Komentowana treść: Hyperion idzie za ciosem
[#61] Re: Hyperion idzie za ciosem

@wali7, post #60

A widzisz i w takich momentach SirLEO wybucha, że nie rozumie się, o co komuś chodzi, jak fani AOS4 wytykają coś(or something) fanom MOSa po ich atakach na twierdzę MOS - żeby nie było chyba już z 4 razy coś takiego zauważyłem czy to na forum czy w komentarzach ale wróćmy do tematu... Przeczytaj jeszcze raz oba komentarze i przemyśl co teraz ja chciałem powiedzieć bo o MOSie nie powiedziałem ani słowa chociaż związek łączący go i z Pegasosem(zresztą to nie jedyny system dla niego dostępny) i Amigą klasyczną(tu też) jest znany. SirLEO jasno i wyraźnie stwierdza, że Pegasos to nie Amiga więc ciśnie mi się pytanie do głównodowodzącego tego portalu: co on tu robi zatem w takich ilościach biorąc pod uwagę nazwę portalu a co za tym idzie jego profil??
[#62] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Hugen, post #61

Ponieważ jest on związany z Amigą, choć nią nie jest. Tak jak Drako,
tak jak uA1, i wiele innych konstrukcji. Dodatkowo był on tworzony z
myślą o Amidze, dlatego między innymi BBRV zainteresowali się tym
sprzętem, mając wykupioną licencję na system AmigaDE na taki sprzęt.
Gdyby ludzie z Amiga NIC nie próbowali wykiwać twórców MOSa, to byłby
on AmigaOS4, a tak jest MorphOSem, gdyż znalazła się firma, która była
gotowa zostać wykiwana, a sama planowała to samo. Warto spojrzeć w
tył, by wiedzieć co i jak i nie popełniać błędów, stąd też Pegasos
historycznie wpisał się w środowisko, a portal nie jest tworzony dla
komputera, a właśnie dla środowiska, mającego wspólne zainteresowania.
[#63] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Kaczus, post #62

Dobrze mowisz w pelni sie z toba zgadzam..
[#64] Re: Hyperion idzie za ciosem

@Hugen, post #61

Co prawda Kaczuś odpowiedział w miarę wyczerpująco, dorzucę tutaj moje trzy grosze: z funkcjonalnego punktu widzenia elementem łączącym Pegasosa z Amigą jest właśnie Morphos - system posiadający w swej budowie warstwę kompatybilności z AmigaOS3.1, jednak AmigaOSem nie będący. Ale przecież aby zbiór A miał część wspólną z B, to nie jest wymagane spełnienia warunku równości pomiędzy nimi, nieprawdaż? Czyli istnieje związek łączący Pegasosa z Amigą...
Podobnie zresztą (funkcjonalnie) Teron łączy się z Amigą poprzez AmigaOS4. Niby mamy jeszcze sprawy naklejkowo-licencyjne, ale przecież właśnie news pod którym piszemy dowodzi, że w amiświatku nic jeszcze do końca nie wiadomo :)
[#65] Re: Hyperion idzie za ciosem

@reactor, post #58

Fakt. Nie doczytałem. Niemniej jednak 6 lat a 10 to wielka różnica. Prawie dwukrotna.
[#66] Re: Hyperion idzie za ciosem

@ems, post #47

od myślenia ;)
[#67] Re: Hyperion idzie za ciosem

@baderman, post #66

Od mitów. :)

Że kod programu musi być zamknięty.

Że za program musisz płacić.

Że nie możesz nim dowolnie rozporządzać (rozpowszechniać).

Hm, jak to możliwe że Amiga INC czuje się właścicielem czegoś, czego nie udało jej się zarejestrować
[#68] Re: Hyperion idzie za ciosem

@ems, post #67

wyzwala od myślenia, że...
...wszystko należy mi się za darmo
...każdy ma obowiązek pokazać i oddać swoją pracę, z której może np. się utrzymywać
...socjalizm jest lekiem na całe zło (:D)

taki podtekst zawsze wyziera z Twoich postów :)
Dlaczego większość ludzi w FSF uważa że socjalizm=wolność, to dramatycznie złe założenie, nigdy tak nie było i nie będzie, a próby wdrażania takich idei wiemy jak się skończyły. Dlaczego próby urynkowienia wolnego oprogramowania są krytykowane i gaszone za każdym razem? Czy jeżeli ktoś coś zrobił, otworzył źródła, bo miał taki kaprys, to nie ma prawa już na tym zarobić?... FSF ze Stallmanem na czele - dramat dla wolnego oprogramowania (jako całości). Aaaa, to jest temat na dłuższą dyskusję, a patrząc na Twoją postawę nie wiem, czy Cię przekonam, więc pozwolę sobie z mojej strony na EOT ;).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem