Komentowana treść: Farsy ciąg dalszy
[#1] Re: Farsy ciąg dalszy
No to kto zacznie nowy komentarzowy serial pt. "Amiga sux"? :)

A tak swoją drogą to dziwne, że nie znalazła się jak dotąd osoba, która chociaż probowałaby stanąć po stronie Amiga NIC...
[#2] Re: Farsy ciąg dalszy

@MDW, post #1

No to kto zacznie nowy komentarzowy serial pt. "Amiga sux"?

A po co? Jedna linijka nowego kodu dla MOS-a jest więcej warta niż 20 komentarzy tutaj cool.
[#3] Re: Farsy ciąg dalszy

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Słusznie, z trolowania nic nie ma, oprocz trolowania ;)
[#4] Re: Farsy ciąg dalszy

@tygrys, post #3

mialy pojsc dolary na hale, przerzucono je na proces. martwi mnie to, ze tak zazarta walka moze wykonczyc obie firmy, tym bardziej, ze tak niewinnie sie zaczelo (zadano tylko zwrotu kodu zrodlowego). odbijanie pileczki moze potrwac lata i kosztowac mase pieniedzy.
p.s.
im wiecej dokumentow, tym bardziej widac, ze caly cyrk ze zmianami nazw firmy amiga mial na celu odciecie sie od starych dlugow.
[#5] Re: Farsy ciąg dalszy
Czyli co?
Ta sprawa niczego nie wniesie i nie wyniesie.
[#6] Re: Farsy ciąg dalszy

@MDW, post #1

A tak swoją drogą to dziwne, że nie znalazła się jak dotąd osoba, która chociaż probowałaby stanąć po stronie Amiga

Ja jestem po stronie AMIGA inc i im kibicuję aby wygrali ten proces.

Poza tym, chciałem zauważyć, że tytuł komentarza jest stronniczy i sugeruje negatywne nastawienie jego autora do firmy Amiga.
Newsy na PPA powinny służyć BEZSTRONNEMU przekazywaniu informacji (własne zdanie można ewentualnie wyrazić w komentarzach) a tytułowanie tego newsa "farsa" przeczy zasadzie bezstrnności w przekazywaniu informacji.
[#7] Re: Farsy ciąg dalszy

@amigafan, post #6

tytuł komentarza jest stronniczy i sugeruje negatywne nastawienie jego autora do firmy Amiga

A dlaczego akurat do firmy Amiga? A może do firmy Hyperion? Ja bardzo lubię firmę Amiga Inc. za to, że wytoczyła Hyperionowi ten proces, jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów wstrzymania rozwoju AmigaOS 4 jaki możnaby sobie wymarzyć.
[#8] Re: Farsy ciąg dalszy

@amigafan, post #6

A ja stane po stronie Hiperionu ;] . A poddajac sie troszeczke fantazji wyobrazmy sobie ze hiperion wygra ten proces bez mozliwosci uzywania znakow zwiazanych z amiga inc. Oraz bez praw do nazwy"amiga" pozyska os4 dla siebie.To czy nie bedzie to kolejny od taki mos ? ;] W koncu nie bedzie to Amiga os tylko np. Hiperion Os ;] . I tu mam beczke z tych wszyskich zagozalych Amiowiec co skanduja chasla ze pegaz i mos to nie amiga. Gdy beda muslieli usiasc do sprzetu apple albo genesi z postawionym Hiperion OS. ;].

Ostatnia edycja: 31.07.07 19:39:56
[#9] Re: Farsy ciąg dalszy

@staiger, post #8

A poddajac sie troszeczke fantazji wyobrazmy sobie ze hiperion
wygra ten proces bez mozliwosci uzywania znakow zwiazanych z amiga
inc. Oraz bez praw do nazwy"amiga" pozyska os4 dla
siebie.


To by chyba było najlepsze rozwiązanie. Hyperion mógłby wydać swój OS,
wreszcie byłby spokój z Amiga INC, a niektórzy krzykacze straciliby
pretekst do robienia zadymy.
[#10] Re: Farsy ciąg dalszy

@amigafan, post #6

Poza tym, chciałem zauważyć, że tytuł komentarza jest stronniczy i sugeruje negatywne nastawienie jego autora do


Tytul sugeruje negatywne nastawienie autora do sporu na linii AInc-Hyperion bez wskazywania ktorej strony on autor nie "trawi".

Tak, walka miedzy tymi firmami to farsa. Szkodza zarowno sobie jak i calemu srodowisku.
[#11] Re: Farsy ciąg dalszy

@amigafan, post #6

A gdzie masz napisane, że "Newsy na PPA powinny służyć BEZSTRONNEMU przekazywaniu informacji "? Czy PPA jest w jakiś sposób finansowany z publicznych pieniędzy i zobowiązany do bezstronnego informowania o czymkolwiek?
"zaprzyjaźniony" portal wprost pisze, że nie jest bezstronny. To dlaczego PPA miałby być?
[#12] Re: Farsy ciąg dalszy

@amigafan, post #6

Nie zgodzę się z takim rozumowaniem. Według mnie farsa to po prostu komedia oparta na błahych faktach albo nawet kpina, która rozgrywa się na naszych oczach i nie ma znaczenia kto jest w niej ośmieszany, a kto ośmieszającym i jakie zdanie na ten temat ma widz, czy osoba wyrażająca swój pogląd. Według mnie, słowo pasuje tutaj idealnie i bez znaczenia jest po której stronie stoi Krashan, ja czy też całe PPA i każdy czytelnik z osobna.
[#13] Re: Farsy ciąg dalszy
O jak fajnie :)
[#14] Re: Farsy ciąg dalszy

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Ja bardzo lubię firmę Amiga Inc. za to, że wytoczyła Hyperionowi ten proces,

A kysz Płatny Pachołku Genesi... Jak zwykle siejesz zament posiadając niebieski sprzęt (darmowy zresztą).
Prawdziwa amiowca kibicuje amiga inc, która nic nie wnosi tylko sieje zment, w przeciwieństwie do hyperioniu który było, nie było jednak przygotował i opublikował AmigaOS4. Tylko czy miał prawo to używania tej nazwy.. ale to rostrzygnie sąd...
[#15] Re: Farsy ciąg dalszy

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Ja bardzo lubię firmę Amiga Inc. za to, że wytoczyła Hyperionowi ten proces, jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów wstrzymania rozwoju AmigaOS 4 jaki możnaby sobie wymarzyć.
No nie do konca z tymi twoimi marzeniami wyszlo. Jak pewnie zauwazyles H. niedawno wydal update AmigaOS4
[#16] Re: Farsy ciąg dalszy

@reactor, post #15

!quote 121
[#17] Re: Farsy ciąg dalszy

@reactor, post #15

No linuxowy update ...a pozatym chodziło tutaj raczej o kwestie
sprzetu ... :)
[#18] Re: Farsy ciąg dalszy

@reactor, post #15

Jak pewnie zauwazyles H. niedawno wydal update AmigaOS4

No cóż, nie można w życiu mieć wszystkiego...
[#19] Re: Farsy ciąg dalszy

@Drako^lM, post #17

a tak się zastanawiam, bo o ile mnie pamięć nie myli to w mosowej wersji quaka2 też są pliki #?.so więc jakoś się da je zrobić na mosie i działają
[#20] Re: Farsy ciąg dalszy

@rzookol, post #19

no baa, a przecież ich tam miało nie być i nie były do niczego potrzebne
[#21] Re: Farsy ciąg dalszy

@amigafan, post #6

Ja jestem po stronie AMIGA inc i im kibicuję aby wygrali ten proces.


Podziwiam Cię...
[#22] Re: Farsy ciąg dalszy

@amigafan, post #6

Yhm zacznij naprawiac swiat od jedynego slusznego (czerwonego) portalu.
Zreszta, nie widzialem bardziej stronniczych wypowiedzi od twoich.
A tytol tego newsa dobrze oddaje to co sie teraz dzieje. Autor strzelil z okresleniem w 10-tke :).
Dziwie sie ze takiej firmie ufaja udzialowcy.

Ostatnia edycja: 01.08.07 08:47:50
[#23] Re: Farsy ciąg dalszy

@Drako^lM, post #17

Dobrze ujales. Wiec teraz panowie, zweryfikujmy. Jaki OS jest bardziej Amigowy ?
A OS4.0 ktora ma w duzej czesci juz wszczepionego Linuksa ?
A moze Mos ?
Mos jest systemem jednolitym i nie zawiera upiekszen w rodzaju dodatkow linuksa.
Coz. Chyba exec zle obstawil "jeden i sluszny OS amigowy" :P.
[#24] Re: Farsy ciąg dalszy

@kwolf, post #23

Tu nie chodzi o dobre czy złe obstawianie...
Z jednej strony swego czasu czytałem (zgadnij gdzie ;) ), że ikony png są "be" bo nie są amigowe i prawdziwi amigowcy nigdy ich nie powinni używać - a tu peszek - bo AmigaOS4 je "już" obsługuje (i to nawet dwustanowe), a terez rozwiązania importowane wprost z linucha (.so) są cacy - bo "pobłogosławione" przez ANIC.
Myślę, że pora przestać bawić się w określenia co jest dobre a co złe jeżeli chodzi o zapożyczania pewnych rozwiązań z innych systemów, bo za chwilę można się zdziwić, co pojawia się w "naszym" (czerwonym czy niebieskim) systemie.
Natomiast prywatnie - niezbyt podobają mi się bezpośrednie wstawki do amisystemów rozwiązań niekoniecznie pasuących do filozofii naszych systemów. Zdaję sobie natomiast sprawę czemu to miałoby służyć (ach te x-y...).
[#25] Re: Farsy ciąg dalszy

@MaaG^dA, post #24

Ogolnie czerpanie z dobrych wzorcow nie jest zle, ale wrecz dobre i porzadane, nalezy tylko wybierac te dobre. A przede wszystkim nie robic tego w taki sposob, jak betarycerze:
"ixemul.library w mosie - zlo - morphos to nie amigowy system bo ma biblioteke, ktora pozwala na latwe kompilowanie programow z linuxa"... pare lat pozniej
"Rulez w AmigaOS 4 mamy X11 no i system obsluguje biblioteki *.so"
Albo
"Kupilem Amige1, bo to Amiga i dziala na niej AmigaOS, a nie jakieś pegasosy i Morphosy"... pare lat pozniej
"Trzymam się produktu Hyperionu niezależnie od tego jak się będzie w końcowym efekcie nazywał. I tyle."

To jest smieszne i zalosne....
[#26] Re: Farsy ciąg dalszy

@Kaczus, post #25

To jest smieszne i zalosne....

To przypomina tez Ksieciunia i Tołdiego ze znanej kreskówki.
Ksieciunio mowi tak - to Toldi przyklaskuje, Ksiecionio mowi inaczej (poniewaz ma kaprys), to Tołdi...oczywiscie przyklaskuje.

Przyklad moze nie do konca dobry, ale jakos taki :P
[#27] Re: Farsy ciąg dalszy

@Kaczus, post #25

My to wiemy ... Ale pewne osoby już nie :)

Ostatnia edycja: 01.08.07 22:29:14

Ostatnia edycja: 01.08.07 22:51:56
[#28] Re: Farsy ciąg dalszy

@Drako^lM, post #27

Na miejscu tych prawników co obsługują AMIGA NIC to bym brał zapłatę z góry. Pewnie znowu narobią długów zostawią wydmuszkę i się przeniosą do dziewiczej niezadłużonej firmy i znowu zmienią nazwę np na AMIGA TIC
[#29] Re: Farsy ciąg dalszy

@nicos, post #28

a może AMIGA PIC ? ;)
[#30] Re: Farsy ciąg dalszy

@wali7, post #11

"zaprzyjaźniony" portal wprost pisze, że nie jest bezstronny

Mówimy tu o PPA więc nie rozumiem po co przywołujesz eXeca.
To co jest na eXecu, WP, Onecie czy dowolnym inym portalu nie ma tu żadnego związku i znaczenia więc przywoływanie tego jest zupełnie nielogiczne i bezsensowne.

A gdzie masz napisane, że "Newsy na PPA powinny służyć BEZSTRONNEMU przekazywaniu informacji"?

A gdzieś na PPA jest napisane, że JEST stronniczy? Bo być może gdzieś to tu znalazłeś, więc podzel się linkiem.
eXec jest w tej materii uczciwy i jasno się określił. Jeżeli podobne określenie/oświadczenie znalazłeś na PPA to chętnie się z nim zapoznam.


Ostatnia edycja: 02.08.07 11:59:49
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem