Komentowana treść: Wywiad z Markiem Pampuchem
[#1] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
Co co..a jednak wreszcie ktoś do niego dotarł
HUURRA udało się
Amiga lives
Widać że już nie chce rozmawiać na niektóre tematy :(

Ostatnia edycja: 24.11.06 20:06:08
[#2] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@pwe, post #1

czyli co zbieramy manatki i do domu?
:P
[#3] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
Pan Marek chyba nie jest zbyt rozmowny... :P
[#4] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
no jak jedyną nowością dla niego jest amigaone to faktycznie można popaść w marazm :)

poza tym z piszących w MA pare osób chyba ma Amigi (w tym dwóch redaktorów z execa, p. Stanisław Węsławski pare lat temu był aktywny na jednej z list, Kaczuś też coś pisał do MA jak dobrze pamiętam, Voyager też sie pojawia na ppa)
[#5] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
Szkoda że Pan Marek już Amigą nie "żyje"bo to był człowiek z którym mógłbym "konie kraśc".Lubiłem czytać wstępniaki z MA.A tak na marginesie to zaprenumerowałem MA mimo że wiedziałem że pismo może "paść" szczególnie że ostatnie numery były na płytach CD co dawało do myślenia.Zresztą Pan Marek nie ukrywał że jest coraz gorzej.Pozdrowienia dla Pana Marka.Mam nadzieję że największy Amigowiec(moim skromnym zdaniem)w Polsce,powróci kiedyś do Amisi.
[#6] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
o my god o my god... to On to On ok, racja
[#7] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@ma3x, post #5

Patrząc na tę sytuacje jakoś nie wiem czemu kojarzy mi się z trzecim rozbiorem Polski
[#8] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
rispekt OK
[#9] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
No to teraz kolej na Pana Stanisława Węsławskiego :)
[#10] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@witekk, post #9

oki




Benedykt
[#11] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
SZACUNEK!
[#12] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
Człowiek legenda... Pamiętam z jaką niecierpliwością czekałem kiedyś na kolejne, nowe numery MA. Łezka się w oku kręci...

Nie sądziłem, że komuś uda się jeszcze dotrzeć do Pana Marka. Szkoda, że z wypowiedzi wynika takie zniechęcenia czowieka, który kiedyś żył Amigą najbardziej chyba ze wszystkich Amigowców. Choć z drugiej strony wydaje się, że Pan Marek podchodził do tego wszystkiego zbyt emocjonalnie i obecna sytuacja jest dla niego lepsza, mimo iż serce "chciałoby widzieć" Pana Marka na PPA nie tylko w lakonicznym wywiadzie...
[#13] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
Rety, ale przygnębiające te Jego odpowiedzi. Widzę, że mimo upływu lat ciągle Go TO trzyma. Szkoda. :(

Aż trudno uwierzyć, że z kogoś tak zaangażowanego można zmienić się w kogoś o takim podejściu do sprawy. Rozumiem, że to rzucił. Jednak ja bym nie wytrzymał i chociaż raz w tygodniu przeglądnął jakąś jedną stronę z newsami żeby się dowiedzieć co się dzieje. Nie czytałbym komentarzy, nie dyskutował, nie ujawniał się. No ale zwykła ludzka ciekawość i dawne zainteresowania by mi nie pozwoliła tak nie wiedzieć co się dzieje. Bo niestety Pan Marek niezbyt się orientuje w tym co się teraz dzieje w środowisku/sprzęcie/sofcie. :(

Dwukrotnie większe niż zwykle podziękowania należą się Benedyktowi, bo to nie był łatwy wywiad. Niechęć osoby odpowiadającej do udzielania odpowiedzi bije z każdego zdania. To było naprawdę cieżkie...
[#14] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@MDW, post #13

No fakt gratulacje dla Benedykta że udało mu się dotrzeć do pana Marka :)
[#15] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@MDW, post #13

Po tym jak wygląda amiśrodowisko trudno się było spodziewać czegoś innego niż "dajcie mi święty spokój". I to bym radził wszystkim zrobić. Uszanujcie tę prośbę, amigowcy.
[#16] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

Benedykt jak udalo Ci sie dotrzec do Marka Pampucha? To byla rozmowa telefoniczna czy na zywo?
[#17] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@pwe, post #14

Niezpominajmy o Panu Adamie Grabowskim gdyby nie on to by się nie udało . Dał mi numer telefonu do Pana Pampucha. Mój apel do ludzi posiadających numer tel Pana Pampucha proszę niewydzawniać do niego on naprawde chce tylko spokoju mimo iż wywiad wyszedł jaki wyszedł ja naprawdę czuję do niego szacunek.......Mój natrudniejszy wywiad.......



Benedykt


Edit:

telefoniczna

Ostatnia edycja: 24.11.06 21:41:22
[#18] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
A ja się cieszę, że Pan Marek... żyje, bo plotka poszła swego czasu, że zmarł. Życzę mu powodzenia w życiu i trochę szczęścia zawodowego, bo chyba go nie osiągnął...
[#19] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
Cóż, dla mnie p. Marek zostanie na zawsze AMIGOWCEM nr 1. A że wyszło tak jak wyszło to już trudno...
Ale od czasów LPK do dziś niewielka różnica Panie Marku ;) ? Były p. cRACOVII i znowu sprawa w sądzie ;) Życzę zwycięstwa !!
[#20] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
Respekt!
Wielki respekt, dla obu...
[#21] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
Ten wywiad chyba troszkę "odbrązowił" postać pana Pampucha. To, jak będzie postrzegany teraz, po wywiadzie, jest chyba bliższe prawdzie. Osobiście zetknąłem się z panem Markiem co prawda tylko raz, ale zetknięcie to pozostawiło dość mieszane uczucia...
[#22] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@Grzegorz Kraszewski, post #21

Ja rozmawałem z panem pampuchem już kiedyś dawno temu o mojej ówczesnej acd32+promodule ale on tej rozmowy także telefonicznej niepamieta by może dlatego ,że to było dawno temu no i nazwisko wtedy miałem inne...ale to była miła rozmowa.




Benedykt Dziubałtowski
[#23] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@Benedykt Dziubałtowski, post #22

Panowie po raz kolejny mnie zadziwiacie !

Te wasze komentarze... ehhh
Wydaje mi sie, ze odczytalem przekaz pana M. Pampucha bezblednie.
Natomiast po wypowiedziach wiekszosci z was to dochodze do wniosku ze:

1)za malo wiecie jeszcze o zyciu

albo

2)sami niepoprawni optymisci sie tutaj wypowiedzieli

I tutaj nie chdzi wcale o zaden stosunek pana M. Pampucha do Amigi. Spojrzcie tylko na fragment:

"Nie zajmuję się w ogóle komputerami. Ani Amigą, ani PC, ani Macintoshami."

..to mowi samo za siebie. Nic nie trzeba w zasadzie dodawac biorac pod uwage fakt, ze mowi to czlowiek niegdys mocno zwiazany z informatyka.
[#24] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@Baron Althaar, post #18

W to, że żyje nigdy nie wątpiłem. W czasach Magazynu Amiga co prawda nie zwracałem nigdy uwagi do jego wstępniaków, ale napisał wiele świetnych artykułów za co można tylko dziękować.

To że żyje cieszy, ale smutnym faktem jest to, że jako amigowiec niestety umarł. Inaczej tego określić nie można. W jego słowach nie ma życia.
[#25] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@selur, post #23

No pierwsza dobra wiadomość w tym roku Pan Marek żyje i choć nie ma go tu to jednak sić ciesze z tego wywiadu .Parć słów wypowiedzianych
przez niego mówi wićcej o człowieku jak o redaktorze .To dobrze Każdy ma lepsze lata i gorsze .Jeśli mogć to proszć go pozdrowić od Amigowca z Połczyna Zdroju .A także życzć mu wszystkiego dobrego i proponuje naprawić Amigć uruchomić "Prehistoryka".Zawsze "napażanie" po głowie maczugą paru debili wprawia mnie w dobry nastrój przed snem.
[#26] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
"10 miesięcy od ukazania się pierwszego numeru Commodore zbankrutowało i można się było spodziewać, że z tego nic dobrego nie będzie."

No cóż, pierwszy numer ukazał się IX.1992, a Commodore zbankrutował IV.1994.
[#27] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
Dla mnie to już totalny koniec wszystkiego, w co kiedyś się wierzyło.
Co uważam? Uważam, że pan Marek Pampuch wstydzi się swojego zaangażowania w chore zjawisko jakim było i jest użytkowanie Amigi. Pretensjonalny ton dowodzi temu, że odciął się od tego już dawno i wywiad zrobił na siłę... Ja mu się nie dziwię. Dojrzały facet spojrzał na swoją przeszłość i widzi, że tak naprawdę uprawiał coś niezdrowego. Oddawać jakąś cześć martwemu przedmiotowi,komputerowi, prowadzić wojnę o nie wiadomo co z niebieską blacharnią...która gazeta komputerowa uprawiała coś takiego?
Założę się, że w panu Marku żyje miłość do Amigi, jako sprzętu naprawdę dobrego, ale zabitego,niezauważonego. To, co go odpycha, to ten fanatyzm amigowy, amigowanie czy jak to tam nazwać. Niezdrowa atmosfera bycia amigowcem.
JA TEZ SIĘ WSTYDZĘ tego głupiego fanatyzmu jaki kiedyś się uprawiało, bo do ciężkiej ch***** komputer powinien być traktowany jak odkurzacz, a nie jak bożek. I jak zauważyłem wielu wyjadaczy amigowych, ludzi w środowisku znaczących, odcina się już od wizytówki Amigowca i całej tej dzikiej atmosfery......

A wracając do wywiadu, to tylko uświadomił mi, że wszystko się kończy i ludzie zmieniają swoje poglądy, mimo iż zarzekali się,że wytrzymią. W jakimś artykule pan Pampuch napisał, że będzie robił wszystko żeby Amiga nie umarła....coś z Jayem Minerem to było........


[#28] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem
Aż smutno się robi, gdy to się czyta.

Ostatnia edycja: 25.11.06 00:04:27
[#29] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@Dave, post #27

pan Pampuch napisał, że będzie robił wszystko żeby Amiga nie umarła....coś z Jayem Minerem to było........

PRAWDA.

I on ZROBIŁ WSZYSTKO CO BYŁO W JEGO MOCY!!!!


Ale ludzie postawcie się w jego sytuacji !! wpakował do MA wszystko co miał wszystko!!! a ludzie go potem ścigali o kase za prenumeratę ....... on się poprostu wypalił......chce spokoju..... czytając te komentarze sam mam mieszane uczucia czy dobrze zrobiłem przeprowadzając ten wywiad.....co do tych 10 miesięcy to wiem ale nie poprawiałem tego zresztą w wywiadzie jest więcej takich potknięć które jednak usunąłem ........ Proszę nie dziwcie się , że on jest teraz jaki jest!




Benedykt :(
[#30] Re: Wywiad z Markiem Pampuchem

@Benedykt Dziubałtowski, post #29

Nie chodzi mi tu oto, żeby do obecnej chwili ciągnął pismo i flaki z siebie wypruwał, ale czytając jego odpowiedzi ma się takie wrażenie sam nie wiem jak nazwać, pogardy dla przeszłości, czy coś w tym stylu... bardzo dołuje ten wywiad po tylu przeżytych latach...z MA, Markiem Pampuchem i Amigą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem