Komentowana treść: Koniec produkcji Pegasosa II
[#1] Re: Koniec produkcji Pegasosa II
jakoś tak smutno mi się zrobiło..........




Benedykt
[#2] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Nie martw się, np. na takim execu się dobrze z tego powodu bawią, tylko z przekory i fałszywości nie chcą się do tego przyznać.
[#3] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Mi się z tego powodu smutno wcale nie zrobiło. Pegasos II to konstrukcja sprzed 5 prawie lat i trudno od Genesi wymagać, żeby tyle czasu produkowała tę samą płytę główną. Cieszy, że Genesi wraz z Freescale i IBM pracują nad nowymi konstrukcjami. Martwi natomiast to, że MorphOS Team milczy na temat nowych platform sprzętowych dla MorphOS-a. Bo nie to jest problemem, że Pegasos II poszedł do piachu, problemem jest to, co zaproponować nowym potencjalnym użytkownikom MOS-a. Moim marzeniem jest, żeby była to tańsza wersja Pegasosa 8641D, na przykład z jednordzeniowym 8641 (bez D). Chyba, że MOS Team po cichu szykuje nam QBoxa z obsługą wielu rdzeni, ale jakoś mi się w to nie chce wierzyć...
[#4] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MinisterQ, post #2

Przy okazji łamią swój święty regulamin , no ale głupio tak samemu sobie karteczki przyznawać ;). Znając życie, korki od szampana strzelają tam co chwile ;)

A co do njusa, szkoda, jakby się nie patrzeć był to najnowocześniejszy sprzęt na któym chodził amigo-podobny system operacyjny. Wprawdzie jest słaba efika i zapowiedzi naprawdę dobrego Pega III, ale jak narazie nie wiadomo czy wyjdzie sprzęt (to raczej wyjdzie) i czy MOS na tym ruszy (raczej nie ruszy) .
[#5] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Zobaczymy :)
[#6] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Zastanawia mnie tylko co byłoby z OSem dla wspomnianego przez Krashana P 8641X. Jak do tej pory rozwój MOSa nie jest nazbyt dynamiczny.
[#7] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@koodlaty, post #6

Nie wiadomo jaki jest rozwój MOSa - jedyne co wiadomo to to, że nic w tej sprawie na 100% nie wiadomo.
[#8] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@koodlaty, post #6

Technicznie to kwestia oprogramowania w kernelu nowych mostków i innego niskopoziomowego sprzętu i powinno (na jednym rdzeniu) hulać, procesor jest w 100% kompatybliny ze starszymi... Zakładam, że o ile to właśnie Peg 8641 ma być nowym sprzętem dla MOS-a to proces portowania jest już w toku.
[#9] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Grzegorz Kraszewski, post #8

A laire ma doświadczenie w portowaniu mosa na taki proce ... Efika czy MobileGT sa tego przykładem ...
[#10] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Teoretycznie to pewnie żaden problem, ale [lamer + troll mode on] skoro w pegu III siedzi PCIe, czyli w przypadku ati karty graficzne na chipach rv 3x0 i 4x0 a mos 1.4 do dziś nie dorobił się głupiego sterownika do np starego R9550 to jakoś wątpie żeby MOS działał na nowym pegu, a gdzie stery do SATA itd . Owszem przeróbka mosa na nowego pega pewnie trudna nie jest, ale MOSTeam ma wszystkich.... wiadomo gdzie :( .

Cóż "pożyjom uwidim" jak to mawiał wujek stalin ;)
[#11] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Olo, post #10

E tam przejmujesz sie jakims 1.4.5 .. :) Może nowsze stery nie sa jeszcze gotowe ? . Bo nad tymi obecnymi prace trwały 2 lata !!!!

Ostatnia edycja: 05.11.06 21:22:21
[#12] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Olo, post #10

zawsze pozostaje voodoo3 na zwykle pci :)
[#13] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@rzookol, post #12

hehe :)
[#14] Re: Koniec produkcji Pegasosa II
[*] [*] [*]
[#15] Re: Koniec produkcji Pegasosa II
Jeżeli jest (albo jest robione) coś co może zastąpić Pegasosa 2 to ja sam z uśmiechem postawię świeczkę na swoim Pegazie. :) Oczywiście nie mam na myśli Efiki. To niech sobie wsadzą w... Ja chcę godnego następcę Pegasosa 2 G4. To jest najlepsza Amiga jaką kiedykolwiek widziałem. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczę jej godnego następcę. Genesi pokazało, że potrafi zorganizować projekt i potem produkcję naprawdę fajnego sprzętu więc można mieć duże nadzieje, że coś z tego będzie. Martwi mnie bardziej prawie nieistniejący już MOSTeam. :(
[#16] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

> jakoś tak smutno mi się zrobiło..........

że można kupić Pega2 za 399 dolarów, drogo
[#17] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MinisterQ, post #2

ehhh jak dzieci w piaskownicy sie zachowujecie i wy i oni,dzizas niedosc ze amigowcow zostalo tylu ze mozna ich policzyc na palcach jednej reki pijanego drwala,to gdyby wam dac bron do reki tobyscie sie wystrzelali



wracajac do nowego pega..fajnie ,fajne parametry..ale zaden sprzet nie pojedzie bez systemu ..a jako dektop z linuxem?sa tansze rownie dobre rozwiazania.wiec albo nowy mos ..albo niech sie dogadaja z Ainc
[#18] Re: Koniec produkcji Pegasosa II
Hmmm ja tam nie płaczę bo najpewniejszym graczem od sprzetu jest ta firma i bardziej uwierze w Pegasos III niz w inne radosne zapowiedzi. Jest inna ciekawostka. Ja bym chętnie zamówił Pega II za 399$, razem z dodatkami cena powinna być około 1500-1600 zł czyż nie? Czy ma ktoś bliższy kontak z tą firmą lub jest kilka osób aby zrobić zamówienie ?
[#19] Re: Koniec produkcji Pegasosa II
To teraz czekamy na rozwój wydarzeń siedzi, pije i chrupki
[#20] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MDW, post #15

PS3 + UAE
[#21] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Korni, post #19

To teraz czekamy na rozwój wydarzeń

Mamy w tym ogromne doświadczenie. Chyba żadna inna grupka w komputerowym środowisku nie ma tak dużego doświadczenia w czekaniu. Jesteśmy w tym najlepsi! Kto nas pobije? :) Odkąd kupiłem Amigę to wiecznie na coś czekam.
[#22] Re: Koniec produkcji Pegasosa II
Ciekawe czy efunzine sprowdzi pegi2 w tej cenie.... tzn wiadomo 400 baksów + marża + cło ale fajnie by było :)


Benedykt
[#23] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Amiga 1200 to konstrukcja z 15 lat a a500 to kosntrukcja z przed 20 lat mimo to mi smutno gdy czytam czasami postyw styli"Amiga mi sie spalił" Kalsyk to ginący gatunek teraz dołączył do niego peg II


Benedykt
[#24] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Benedykt Dziubałtowski, post #22

http://www.ppa.pl/gielda/index.php?cat=1
[#25] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Olo, post #4

raczej nie ruszy

Ruszyc, ruszy, ale w garazu, a jak w garazu to nie bedzie mial kto napisac sterownikow do jakichs "udziwnien" zwiazanych z plyta glowna i bedzie "masakra". Pozatym AOS4 tez ruszyl na Pegazosie. Ale co z tego.
[#26] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@DRACOX, post #17

bron do reki tobyscie sie wystrzelali

Oj, propnuje nie ogladac filmow typu Battle Royale, to jest niezdrowe dla psychiki.
A jako Classicowca, ktora marudzi na MOSa jak i na AOS4, powiem ze oni sie bardzo lubia, tylko "kto sie czubi ten sie lubi".

Pozatym, pomysl sobie jakby bylo smutno jakby nie bylo z kim rywalizowac. Niektorzy byliby nieszczesliwi, a tak zachowana jest rownowaga :P
[#27] Re: Koniec produkcji Pegasosa II
Tetra Power - nie dosyć, że kosztuje 15k$, to jeszcze durny format mBTX.
[#28] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Pinto, post #27

to plyty referencyjne..ten kto to kupi dostanie licencje bedzie mogl sobie nawet oblozyc sciezki na szescianie jezeli mu bedzie sie tak podobalo :) ale doswiadczenie pokazuje ze raczej skonczy sie na przyklejeniu wlasnego "logo"
[#29] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MDW, post #21

Odkąd kupiłem Amigę to wiecznie na coś czekam.

Właśnie. Zamiast się np. wziąć za programowanie, czy coś. Niedawno zachwycałeś się Blenderem. A teraz co - Blender przestał działać, czy Pegasos zrobił się na niego za słaby?
[#30] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Grzegorz Kraszewski, post #29

Myślć ze cała ta sytuacja zaczyna pokazywac o tym że tak naprawde to koniec produkcji nowych Amig.I tak rodzima firma cos tam zapowiada i na tym sić kończy -mogli by kupic A-one i wten sposob legalnie pokazac działającą kartć "S"w slotach pci pod nasze komputerki .O dragonie to już szkoda wspominac nawet .Firmy Hyperion i Mos-tim odwaliły kawał niezłej roboty coż z tego jak nie ma sprzetu którego by można stabilnie kupic przez (kilka lat).Pegazy były nawet całkiem
ale jest ich zbyt mało przez co są drogie że nie wspomnć o płytach dostarczanych z OS4 .Liczyłem trochć że AOS4 da sie odpalic na starszych Mac-ach ale to raczej bćdzie mało prawdopodobne i zdaj sić nie legalne.Miałem sprzedac swoja Ami i klupic jakąś nową ale teraz to raczej postawie na szafć i czasem sobie włącze dla przyjemnosci.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem