Komentowana treść: Hyperion idzie za ciosem
[#1] Re: Hyperion idzie za ciosem
Chyba chcialbym zeby Hyperion wygral...
Moze wreszcie Os4 wyszedlby na Classica...
Ale kto to wie...
[#2] Re: Hyperion idzie za ciosem
Ale młyn! Teraz to już chyba nikt nie jest właścicielem znaków towarowych "Amiga". :)
[#3] Re: Hyperion idzie za ciosem
jezeli sad przychyli sie do teori hyperionu to wlascicielem znakow towarowych amigi jest hyperion ! go hyperion! go!


amiga os i amiga hardware od firmy niebedacej amiga inc?GO Hyperion!
[#4] Re: Hyperion idzie za ciosem
stwierdzenie dotyczące ilości sprzedanych kopii AmigaOS 4 Final, Evert Carton szacuje ją na "mniej więcej 1000 sztuk"
Dosyc dobry wynik sprzedazy, biorac pod uwage ze AmigaOS4 nie byl jeszcze w normalnej sprzedazy ;)
[#5] Re: Hyperion idzie za ciosem

@MDW, post #2

Mylisz się MDW, muszę ogłosić oficjalnie, że dzięki moim tajnym rozmowom i negocjacjom ze wszystkimi Billami na świecie poprzez łącze klozetowe o przepustowości 20 MLit/sek (Mega Litrów) stałem się właścicielem wszystkich znaków towarowych AMIGA
[#6] Re: Hyperion idzie za ciosem

@MDW, post #2

Nie do końca nikt. Wydaje mi się (może błędnie, bo się już w tym wszystkim trochę pogubiłem), że jeżeli sądownie zostanie udowodnione, iż Amiga, która podpisała porozumienie, zbankrutowała (a wszystko powoli na to wskazuje), to właścicielem na mocy porozumienia z 2001 roku jest Hyperion.
[#7] Re: Hyperion idzie za ciosem
Czyli co? Amiga Inc. nie ma prawa nazywać się Amiga Inc.? Zaje.....fajnie

Wygląda na to że Hyperion świetnie to sobie wszystko zaplanował. OBY TAK DALEJ! OK
[#8] Re: Hyperion idzie za ciosem

@reactor, post #4

To jest pewnie szacunek oparty na ilości sprzedanych AmigaOne i MicroA1, do których dołączano AmigaOS 4.0 Pre-Release (w którymś tam oświadczeniu do sądu, jeden z Friedenów chyba pisał, że AmigaOS 4.0 został wydany w 2004 roku, wtedy gdy pojawił się Pre-Release - reszta to do niego update'y). Jeżeli przyjmiemy, że każdy taki user pobierał update'y (w tym ten do Finala), to można jakoś tam założyć, że Finala posiada tyle samo osób. Trzeba tylko udowodnić, że Pre-Release z 2004 roku to był Final. ;)
[#9] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Ziolo, post #7

Nazywać się ma prawo, ale nie ma prawa używać znaków towarowych w celach handlowych.
[#10] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Ziolo, post #7

W sumie dobrze by sie stalo, gdyby Hyperion przejal w pelni prawa do amigaosa, w koncu to jedyna firma, ktora od prawie 10 lat zrobila cokolwiek w kierunku rozwoju systemu Amigi.
[#11] Re: Hyperion idzie za ciosem
Nie otrzymali nawet tych nędznych 25000 dolarów Tworzyli system z nadzieją, że zarobią na nim Pewnie otrzymywali jakąś część ze sprzedanych AmigaOne z dołączonym AOS4.
[#12] Re: Hyperion idzie za ciosem
Ciągle nie mogę zrozumieć dlaczego te dwie firmy się nie mogą dogadać . Przecież nie chodzi o jakieś miliardowe sumy........



Benedykt
[#13] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

chodzi zasady. hyperion zrobil wiecej niz mial i chce za to kasy, chocby ze sprzedazy. a ainc to banda kretaczy ktorzy chca wszytskich wydydkac nie placac centa. gereralnie 2 bandy krawaciarzy i papug mialy podobny pomysl na zarobek i trafil swoj na swego.
[#14] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

Tu nie chodzi o pojednanie, a "o wszystko albo nic". Po co się dzielić jak można zgarnąć cała pulę?
[#15] Re: Hyperion idzie za ciosem
No to kiedy zakończenie procesu?
Czy jest szansa, że jeszcze w tym roku?
[#16] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Leon, post #15

Tez pytalem o to swego czasu - szansa jest do trzech lat.
[#17] Re: Hyperion idzie za ciosem
Zastanawia mnie jedna rzecz. Jezeli - zalozmy - ze Hyperion ma racje (jak narazie kontratak jest dosc sensowny...) i faktycznie Amiga INC. nie ma zadnych praw to co z inwestorami, ktorzy wlozyly jakis kapital w to przedsiebiorstwo? Przeciez przez to ta firma moze zniknac z powierzchni tej planety w mgnieniu oka...
[#18] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Lokaty, post #17

"Chcieliście kapitalizmu to go macie." ;)

Hyperiona ta sprawa nie powinna tykać bo on chcę IP, a nie bajzel pod nazwą "Amiga Inc".
[#19] Re: Hyperion idzie za ciosem

@alpine, post #18

Jednak jakby na to nie patrzec - wszystkie powiazania z inwestorami glownie opieraja sie o OS4... no chyba, ze jeszcze AmigaDE (AmigaAnywhare czy jak tam)... z reszta nie interesuje mnie to na tyle, aby sie tym przejmowac. Wygra lepszy.
[#20] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Lokaty, post #19

Wygra lepszy.
Nie, to nie boks. Tu wygra ten, ktory bedzie lepiej prawnika oplacal.
[#21] Re: Hyperion idzie za ciosem

@reactor, post #20

martwi mnie jedynie to, ze nastepuje eskalacja konfliktu. skoro hyperion twierdzi, ze ma prawa do znakow towarowych zwiazanych z amiga, to niech przedstawi dowody, ze je zarejestrowal, aby je chronic prawnie. skoro do tej pory tego nie zrobil, to znaczy ze sprawa nie jest tak oczywista i proces moze sie ciagnac w nieskonczonosc. w najgorszym wypadku sedzia moze zamrozic sprzedaz czegokolwiek co ma zwiazek z przedmiotem sporu az do jego rozwiazania. oby to nie nastapilo.
[#22] Re: Hyperion idzie za ciosem

@hakonwpz, post #21

nie chce mi sie szukac, ale na aw.net byl kiedys watek o rejestroweaniu po tym jak na ann.lu byl news o tym ze prawa wygasly. nie pamietam kto probowal rejestrowac i czy sie udalo. friedenowie, bbrv czy masaj
[#23] Re: Hyperion idzie za ciosem

@reactor, post #10

w koncu to jedyna firma, ktora od prawie 10 lat zrobila cokolwiek w kierunku rozwoju systemu Amigi.


A H&P?
[#24] Re: Hyperion idzie za ciosem

@GumBoy, post #23

A P5... a wiele innych firm, ktore A NIC wykorzystala i narazila na straty.
[#25] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Kaczus, post #24

P5 to nie jest firma amigowa, poza tym z niej poniekąd wywodzi się wszelkie amigowe zło, czyli pegazy.
[#26] Re: Hyperion idzie za ciosem
Coś mi się zdaje że ANic przegra sprawę a Hyperion dogada się z MOSTeam i wyjdzie MOS 2.5 i kto wie czy to nie byłoby dobre
[#27] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Arbuz, post #26

Piękne marzenie - jeden wspólny system dla 2 platform. Szkoda, że nierealne. :(
[#28] Re: Hyperion idzie za ciosem

@APC74, post #27

Nie ma niemożliwe. Kiedyś nie sądzilem że będę miał jakąś inną Amigę niż A1200 040/PPC210 i będę na niej oglądał divx-y, a tu nagle mam nową Amigę - PEGASOSA i wszystko co chciałem mam więc nie ma rzeczy niemożliwych.
[#29] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Arbuz, post #26

watpie aby po fakcie wygrania przez hyperion ,porzucili by os4 na rzecz mosa ... polaczenie projektow? ok ..ale to jednak AOS jest bardziej komercyjna marka ..a w tym wszystkim tak czy siak chodzi o kase
[#30] Re: Hyperion idzie za ciosem

@GumBoy, post #23

A H&P?
W ktorym roku wyszedl aos3.9, 2001? OK, moze 10 lat to powiedziane troche na wysrost, ale z drugiej strony H zrobil niewspolmiernie wiecej w temacie amigaos aniezeli H&P.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem