Komentowana treść: Robin Hood: The Legend of Sherwood
[#1] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood
A jednak słowo ciałem się stało. Świetnie. Gra naprawdę wygląda na świetną (jak ktoś coś takiego lubi). Już ściągam demo i zaraz obadam. :)

Nie rozumiem tego zalecenia dotyczącego bufora partycji SFS. Jak się go niby włącza? Może chodziło im o zwiększenie rozmiaru bufora, a nie włączenie?
[#2] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@MDW, post #1

Ja też ściągam demo :) , ale czy przypadkiem ta gra nie miała być za darmo? http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=4&i=6605&t=6582#reply_6582
[#3] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@wali7, post #2

To pomysł BBRV (który jak widać nie wypalił lub nie dogadali się, etc.), więc czego można było się spodziewać? ;)
[#4] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@wali7, post #2

Rzeczywiście. Też coś mi się tak wydawało. :) BBRV rules. ;) Gadać to oni potrafią. Każde środowisko ma swojego Billa, który raczej powodem do dumy nie jest, hehehe.

Ciekawe ile ta gra będzie kosztowała...
[#5] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@grxmrx, post #3

no to ciekawe ile ta gra będzie kosztowała?
ceny wersji PC wahają się między 20-30 zł...
[#6] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@MDW, post #4

nasz Bill przynajmniej wypuścił Pegasosa i doprowadził do powstania Morhosa dla niego, to nienajgorzej w porównaniu do innych Billów
[#7] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood
Coś mi to demko nie chce działać ;) Wczytywanie gry zatrzymuje się na ekranie tytułowym i dalej nic sie nie wczytuje, a w logu uruchomienia gry żadnych błędów nie zauważyłem.
[#8] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@wali7, post #5

To pomnóż pecetowe ceny razy dziesięć i już będziesz wiedział ile ;)
[#9] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@wali7, post #6

Bill mosowy zrobił tyle samo dobrego dla mosa co i złego, obojętnie jakie miał czy ma nadal intencje. Kiedy kasa była to mos na pegasosa powstał i przez moment szybciej się rozwijał, gdy kasy już nie było lub okazało się, że obiecanki były bez pokrycia w pewnym okresie czasu to wyniknęły z tego tylko kłótnie i spowolnienie rozwoju oraz pogorszenie komunikacji twórców systemu z użytkownikami.
[#10] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@grxmrx, post #7

U mnie ruszyła od razu po rozpakowaniu i wszystko działa bez problemu. Nie dodawałem tych zalecanych buforów i wszystko chodzi jak burza. Właściwie co miałoby nie chodzić na G4/1000 z Radeonem 9250... :)

To miło zobaczyć większą grę na naszym sponiewieranym rynku gier. Całkiem sympatyczna (zwłaszcza grafika) mi się wydała ale ja jak zwykle nie potrafię grać. :) Nie ma szans żeby takie gry powstawały TYLKO dla AmigaOS/MorphOS. To środowisko nie potrafi już czegoś takiego zrobić. Za małe moce przerobowe, za mało talentów, za mało czasu... Całe szczęście, że była pisana pod SDL i przeportowanie jej nie było pewnie bardzo praco/czaso-chłonne.
[#11] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@MDW, post #10

Już działa u mnie gra, rozpakowałem LHA bez problemów, wczesniej rozpakowywałem XAD-em i było troche błędów przy rozpakowywaniu, których nie zauważyłem.
[#12] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@MDW, post #10

U mnie też działa bezproblemowo... czy w tej grze mam tylko chodzić i zabijać żołnierzy, po czym przeszukiwać zwłoki? ;) ... wszystkie spotkane kobiety krzyczą na widok mojej drużyny "please, help me!", myślałem że trzeba je ratować, a one uciekają w stronę żołnierzy
ech, ciężkie jest życie zbójcy
[#13] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@wali7, post #12

W tej grze oczywiście, że o coś chodzi, demo to tylko jedna z misji, w skryptach, które można podnieść jest opisane o co chodzi, przynajmniej w jednym z nich jest opis misji.
[#14] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@MDW, post #10

A jeszcze chciałem dodać, że taka mało "nowoamigowa" ta gra... muzuka klimatyczna, super grafika, jakaś tam fabuła, dużo postaci. Gdyby to były jakies klocki do układania, czy kulki kolorowe do przesuwania to byłoby to... amigowy fullwypas
tak na serio, to chyba kupię tę grę... doktorat powinienem akurat skończyć, więc może będę się ciut nudził? ;) No chyba że że rzeczywiście będzie kosztować 10x wersja PC... wtedy poprzestanę na wersji demo :)

Ostatnia edycja: 18.10.06 14:57:51
[#15] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood
Super! Robin Hood atakuje :D Chćtnie zakupić pełną wersjć, niech chłopaki mają za co robic kolejne gry dla MorphOS-a :D

Ostatnia edycja: 18.10.06 14:54:04
[#16] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@Korni, post #15

ciekawe czy jakieś efunzine sprowadzi to do polski.
[#17] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@quaint, post #16

może będzie można zapłacić online i ściągnąć ISO-image?
[#18] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@Korni, post #15

Podejscie sluszne. W tajemnicy moge powiedziec, ze nie jest to jedyna gra jaka jest przygotowana i jesli tylko czasu wystarczy i bedzie chcial ktos w to grac (Czytaj kupic) pojawia sie kolejne i to nawet dosc znane gry. Jednak szaaaaa ,, nie zdradze jakie.
[#19] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@MDW, post #1

No tutaj sprawa jest dosc prosta. Gra wczytuje z dysku sporo plikow wav z dzwiekami w samej wersji demo jest ich ponad 100 o ile pamietam i na partycji ffs w pewnych okolicznosciach potrafi naprawde zamielic dyskiem.

W wersji demo tego az tak nie widac choc i tak potrafi byc klopotliwe. Coprawde ma ona cache dla dzwieku ale w zalozeniu miala dzialac na komputerach ze 128MB ramu i to troszeczke utrudnilo cala sprawe.

Nie jestem pewny, ktora wersje robina RuneSoft wsadzilo do lha ale w ostatniej wersji demo zmodyfikowalem troche ten system buforowania aby zminimalizowac ten problem. Jesli bedzie sporo marudzenia na to i czas pozwoli to dokoncze nowy system, ktory powinien wyeliminowac ten problem na dobre.
[#20] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@grxmrx, post #8

To pomnóż pecetowe ceny razy dziesięć i już będziesz wiedział ile

Nawet nie wiecie jak sie ciesze ze nie mam Pegaza i gra nie ruszy mi na Classicu. Prosze o jakis link do wersji PC. Chetnie obadam demo w tej wersji i mam nadzieje ze ruszy na P3 500MHz, 128 ram i Radku 9200 SE ;)

Ostatnia edycja: 18.10.06 17:13:13
[#21] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@Andrzej Drozd, post #20

A co to za radość grać na pececie?
[#22] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@grxmrx, post #21

Radosc z gry moze nie bedzie tak duza, ale biorac pod uwage to ze gra moze kosztowac tyle ile moj pecet (100zl bez Radka) lub nawet 2x razy wiecej...to jednak gdy zapragne w to pograc, to bedzie znaczylo ze wydalem 130 zl a nie 3030 ;)
Po zatym grajac w to na pececie i spogladajac co jakis czas na drugi monitor z Classica na ktorym bedzie odpalony PPA, bede mial zupelnie amigowe odczucia :P
[#23] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@Andrzej Drozd, post #20

http://www.robinhood-game.com/
wymagania sprzętowe:
Procesor Pentium III 500 MHz (lub kompatybilny), 128 MB RAM, 8MB karta graficzna zgodna z DirectX, Windows 98/Me/2000/XP. :)
[#24] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood
Grałem na PieCu. Naprawdę wciągająca i sympatyczna gra, więc z czystym sumieniem mogę wam ją polecić. OK
[#25] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@Andrzej Drozd, post #22

ok, moze sobie zrób screena z ppa, ustaw na stałe w klasyku a reszte rzeczy rób na pc, po co sie wysilac jak i tak bedzie amigowo
[#26] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@wali7, post #17

może będzie można zapłacić online i ściągnąć ISO-image?

Pewnie bedzie tez mozna sciagnac ISO-image bez koniecznosci placenia ;)
[#27] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@reactor, post #26

Takie rzeczy to tylko w eXecu :P
[#28] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@APC74, post #23

Dzieki, czyli wszystko na styk, tylko Radek na wyrost :)
[#29] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@rzookol, post #25

Nie bedzie amigowo. Skad wytrzasne na XPku gorna belke na wzor Tools Deamona? Skad wezme AmiGG i taki fajny plugin do AmigaAMPa? Skad Yama? Skad wezme ATC i RC-FTPD? Skad ladny wyglad systemu (XP jest brzydki, a WB mozna pozmieniac na wszystkie sposoby). I skad wiele innych niepowtrzalnych rzeczy. Dlaczego mam sie meczyc z wirusami przy np. poczcie? Amiga to samo dobro, choc ma duze braki. Pecet uzupelnia mi niektore rzeczy i to wystarczy. Calkowita przesiadka na jakikolwiek nieamigowy system, doprowadzilaby do rozpaczy, a nie bede przeciez kupowal lepszego grzyba dla WinUAE/Amithlona.

A co do samej gry, to jest to po prostu gra. Co za roznica czy gramy w Quake na wypasionej Ami czy pececie? Zadna. Jednak w przypadku Quake mialem odpowiedni sprzet, wiec kupilem oryginal, niestety zakup Pegaza dla Robin Hooda mija sie z celem, gdy mam do tego dopowiedni sprzet za 100 zl (liczac bez dodatkow) :)
[#30] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@Andrzej Drozd, post #29

wiesz, pegaza warto też kupić z innuch powodów :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem