzebuje dajmy na to 3 cykli na zemulowanie jednej instrukcji, a CF poradzi sobie w 1,5. Nie traktuje Dragona jako "zbawienia" tylko jako klasyczna dopalke do klasycznej amigi+porty PCI...i raczej tak to się powinno traktować by uniknąć zawodu.
[#10] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@abcdef, post #9

Czy Ty sobie zdajesz sprawe z tego jaka to będzie kanapka? To wszystko będzie działać z pomocą starej płyty A1200. Jak w ogóle można to porównywać do pegaza?

Już pomijam kwestię ceny...
[#11] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy
Jako wolnostojacy sprzet czemu nie za taka cene z os4 :D
[#12] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@powerzx, post #8

bo byly przetestowane pod katem zgodnosci z amiga.
[#13] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@MinisterQ, post #10

Obawiam się, że się w tejkwestii mylisz. mainboard A1200 będzie wykorzystywany raczej jako podstawka niż cokolwiek innego. Ewentualnie źródło ROM, interfejs myszki, joya, starego IDE/SCSI i paru innych rzeczy. Cała wartość tego zetsawu jest w tym, że Dragon to w zasadzie całkowicie nowa płyta główna...PCICPU, PCIPCI, CPURAM, PCIRAM, wszystko dokładnie korzysta z pełnej szybkości magistrali PCI a co do CPURAM to jest to pełna specyfikacja DDR-SDRAM PC2100. Przypominam że FSB MCF7475 to właśnie 2x133MHz co daje przy predkości zegara procesora 266MHz daje niesamowite możliwości wykorzystania RAM. Oczywiście wszystkie te niesamowitości wynikają z porównania do Amiga Classic a nie pegaza.
[#14] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@abcdef, post #13

Oczywiście. Wszystko pięknie ładnie, "w zasadzie nowa płyta główna", ale wystarczy że padnie ta "podstawka" A1200, i Dragonowi jakby skrzydła w tym momencie podcina...

Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, jak działają rozszerzenia dla A1200. To one kontrolują A1200, nie odwrotnie. Ale bez niej nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Nawet jeżeli wykorzystują z tej A1200 tylko pojedyńcze komponenty - interfejs myszy,klawiatury, IDE, czy cokolwiek innego.

Wszystko co sie opiera na leciwej A1200, nawet gdy ta A1200 jest tylko "podstawką", jest z samego założenia bez sensu. Dragon jest spóźniony o conajmniej kilka lat.

Ale jak widać po Twoim zachwycie - nawet teraz znajdzie sie paru entuzjastów, którzy są w stanie rozważyć zakup tego czegoś...

Cóż. Smacznego. ;)
[#15] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@MinisterQ, post #14

Pragmatycznie wystarczy powiedzieć, dzięę-Q-jeee-myyyyy.



Mniaaaaaaaam............. ;)



Jakby pojawił się w sprzedaży dzisiaj: Dragon, Powervixxen i Shark to pochłonął bym wszystkie trzy te smaczne KANAPKI naraz!!!!!



pozdrawiam pragmatyków ;)

[#16] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@Sir_Lucas, post #15

Pozazdrościć wiary i zasobów finansowych. ;)
[#17] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@Sir_Lucas, post #15

Ta a za ta kase co wydasz na te zabawki "kanapki" kupisz 2 pegazy :)
[#18] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@Drako^lM, post #17

Albo jedno A1
[#19] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@Drako^lM, post #17

Albo 1 wypasionego PC...pegaz to nie amiga i nic mnie nie przekona.

Gdybym pragnal funkcjonalnosci to nie przeplacalbym kupujac pegaza, tylko kupil PC 64bit.... Gdyby numizmatycy nie dostrzegali piekna starych okazow monet to nie byliby numizmatykami....gdybysmy nie dostrzegali uroku starych amig nie bylibysmy amigowcami!
[#20] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@abcdef, post #19

Zauważ, że nie wszyscy pasjonowali się sprzętem, niektórych zachwycił system... Rozumierz różnice?
[#21] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@Kaczus, post #20

O jakim systemie mówisz? Os 3.9 który na pegazie jedzie na emulacji?

OS 4.0 którego tak jakby nie było?

Wiele z systemu amigi opierało się na: ROM+OCS/ECS/AGA. Tego nie ma w pegazie, bo wiadomo, że to nie do końca było takie cool. Pegaz znowu z drugiej strony to MorphOS i Linux...nie widzę tu nic z Amigi. Pamietaj ze Linux i AOS pochodza od tego samego przodka, zas poczatkowe przewagi AOS oparte byly wlasnie na HARDWARE amig. Pegaz nie jest projektowany pod system...system jest projektowany pod pegaza...i tu jest roznica.
[#22] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@abcdef, post #21

Wiele z systemu amigi opierało się na: ROM+OCS/ECS/AGA



Opierało się bo tak wtedy wyglądał rynek komputerowy, pozatym to nie dokońca prawda, zauważ że takie amigi np 2/3/4000 miały sloty zorro i karty graficzne :D, więc jak rozumie te modele juz nie są cool ;)

A jak ja mam A1200 z PCI + Voodoo3 i mc68060-50 + 128 MB RAM to jest to jeszcze amiga czy juz nie jest



Pegaz znowu z drugiej strony to MorphOS i Linux...nie widzę tu nic z Amigi



A ile amigi w amidze jest w AmigaONE bo ten model jest "bliźniaczo" podobny do PegasosaI, te same chipsety procek, itd, róznica jest tylko w "BIOS-ie"



Pegaz nie jest projektowany pod system...system jest projektowany pod pegaza...i tu jest roznica



AmigaONE nie jest projektowana pod system...system jest projektowany pod amigeone...i tu jest różnica , niezłe prawda
[#23] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@abcdef, post #21

Pamietaj ze Linux i AOS pochodza od tego samego przodka


A to ciekawe... Od kiedy?



O jakim systemie mówisz?


O MorphOS. Wiesz, niektórzy, w szczególności na początku historii MOSa, bardzo go cenili. Ba, niektórzy nadal go sobie cenią, choć to może być trudne do uwieżenia...



Pegaz nie jest projektowany pod system...system jest projektowany pod pegaza...i tu jest roznica.


A to dobre. Z tego co wiem, to Hi-Toro też miało najpierw sprzęt, a dopiero potem system... Czyli co?

"Amiga nie była projektowana pod system... system był projektowany pod Amigę...i tu jest różnica.", CZy tak? Dobrze zrozumiałem?

[#24] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@abcdef, post #21

Pamietaj ze Linux i AOS pochodza od tego samego przodka



Czyli od czego? Triposa?

[#25] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@abcdef, post #21

> Wiele z systemu amigi opierało się na: ROM+OCS/ECS/AGA.



Hehe tak twierdzi mosad, a jakoś na ľA1 z radkiem w AutoScroll i center oraz vcenter w intuition działa normalnie w AmigaOS4 jak na kościach OCS/ECS/AGA
[#26] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #25

Zupełnie tak, jakby te prehistoryczne cechy świadczyły o tym czy coś jest amigą, albo nią nie jest...

kup sobie porządny monitor, a nie smuć w kółko o jakichś graficznych prehistoriach.
[#27] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@abcdef, post #21

Sorry ale takich idiotyzmów dawnom nie czytał... A już najbardziej

mnie rozbawił ten fragment o linuxie i Amiga OSie... Człowieku, jak

nie wiesz o czym piszesz to może daj se siana. Już wiem czemu tak się

podpisujesz, mniej wstydu...
[#28] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@MinisterQ, post #26

[#29] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@MinisterQ, post #26

btw. co ma nieudolne intuition w mos do monitora, bo monitor to już dawno mam philips 107 s61.
[#30] Re: PowerVixxen LT - wieści ciąg dalszy

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

Kwestia odpowiedniej rozdzielczości. Ustawia sie raz 1024x768 albo większą, i zapomina o archaicznych cudach w rodzaju autoscroll.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem