Komentowana treść: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls
[#31] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@CJ Warlock, post #25

"Proby" to moze i owszem, ale jesli stworzenie nowego sprzetu jest podejmowane jako powazny zamiar, a nie proba, to wlasnie nalezy je przeprowadzac od poczatku do konca.


To wymaga kasy a ACK jej raczej nie ma. Sony PS3 dość długo robiło a miało na pewno większy budżet i i tak nic takiego super im nie wyszło a niedługo zwykłe pecety będą szybsze.

Linia x86 i plyty pod nia sa konstrukcyjnie i ideowo przestarzale


Taa, i co jeszcze? To juz danwo nie jest to samo co było w PC XT jeśli nie zauważlyleś.

TO SAMO moze wykonac PPC o polowe nizszej czestotliwosci taktowania i zuzywajacy jakies 10-20 razy mniej energii elektrycznej


Jaka szkoda tylko, że do tego PPC nie ma dobrego chipsetu.

Czy Ci się to podoba czy nie PPC jest wolniejsze od x86/ia64 i w wypadku szybszych procesorów wcale tak ładnie nie wypada jeśli chodzi o zużycie prądu.

w ktorym mimo obciazenia procesora na poziomie 4% byle otworzenie okienka czy requestera wyboru pliku powoduje warczenie dyskiem i trwa nawet kilka sekund na sprzecie, ktory przeciez ma taktowanie w setkach MHz...


W skrócie mówiąc: nie prawda. A bardziej szczegółowo to może dołóż tam troche pamięci - pomoże na otwieranie okienek, skonfiguruj lepiej domenę/grupę roboczą - szybciej będą się dialogi dotyczące plików otwierać. Wbrew temu co niektórzy mądrale twierdzą Windows jest bardzo szybki, a to na co można narzekać to jest czas reakcji, a to akurat są dwie różne rzeczy.

I jeszcze podsumowując dziś nie liczy się hardware tylko system jaki na tym chodzi. Dlatego poniważ nie stać "świata amigowego" na eksperymenty w stylu sony czy microsoft powinnismy uzyć sprzętu który jest powszechnie dostępny i mało kosztuje. Amigowy feeling zapewni os a niska cena umożliwi przypływ nowych ludzi a co za tym idzie pieniędzy a to z kolei umożliwi powstanie softu. Jest to tak proste że każdy powinien to zrozumieć :)
[#32] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@smith, post #31

sorki ale jednak juz nie przesadzajmy bo pod koniec 2k7 mamy dostac sprzet ktory bedzie o kilka epok gorszy od serwowany 5 lat temu Aone ....
[#33] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@Olo, post #30

Tu jest fajny sprzet a właściwie będzie i PPC też fajne -> http://www.powerdeveloper.org/platforms/8641d/specifications
[#34] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@ender, post #28

Facet, dzis wieksze mozliwosci maja handheldy, a nadto sa w 100% przenosne, maja nadajnik i odbiornik GPS'a, potrafia obsluzyc 4 GB na wymiennych kartach, posiadaja wbudowane karty sieciowe bezprzewodowe i bluetooth oraz, drobnostke, ekran dotykowy. Ba, niektore maja jeszcze mozliwosc uzycia kart GSM.

Kalkulatory do szkol, a nie na biurko.
[#35] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@CJ Warlock, post #25

Nie mowie juz o pewnym "jedynie slusznym" OSie (szumne okreslenie jak na ten software), w ktorym mimo obciazenia procesora na poziomie 4% byle otworzenie okienka czy requestera wyboru pliku powoduje warczenie dyskiem i trwa nawet kilka sekund na sprzecie, ktory przeciez ma taktowanie w setkach MHz...

Cud, normalnie cud jakiś, bo u mnie otworzenie okna na takim sobie pece, trwa ułamek sekundy, a dioda dysku ledwo mignie ;)

Linia x86 i plyty pod nia sa konstrukcyjnie i ideowo przestarzale i ta linia sie konczy.

No a nowoczesne PCI33 MHz, bądź 66 MHz w "nowej" amidze, super układ C-Media CMI8738, oraz Silicon Image SiI3112 (SATA150, brak NCQ i innych ideowo padniętych rzeczy ;) ) pocięgnięty przez mega nowoczesne PCI, to nowinki konstrukcyjne i iedowe .


Prawda jest taka, że jak ktoś chce to może, np. pegasos w momencie premiery była to nowoczesną płytą główną, za rozsądną cene. Po pegu nie było już nic "fajnego", każdy model tzw. "prawdziwej amigi", był gorszy, bardziej zabugowany, i znacznie bardziej cofnięty technicznie. Jak narazie to Amiga NIC robi sobie jakieś kpiny z potencjalnych klientów... no ale to norma dla tej firmy :) .

Ostatnia edycja: 01.05.07 00:01:01
[#36] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@Olo, post #35

jak dla mnie to wyglada na definitywna probe ubicia OS4 i Amigi jako systemu desktopowego, rename amiga anywhera/de na AmigaOS ..i szczesliwej acz watpliwej proby wykopania javy z rynku rozwiazan mobilnych... wszak dla obecnych wladcow amigi ,cale to community to tylko wrzod na dupie...

a pozbywajac sie hyperionu ,serwujac sprzet sprzed 10 lat przez firme ktora niczego nie wypuscila...

Ostatnia edycja: 30.04.07 23:57:41
[#37] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls
Przejżawszy pobierznie stwierdziłem, że od roku 1997 , kiedy zaczeły wchodzić Procesory PowerPC ( 32 bit ) , tak do tej pory przez te 10 lat trzymamy się ( środowisko Amigowe ) tylko procesorów 32 bitowych . Ile jeszcze lat upłynie i ile jeszcze nowych Amig zostanie wyprodukowanych z 32 bitową szyną danych ?

[#38] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@CJ Warlock, post #25

Hmm. Czyzbys byl marzycielem lub idealista ?
"Linia x86 i plyty pod nia sa konstrukcyjnie i ideowo przestarzale i ta linia sie konczy." Sratatata.
Moze jeszcze powiesz za ile lat ? Takich prorokow to ja juz czytalem, widzialem i slyszalem wielu. Jak na razie linia x86 ma sie dobrze. A czy jest przestarzala ? Moze sobie poczytasz? Co do ciebie mam watpliwosci , moze za duzo pomyslales i ci sie uklad w mozgu przegrzal ? Ciekawe na jakiej platformie ty pracujesz? Ciekawe czy tak Gosc jak Jobs by sie pakowal w to co ma sie zaraz skonczyc :D.
A Workbench zawsze dobrze wspominam, milo sie na nim pracowalo:). puszczenie pawia siedzi, pije i chrupki cafe
[#39] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@smith, post #31

CJ Warlock> Linia x86 i plyty pod nia sa konstrukcyjnie i ideowo przestarzale

Taa, i co jeszcze? To juz danwo nie jest to samo co było w PC XT


Czy Ci sie to podoba czy nie, "640k (pamieci podstawowej) musi wystarczyc kazdemu", reszta to rozszerzona, widziana dzieki sztuczkom. Tak 10, 5 lat temu, jak i wspolczesnie.

Pamietam jak dzis reklame Pentium 3 - "wbudowane rozkazy do obslugi Internetu". Moze to i ma sens, nie dywaguje, bo nie wiem co za rozkazy i jaka obsluge tworcy sloganu mieli na mysli.

Aktualna dlugosc i ilosc pipeline x86, rozbudowywanie listy rozkazow, nie sprzyjaja wspolczesnie predkosci i nie sa nowoczesnymi rozwiazaniami. "Wspolczesnie wprowadzonymi" - tak. Ale nie "nowoczesnymi". To jest po prostu rynek, rynek i jeszcze raz rynek.

jeśli nie zauważlyleś.


Nie sugeruj mi braku uwagi, chyba ze chcesz, zebym postapil podobnie.

W skrócie mówiąc: nie prawda. A bardziej szczegółowo to może dołóż tam troche pamićci - pomoże na otwieranie okienek, skonfiguruj lepiej domenć/grupć roboczą - szybciej bćdą sić dialogi dotyczące plików otwierać. Wbrew temu co niektórzy mądrale twierdzą Windows jest bardzo szybki, a to na co można narzekać to jest czas reakcji, a to akurat są dwie różne rzeczy.


Jednak prawda. Nie zawsze wystepujacy objaw, ale dosc czesto spotykany. Co nie czyni go nieprawdziwym.

Chyba, ze masz na mysli Windows reinstalowany co pewien czas. Workbench czy MorphOS nie musza byc reinstalowane aby miec blyskawicznie pojawiajace sie okienka, nawet z efektem animacji (AFAIR program "explode"). I wgrywaja sie szybciej. Wydaje mi sie, ze kazdy, kto uzywal Amigi z karta graficzna lub Pegasosa i peceta z Windowsem doskonale wie o jakiej roznicy mowa.

Wiem, co mowie. Swoje slowa bazuje na doswiadczeniu.

Konfiguruje Windows XP klientom i sa bardzo zadowoleni. Wiem co zrobic aby chodzil szybciej, zajmowal mniej pamieci, nie eksploatowal tak bardzo HDD, itd. Uslugi ustawiam pod konkretnego klienta, nie w/g jednego schematu, wiec raczej wiem co do czego. Rejestr edytuje recznie. Bez reinstalki Windows chodzi po tym szybciej niz nowo zainstalowany. Mimo to nie uwazam sie za eksperta, to dla mnie po prostu usluga techniczna, a nie hobby - mam o wiele ciekawsze zainteresowania.

Nie powiedzialbym jednak, ze Windows jest bardzo szybki. Chyba ze opisujesz swoje osobiste wrazenie uzytkowania peceta taktowanego 3GHz, z dopieszczona konfiguracja Windowsa.

Ponad to Windows XP po instalacji nie jest tak dobry do uzywania jak po konfiguracji. Ale przecietny uzytkownik-laik nie wie o tym i musialby co najmniej rok spedzic na uczeniu sie roznych rzeczy aby sobie ustawic wszystko prawidlowo, o ile oczywiscie rozumie ta dziedzine. O wiele lepiej ustawiony na starcie jest Linux Mandriva 2006, tylko wylaczam KATa i pare innych rzeczy. Prawde mowiac, po analizie stanu Windowsa XP po instalacji doszedlem do wniosku, ze jest on ustawiony m.in. tak, aby bardziej eksploatowal sprzet, w tym HDD. Zakladam, ze jest to zabieg o podlozu komercyjnym.

Czas reakcji - czy pecet ma 500 czy 1500 MHz, Windows XP otworzywszy okno explorera (chodzi o task, nie przegladarke) w widoczny sposob tworzy zawartosc okna i nie ma to nic wspolnego z wirtualka (wylaczona). Requester zapisu pliku jak juz sie otworzy to po wybraniu "moj komputer" bywa, ze wyswietli animowana latarke na krotka chwile. AmigaOS robi to inaczej - okno pojawia sie od razu, a ikony sa doczytywane; requester wyswietla sie od razu, lista napedow tak samo, a w przypadku wlozenia dyskietki lista napedow po prostu aktualizuje sie bez przestoi.

Gro czasu jaki marnujemy przy komputerze bierze sie z wlasnie oczekiwania na reakcje komputera - zbyt wolna aby czynnosci wykonac raz-dwa, a zbyt krotka by oplacalo sie odchodzic od komputera by wykorzystac ten czas na cos innego.

Szybkosc procedur OSa i czas reakcji to sa rozne rzeczy, ale nie dla uzytkownika jednego kompa, na ktorym one sie dzieja, i ktory "kwitnie" przy nim przez powolnosc najczesciej wykonywanych operacji.

W swietle tej obserwacji Windows NIE jest szybki.

Mozliwe jednak, ze mamy po prostu inne doswiadczenia z jakichs nie wymienionych dotychczas przyczyn, wiec absolutnie nie odmawiam Ci racji, jedynie wymieniam odmienne od Twoich spostrzezenia. Tym zdaniem zostawiam otwarta furtke na ewentualne dojscie do zaakceptowania wzajemnych zdan.

I jeszcze podsumowując dziś nie liczy sić hardware tylko system jaki na tym chodzi. Dlatego...


Dlatego, zakladajac ze to Twoja opinia, widze tu niespojnosc miedzy faktyczna "szybkoscia" Windowsa a Twoim "...tylko system", jak i niespojnosc miedzy Twoja obrona zaawansowania platformy x86 a pozniejszym "nie liczy sie hardware".

Rozumiem, ze owo "nie liczy sie hardware" bylo napisane w kontekscie wizji uruchomienia AmigaOSu na platformie x86.

Jednak Amithlon juz istnieje. Istnieja tez fani roznych platform. Swiat komputerow jest dzieki temu zroznicowaniu ciekawszy. Popularnosc x86 IMO jest zbiezna z jego rynkowoscia, tj.mozliwoscia zarabiania na nim relatywnie duzych pieniedzy przy sprawianiu na klientach wrazenia, jakoby sie rozwijal.

Amiga od poczatku byla komputerem pomyslanym na lata, a nie na kilka-kilkanascie miesiecy. Komputerem, na ktorym juz w podstawowej wersji mozna zrobic wiele rzeczy. Filozofia Amigi jest dalece rozna od 'filozofii' ukierunkowanego na maksymalizacje zysku kreowaniem i wzmaganiem konsumpcji coraz to nowego sprzetu runku pc.

Dlatego platforme x86 z calym jej konsumpcjonalizmem, dlugim pipelinem, 'okienkowaniem' pamieci powyzej 640k, zapotrzebowaniem na zasilacze 400-500W, marketingiem wielkich liczb i paroma "nowoczesnymi" rozwiazaniami danymi gawiedzi dla uciechy a oczu mydlenia, zostawmy z boku samej sobie, a "poszukajmy" czegos naprawde ambitnego. I to dostepnego za cene akceptowalna nawet w Polsce - to dopiero bedzie ambitne rozwiazanie.

Przez "poszukajmy" rozumiem "powiedzmy w koncu tym firmom jakiego komputera chcemy". Zazadajmy konkretnej specyfikacji, napiszmy list otwarty, podpiszmy petycje via Internet... Pewnie znajda sie tacy, co powiedza, ze nie warto, ale... czy warto rezygnowac z samodzielnego kreowania swojej rzeczywistosci? Sprobowac na pewno mozna.
[#40] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@Olo, post #35

bo u mnie otworzenie okna na takim sobie pece, trwa ułamek sekundy


Czy zawsze? Co nie zmienia faktu, ze wiele jest przypadkow, gdzie jest, jak opisalem. Na Workbenchu (Amiga + karta GFX) czy MorphOSie (Pegasos) trzeba sie naprawde postarac aby okna spowolnily. Samo z siebie sie nie dzieje. W Windowsie nie trzeba robic nic, to po prostu zacznie wystepowac samo. ;)

Nie zapominajmy, ze wiele czasu przy kompie marnuje sie wlasnie wtedy, kiedy oczekujemy na reakcje GUI wiele razy podczas powtarzanych czynnosci (sytuacja "za wolno by zrobic to raz-dwa, za krotko jednak by isc cos zrobic w miedzyczasie").

CJ Warlock> Linia x86 i plyty pod nia sa konstrukcyjnie i ideowo przestarzale i ta linia sie konczy.

No a nowoczesne PCI33 MHz, bądź 66 MHz w "nowej" amidze, super układ C-Media CMI8738 (...)


Postawiles swoje zdanie w kontrascie do mojego. Dlaczego? Uzyskujesz tym wrazenie jakobym mowil, ze specyfikacja nowej Amigi jest super, czyli zajmowal stanowisko przeciwne do Twojego, a tak nie jest, poniewaz mowie o innych rzeczach. Uwazam Twoj zabieg za naduzycie, gdyz znieksztalca to obraz mojej wypowiedzi. Czujesz sie osobiscie urazony moim stwierdzeniem o linii x86, ze zastosowales ten zabieg?

Linia x86 to jedno, szyna PCI i inne podzespoly, jakie wymieniasz, to drugie. Nie ma potrzeby stawiac jednego w kontrascie do drugiego. Zamiast tego lepiej by bylo jakbys zapytal co mialem na mysli jako przestarzale w linii x86 i plytach pod nia. Wywczas pojawilyby sie konkretne informacje.

Powodem, dla ktorego, podobnie jak przecietny konsument komputerowy, nawet nie pomyslales o tym, jest to, ze jestes, podobnie jak wspomniany konsument, zahipnotyzowany balwochwalczym marketingiem i magia wielkich liczb rynku pc.

Z autopsji wiem, ze nie trudno sie temu poddac, trudno natomiast dostrzedz i uswiadomoc sobie, ze jest sie (chocby czesciowo i fakto-wybiorczo) zahipnotyzowanym marketingiem rynku pc.
[#41] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@kwolf, post #38

Czyzbys byl marzycielem lub idealista ?


Tylko dwie opcje przychodza Ci na mysl? A czyzbys Ty byl fanem nadawania innym etykietek? I bez spacji przed znakiem zapytania.

Na wszelki wypadek przypomne Ci, abys nie ocenial mnie wylacznie po postach w tym watku, gdyz z pewnoscia sa w jakims stopniu reaktywne.

Moze jeszcze powiesz za ile lat ?


10. Chyba ze sie powaznie zmieni. Znowu mam ochote skorygowac ta spacje przed znakiem zapytania... ;)

Takich prorokow (...)


"Takich" to znaczy jakich? Zdefiniuj. I czy aby na pewno masz mnie za proroka?

widzialem i slyszalem wielu


I jak widac nic Ci to nie dalo.

Poki co mnie nie widziales ani nie slyszales, wiec nie mozesz pisac "takich", gdyz z kontekstu wynikaloby, ze chodzi Ci o "takich jak ja" (tu: pod wzgledem wygladu i glosu)". Poza tym nie jestem prorokiem, wiec po dwukroc raczysz Wacpan belkotac.

Moze sobie poczytasz?


Na wzajem, ale moze nie ulotki z Media Markt czy balwochwalcze "testy" majace nakrecac sprzedaz, co? ;)

Jak mozesz zakladac, ze moje wnioski nie sa podparte lektura? IMO Twoje zachowanie traci brakiem gotowosci do akceptacji odmiennych pogladow.

Co do ciebie mam watpliwosci


Za to do siebie z cala pewnoscia zadnych, prawda? ;)

moze za duzo pomyslales i ci sie uklad w mozgu przegrzal ?


Nie wiem ile masz lat (jakies 13 byloby usprawiedliwieniem) ale IMO posunales sie o jeden belkot za daleko. Nie, nie czuje sie urazony, po prostu widze, ze nie mozesz pojac co mialem na mysli, i jedynie uwazam, ze nie napisales nic chociazby troche smiesznego. Moze dlatego, ze do tego trzeba umiec samodzielnie myslec. A na braki w tym ostatnim wskazuje cala tresc postu i przyjete stanowisko.

Niech zgadne, lubisz wysmiewac odmienne od Twoich poglady, nie rozumiejac ich i nawet sie nad nimi nie zastanawiajac, za to ochoczo gloszac potoczne opinie wtorne?

Ponizszy zas cytat pozwala domniemac, iz polegasz na innych, ktorych uwazasz za jakis autorytet, co mogloby potwierdzac podejzenie o ograniczona zdolnosc do otwartego myslenia.

Ciekawe czy tak Gosc jak Jobs by sie pakowal w to co ma sie zaraz skonczyc


Jesli podejdziesz do ekonomiki i marketingu z wystarczajaca wyobraznia to moze dowiesz sie dlaczego mialo miejsce takie cos.

Linia x86 to jest rynek, rynek i jeszcze raz rynek.

Powodem, dla ktorego, podobnie jak przecietny konsument komputerowy, nawet nie dopuszczasz do siebie mysli o tym, jest to, ze jestes, podobnie jak wspomniany konsument, zahipnotyzowany balwochwalczym marketingiem i magia wielkich liczb rynku pc.

Z autopsji wiem, ze nie trudno sie temu poddac, trudno natomiast dostrzedz i uswiadomoc sobie, ze jest sie (chocby czesciowo i fakto-wybiorczo) zahipnotyzowanym marketingiem rynku pc.

Powyzsze 2 akapity napisalem juz w innym poscie, powtarzam je jednak, aby bylo wiadomo, ze kieruje je takze do Ciebie.


PS.Twoj post nie wnosi nic do watku, moj zreszta tez. Nie zdziwie sie jak obydwa zostana usuniete przed moderatora jako potencjalny zaczatek flamewar.
[#42] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@CJ Warlock, post #41

niezmienia to faktu ,ze przy liczbie egzemplarzy jaka "chce wypuscic" na rynek ainc & ACK. to za ~ok 500$ powinnismy dostac przynajmniej jednojajowe argonavis..hłeh wbrew temu co mozna przeczytac jednak ustnieja ,nowoczesne kosntrukcje plyt pod ppc ,nie odbiegajace 10 czy 12 lat wstecz wzgledem rynku pc ..ba bedace nawt zgodne z tym co widzimy dzis... projekty takie oferuje IBM,freescale,amccPAsemi ,a i kilu innych by sie znalazlo.......nuu ale po co,zawsze lepiejsciemniac c amigowca z"routerem"

Ostatnia edycja: 01.05.07 04:35:51
[#43] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@DRACOX, post #42

Czy to ten sam Dracox, co niedawno ganił nas za brak wiary w AmigaNIC?
[#44] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@CJ Warlock, post #39

Co do wydajnosci architektury 'x86' a przynajmniej tego co z niej zostalo polecam lekture:
Link

Chyba, ze masz na mysli Windows reinstalowany co pewien czas.

Wszystko zalezy od, ze tak powiem 'higieny pracy'.
U mnie XP chodzi juz 3ci rok i ani mysle przeinstalowywac. Co wiecej, po drodze wymienilem plyte glowna z procesorem (2x), karte graficzna (nie zlicze) i inne podzespoly. Komputer nie ma prawie nic ze starej konfiguracji a Windows ten sam. I ani mysle go przeinstalowywac. Jak wiesz jak sie obchodzic z rejestrem i plikami systemowymi zapominasz co to reinstalacja.


Szybkosc procedur OSa i czas reakcji to sa rozne rzeczy, ale nie dla uzytkownika jednego kompa, na ktorym one sie dzieja, i ktory "kwitnie" przy nim przez powolnosc najczesciej wykonywanych operacji.

A teraz hipotetycznie 'doloz' do AmigaOS albo Morphos wszystkie uslugi jakie oferuje XP (sam napisales ze niektore sa do ubicia - 100% racji) i wyobraz sobie jak szybko dzialalby amigowy system z takimi mozliwosciami (obsluga sprzetu, nowych standardow - dla amigi nowych) no i oprogramowanie o ktorym tak chetnie piszesz a ktorego nie ma na amidze.



Czas reakcji - czy pecet ma 500 czy 1500 MHz, Windows XP otworzywszy okno explorera (chodzi o task, nie przegladarke) w widoczny sposob tworzy zawartosc okna i nie ma to nic wspolnego z wirtualka (wylaczona). Requester zapisu pliku jak juz sie otworzy to po wybraniu "moj komputer" bywa, ze wyswietli animowana latarke na krotka chwile. AmigaOS robi to inaczej - okno pojawia sie od razu, a ikony sa doczytywane; requester wyswietla sie od razu, lista napedow tak samo, a w przypadku wlozenia dyskietki lista napedow po prostu aktualizuje sie bez przestoi.

Gro czasu jaki marnujemy przy komputerze bierze sie z wlasnie oczekiwania na reakcje komputera - zbyt wolna aby czynnosci wykonac raz-dwa, a zbyt krotka by oplacalo sie odchodzic od komputera by wykorzystac ten czas na cos innego(...)

(...)Amiga od poczatku byla komputerem pomyslanym na lata, a nie na kilka-kilkanascie miesiecy. Komputerem, na ktorym juz w podstawowej wersji mozna zrobic wiele rzeczy. Filozofia Amigi jest dalece rozna od 'filozofii' ukierunkowanego na maksymalizacje zysku kreowaniem i wzmaganiem konsumpcji coraz to nowego sprzetu runku pc.


To pomysl ile czasu zajmie zrobienie pewnych rzeczy na klasyku bez PPC
[#45] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@CJ Warlock, post #39

Dlatego platforme x86 z calym jej konsumpcjonalizmem, dlugim pipelinem, 'okienkowaniem' pamieci powyzej 640k,


"Okienkowaniem" pamieci? Juz ta bzdura wystarczy do udowodnienia, ze kolega nie ma najmniejszego pojecia o czym pisze. Powiedz, gdzie o tym przeczytales? W jakims kursie assemblera pod DOS-a 5.x dla procesora 8086?

W innych czesciach Twojego postu zaczynasz stawiac znak rownosci miedzy architektura x86 a windowsem (tezy w stylu "x86 jest do dupy bo windows....") wiec nie ma sensu sie do nich ustosunkowywac.
[#46] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@CJ Warlock, post #39

Pamietam jak dzis reklame Pentium 3 - "wbudowane rozkazy do obslugi IntePamietam jak dzis reklame Pentium 3 - "wbudowane rozkazy do obslugi Internetu". Moze to i ma sens, nie dywaguje, bo nie wiem co za rozkazy i jaka obsluge tworcy sloganu mieli na mysli.rnetu". Moze to i ma sens, nie dywaguje, bo nie wiem co za rozkazy i jaka obsluge tworcy sloganu mieli na mysli.


Wiesz oczywiscie co to jest reklama i jaki ma sens, prawda? Gdyby reklama intela nie zawierala takich pustych sloganow tylko np. informacje techniczna o instrukcjach SSE, na pewno nie zainteresowala by laikow. Dla nich "wbudowane rozkazy do obslugi internetu" brzmi bardziej wiarygodnie, mimo ze ciebie moze to smieszyc.
[#47] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@CJ Warlock, post #40

Czy zawsze? (..) W Windowsie nie trzeba robic nic, to po prostu zacznie wystepowac samo.

Hmm.... powiem szczerze że tak nie mam, kwestia ustawień w systemie. Mi naprawde śmiga, nie narzekam :).

Powodem, dla ktorego, podobnie jak przecietny konsument komputerowy, nawet nie pomyslales o tym, jest to, ze jestes, podobnie jak wspomniany konsument, zahipnotyzowany balwochwalczym marketingiem i magia wielkich liczb rynku pc.

Hehehehe..HAHAHAHHAHAH...dooobreeeee :) . Dawno się tak nie ubawiłem :) Powiem tak : "Skończ Waść, wstydu oszczędź" ;)
[#48] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@Olo, post #47

Powiem tak : "Skończ Waść, wstydu oszczędź"

Tzn. chcesz żeby CJ Warlock zadał Ci ostateczny cios, żeby Ciebie dobił by zaoszczędzić Tobie wstydu? ;) Bo w tym kontekście zawołał po przegranej walce Kmicic do Wołodyjowskiego.
[#49] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@CJ Warlock, post #39

CJ Warlock> Linia x86 i plyty pod nia sa konstrukcyjnie i ideowo przestarzale

Taa, i co jeszcze? To juz danwo nie jest to samo co było w PC XT

Czy Ci sie to podoba czy nie, "640k (pamieci podstawowej) musi wystarczyc kazdemu", reszta to rozszerzona, widziana dzieki sztuczkom. Tak 10, 5 lat temu, jak i wspolczesnie.


No i się wydało że nie masz pojęcia o czym piszesz. Zamiast bzdury tu popychać poczytaj sobie o architekturze x86 zanim z siebie kompletnego idiote zrobisz (co może nawet już się stało ale nie chce mi się nawet dalej czytać tych przydługawych wypocin bo nie ma po co).

Z pobierznej lektury kawałka tego co dalej napisales wynika że nadal mylisz prędkość z czasem odpowiedzi i złe skonfigurowanie z rzeczywistym działaniem.
[#50] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls
Dyskusja o PC na portalu amigowym. W dodatku pod newsem o nowej (lepszej???) Amidze.

Ja się pytam: GDZIE JEST MODERATOR, GDY JEST POTRZEBNY?
[#51] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls
Słabo.. i bardzo pecetowo...zostaje przy zprzęcie który mam.
[#52] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@Olo, post #35

Cud, normalnie cud jakiś, bo u mnie otworzenie okna na takim sobie pece, trwa ułamek sekundy, a dioda dysku ledwo mignie

potwierdzam tylko czesciowo , na swiezej windzie jest szybko , ale po kilku tygodniach predkosc spada zalosnie
[#53] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@DRACOX, post #29

Z tego co kiedyś wyczytałem chyba w NEO plus to dreamcast nie do końca był 128 bitowy. Ponoć procki były tylko 64 bitowe, ale zastosowali jakieś triki, czy coś. (Jestem fanem segi). Chodziło mi tylko, o to, że na 400 i powiedzmy np. VD5 z 64 mb ramu (nawet na pci) też da się coś zrobić. Pewnie, że chciałbym mieć najszybszy możliwy sprzęt, ale pytanie za jaka kasę ? Ja mogę zgodzić się najwyżej na te 500$ (myślę, że wielu amigowców, szczególnie u nas podobnie) i nie bedę mówił , że wydam 3000$, bo mnie zwyczajnie nie stać, a o kompie, czy konsoli świadczy soft. Kto bedzie go robił, jeżeli prawie nikt go nie kupi, bo za drogi? Moim skromnym zdaniem, Amiga musi przygotować się na maraton i stopniowo, co sezon "poprawiać swój sprzęt" ten na początek nie jest zły. Za kartę turbo z PPC i Mediatora zapłacisz to samo (bez ami 1200, fast aty), a będziesz miał jedynie 240 mhz. Co do pytań/zarzutów dlaczego nie ma G%, popatrzcie ile kosztuja "Jabłuszka" z G5 to na pewno nie jest 500$, a sprzedali ich chyba więcej niż planowane 500 tys. Wydaje mi się, że Ci, którzy tak głosno krzycza o tych G5 , tak naprawde, to nie kupia nowej amigi, bedzie znakomita wymówka, bo nie ma g5 Pci express G Forca najnowszej generacji itd. Wielu z nas ma ami klasik i jesteśmy z nich dumni, od czegos trzeba zaczać, bądźmy dobrej myśli. Pozdrawiam OK
[#54] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@ender, post #53

Za kartę turbo z PPC i Mediatora zapłacisz to samo (bez ami 1200, fast aty), a będziesz miał jedynie 240 mhz.


Wydaje mi się, że porównywanie starego sprzętu, do jeszcze starszego, to nie najlepszy sposób na udowodnienie jego wątpliwego zaawansowania technologicznego.
[#55] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls
Odniosę się jeszcze co do szybkości windowsa na pc mi nowa vista smiga aż miło i gry odpalana na niej też. Co do rozwoju x86 to nie wiem czy zauważyłeś że dzięki temu ostatnio za niewielkie pieniądze można kupic bardzo szybki sprzęt.

[#56] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@Hellena, post #52

Jak sie ma jakie trojany... Moj system jest nieprzeinstalowany od jakis 10 lat - tylko update z 95 -> 98 -> 98SE -> 2000 (tutaj dlugo, prawie 5 lat) -> XP Pro i patrz, otwarcie okna to blysk. Znow cud.
[#57] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@Poke, post #56

No wiesz, update Windowsa, to przeinstalowanie go właśnie. Przynajmniej na tym samym ta czynność polega.
[#58] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@Poke, post #56

ewentualnie jak zainstalujesz jakies bzdetyi kazdy bedzie mial
"przyspieszacz odpalania' tak jak oo... wtedy pamiec zamuli i po dysku
bedzie rzezbil niemilosiernie.
[#59] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@GumBoy, post #57

Czas zakończyć temat dotyczący Windowsa, wydajności peceta itp. Każdy kolejny komentarz niezwiązany z tematyką newsa zostanie usunięty.
[#60] Re: Jest specyfikacja nowej Amigi z ACK Controls

@moderator, post #59

A to czemu? Jaki podpunkt regulaminu zakazuje dyskutowac o innych systemach operacyjnych? Jakies inwektywy sie pojawily, utarczki slowne?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem