Komentowana treść: Test pamięci Efiki
[#31] Re: Test pamięci Efiki

@marcik, post #30

no to samantha w takim razie to bedzie demon predkosci
[#32] Re: Test pamięci Efiki

@DRACOX, post #31

Cenowo to też będzie demon.
[#33] Re: Test pamięci Efiki

@Malin, post #32

przydroga fakt bedzie ..ale efika tez najtansza nie jest patrzac na mozliwosci ;/ wliczajac ze samy ma sata ,radzia 9000 ,i duzo szybszy proc ...to ta 2x wyzsza cena nie jest jakis odskok wzgledem standardu amipodobnego sprzetu wszelkiej masci
[#34] Re: Test pamięci Efiki

@Olo, post #24

Oj, Panie Ollo... ;)
Prędkości dysku nie ma co porównywać, ponieważ te 187MB raczej nie da się przełożyć na sposób w jaki działa pamięć w komputerze; po drugie takie testy wskazujące prędkość dysku dotyczą raczej średnio rzeczywistych warunków pracy. Dysk nie posiada 187MB/s prędkości "ciągłej" - trzeba pamiętać że w przeciwieństwie do dysku, pamięć nie posiada żadnych elementów mechanicznych, które wpływają na jej wydajność. W przypadku dysku im większe obciążenie tym mniejsza wydajność.
Inaczej mówiąc - spokojnie wyobrażam sobie pracującego - przykładowo - windowsa na pamięciach które mają ~200MB/s prędkości, natomiast nie wyobrażam sobie pracującego windowsa na dysku działającego z podobną prędkością, w roli pamięci RAM.
Wystarczy zobaczyć z jaką prędkością działa swap, nawet na żwawych, współczesnych dyskach...
[#35] Re: Test pamięci Efiki

@DRACOX, post #33

Tak, Efika za 99$ to bardzo drogi i zły sprzęt.
[#36] Re: Test pamięci Efiki

@Malin, post #35

Witam
Mógłby mi kolega napisać linka, gdzie mogę kupić Efikę za 100 dolców bo chciałbym sobie kupić (oczywiście dopiero jak wyjdzie nowy MorphOS). Chodzę po różnych stronach i nigdzie nie spotkałem się z tak niską ceną.
[#37] Re: Test pamięci Efiki

@Leon, post #36

http://www.azpocitace.cz/productlist.php?cat=1000002&id_catalog=1
[#38] Re: Test pamięci Efiki

@alpine, post #37

~355zł wedlug aktualnego kursu. fajnie. zamawia ktos?;)
[#39] Re: Test pamięci Efiki

@Leon, post #36

Najlepiej spytaj się na www.efunzine.com
[#40] Re: Test pamięci Efiki

@alpine, post #37

Dzięki za linka! OK

Niewiem dlaczego na wielu stronach np: amigakit jest cena ponad 2 razy wieksza (200e).
Ciekawe kiedy i za ile będzie można ją kupić na efunzine.
Pytanko jeszcze malutkie ile kosztuje wysyłka Efiki(z czeskiej stronki) do Polski z a ile do Irlandi
[#41] Re: Test pamięci Efiki

@Leon, post #40

Niewiem dlaczego na wielu stronach np: amigakit jest cena ponad 2 razy wieksza (200e).

Jeśli dobrze pamiętam to była gdzieś mowa o tym że dla europy środkowej i wschodniej ma być za 99USD.

Ciekawe kiedy i za ile będzie można ją kupić na efunzine.

Możliwe że dopiero jak będzie na to MOS.
[#42] Re: Test pamięci Efiki

@alpine, post #41

A no dopiero jak wyjdzie 1.5
[#43] Re: Test pamięci Efiki

@alpine, post #37

obsahuje:
* procesor MPC5200B PowerPC SoC 400MHz (jádro G3)

Hmmm.A mnie się wydawało że MPC5200 jest bardziej podobne do 603 niż do G3.
Ale cena zajefajna.Coś czuje że sobie ją sprawie (jak tylko wyjdzie na nią MOS),niskoprofilowego Radka 9200 i dysk 10GB 2,5" już mam :)
[#44] Re: Test pamięci Efiki

@waldiamiga, post #43

* procesor MPC5200B PowerPC SoC 400MHz (jádro G3)
Hmmm.A mnie się wydawało że MPC5200 jest bardziej podobne do 603 niż do G3.

pomylili się, jasne że MPC5200(B) jest oparty o jądro G2 603e (ver B o e300) ...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem