Komentowana treść: OWB z mniejszymi wymaganiami
[#31] Re: OWB z mniejszymi wymaganiami

@Andrzej Drozd, post #28

Chyba dalej nie rozumiesz...
Ja nie wiem ile zabiera OWB na starcie i Ty raczej też nie, więc post na temat tego ile na starcie zabiera Opera jest bez sensu zwłaszcza w kontekście problemu przedstawionego w tym newsie.

Inną kwestią jest, że to bardzo wczesna wersja. IMO logiczną kolejnością jest napisać coś, a następnie to optymalizować.
[#32] Re: OWB z mniejszymi wymaganiami

@stOOsh, post #31

Chyba dalej nie rozumiesz...

Czyzby? Detektywie?
Podaj mi prosze link do strony, ktora zje na starcie okolo 160MB (reszte pamieci czyli okolo 32MB zostawiamy na przyslowiowe odpalenie sie OWB).



Ja nie wiem ile zabiera OWB na starcie i Ty raczej też nie

Tylko ze ja staram podchodzic sie do tego praktycznie - mianowicie mam w klasyku 128MB ramu i zamierzam kupic AOS4.
Czy kolega ma jakies klapki na oczach, czy jest zwollenikiem magii preferowanej na stronach eXeca? :P

Gdy kolega udowodni mi ze nie mam racji co do pamieciozernosci (aktualnej) OWB, to zwroce honor. :)
[#33] Re: OWB z mniejszymi wymaganiami

@Andrzej Drozd, post #32

Daruj sobie "detektywistyczne" wycieczki.

Nic nie muszę udowadniać, zwłaszcza, że pierwszy zabrałeś głos w dyskusji. Skoro porównujesz Operę na starcie z OWB na starcie to chyba powinieneś wiedzieć ile ta druga potrzebuje.
Honoru zwracać nie musisz, bo nie ucierpiał.
[#34] Re: OWB z mniejszymi wymaganiami

@stOOsh, post #33

Wiesz, Opera bardziej dociera do ludzi (dlatego to z nia porownywalem), niz z np. Sputnikiem (ktory pamieciowo zachowuje sie podobnie jak Opera). Z pewnych wzgledow nie jest akceptowany przez pewne grono. A szkoda, poniewaz to jest naprawde dobry soft i wrecz smiga (biorac pod uwage to co potrafi) na Classicu. Mam nadzieje ze bedzie go mozna uzywac takze pod ASO4. :)
Tak czy inaczej, OWB w aktualnej formie chyba odpada na Classicu, mysle ze nie tylko pod wzgledem zapotrzebowania na ram, ale takze ze wzgledu na predkosc. Zobaczymy co bedzie dalej :)
[#35] Re: OWB z mniejszymi wymaganiami

@Andrzej Drozd, post #34

mysle ze nie tylko pod wzgledem zapotrzebowania na ram, ale takze ze wzgledu na predkosc

Możesz jakkolwiek poprzeć to co piszesz, czy tylko tak po prostu wypisujesz takie banialuki ze względu na niechęć do AmigaOS 4 i wszystkiego co z nim związane?
[#36] Re: OWB z mniejszymi wymaganiami

@amigafan, post #35

Logiką panie, logiką. Klasyk z PPC będzie zawsze wolniejszy od takiej A1 czy Pegasosa. Każdy choć odrobinę inteligentny to wie gdzie w tym porównaniu będzie coś wolniej działać.
[#37] Re: OWB z mniejszymi wymaganiami

@SirLEO, post #36

Nikt nie zaprzecza, że wolniej. Ale sugestia granicząca pewnością jest, że wogóle będzie "nieużywalne". Stąd moje pytanie - czy sprawdzał osobiście/był przy takim teście i może potwierdzić, że na klasyku wogóle nie da się tego używać?

Ostatnia edycja: 13.01.08 11:50:56
[#38] Re: OWB z mniejszymi wymaganiami

@amigafan, post #37

Wystarczy poczytać komentarze, na różnych serwisach amigowych. Daleko
nie szukając, wystarczy nawet zajrzeć na eXeca, żeby przeczytać taką
wypowiedz...
Niestety, ale dodatkowa warstwa między systemem a przeglądarką w
postaci SDL, będzie zawsze powodować, że po pierwsze, OWB będzie
gorzej zintegrowany z systemem i po drugie, że jego wymagania będą
większe niż innych przeglądarek.
A klasyk, nawet z PPC, demonem prędkości raczej nie jest...
Wniosek jest chyba oczywisty?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem