Komentowana treść: Koniec produkcji Pegasosa II
[#31] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Dziadziomiecio, post #30

Teoretycznie nic się nie stało. Firma skończyła ze starym pegazem II , bo wprowadza na rynek nowego pegaza III. Model znacznie nowocześniejszy, szybszy lepszy itd. Firma ani nie bankrutuje, ani nie zmienia branży, Zrobili Pega 1, potem zrobili Pega 2, i wycofali Pega 1, teraz mają plany Pega 3, więc rezygnują z pega 2, norma . Jedynym problemem jest tylko dostępnośc jakiegoś amigowego systemu na ten nowy sprzęt.
[#32] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Dziadziomiecio, post #30

Są ludzie, którzy chcą tylko czekać, czekać i czekać. A Pegasos 1, później II był produkowany, nadal jest dostępny, nie będzie już produkowany. Kto tak naprawdę chciał być użytkownikiem systemu i sprzętu zdecydowanie lepszej pod wieloma (co nie znaczy, że wszystkimi) względami od Amigi klasycznej platformy to miał szanse to zrobić przez przynajmniej ponad 3 lata. Pegasos II był produkowany bardzo długo i kto mógł, a nie skorzystał z okazji, kto chciał tylko wiecznie na coś czekać (na dominacje mosa lub Amigi nad światem? bo tylko wtedy ceny by spadły, a i tak nie były moim zdaniem aż tak wysokie żeby można było narzekać, jak na ten sprzęt w kategorii hobby) to znaczy, że nie chciał używać tego nowszego sprzętu bo i po co. A moim zdaniem było i nadal jest warto ten sprzęt posiadać i używać MorphOS-a (choć jak ktoś to pewnie zauważy ja akurat ostatnio wysłałem pare komentarzy z Linuksa, ale to kwestia tego, że tutaj korzystam z oprogramowania serwerowego i przeglądarek www przy realizacji zleceń, ale to już inna historia;).
[#33] Re: Koniec produkcji Pegasosa II
A jak już portować, to czemu nie na stary sprzęt Apple? Teraz go pełno do kupienia za grosze, jest OpenFirmware, PowerPC, itp.
[#34] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@bugmenot, post #33

Bo niebiescy mają to w dupie, a czerwoni wymyślili sobie śmieszne z punktu widzenia logiki licencje.
[#35] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MinisterQ, post #34

a ja mam Amige i mam to w dupie :P
[#36] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Grzegorz Kraszewski, post #29

Niedawno zachwycałeś się Blenderem. A teraz co - Blender przestał działać, czy Pegasos zrobił się na niego za słaby?

Kupiłem książke do Blendera, kupiłem książkę do Pythona, dokładnie przestudiowałem ją i już miałem zasiadać do pisania pierwszych skryptów w Pythonie (na początek export obiektów, potem scen, potem rozszerzony export zawierający np. kości). Chciałem sobie pisać jakiś duży (jak na moje możliwości) engine oparty właśnie na Blenderze. TinyGL działa bardzo fajnie, każdy (nawet użytkownik Radeona) ma juz możliwość odpalenia tego co by się zrobiło więc miałoby to sens. Nic tylko pisać... Ale jakoś tak ostatnio nie ma czasu i dodatkowo amigowa sytuacja zniechęca do robienia czegokolwiek na tę platformę. :(
[#37] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MinisterQ, post #34

Czym się różni licencja niebieskich od licencji czerwonych ? (pytanie serio)
Mnie się wydaje że obydwie są zamknięte. Różnica polega na tym że niebiescy przynajmniej mieli w pewnym momencie szansę na jej zmianę...

Wracając do tematu, Genesi nie interesuje się Morphosem. Ich interesuje zupełnie inny rynek. Idą w kierunku linuksa i zastosowań przemysłowych. Tak jak inne firmy PPC.
[#38] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Valwit, post #35

a ja mam Amige i mam to w dupie

I cokolwiek chcesz zrobić to musisz odpalać inny system operacyjny. Chodzi o to żeby Amigę (jakkolwiek miałaby się nazywać) dało się jakoś używać. Żeby nawet odtworzyć kawałek animacji/filmu to już trzeba było się na pieca przesiadać. Bez sensu. Po to właśnie się bijemy o nowy sprzęt, system żeby móc jak najwięcej używać właśnie Amigi. Przecież na Classicu to można sobie najwyżej na GG pogadać (pod warunkiem, że emotki są wyłączone) i maile odbierać/pisać. :) Sprzęt w roku 2006 MUSI mieć jakieś minimum prędkości i nie może być poklejonyą kanapką trzymającą się na taśmie klejącej, sznurkach i drutach. Pegasos2 był idealny od strony sprzętowej...
[#39] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@ems, post #37

Czym się różni licencja niebieskich od licencji czerwonych ? (pytanie serio)

Nie chodzi o taka licencje, a wymaganie licencji na sprzet dla os4.
[#40] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@marcik, post #39

No dobrze. W takim razie czym się różni licencja na sprzęt dla AOS4 od licencji na sprzęt dla MorphOS ? I która jest bardziej logiczna według Ciebie ?
:)
[#41] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@marcik, post #39

Choć w tym momencie można spostrzeć ciekawą rzecz: o licencję na AOS4 sie "biją"(znaczy kilku chce ją uzyskać), a na MOSowi niestety nikt nie chce chwilowo zapłacić nawet na przeportowanie na cos w rodzju Samanthy, Efike celowo pomijam bo tu o licencji nikt nie mowil poki co,a sprawa z mosem 1.5 to nadal mirage... ( a wlasnie tak miala sie kiedys nazywac Amiga z phase5- Amirage )
[#42] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@ems, post #40

Aby OS4 powstal na jakis sprzet porzebna jest, oprocz zgody tworcow systemu, licencja wykupiona od AInc. MOS takiej licencji od firm trzecich nie potrzebuje, gdyz jego tworcy sa jednoczesnie wlascicielami wszelkich praw do tego systemu.
[#43] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Hugen, post #41

Amiga z Phase5 miała się nazywać A-BOX
[#44] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Pinto, post #43

Ty mowisz o tym wczesniejszym modelu ja o ostatnim ich pomysle przed zwinieciem interesu jako p5, tym czteroprocesorowcu :D

Ostatnia edycja: 06.11.06 13:05:33
[#45] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@marcik, post #42

Ale mechanizm jest taki sam. Chcecie nasz OS pod swój sprzęt? To poproszę po 100$ od każdej sprzedanej sztuki... :)
[#46] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@ems, post #37

Tym sie różni, że MOST oficjalnie nie przyznaje licencji na portowanie swojego systemu na różne sprzęty, a amigainc NIBY to robi. Szkoda tylko że nie widać zbyt wielu chętnych na świecie na tą licencję, i na spełnianie śmiesznych warunków ainc.
[#47] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Hugen, post #41

A powiedz no, kto poważny się bije o tą licencję na OS4?
[#48] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MinisterQ, post #47

hmm, na razie tworcy samanthy robia to nawet powaznie, choc moze dla Ciebie niekoniecznie sa oni powazni :D
[#49] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Hugen, post #48

Jedyne czego bym chciał, to żeby pokazali którykolwiek z tych sprzętów podłączony do prądu, cokolwiek wyświetlający, a nie wozili na pokazy "eksponaty".
Mam zbyt wielkie wymagania? W ten sposób o licencje może się starać Zdzisław z firmy Elektroniczne Domowe Robótki spółka z.o.o.
[#50] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MDW, post #36

Bzdury gadasz, i tyle. Trzeba po prostu robić swoje, a nie marudzić i oglądać się na to co się dzieje "na górze". To co piszesz wygląda po prostu na zwykłe szukanie przez Ciebie wymówek. Ktoś jak coś chce zrobić, to po prostu siada i robi to. Inny pomimo tego że kupi 10 książek i poradników, bez odpowiedniego nastawienia nie zrobi nic.
Są ludzie którzy do dziś piszą programy na klony zx spectrum...
[#51] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MinisterQ, post #49

Jedyne czego bym chciał, to żeby pokazali którykolwiek z tych sprzętów podłączony do prądu, cokolwiek wyświetlający, a nie wozili na pokazy "eksponaty".
Mam zbyt wielkie wymagania?


Oczywiście, że nie, ale czasu na przeportowanie na sprzęt nieco inny jednak pod względem konfiguracji od A1 i mA1 panowie z Hyperionu trochę potrzebują, bo ponoć Linux na tym chodzi...

W ten sposób o licencje może się starać Zdzisław z firmy Elektroniczne Domowe Robótki spółka z.o.o.


NOM może o ile ma chyba z 500 kawałków zielonych na koncie według AInc, żeby nie upaść za szybko, czy jak tam brzmiał jeden z warunków licencyjnych AInc...

Ostatnia edycja: 06.11.06 13:43:51
[#52] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Hugen, post #51

Ponoć dinozaury żyły za czasów ludzi, a neandertalczycy są wśród nas... A co do tych 500 tyś $, to już w ogóle no comments... Wyjątkowo śmieszna sprawa w wykonaniu firmy która sama specjalizuje się w upadaniu i bankructwach.
[#53] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MinisterQ, post #52

Może i śmieszna ale logiczna, na przekór wielu rzeczom które ta firma robi/robiła ta jest jak najbardziej logiczna... nieststety przez to i ciężko wykonalna na rynku hobbistycznym...
[#54] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MDW, post #21

Ja mam duűe doôwiadczenie w czekaniu, na swojego... Pegasosa II wîaônie. Jest juű zîoűony i czeka, ale na razie jest dla mnie nieosiâgalny.

A tak przy okazji, czy nic nam nie mówi liczba 86 w nazwie nowego modelu 8641D Bo 41 to mój wiek sprzed 3 lat.
[#55] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@Hugen, post #53

Logiczna... to może i by była, gdyby ainc z os4 była w stanie zaprezentować cokolwiek "na czasie" współczesnemu światu informatycznemu. Nie twierdzę że os4 to kompletne dno, bo tak nie jest, niemniej nie jest to system nowoczesny, na pewno nie taki o który będą się bić wielkie firmy hardware'owe. To ainc i Hyperionowi powinno zależeć by ich system obsługiwał jak największą ilość sprzętu, a nie odwrotnie. Z takim podejściem ainc nie doczeka się do swojej kolejnej śmierci porządnej licencji i wpływów za ten system. To jest prosta logika wynikająca ze skali zjawiska jakim jest obecnie os4 i ainc.
[#56] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@lubmil, post #54

tymczasem ustaw sobie poprawne kodowanie znaków w ustawieniach swojego profilu na PPA. :)
[#57] Re: Koniec produkcji Pegasosa II
"...Pegasos 8641D, płyta (...) ceny tych dwóch płyt są raczej porażające (15000 i 4000 dolarów)..."
Nie skomentuję tego bo poprostu zabrakło mi słów . Ludzie, obudźcie się!
[#58] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@AlaN, post #57

A tu ktoś śpi? ;) O co chodzi? ;)
[#59] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MinisterQ, post #50

Trzeba po prostu robić swoje, a nie marudzić i oglądać się na to co się dzieje "na górze". To co piszesz wygląda po prostu na zwykłe szukanie przez Ciebie wymówek.

Masz rację. Usprawiedliwiam się przed samym sobą. Oprócz tego, że nie mam czasu jeszcze nie chce mi się nic robić na te nasze nieszczęsne platformy. :( Jakoś mi szkoda czasu na naukę czegoś co jakąś jedną decyzją może zostać przekreślone. Wszyscy mają tu wszystkich w nosie. Jutro może się wszystko skończyć. MOSTeam najprawdopodobniej nie odezwie się do ludzi już nigdy. Jako nowy sprzęt próbują nam wcisnąć jakieś żałosne Efiki, Samanthy. Bllleeee...
[#60] Re: Koniec produkcji Pegasosa II

@MDW, post #59

MOSTeam najprawdopodobniej nie odezwie się do ludzi już nigdy.

Wloska mafia obciela im jezyki. Tak to juz bywa na tym swiecie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem