Komentowana treść: Robin Hood: The Legend of Sherwood
[#61] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@morgoth6, post #60

Pograłem może 7 minut dłużej niż zwykle, a ulepszenia systemu buforowania nie zauważyłem (nadal gra korzysta dysku jak by chciała z niego strzelać niekończącą się serią). Co więcej, im dłuzej się gra tym mniej przyjemnie działa scrolling i akcja w grze, po prostu całość się zamula. Na linuksie takich "jaj" (choć były inne) nie było. W debuglogu nadal nic ciekawego, ta samo w logu gry. Może gra działa dobrze tylko na MorphOSie 1.5? Pytam bo nic innego mi już do głowy nie przychodzi.
[#62] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@grxmrx, post #61

To jak narazie jest nas dwoje. Mozesz zrobic savea w miejscu w jakim tak agresywnie dobiera sie do dysku i podeslac na morgoth6 (at) gmail.com ?
[#63] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@morgoth6, post #19

A nie orientujesz się czy będzie wersja PL?
[#64] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood
Wlasnie odpalilem demo na pececie i mimo ze lubie troche inne gry, to Robin Hood jest calkiem fajny i naprawde warty byl przeportowania. Szkoda tylko ze bohater ma ta swoja czapke (i pewnie rajtuzy), a nie jest w kapturze jak w slynnym serialu, gdzie w pierwszej serii gral Michael Pread (nie pamietam jak sie pisze), a klimatu dodala piekna muza Clannad :)
No, ale sie czepiam ;)
[#65] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@Andrzej Drozd, post #64

a biorąc pod uwagę kolorystykę serialu, dałoby się wszystko to zrobić w 16 kolorach na OCS ;)
ale serial fajny, muzyka też :)
[#66] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@wali7, post #65

Muzyka wymiata Clannad: Legend . Zresztą Clannad wogóle fajne muzyczki ma OK

Taki lekki OT ;)
[#67] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@morgoth6, post #35

A nie dałoby się dodać dodatkowej opcji dla maszyn z większą ilością pamięci, żeby gra wczytywała się do pamięci na ile może? Takie pomysły były już w niektorych starych gierkach: masz 1/2MB - wczytuje się co chwila, masz 2MB - gra wczytuje większą ilość danych na raz i się już tak nie doczytuje.
[#68] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@MDW, post #50

też mam G4/1GHz i Radeona 9250 128b oraz 512MB pamięci, ale gra u mnie w niektórych momentach się trochę tnie (jak jest dużo do odczytania, np na moście przy wodnym młynie). Dodanie cache i buforów na SFS coś pomogło... ale dalej nie nazwałbym tego płynnym.

Właśnie... nie wiem dlaczego, ale w ustawieniach SFS systemu mam jakąś kasznę. buforów mam kilkaset tysięcy, suwaki mi nic nie zmieniają, itd. Musiałem ustawić cache komendą SetCache. Jaki jest najnowszy SFS dla MOS, i skąd go można dostać.
[#69] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@Olo, post #66

Oj tak. Muza to właściwie 50% klimatu samego serialu. Sam serial też był niezły, ale bez muzyki byłby znacznie słabszy
[#70] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@morgoth6, post #53

mam pytanie:

ściągnąłem te archiwum, i są w nim dwa pliki. Domyślam się że robin to exe, ale co zastąpić tym robin.map? mapa lancaster.map jest o wiele większa od tej załączonej do archiwum. Czy mam ją nadpisać zmieniając nazwę, czy po prsotu skopiować do katalogu z mapami?
[#71] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@Solo Kazuki, post #70

Interesuje cie tylko exec, plik .map jest do mojej informacji i nie jest potrzebny.

Aktualna wersja jest pod http://www.tbs-software.com/morgoth/files/private/robin_sc4.tar.bz2

Output z 'tasklist STACKTRACE' po zamrozeniu gry z tej wersji bylby wielce pomocny. Dobrze by bylo dla testow dodac do boot.img opcje BackTraceDepth=20 ale nie bedzie to chyba konieczne.
[#72] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@morgoth6, post #71

Jeszcze jedna rzecz mi do glowy przyszla. Mozecie sprawdzic z ta wersja ahi.device ? http://www.tbs-software.com/morgoth/files/private/ahi-test.lha
[#73] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@morgoth6, post #71

Gra dalej jeździ po HD jak po szarej kobyle, przez co są zwolnienia... czy nie dałoby się dodać wrzucania do pamięci większej partii danych przy większej jej ilości?
[#74] Re: Robin Hood: The Legend of Sherwood

@Andrzej Drozd, post #64

Taki malutki OT

Właśnie zacząłem nadrabiać swoje zaległości w oglądaniu filmów "live" i anime... i właśnie zacząłem oglądać serię "Berserk". I okazało się że seria ma bardzo podobny specyficzny klimat jak Robin Hood. Na dodatek muzyka jest świetna i część kawałków przypomina może nie tyle Clannad co Enigmę. Klimat jest zarąbisty i przypomina właśnie ten z Robin Hood'a. Nawet grupa najemników z serii przypomina trochę bandę Robin Hood'a. Oczywiście jest sporo różnic... ale najważniejszy jest klimat! OK

Ostatnia edycja: 22.10.06 05:40:30
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem