Komentowana treść: Frying Pan 1.3.1
[#1] Re: Frying Pan 1.3.1
Brawo. W końcu przejdę z 0.41 na wyższą wersję. Jedyne co mnie martwi to brak polskiej lokalizacji (w każdym razie u mnie nie jest po polsku a 0.41 było). Smieszne w tym jest to że autor jest naszym rodakiem.
[#2] Re: Frying Pan 1.3.1

@Arbuz, post #1

interfejs jest w 30% juz oblozony lokalizacja. Przy odrobinie szczescia wkrotce pojawi sie fp w werjsi polskiej
[#3] Re: Frying Pan 1.3.1

@Arbuz, post #1

Smieszne w tym jest to że autor jest naszym rodakiem

Niekoniecznie.
W przypadku programów które tworzone są z myślą o odbiorcach nie tylko z naszego kraju zwykle jest tak, że angielskie teksty są wbudowane w program, i pisane łącznie z aplikacją - w trakcie gdy ona powstaje. Chcąc stworzyć polską lokalizację, trzeba w tym momencie przetłumaczyć niejednokrotnie kilkadziesiąt/set stringów, sprawdzić i poprawić błędy... To cholernie nużąca praca, której po prostu programistom się nie chce robić (wliczając w to np. również mnie) ;)
[#4] Re: Frying Pan 1.3.1

@MinisterQ, post #3

Masz rację, ale niekiedy dokumentacja jest również w "innym" języku. I przede wszystkim to jest irytujące.
[#5] Re: Frying Pan 1.3.1
Czy coś zmieniło w sprawie importu poprzednio nagranych sesji? Kiedy będzie działać? Używam w tej chwili FrinPana v1.2.3. Czy może coś przeoczyłem. Tylko tego mi brakowało do szczęścia.

Dziękuje autorowi za kontynuowanie rozwoju programu i pamięta o amigowym świecie!
[#6] Re: Frying Pan 1.3.1

@MinisterQ, post #3

zwykle jest tak, że angielskie teksty są wbudowane w program

Powiedziałbym, że jest to podstawowa i żelazna zasada lokalizacji. Swego czasu WFMH na amiga.com.pl opublikowała taki tutorial do lokalizacji programów i z tego co pamiętam (a niestety niewiele pamiętam) było tam napisane, że angielska wersja powinna być właśnie wbudowana, a dopiero potem można bawić się w jakieś egzotyczne języki typu niemiecki, hiszpański czy nawet polski. :) Angielski dzisiaj zniesie każdy, a amatorów polskiego czy niemieckiego języka jest już znacznie mniej.

A tak na marginesie. Ja od jakiegos roku celowo zaczynam pozbywać się polskich wersji czego tylko się da. Jeszcze kilka rzeczy do mnie gada po polsku, bo się przyzwyczaiłem. Ale nowe rzeczy już raczej angielskie preferuję. LPR mnie zabije... ;)
[#7] Re: Frying Pan 1.3.1

@Pero, post #4

Co do dokumentacji - to osobiście piszę (o ile już) raczej w języku polskim. A zwykle jej nie piszę, bo też mi się nie chce. ;)
[#8] Re: Frying Pan 1.3.1

@MDW, post #6

LPR mnie zabije...

Jak nie LPR, to wszechpolacy lub inna, lysa mlodziez kibolska :P
[#9] Re: Frying Pan 1.3.1

@MDW, post #6

Może dla ciebie to wygodne ale dla osób które ni kumają języka jest to po prostu dyskryminacja
[#10] Re: Frying Pan 1.3.1

@Arbuz, post #9

No sorry, ale nikt nikomu nie broni poznać tego języka, zwłaszcza że to się po prostu przydaje na co dzień w życiu...
[#11] Re: Frying Pan 1.3.1

@MinisterQ, post #10

ano - tym bardziej ze Donek obiecał nam drugą Irlandię, a tam jak wiadomo po angielsku trzeba :P
[#12] Re: Frying Pan 1.3.1

@MinisterQ, post #10

Szkoda gadać
[#13] Re: Frying Pan 1.3.1

@Kaczus, post #11

rotfl

PS. Całe szczęście, że Wałęsie nie udała się ta druga Japonia.
[#14] Re: Frying Pan 1.3.1

@MinisterQ, post #10

nikt nikomu nie broni poznać tego języka, zwłaszcza że to się po prostu przydaje na co dzień w życiu...

Ano przydaje się jak cholera. :) Ja sobie nie mogę darować, że tak późno się zacząłem uczyć. Pamiętam jak 4-5 lat temu na IRCu zawsze marudziłem w związku z angielskim. Wtedy pamiętam jak Krashan nie mógł uwierzyć, że ja anigielskiego ni cholery. To faktycznie była parodia. Nie można programować (nawet na moim poziomie) nie znając przynajmniej podstaw angielskiego. No i wziąłem sobie do serca to co mi mówiono i zapisałem się na jakiś angielski. Dzisiaj po 3.5 roku nauki właśnie ją (ze względu na zupełny brak czasu) przerwałem. Mój poziom znajomości angielskiego jest jeszcze bardziej żałosny niż poziom moich programów. Jednak na pewno nie były to lata stracone. Naprawdę to dało mi dużo. Dzisiaj mogę sobie coś przeczytać, zrozumieć, napisać do kogoś. Poza tym teraz mogę się już trochę sam douczać. Wystarczy się zmusić (co jak wiadomo jest niewykonalne i dlatego lepiej jednak chodzić na jakieś zorganizowane zajęcia). ;) Z angielskim "słuchanym" jest dużo gorzej ale to chyba normalne. :) Nigdy sobie nie wybaczę tego, że wcześniej się nie zapisałem na jakiś kurs.
[#15] Re: Frying Pan 1.3.1

@Arbuz, post #12

No ale patrząc obiektywnie - nie mam racji?
[#16] Re: Frying Pan 1.3.1

@Arbuz, post #12

Dziwne, że jeszcze jacyś amigowcy nie znają podstaw angielskiego. Przecież np. taki FP to nie powieść przygodowa i nie trzeba go czytać, tylko używać.
[#17] Re: Frying Pan 1.3.1

@MinisterQ, post #15

Nie do końca.Owszem-nikt nikomu nie zabrania uczyć się języków obcych,ale niem ma też w Polsce obowiązku używania, czy nauki j.angielskiego.Osobiście nie przeszkadza mi angielski (choć moja znajomość tego jezyka jest na poziomie baardzo podstawowym) interfejs aplikacji, jednak w pełni rozumie osoby chcące mieć swoje ulubione programy w ojczystym języku.

Reasumując:racja-jak zwykle-jest po środku ;).
[#18] Re: Frying Pan 1.3.1

@MinisterQ, post #10

A zacytuję coś:

" k**wa... 12 lat nauki angielskiego w szkole
3 lata płacenia w prywatnej szkole
korepetycje w domu...
wszystko zeby dostac robote w anglii
a tam k**wa rozmowa kwalifikacyjna po polsku... ;/"

[#19] Re: Frying Pan 1.3.1

@piteq, post #17

Obowiązku nie ma, ale konieczność wyższa istnieje. Chcąc nie chcąc stykamy się teraz na niemal każdym kroku z językiem angielskim, wiele angielskich słów wchodzi de facto do powszechnego użycia, pracodawcy coraz częściej wymagają znajomości języka angielskiego w stopniu chociażby podstawowym, itp, itd.
[#20] Re: Frying Pan 1.3.1

@MinisterQ, post #15

Może i rację masz ale chyba to trochę nie bardzo leży z prawem i ustawą o języku polskim, która mówi że każdy produkt powinien mieć polską instrukcję obsługi. Czy się mylę?
[#21] Re: Frying Pan 1.3.1

@MinisterQ, post #19

I nie trzeba czekać, aż ktoś zrobi napisy do filmu.
Albo nie załamujemy rąk po zamknięciu napisy.org... :)
[#22] Re: Frying Pan 1.3.1

@Arbuz, post #20

Nie, nie mylisz się.
W takim razie możesz nas podać wszystkich za to do sądu. ;)
[#23] Re: Frying Pan 1.3.1

@SirLEO, post #18

Jednym słowem - polski górą !!!
[#24] Re: Frying Pan 1.3.1

@MinisterQ, post #22

Nie no nie przesadzaj tyle lat obsługuję nasz system i daję radę tylko że czasem to mnie szlag trafia jak nie wiem co mam zrobić a coś mi mówi że jest to w instrukcji a nikogo się nie poradzę bo ja łapię niemiecki, siostra francuski a mama rosyjski i dupa
[#25] Re: Frying Pan 1.3.1

@Arbuz, post #20

Może i rację masz ale chyba to trochę nie bardzo leży z prawem i ustawą o języku polskim, która mówi że każdy produkt powinien mieć polską instrukcję obsługi.


Wybacz, ale sobie zatroluje troszku twoim kosztem :)

Dobrze, wszystko ladnie pieknie. MiniQ, Error, mozecie przestac rozwijac programy :) Bierzcie sie za dokumentacje. Macie sporo pracy. Jezyk polski, niemiecki, francuski, hiszpanski i tak dalej i tak dalej. ;) Ino uwazajcie coby gniew ChRL na was nie spadl, bo chyba chinskich lokali i dokumentacji tez nie strzeliliscie ;)

MSPANC.

A tak na powaznie, wole zeby MiniQ, Error i inni poswiecali czas na pisanie programu, nawet kosztem dokumentacji w jezyku polskim.
[#26] Re: Frying Pan 1.3.1

@Arbuz, post #24

@ Arbuz
bo ja łapię niemiecki, siostra francuski a mama rosyjski i dupa

No to jesteś w dobrej sytuacji, bo z tego co czytałem, to AmiGG jest bardzo popularne również i wśród niemieckich amigowców, więc może się zdarzyć że niemeckie locale będą szybciej niż polskie :)
[#27] Re: Frying Pan 1.3.1
Żyje w Polsce, o emigracji nie myślę więc po co uczuć się angielskiego? Fakt braku polskiej lokalizacji jest ostatnim powodem dla którego jeszcze nie mam w swoich zbiorach tego fajnego programu. Szkoda ,że nazwę tez ma obcojęzyczna. Język polski pięknym jest!!



Benedykt
[#28] Re: Frying Pan 1.3.1

@Benedykt Dziubałtowski, post #27

Tja, program "Patelnia"... ;)

Ja osobiście się cieszę, że radzę sobie z "ingriszem" :D
A przydało mi się to niejednokrotnie w komunikacji choćby z autorami programów. Więc uczta się ludzie języków obcych. A dzieci zapiszcie na kursy angielskiego, chińskiego (;) i jakiegoś języka "ościennego" (niemiecki, rosyjski, itp).

Ostatnia edycja: 21.02.08 21:50:46
[#29] Re: Frying Pan 1.3.1

@Kiv_Master, post #13

No co ty... ruskie mogą nam zafundować, jak w tym kawale z uszkodzonym ruskim bombowcem z atomówką na pokładzie.

- kapitenie, z ładunkiem nie dolecimy do rosji
- a nad jakimi terenami lecimy?
- nad polską
- hmm... to zrzućcie ją... chcieli mieć drugą japonię, to ją będą mieli!

A tak na poważnie, to w sprawie angielskiego, to chyba nie ma japońskiej piosenki, w której nie ma czegoś po angielsku (lub w "ingriszu" ;)). A używanie angielskiego (niekoniecznie poprawnie) stało się modą.
[#30] Re: Frying Pan 1.3.1

@szuler, post #25

Proszę nie trolować moim kosztem :D
Ja się cieszę że fajny soft wychodzi i do tego nie mam zastrzeżeń i będę go używał choćby był po bułgarsku. Dowiedziałem się przynajmniej że to jest spora praca aby przetłumaczyć więc nie ma o czym gadać a powstaje kolejny serial. NIE O TO MI CHODZIŁO!!! piwo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem