Komentowana treść: Test pamięci Efiki
[#1] Re: Test pamięci Efiki
Średnie te wyniki, jeśli weźmiemy od uwagę, że dyski wyciągają już koło setki...
[#2] Re: Test pamięci Efiki

@stOOsh, post #1

Te wyniki sa marne (nawet test na pegazie) w porownaniu z jakimkolwiek PC ze sklepu zza rogu ;) Na mocno w tej chwili obciazonym laptopie:

Function Rate (MB/s)
Copy: 2224.8737
Scale: 2222.3686
Add: 2514.8220
Triad: 2402.2933
[#3] Re: Test pamięci Efiki
Owieczki będą mogły szpanować, jaka to super szybka jest nowa Szamanta :).
[#4] Re: Test pamięci Efiki

@Malin, post #3

szybsza od efiki ,ale to i tak malo .......
[#5] Re: Test pamięci Efiki
No krok do przodu to to raczej nie jest
[#6] Re: Test pamięci Efiki

@Goramo, post #5

póki co, ani na Sam, ani na Efikę nie ma stosownych systemów amigowych (odpowiednio OS4 i MOS), więc są to akademickie rozważania ;) . nie jest chyba niespodzianką, że Sam wyposażona w szybszy CPU będzie miała lepsze osiągi. ciekawe jak to się przełoży na relację szybkość/cena. ale nie ma co oczekiwać, że będą to demony szybkości. zresztą czego się spodziewać po systemach embedded?
zapewne jednak większość softu amigowego na obydwu maszynach będzie śmigać (z wyjątkiem większych produkcji specjalnie dla Morphosa czy AmigaOS4)
[#7] Re: Test pamięci Efiki
Te wyniki nie są dla mnie zaskoczeniem. Efika wypada tu całkiem przyzwoicie, a porównywanie jej z laptopem (mocniej czy słabiej obciążonym...), to porównywanie sprzętów dwóch różnych klas. Warto też zauważyć, że "testy Samanthy" to są tylko testy płyty AMCC. Samantha, o ile mi wiadomo, nie znajduje się jeszcze w takim stanie, aby mogła wykonać jakikolwiek program.
[#8] Re: Test pamięci Efiki

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Efika wypada tu całkiem przyzwoicie, a porównywanie jej z laptopem (mocniej czy słabiej obciążonym...), to porównywanie sprzętów dwóch różnych klas.


Wiem, dlatego wlasnie napisalem "Te wyniki sa marne (nawet test na pegazie)" a nie "Wynik Efiki jest marny" :) Chyba ze desktopowego Pegasosa tez nie wolno porownywac z pecetowym desktopem ;)

Wynik Efiki, ktora jest sprzetem embedded, jest wystarczajacy w pewnych zastosowaniach. I tak jest o niebo lepszy niz w klasycznych amigach.

Ostatnia edycja: 30.12.06 14:15:05
[#9] Re: Test pamięci Efiki

@szuler, post #8

Chyba ze desktopowego Pegasosa tez nie wolno porownywac z pecetowym desktopem

Można wszystko porównać ze wszystkim. Niemniej Pegasos i laptop to też sprzęty dwóch różnych klas. Zarówno pod względem technicznym, jak i grupy docelowych użytkowników.
[#10] Re: Test pamięci Efiki

@Grzegorz Kraszewski, post #9

Mam porownac z desktopem?
[#11] Re: Test pamięci Efiki

@szuler, post #10

Przeczytaj jeszcze raz słowa "grupy docelowych użytkowników". Ja nie jestem potencjalnym użytkownikiem peceta, czy wypadnie w tym teście 20 czy 50 razy szybciej, to dla mnie nieistotne .
[#12] Re: Test pamięci Efiki

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Krashan - porownywac mozna wszystko, tylko czasem ciezko jest
wyciagnac jakies wnioski z tego....
[#13] Re: Test pamięci Efiki

@Kaczus, post #12

ciekawe jak by w testach wypadly te "szybsze" planowane efiki z wersjami proca sp i wiekszym zegarem....
[#14] Re: Test pamięci Efiki
Rakieta!!!
[#15] Re: Test pamięci Efiki

@DRACOX, post #13

A są takowe planowane? Cieszcie się owieczki, gdy będzie skończony sprzęt pod OS4 z pewnością będzie szybszy od niebieskiej Efiki, nieznacznie. Jego cena będzie również wyższa... nieznacznie.
[#16] Re: Test pamięci Efiki

@Kiv_Master, post #14

No tak, Twój pecet pod Windows wyciąga pewnie więcej, co za niespodzianka.
[#17] Re: Test pamięci Efiki

@Malin, post #15

na AW kiedys bylo ze wersja 533mhz to ta najslabsza z planowanych i maja byc mocniejsze (chyba do 800mhz),z uwzglednieniem ze AMCC planuje jeszcze szybsze wersje proca 440 ,wiec nawet 1Ghz i wyzej
[#18] Re: Test pamięci Efiki

@Grzegorz Kraszewski, post #16

No cóż nie da się ukryć, ale mój klasyk pod AOS3.9 trochę mniej
[#19] Re: Test pamięci Efiki

@Kiv_Master, post #18

No cóż nie da się ukryć, ale mój klasyk pod AOS3.9 trochę mniej

Więc nie ma czego szczęki cieszyć...
[#20] Re: Test pamięci Efiki

@DRACOX, post #17

Efika 800 MHz? Niech kolega najpierw sprawdzi co pisze .
[#21] Re: Test pamięci Efiki

@Malin, post #20

nie efika ,Samantha . A ja koledze radze nauczyc sie czytac ze zrozumieniem .

na pewno bedzie wersja 533 i 667mhz ..o szybszych ,bylo w dyskusji na AW, tak samo jak o mozliwosci uzycia procesorow seri sp zamiast ep ,

Ostatnia edycja: 30.12.06 21:40:49
[#22] Re: Test pamięci Efiki

@DRACOX, post #21


ciekawe jak by w testach wypadly te "szybsze" planowane efiki z wersjami proca sp i wiekszym zegarem....


[#23] Re: Test pamięci Efiki

@Malin, post #22

sorry pomylka ,pisalem w rozpedzie o sammy a tu ten niebieski skrzat sie wkradl :),ofkolz chodzilo o sammy
[#24] Re: Test pamięci Efiki

@szuler, post #2

Dwa dyski WD 80 GB SATA-300 w RAID 0 wyciskają u mnie średnio 187 MB/s czyli mniej więcej tyle ile pamięć w efice .
Rzeczywiście nie za ciekawie, owszem, efika to nie super hiper wypasiony pecet, ale .... niecałe 200 MB/s transferu z ramu :( . Zobaczymy jak to wpłynie na wydajność całości .... no i jeszcze ten brak możliwośći podpięcia jakiegokolwiek napędu optycznego :(

A wogóle to już nie trolluje ;) ;)
[#25] Re: Test pamięci Efiki

@Olo, post #24

NO to Samantha z OS4 będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem :)
[#26] Re: Test pamięci Efiki

@Olo, post #24

przeciez powinien dzialac cdrom na usb
[#27] Re: Test pamięci Efiki

@rzookol, post #26

szybkosc musi bolec... tam chyba nie bylo usb 2.0.... ale moge sie
mylic.... Bo efika mnie interesuje jak zeszloroczny snieg, bo na
handhelda to jest za duze, na desktop za slabe....
[#28] Re: Test pamięci Efiki
nie czytalem jeszcze wszystkich komentow:)
ale to jest koment spod debiana na efice:)
[#29] Re: Test pamięci Efiki

@stefkos, post #28

A teraz wszystkie grzeczne mofieczki czekają na koment z MorphOSa 1.5 :D
[#30] Re: Test pamięci Efiki

@Olo, post #24

Wiesz, Peg1 z G3 mial wolniejsza pamiec niz efika
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem